VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
14.10.2016

Od nezletilých dívek lákal nahé fotky a chtěl s nimi sex. Skončil ve vazbě

Brno – Muž oslovoval na dívku nezletilé dívky. Žádal po nich nahé fotky. Vybíral si také v Brně. Nepřestal, ani když jej policie stíhala. Proto skončil ve vazbě.

12.10.2016

Střelba v baru: voják měl prý v podniku víc zbraní, policie o případu mlčí

Vyškov – Vyšla si s kamarádem na skleničku. Když se v baru, kde seděli, ozvala rána, nejdřív si myslela, že jde o rachejtli. „Pak jsem ale slyšela mladého muže křičet, že je postřelený a že nechce zemřít. Ležel na zemi a asi jeden a půl metru od něj zbraň. Mám zbrojní průkaz, ale nevěděla jsem, jestli na ni mám sáhnout a odjistit ji. Nakonec jsem to neudělala. Všichni utíkali ven a volali policii a záchranku, v baru není signál," vzpomínala svědkyně z Vyškova na událost z noci na sobotu, kdy okolo druhé hodiny ve vyškovském baru Vagon postřelil voják jiného vojáka.

11.10.2016

Práce neudělal, peníze si vzal. Podvodník si přišel na 150 tisíc

Vyškovsko – S majitelem rodinného domu v Bohatých Málkovicích uzavřel smlouvu o dílo. Měl podbít podhled novostavby. To samé slíbil i jeho příbuzné. A přestože si od obou vzal zálohu, slíbené práce se nikdy nedočkali.

AKTUALIZOVÁNO
11.10.2016

Plumlovský zámek v plamenech! Noční požár napáchal škody za 12 milionů

Plumlov – Celkem šest jednotek hasičů se v úterý 11. října muselo potýkat s nočním požárem na zámku Plumlov. Škoda byla zatím odhadnuta na 8 až 12 milionů korun. Příčina vzplanutí je dosud v šetření.

9.10.2016

Z břeclavské věznice zmizel další vězeň. Je nebezpečný, možná ozbrojený

Břeclav, jižní Morava – Čtyřiatřicetiletý David Vácha uprchl v sobotu ve večerních hodinách z vazební věznice v Břeclavi. Podle policejní mluvčí Andrey Cejnkové může být muž ozbrojený a nebezpečný. „Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po tomto vězni. V případě jakýchkoliv poznatků k jeho pohybu či pobytu neprodleně kontaktujte přes tísňovou linku 158 policii, v žádném případě se nesnažte muže zadržet sami," sdělila Cejnková.

8.10.2016

Život s násilníkem: Manžel mě týral. Nová láska taky, říká žena

Jižní Morava – Paní Julie žila deset let s násilníkem. Po dlouhé době nadávek a psychického týrání ji manžel začal bít. „Nebyl takový od začátku, ale jisté náznaky existovaly," popisuje žena, která manželovo chování neustále omlouvala. Vysvětlovala si je mužovým těžkým dětstvím. Situace se ještě zhoršila, když požádala o rozvod. „Zablokoval mi přístup ke společným účtům. Omezoval mě i jinak," vzpomíná Julie.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2016

Voják postřelil kolegu ve vyškovském baru. Zřejmě nešťastnou náhodou

Vyškov – Těžkým zraněním skončila po výstřelu v noci na sobotu návštěva šestadvacetiletého vojáka v jednom z barů na Masarykově náměstí ve Vyškově. Jak se událost stala, je v šetření policie. „Nic ale zatím nenasvědčuje úmyslnému jednání. Událost mohla být pouze nešťastnou náhodou," sdělila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

7.10.2016

Hasiči pomáhali s převozem vysoce nakažlivého pacienta. Při cvičení

Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Zásah u pacienta s vysoce nakažlivou nemocí řešili hasiči z Vyškovska. Na záchranku volal s tím, že se mu značně přitížilo. Příznaky, které popsal, odpovídaly těžkému zánětu dýchacích cest. Že v poslední době někam vycestoval, neuvedl. Proto k němu vyrazila standardní posádka záchranářů. Ti na místě zjistili cestovatelskou anamnézu. Následovala konzultace k epidemiologem a aktivace Biohazard týmu a hasičů.

4.10.2016

Oheň zasáhl půdu domu v rousínovských Vítovicích. Chlapec se nadýchal kouře

Rousínov – Pět hasičských jednotek včetně výškové techniky vyrazilo v úterý před třetí hodinou odpoledne do rousínovské místní části Vítovice. Požár zachvátil půdu jednoho z tamních rodinných domů.

3.10.2016

Nečekaně vstoupil do kolejiště, na místě zemřel. Pravděpodobně šlo o sebevraždu

Vyškov – Podle policistů dobrovolně vstoupil do kolejiště. Vlak jedoucí mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané ukončil v pondělí před devátou hodinou ráno život mladého muže.

3.10.2016

Srážek se zvěří přibývá. Při nehodě prorazí divočák i čelní sklo auta

Jižní Morava - Divoká zvěř na silnici, prudké dupnutí na brzdu, náraz. V posledních měsících policie na jihu Moravy eviduje více případů srážek se zvířaty než v předchozích letech. Při podobných nehodách přitom nejde jen o desetitisícové škody. Lidé se při nich mohou zranit, v horším případě dokonce i smrtelně.

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2016

V místě tragické nehody na Hodonínsku vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/ – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. V místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva. „V tuto chvíli se řeší její nakolejení," informovala po osmnácté hodině mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové se při této nehodě nikomu nic nestalo. „Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám," doplnila Bezuchová.

26.9.2016

Pyrotechnik musel do Hamilton, granát ležel na zahradě

Vyškov – Už počtyřiadvacáté. Tolikrát už lidé z Vyškovska letos ohlásili nález podivného předmětu, který připomínal válečnou munici. Naposledy volal na tísňovou linku policie muž z vyškovských Hamilton. V pátek v podvečer si nebyl jistý tím, co našel na zahradě. „Zareagoval správně. Na místo vyjela hlídka vyškovských policistů, kteří přivolali pyrotechnika. Šlo totiž o starší válečnou munici. Specialista pak upřesnil, že jde o nevybuchlý protipancéřový dělostřelecký granát," popsala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová. Tak jako v jiných případech, odvezl pyrotechnik munici k odborné likvidaci.

26.9.2016

Vinař: Pár let byl klid. Teď 
se zloději do vinic zase vracejí

Jižní Morava – Vinobraní teprve začíná, přesto na Břeclavsku zaznamenali stejný počet krádeží hroznů jako za celé období loňska. Poslední případ se stal minulý týden v pondělí. Zloději v noci rozstříhali oplocení vinohradu u Moravského Žižkova a sklidili majiteli čtyři tuny hroznů odrůdy Veltlínské zelené. „Škoda je přes osmdesát tisíc korun," informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

26.9.2016

Zmizelou úrodu většinou neřeší. Zahrádkáři hlásí spíš krádeže nářadí

Vyškovsko – Někde ještě třeba rajčata, jinde jablka, hrušky nebo švestky. Sadaři, zahrádkáři i zemědělci mají prakticky po sezoně. Jenže několikaměsíční úsilí často nekončí v jejich košících nebo pytlích, vypěstovaná úroda mnohdy láká i zloděje. Nad drobnými krádežemi přimhouří oko. A ani je nenahlásí. Trpělivost ale došla například pěstitelům v Hodějicích a v Ivanovicích na Hané. Přišli o česnek, který se dá zpeněžit až sto padesáti korunami za kilogram. „Letos zmizelo asi dvacet kilogramů česneku z pole v Hodějicích. Škoda byla přibližně tři tisíce korun. V Ivanovicích pak evidujeme hned dvě krádeže česneku," zmínila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

21.9.2016

Řidička chtěla u Tučap zabránit kolizi, skončila ve svodidlech. Hledají svědky

Tučapy – Na cestě z Tučap do Vyškova, v táhlém stoupání, chtěla předjet pomaleji jedoucí auta. U jednoho se to řidičce Škody Superb povedlo. Kvůli dalšímu nicméně havarovala. Když totiž předjížděla Peugeot 207, jeho řidič se také rozhodl dostat se před před ním jedoucí auta.

21.9.2016

Omylem zastřelil spícího trampa. Nejvyšší soud potvrdil verdikt nad myslivcem

Brno – Nejvyšší soud definitivně potvrdil myslivci Miroslavu Kociánovi 38 měsíců vězení za to, že omylem zastřelil trampa spícího na poli. Neštěstí se stalo v srpnu 2013 v Rakoveckém údolí u Račic na Vyškovsku. Podle pravomocného verdiktu se muž dopustil usmrcení z nedbalosti. Justice dospěla k závěru, že myslivec nemohl s přiměřenou jistotou vědět, na co přesně střílí.

20.9.2016

Nešla přes přechod. Dívku ve Vyškově srazilo auto

Vyškov – Na nerozvážnost doplatila třiadvacetiletá dívka, která se rozhodla přecházet silnici mimo přechod. Srazilo ji auto. Pro zraněnou chodkyni tak museli do vyškovské Brněnské ulice přijet záchranáři.

19.9.2016

Řidiči se nepřipoutali, jeden neřešil autosedačku dítěte. Další byli opilí

Vyškovsko – Čtrnáct lidí se nepřipoutalo bezpečnostním pásem a jeden řidič dokonce převážel dítě bez dětské autosedačky. Taková je bilance bezpečnostní akce, na kterou se v uplynulých dnech zaměřili vyškovští dopravní policisté. „Ukázala se bohužel smutná pravda, že se ještě najde dost řidičů, kteří význam zádržných systémů podceňují. Přitom mají obrovský význam. Při prudkém brzdění či nárazu je například desetikilové dítě vymrštěno při rychlosti padesát kilometrů v hodině silou, jakoby vážilo tři sta kilogramů," připomněla vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová. Podle statistik, na které upozornila, umírají nezajištěné děti v autě při nehodě sedmkrát častěji než ty zabezpečené v autosedačce.

19.9.2016

Nejnebezpečnější místa ve městě? Nádraží, tvrdí strážníci

Jižní Morava /ANKETA/ – Pepřový sprej v ruce a hodně rychlá chůze. To je podle Brňanky Lucie Gorylové naprosto nezbytné, když jde k večeru skrz brněnské Hlavní nádraží. „Opilce, kteří vyspávají na lavičkách, bych ještě snesla, horší jsou ti, kteří ještě neusnuli a jsou často agresivní. Přehlídku zoufalství potom dokreslují všudypřítomní kapsáři a žebráci," zlobila se žena. Brno není jediné město v kraji, které má s kriminalitou v hlavních dopravních uzlech problémy. Řeší je třeba i strážníci v Břeclavi nebo ve Znojmě.

18.9.2016

Ministerstvo: Týraných dětí je v kraji víc, než si lidé myslí

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Nadávky, bití a kopance. To všechno musela podle svého vyprávění snášet devítiletá dívka v Brně, kterou měla týrat její matka. Strážníky minulou sobotu zavolala její příbuzná, která holčičku hlídala. „Žena hlídce ukázala modřiny na nohou dívky, která jí prý prosila, aby k matce zpátky nemusela," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Ženu teď vyšetřují policisté.

AKTUALIZOVÁNO
17.9.2016

U Kobeřic boural motorkář, skončil v nemocnici. Do Němčan letěl vrtulník

Kobeřice u Brna, Němčany – Při jízdě na motorce, nezvládl pravotočivou zatáčku a vyboural se. Čtyřicetiletý motorkář havaroval v sobotu krátce po čtvrté hodině odpoledne na silnici I/54 nedaleko Kobeřic u Brna ve směru na Kyjov.

16.9.2016

Bojoval jsem i s otravou, řekl svědek v kauze Ekotermex

Vyškov – Dřív byli v potoku Marchanka raci, ryby i žáby. Dnes je mrtvý. Za vinu to dávám spalovně. Stejně jako to, že máme zničenou tři roky starou fasádu. Je zanesená mazlavou špínou, která nejde umýt ani vodou s čisticím prostředkem. I to vypověděl v pátek náčelník leteckého modelářského klubu Falcon Vyškov Jan Sedláček na dalším líčení u vyškovského soudu v případu pustiměřské společnosti Ekotermex.

16.9.2016

Dělník se v šachtě přiotrávil, další spadl z lešení. Pro oba letěl vrtulník

Vyškovsko – Čistili přečerpávací šachtu, když jeho kolega ztratil vědomí. Zavolal proto záchranáře i hasiče. Ukázalo se, že dělník, který ve středu do šachty v Hodějicích vlezl, se přiotrávil zplodinami.

16.9.2016

Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do auta. Tělem mu rozbil zadní sklo

Vyškov, Medlovice – Na kole narazil do zaparkovaného auta. A osobnímu autu značky Mazda tělem rozbil zadní sklo. Při události, která se stala ve středu večer ve vyškovských Hraničkách, sehrál svou roli zřejmě alkohol.

15.9.2016

Traktor dostal smyk na štěrku. Zraněný řidič nadýchal půl promile

Bučovice – Posilnil se alkoholem a vydal se na cestu malotraktorem. Což se dvaačtyřicetiletému muži nevyplatilo. Když ve čtvrtek odpoledne projížděl Hájeckou ulicí v Bučovicích, přestal mít nad strojem kontrolu.

14.9.2016

Rekordní požáry na jižní Moravě? Ve vinařství způsobil oheň škodu 83 milionů

Jižní Morava – Rozsáhlé lesní požáry, zdemolované haly a i několik mrtvých lidí. Takové jsou následky největších požárů na jižní Moravě za posledních čtrnáct let. Ve středu se na seznam přidal i požár skladu matrací v brněnských Černovicích.

14.9.2016

Zloděj si vyhlédl nezamčený hotelový pokoj, další si pro tržbu vlezl oknem

Vyškovsko – Fotoaparát, doklady, peníze i mobilní telefon. Tyto věci spolu s fotobrašnou nechala mladá žena v pondělí v pokoji jednoho z vyškovských hotelů, v němž byla ubytovaná. Při odchodu nicméně nezamkla dveře. O cennosti tak přišla. „Neznámý zloděj ji připravil o bezmála třicet tisíc korun," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

13.9.2016

Hasiči zachraňovali dítě z vyhřátého auta

Vyškov – Zhruba třicet stupňů Celsia a téměř žádný stín. Za takového počasí v úterý krátce před polednem dostali vyškovští hasiči oznámení o dítěti, které bylo uzavřené v osobním autě značky Opel na vyškovském Masarykově náměstí. „Vyprostili jsme ho strhnutím okna. Bylo v pořádku," přiblížil mluvčí vyškovských hasičů Jaroslav Mikoška.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2016

Osobní vlak se srazil s traktorem. Jeho řidič zemřel, čtyři vagony vykolejily

Vnorovy /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Zásah minimálně deseti hasičských jednotek si vyžádala vážná nehoda, která se stala po jedné hodině odpoledne ve Vnorovech. Na trati 343 Hodonín-Vrbovce se střetl osobní motorový vlak Regionova s traktorem. Souprava čtyř vagonů vykolejila, přičemž motorový vůz začal hořet. Při události zemřel jeden člověk středního věku, dalších osm se zranilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies