Rousínovští fotbaloví střelci se probudili. Schytala to Bystrc

Brno – Na tiketech tipovací soutěže s Vyškovským deníkem Rovnost Fortuna TIP ligy to byla jasná jednička. V krajském přeboru fotbalistů si druhá Dosta Bystrc měla se čtrnáctým Tatranem Rousínov spravit skóre. Opak byl pravdou.Hosté v tomto utkání nastříleli téměř jednu třetinu branek, jako ve všech v předchozích osmnácti duelech dohromady. Přitom k zápasu přijeli bez pěti hráčů obvyklé sestavy, včetně brankářské jedničky Milana Řepky a špílmachra Miloše Žočka.

17.4.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

A navíc pro ně utkání nezačalo dobře. Už v osmé minutě šla Dosta do vedení, když si Matyska proklestil cestu chybující obranou hostů a prostřelil debutujícího brankáře Slováka. Tentokrát to však nebylo o prvním gólu. Ve 22. minutě uvolnil Svoboda Ševčíka, který přehodil Sovu a srovnal na 1:1. Těsně před přestávkou se dobře hrající Ševčík prodral do pokutového území domácích, kde byl faulován. Nařízenou penaltu Svoboda proměnil sice nadvakrát, ale otočil skóre.

Aktivitu si hosté přinesli i do druhého poločasu a už po třech minutách zasadili domácím rozhodující k.o. Po přihrávce Králíčka zvýšil Lička střelou po zemi k tyči na 3:1 pro Tatran. „Konečně jsme proměňovali šance. A měli jsme jich ještě daleko víc a mohli jsme dát i víc gólů, ale to už bych asi chtěl moc. Konečný výsledek 2:6 ukazuje, že jsme vyhráli zaslouženě. I když nás Bystrc asi trochu podcenila a věci nám asi vycházely lépe než jindy, pro mě je důležité, že tak slátané mužstvo zápas zvládlo. Kluci se toho zhostili dobře a také náhradníci, kteří nedostávali tolik šancí, se ukázali v dobrém světle. Všichni plnili to, co jsme si řekli v týdnu před utkáním, a pak i v samotném zápase,“ radoval se z nečekaně hladkého vítězství trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Po Ličkově gólu se domácí úplně položili a hosté na hřišti dominovali. Do konce zápasu přidali ještě tři branky a zrodilo se tak největší překvapení devatenáctého kola. „Určitě nám zápas mimořádně vyšel, ale já musím upozornit, že nám hodně pomohlo vítězství v minulém kole s Morendou gólem v 89. minutě. Do Bystrce jsme tak jeli s vědomím, že nemáme co ztratit. Prostě jsme byli tak nějak správně uvolnění. Jsme rádi za výsledek, ale zůstáváme při zemi. Pořád ještě jsme tam, kde jsme nechtěli být,“ zdůraznil rousínovský kouč.

Dosta Bystrc - Tatran Rousínov 2:6

Poločas: 1:2

Branky: 8. Matyska, 82. Makiš - 22. a 74. Ševčík, 48. a 69. Lička, 45. Svoboda z pen., 65. Dvořák

Rozhodčí: Šenkýř - Marinč, Nováček

ŽK: Gryc, Matyska, Makiš, Axamit, Urban - Králíček, Kameník

Diváků: 103

Bystrc: Sova – Marušinec (60. Nguyen), Gryc, Ďuriš, Veleba - Špánek, Urban, Axamit, Makiš - Matyska, Chyla: Trenér: Libor Danihelka

Rousínov: Slovák - Líznar, Mrnuštík, Kameník, Pupp – Dvořák (75. Benda), Ševčík, Svoboda, Honek (85. Divácký) - Lička, Králíček. Trenér: Tomáš Kovanda

Autor: Zdeněk Vlach

17.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Špatné osvětlení? Ve Zbýšově se připravují na opravu lamp

Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáky ze Základní školy 711 v Bučovicích

Pěkné hrozny? Uškodit může voda i plísně

Jižní Morava – O čtrnáct dnů dříve začalo letošní vinobraní a sklizeň hroznů je nyní v plném proudu. Pěstitelé se ale obávají toho, co přinese počasí. Může jim totiž zkazit nadšení z dobré úrody. „Když mělo pršet, bylo sucho, když teď má svítit slunce, prší. Je to anarchie,“ prohlásil předseda hodonínské agrární komory Petr Chaloupka.

Z vraždy ve vlaku viní kriminalisté 39letého střelce. Je ve vazbě

Brněnsko – Vlak na trati mezi Brnem a Adamovem už v pátek večer vyjížděl z nádraží v Bílovicích nad Svitavou, když jej zastavila záchranná brzda. V jednom z vozů totiž po střelbě zůstal ležet nehybný muž, který při události zemřel. Jak už Deník Rovnost informoval, podezřelého z vraždy policisté dopadli, v pondělí pak oznámili, že je ve vazbě.