VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

30.8.2016

Policisté dohlížejí na šťastný návrat řidičů. Muž nadýchal přes 2 promile

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Zaměřují se na frekventované silnice. Konec prázdnin totiž znamená nejen přípravy do školy, ale i zvýšený provoz a tím i větší nebezpečí na silnicích. Například v úterý se policisté zaměřili na vyškovskou Brněnskou ulici. Dopravně bezpečnostní akce Šťastný návrat ale začala už v pátek. Za tu dobu policisté museli zakázat jízdu hned osmi řidičům.

30.8.2016

Spor o nahý zadek při průjezdu konvoje míří do hlavního líčení

Vyškov – Muž, který za vystrkování nahého zadku na americký vojenský konvoj dostal podmínku za výtržnictví, podal proti trestnímu příkazu odpor. ČTK to dnes podle spisové značky ověřila na trestním oddělení Okresního soudu ve Vyškově. Vyškovský soud muži trestním příkazem uložil deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. Podáním odporu se trestní příkaz ruší, případ se bude projednávat v hlavním líčení.

29.8.2016

Zálohu na okna vzal. Na jejich výměnu žena z Hodějic čeká tři měsíce

Hodějice, Vyškov – Zhruba čtvrt roku čeká jedna z obyvatelek Hodějic na nová okna. Výměnu si objednala u muže z Vyškovska, kterému také v květnu zaplatila zálohu dvacet tisíc korun. „Plastových oken se však stále nedočkala," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

29.8.2016

Auto najelo do stojanu na hasicí přístroj. Mladý řidič nezatáhl ruční brzdu

Rousínov – Zaparkoval na rousínovské čerpací stanici, ale zapomněl zatáhnout ruční brzdu. Když potom jednadvacetiletý muž od auta stojícího v mírném kopci odešel, rozjelo se.

29.8.2016

Požáry? Nejklidnější léto za čtyři roky. Díky chladnějšímu počasí i dešti

Jižní Morava – Minulý rok na jižní Moravě v červenci vypuklo 261 požárů, letos jich byla jen polovina. Za klidnou sezónu může i počasí.

27.8.2016

Vrtulníky létají k nehodám častěji. Příští rok vystřídá soukromou firmu policie

Jižní Morava - V Jihomoravském kraji k nehodám vzlétá stále víc vrtulníků. Od příštího roku je místo soukromé firmy začne provozovat policie.

26.8.2016

Před jízdou nepil, i tak muže hlídka podezřívala. Oprávněně. Měl v sobě pervitin

Vyškovsko – Test na alkohol vyšel pro řidiče ve Vyškově ve středu večer dobře. Strážníkům se přesto dvaačtyřicetiletý muž nezdál v pořádku. Podezřívali ho, že pod vlivem nějaké návykové látky je. „Přivolali proto hlídku státní policie. Odborný test u muže opravdu ukázal přítomnost marihuany a pervitinu," popsala případ mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová s tím, že zdaleka nešlo o jedinou dopravní kontrolu, při které to s řidiči nedopadlo nejlépe.

25.8.2016

Nahráli zlodějům. Cenné věci nechali na viditelném místě nebo nezamkli auto

Rousínov, Vyškov – Na to, že zloději využívají každé příležitosti, policisté upozorňují často. Zřejmě si jejich varování zapamatuje starší manželský pár, který ve středu dopoledne zaparkoval auto před rousínovským hřbitovem. A v něm nechal na viditelném místě ležet cenné věci.

23.8.2016

Vandal se vyřádil na zrcadlech v Málkovicích, rozbil je. Hrozí mu vězení

Moravské Málkovice, Vyškov – Dvě zrcadla umístěná na cestě v Moravských Málkovicích směrem na Orlovice se stala o víkendu trnem v oku zatím neznámého vandala. Rozbil je.

22.8.2016

Přibylo znásilnění. Nenahlášené případy? Ženy se bojí méněcennosti

Jižní Morava - V Jihomoravském kraji oproti minulému roku přibylo znásilnění. Často se stává, že o něm ženy mlčí. Jiné si ho naopak vymyslí.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2016

V Podomí se čelně srazily dva citroëny. Silnice byla neprůjezdná pro náklaďáky

Podomí – Jeden zraněný a uzavřená silnice druhé třídy. Taková je bilance nedělní nehody dvou aut, která se srazila krátce před čtvrtou odpoledne v Podomí. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jana Dvořáka šlo o citroëny a střetly se čelně.

18.8.2016

Muž si ustlal na silnici. Kvůli výrazné opilosti nezvládl ani dechovou zkoušku

Slavkov u Brna, Křenovice – Na silnici ležící rozbitá láhev piva, vedle ní spokojeně odpočívající muž. Takový smutný obrázek byl k vidění ve středu večer ve slavkovské Kaunicově ulici.

17.8.2016

Opilý muž pod dohledem kamer nasedl do auta. Při kontrole nadýchal skoro promile

Vyškov – U obou bylo zjevné, že pili alkohol. Dva muži v Dukelské ulici ve Vyškově se nakonec rozešli. A zatímco jeden odešel po svých do Sportovní ulice, druhý se vydal k zaparkovanému autu na Masarykově náměstí. I přes svůj stav do něj nasedl a nastartoval.

17.8.2016

Uvěřila podvodnému příběhu o přeplatku za vodu. Důchodkyně přišla o osm tisíc

Vyškov – Důchodkyni z Vyškova minulý týden navštívila s tím, že je pracovnice městského úřadu a jde jí vrátit tisíc korun za nespotřebovanou vodu. Zmínila však, že má k dispozici jen dvoutisícovou bankovku. Pětaosmdesátiletá žena proto zamířila k sekretáři, kde měla hotovost. Místo tisícikoruny k dobru ale přišla hned o osm. „Podvodnice je vzala ze sekretáře v době, kdy paní brala peníze k rozměnění," přiblížila mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

15.8.2016

Jedno z aut při nehodě ve Vyškově poškodilo značku. Policie hledá svědky

Vyškov – Dvě lehká zranění a poničená dopravní značka. Tak dopadla kolize Škody Fabie šedé metalízy s bílou Škodou Octavia, která se stala ve čtvrtek 4. srpna na křižovatce Brněnské, Purkyňovy a Cukrovarské ulice ve Vyškově. Policisté nyní hledají svědky.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2016

Za to, že vystrkoval nahý zadek na konvoj, muž dostal podmínku

Vyškov – Deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. S takovým trestem vyvázl od Okresního soudu ve Vyškově muž, který na konci května vystrkoval nahý zadek na americký vojenský konvoj projíždějící městem. „Obvinili jsme ho z trestného činu výtržnictví, a to z důvodu hrubé neslušnosti na veřejném místě," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

14.8.2016

Risk bez emocí. Pětina řidičů v kraji ujíždí od nehod

Jižní Morava – Zaskřípání brzd a auto řidiče, který nehodu zavinil, mizí v dáli. Na jižní Moravě je to stále častější rutina. Každý pátý řidič v kraji ujede od nehody, jen za první půlrok policisté tuto situaci řešili v téměř sedmi stovkách případů.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2016

Ve slavkovském zámeckém parku se splašil kůň a zranil dítě. Jezdec byl opilý

Slavkov u Brna – Přesně před týdnem před promítáním letního kina pád dvanáctiletého chlapce ze stromu přímo do míst, kde byl volně pohozený nůž, v sobotu se ve slavkovském zámeckém parku znovu stalo neštěstí, u kterého bylo malé dítě. A opět musel v zámeckém areálu přistávat vrtulník záchranářů. Jednomu z jezdců se při tradičních Napoleonských hrách splašil kůň. Zranil malou holčičku. „Na místě zasahovala posádka letecké záchranné služby s lékařem, dítě vrtulník transportoval do Dětské fakultní nemocnice v Brně," informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim.

13.8.2016

Odpykání trestu na gauči? Domácímu vězení jihomoravští soudci nevěří

Jižní Morava /ANKETA/ – Nevraždili, neznásilňovali, třeba jen opakovaně kradli. Takoví lidé mohou od soudu odejít s trestem domácího vězení. Soudci jej mohou udělit od roku 2010, na jižní Moravě k němu však sahají velmi zřídka a v posledních letech se mu stále více vyhýbají.

13.8.2016

Havárie u Lulče: spolujezdce museli vystříhat, přiletěl pro něj vrtulník

Luleč /FOTOGALERIE/ – Kvůli havárii osobního auta musel v pátek večer vzlétnout vrtulník záchranářů. Nehoda se stala mezi Lulčí a Rostěnicemi. Její následky likvidovala profesionální jednotka hasičů z Vyškova. „V havarovaném autě, které sjelo ze silnice před Rostěnicemi, zůstal zaklíněný spolujezdec. Kolegové museli muže z auta vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Na místo přiletěl vrtulník, který jej k dalšímu ošetření transportoval do jedné z brněnských nemocnic," informovala mluvčí krajských hasičů Pavla Pražáková.

11.8.2016

Při houbaření se ztratil mentálně zaostalý muž. Našli ho na cestě

Studnice – Lesy v okolí Studnic pročesávali ve čtvrtek večer policisté i hasiči. Pátrali po mentálně zaostalém muži, který se v nich ztratil, když vyrazil s rodiči houbařit. Oznámení o jeho pohřešování policisté dostali o půl šesté večer. Pátrání mělo nakonec šťastný konec. Muže po víc než dvou hodinách nalezli.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2016

Nehoda tří aut na několik hodin zkomplikovala provoz na dálnici i ve městech

Vyškovsko – Nápor dopravy je v nich obrovský i když je provoz na dálnici D1 klidný. A to právě kvůli jejím opravám. Rousínov a Vyškov však od středečního poledne auta zaplnila ještě o něco víc, než je zvykem. Mezi 220. a 222. kilometrem dálnice ve směru na Ostravu se totiž srazila tři osobní auta, policisté tak dopravu odkláněli právě přes tato města.

10.8.2016

Muž prý křičí v noci do megafonu. Vysvětlí to přestupkové komisi

Vyškov – Vše začalo loni. Tehdy prý restauratér nedodržoval noční klid a hlasití hosté podniku rušili spánek obyvatel přilehlých domů. Hlavně toho, co se přes silnici nachází přímo naproti. Po čase pak situace okolo Pizzerie u Massima na Sídlišti Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích vygradovala. Její majitel Massimo Misirocchi údajně dělá lidem ze života peklo. Kromě nadávek jim má v noci svítit do oken halogeny.

9.8.2016

Mladík ve slavkovské restauraci nestačil nic ukrást. Pomohl svědek

Slavkov u Brna – Doplatil na všímavost náhodného svědka. Dvacetiletý zloděj tak místo radosti z ukradených věcí nyní zřejmě nad svými kroky přemýšlí v policejní cele. Slavkovští policisté totiž v noci na úterý zadrželi pachatele vloupání do jedné z restaurací.

8.8.2016

Neštěstí u zámku: hoch, který spadl na čepel nože, je po operaci

Slavkov u Brna – Souhra nešťastných náhod. Pád ze stromu a navíc přímo do míst, kde byl pohozený nůž. Týdenní letní filmový festival ve slavkovském zámeckém parku měl předposlední den promítání dramatický začátek. Jak už redakce Vyškovského deníku Rovnost informovala, před projekcí animované komedie Zootropolis: Město zvířat se v sobotu večer vážně zranil nezletilý chlapec.

8.8.2016

Nehoda čtyř aut na dálnici D1 skončila zraněním ženy. A zkomplikovala dopravu

Tvarožná – Na dálnici D1 ve směru z Vyškova na Brno bourala v pondělí po deváté hodině ráno tři osobní auta a dodávka. Při hromadné nehodě na 208. kilometru nedaleko Tvarožné na Brněnsku se zranila žena. „Místo nehody jsme zajistili proti požáru, ale je nyní průjezdné pouze odstavným pruhem," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

7.8.2016

Drama v letním kině. Chlapec se zranil o odhozený nůž

Slavkov u Brna – Těšili se, že se v letním kině podívají na animovaný film. V sobotu večer si však návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově u Brna na Vyškovsku museli na film počkat o více než půl hodinu déle. Ještě před začátkem promítání se totiž velmi vážně zranil malý chlapec, který si zřejmě nožem propíchl plíci.

5.8.2016

Vzali mu řidičák kvůli alkoholu. Do autoškoly ale přišel znovu opilý

Slavkov u Brna – Řidičský průkaz mu sebrali. Kvůli alkoholu. Jenže vůbec se nepoučil. Na jeho navrácení tak bude muset třiatřicetiletý muž zapomenout na mnohem delší dobu, než si původně myslel. „Před časem totiž přišel o oprávnění k řízení pro zavinění dopravní nehody, při které byl opilý. Po vypršení trestu se muž rozhodl k opětovnému získání řidičského průkazu," informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek. Jenže neuspěl.

5.8.2016

U Vyškova hořelo auto i pole. Škoda je čtvrt milionu korun

Vyškov – K požáru osobního auta a části pole vyjížděly ve čtvrtek večer čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Po deváté hodině hořelo auto, strniště i vzrostlé obilí u silnice, která vede z Vyškova do Hlubočan.

3.8.2016

Nákladní auto poškodilo závoru. Při přejíždění kolejí

Bučovice – Přestože je z poslední doby známých hned několik případů, kdy řidiči riskovali při přejíždění přes železniční přejezdy a buď oni, nebo jiní lidé přišli o život, najdou se stále tací, kteří se i přes výstražná světla na přejezd vydají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies