VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

13.9.2016

Terčem sprejerů se stala i školní tělocvična. Policisté vyřešili pětinu případů

Vyškovsko – Loni do začátku září jednadvacet, z nichž třináct objasnili. Z letošních patnácti se policistům z Vyškovska zatím podařilo vyřešit tři. Ani taková bilance ale sprejery neodrazuje, aby čmárali po budovách. Aktuálně trápí například vedení Integrované střední školy ve Slavkově u Brna. Na problém poukázala ředitelka Vladislava Kulhánková na nedávném mimořádném zasedání zastupitelstva.

12.9.2016

Starší muž celé léto škrábal na auta u Kačence. Měl zlost na majitele

Vyškov – K vyškovskému Kačenci nechodil rybařit nebo si zaběhat. Starší Vyškovan ničil zaparkovaná auta. Od začátku června se totiž na policii začala množit oznámení řidičů, kteří je zaparkovali poblíž cyklostezky vedoucí kolem rybníka. Někdo se na nich vyřádil rýhami na karoserii. Trestný čin nicméně neměla na svědomí mládež, jak se mnozí domnívali. „Nakonec jsme dopadli jedenašedesáti­letého muže z Vyškova. V těchto dnech jsme mu sdělili podezření z trestného činu poškození cizí věci," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

9.9.2016

Odbočování vlevo stálo za dvěma nehodami. Tři lidé při nich skončili v nemocnici

Vyškovsko – Zezadu narazil do auta, které zastavovalo při odbočování vlevo. Sedmapadesátiletého motorkáře tak záchranáři museli převést do nemocnice.

7.9.2016

Srážek se zvěří na Vyškovsku přibylo. Oproti loňsku o třetinu, hlásí policie

Vyškovsko – Je vyplašená a zmatená. S blížícím se podzimem se vyřítí za snížené viditelnosti z příkopu a řidič má co dělat, aby alespoň nějak zareagoval. Nehod způsobených zvěří na Vyškovsku přibývá. Letos jich je v regionu už bezmála sedmdesát. V loňském roce jich ve stejnou dobu policisté evidovali o třetinu méně. „Nárůst jsme zaznamenali. Jen za prázdniny máme šestnáct takových případů," upozornila mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

7.9.2016

Žalobce se odvolal. Napoleonskou expozicí se bude opět zabývat vrchní soud

Slavkov u Brna, Brno – Je to přes dva týdny, co Slavkov u Brna a společnost AusterlitzPro obdržely písemný verdikt Krajského soudu v Brně týkající se sporu o autorská práva k libretu k napoleonské expozici v konírnách zámku. A zatímco zastupitelé Slavkova odsouhlasili, že město může z rezervy rozpočtu uvolnit na úhradu sankcí sto tisíc korun, právní zástupkyně AusterlitzPro pracovala na odvolání. Nyní se tak sporem bude opět zabývat Vrchní soud v Olomouci.

6.9.2016

Na silnicích v kraji letos zemřelo už 18 dětí, nejvíc za posledních osm let

Jižní Morava – Zlámané nohy, vykloubené ruce a otřesy mozků. Takové případy řeší stále častěji doktoři z brněnské dětské nemocnice. „Od letošního března do konce srpna jsme hospitalizovali 1068 dětí, tedy o dvě stě víc než za stejnou dobu v minulém roce. Ambulantně jsme vyšetřili téměř šestnáct tisíc zraněných malých pacientů," vyčíslil ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus. Kromě množství případů je podle něj problém i v tom, že nemocnici chybí specialisté na dětské úrazy. Nepříznivou statistiku doplňuje i to, že letos na jihomoravských silnicích zemřelo už osmnáct dětí, tedy nejvíc za posledních osm let.

6.9.2016

Zločinů ubývá, na jižní Moravě je bezpečněji. Také díky kamerám

Jižní Morava – Méně okradených lidí, vykradených bytů i vražd. Jihomoravané se mohou zase cítit bezpečněji. Vyplývá to z policejních statistik, podle nichž se na jižní Moravě ve srovnání s loňskem snížil počet téměř všech trestných činů. „Loni jsme jich od začátku roku do konce července v kraji řešili celkem 14 359. Letos to za stejnou dobu bylo téměř o dvanáct set méně," informovala jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

4.9.2016

Výzkum: každý mrtvý na silnicích přijde na 21 milionů

Jižní Morava – Více než pět a půl tisíce korun. Tolik každý člověk v České republice ročně přispěje ze svých daní na následky dopravních nehod. Vyplývá to z předběžných statistik, které vypracovalo Centrum dopravního výzkumu.

3.9.2016

Ekotermex u soudu: měl do ovzduší vypustit jedovaté toxiny

Vyškov – Obyvatel vyškovské ulice Na Vyhlídce Jiří Mixa se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy. Přikládá je pustiměřské spalovně nebezpečného odpadu Ekotermex. Vše začalo nepříjemným zápachem. „Nejdřív jsem si myslel, že zemědělci hnojí pole. To ale vyvrátili. Jednou v noci dostala žena záchvat kašle. Jel jsem po zápachu a nejsilnější byl u spalovny. Ráno, když jsem se vzbudil, jsem byl oteklý, nemohl otevřít oči a měl rýmu," popsal Mixa v pátek své problémy před vyškovským soudem.

2.9.2016

Na kradené motorce zavinil nehodu. Měl zákaz řízení a možná byl pod vlivem drog

Otnice – Před křižovatkou s Těšany začal předjíždět před ním jedoucí volkswagen. Ten odbočoval doleva a s motorkářem se zrazil. Záchranáři převezli těžce zraněného motorkáře do nemocnice. Vyšetřování nehody u Otnic, která se stala koncem minulého týdne, však nyní policistům přineslo překvapení. Zjistili totiž, že motorka byla kradená.

1.9.2016

Byl naštvaný na majitele. Žhář se proto opil a zapálil mu seno

Bučovice – Požár sena v přístřešku u pohostinství v bučovických Vícemilicích zalarmoval v pondělí okolo jedné hodiny po půlnoci hasiče. Než se podařilo profesionálním i dobrovolným jednotkám oheň uhasit, z části ohořela i přilehlá unimobuňka. „Vyšetřovatel hasičů uvedl jako jednu z možných příčin cizí zavinění. Proto se věcí začali zabývat bučovičtí kolegové," popsala ve čtvrtek mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

30.8.2016

Policisté dohlížejí na šťastný návrat řidičů. Muž nadýchal přes 2 promile

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Zaměřují se na frekventované silnice. Konec prázdnin totiž znamená nejen přípravy do školy, ale i zvýšený provoz a tím i větší nebezpečí na silnicích. Například v úterý se policisté zaměřili na vyškovskou Brněnskou ulici. Dopravně bezpečnostní akce Šťastný návrat ale začala už v pátek. Za tu dobu policisté museli zakázat jízdu hned osmi řidičům.

30.8.2016

Spor o nahý zadek při průjezdu konvoje míří do hlavního líčení

Vyškov – Muž, který za vystrkování nahého zadku na americký vojenský konvoj dostal podmínku za výtržnictví, podal proti trestnímu příkazu odpor. ČTK to dnes podle spisové značky ověřila na trestním oddělení Okresního soudu ve Vyškově. Vyškovský soud muži trestním příkazem uložil deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. Podáním odporu se trestní příkaz ruší, případ se bude projednávat v hlavním líčení.

29.8.2016

Zálohu na okna vzal. Na jejich výměnu žena z Hodějic čeká tři měsíce

Hodějice, Vyškov – Zhruba čtvrt roku čeká jedna z obyvatelek Hodějic na nová okna. Výměnu si objednala u muže z Vyškovska, kterému také v květnu zaplatila zálohu dvacet tisíc korun. „Plastových oken se však stále nedočkala," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

29.8.2016

Auto najelo do stojanu na hasicí přístroj. Mladý řidič nezatáhl ruční brzdu

Rousínov – Zaparkoval na rousínovské čerpací stanici, ale zapomněl zatáhnout ruční brzdu. Když potom jednadvacetiletý muž od auta stojícího v mírném kopci odešel, rozjelo se.

29.8.2016

Požáry? Nejklidnější léto za čtyři roky. Díky chladnějšímu počasí i dešti

Jižní Morava – Minulý rok na jižní Moravě v červenci vypuklo 261 požárů, letos jich byla jen polovina. Za klidnou sezónu může i počasí.

27.8.2016

Vrtulníky létají k nehodám častěji. Příští rok vystřídá soukromou firmu policie

Jižní Morava - V Jihomoravském kraji k nehodám vzlétá stále víc vrtulníků. Od příštího roku je místo soukromé firmy začne provozovat policie.

26.8.2016

Před jízdou nepil, i tak muže hlídka podezřívala. Oprávněně. Měl v sobě pervitin

Vyškovsko – Test na alkohol vyšel pro řidiče ve Vyškově ve středu večer dobře. Strážníkům se přesto dvaačtyřicetiletý muž nezdál v pořádku. Podezřívali ho, že pod vlivem nějaké návykové látky je. „Přivolali proto hlídku státní policie. Odborný test u muže opravdu ukázal přítomnost marihuany a pervitinu," popsala případ mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová s tím, že zdaleka nešlo o jedinou dopravní kontrolu, při které to s řidiči nedopadlo nejlépe.

25.8.2016

Nahráli zlodějům. Cenné věci nechali na viditelném místě nebo nezamkli auto

Rousínov, Vyškov – Na to, že zloději využívají každé příležitosti, policisté upozorňují často. Zřejmě si jejich varování zapamatuje starší manželský pár, který ve středu dopoledne zaparkoval auto před rousínovským hřbitovem. A v něm nechal na viditelném místě ležet cenné věci.

23.8.2016

Vandal se vyřádil na zrcadlech v Málkovicích, rozbil je. Hrozí mu vězení

Moravské Málkovice, Vyškov – Dvě zrcadla umístěná na cestě v Moravských Málkovicích směrem na Orlovice se stala o víkendu trnem v oku zatím neznámého vandala. Rozbil je.

22.8.2016

Přibylo znásilnění. Nenahlášené případy? Ženy se bojí méněcennosti

Jižní Morava - V Jihomoravském kraji oproti minulému roku přibylo znásilnění. Často se stává, že o něm ženy mlčí. Jiné si ho naopak vymyslí.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2016

V Podomí se čelně srazily dva citroëny. Silnice byla neprůjezdná pro náklaďáky

Podomí – Jeden zraněný a uzavřená silnice druhé třídy. Taková je bilance nedělní nehody dvou aut, která se srazila krátce před čtvrtou odpoledne v Podomí. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jana Dvořáka šlo o citroëny a střetly se čelně.

18.8.2016

Muž si ustlal na silnici. Kvůli výrazné opilosti nezvládl ani dechovou zkoušku

Slavkov u Brna, Křenovice – Na silnici ležící rozbitá láhev piva, vedle ní spokojeně odpočívající muž. Takový smutný obrázek byl k vidění ve středu večer ve slavkovské Kaunicově ulici.

17.8.2016

Opilý muž pod dohledem kamer nasedl do auta. Při kontrole nadýchal skoro promile

Vyškov – U obou bylo zjevné, že pili alkohol. Dva muži v Dukelské ulici ve Vyškově se nakonec rozešli. A zatímco jeden odešel po svých do Sportovní ulice, druhý se vydal k zaparkovanému autu na Masarykově náměstí. I přes svůj stav do něj nasedl a nastartoval.

17.8.2016

Uvěřila podvodnému příběhu o přeplatku za vodu. Důchodkyně přišla o osm tisíc

Vyškov – Důchodkyni z Vyškova minulý týden navštívila s tím, že je pracovnice městského úřadu a jde jí vrátit tisíc korun za nespotřebovanou vodu. Zmínila však, že má k dispozici jen dvoutisícovou bankovku. Pětaosmdesátiletá žena proto zamířila k sekretáři, kde měla hotovost. Místo tisícikoruny k dobru ale přišla hned o osm. „Podvodnice je vzala ze sekretáře v době, kdy paní brala peníze k rozměnění," přiblížila mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

15.8.2016

Jedno z aut při nehodě ve Vyškově poškodilo značku. Policie hledá svědky

Vyškov – Dvě lehká zranění a poničená dopravní značka. Tak dopadla kolize Škody Fabie šedé metalízy s bílou Škodou Octavia, která se stala ve čtvrtek 4. srpna na křižovatce Brněnské, Purkyňovy a Cukrovarské ulice ve Vyškově. Policisté nyní hledají svědky.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2016

Za to, že vystrkoval nahý zadek na konvoj, muž dostal podmínku

Vyškov – Deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. S takovým trestem vyvázl od Okresního soudu ve Vyškově muž, který na konci května vystrkoval nahý zadek na americký vojenský konvoj projíždějící městem. „Obvinili jsme ho z trestného činu výtržnictví, a to z důvodu hrubé neslušnosti na veřejném místě," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

14.8.2016

Risk bez emocí. Pětina řidičů v kraji ujíždí od nehod

Jižní Morava – Zaskřípání brzd a auto řidiče, který nehodu zavinil, mizí v dáli. Na jižní Moravě je to stále častější rutina. Každý pátý řidič v kraji ujede od nehody, jen za první půlrok policisté tuto situaci řešili v téměř sedmi stovkách případů.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2016

Ve slavkovském zámeckém parku se splašil kůň a zranil dítě. Jezdec byl opilý

Slavkov u Brna – Přesně před týdnem před promítáním letního kina pád dvanáctiletého chlapce ze stromu přímo do míst, kde byl volně pohozený nůž, v sobotu se ve slavkovském zámeckém parku znovu stalo neštěstí, u kterého bylo malé dítě. A opět musel v zámeckém areálu přistávat vrtulník záchranářů. Jednomu z jezdců se při tradičních Napoleonských hrách splašil kůň. Zranil malou holčičku. „Na místě zasahovala posádka letecké záchranné služby s lékařem, dítě vrtulník transportoval do Dětské fakultní nemocnice v Brně," informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim.

13.8.2016

Odpykání trestu na gauči? Domácímu vězení jihomoravští soudci nevěří

Jižní Morava /ANKETA/ – Nevraždili, neznásilňovali, třeba jen opakovaně kradli. Takoví lidé mohou od soudu odejít s trestem domácího vězení. Soudci jej mohou udělit od roku 2010, na jižní Moravě k němu však sahají velmi zřídka a v posledních letech se mu stále více vyhýbají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies