Vyškov remizoval. Trousil fotbalisty chválil, chybělo mu jen více branek

Lysovice /FOTOGALERIE/– Neutrální trávník v Lysovicích zvolili pro přípravné utkání tradiční rivalové z Moravskoslezské fotbalové ligy MFK Vyškov a SK Líšeň. Po vyrovnaném průběhu zůstal neutrální i výsledek. O remízu 1:1 se vedoucím gólem zasloužil vyškovský podhrot Filip Studený a vyrovnáním jeho jmenovec Smrčka.

16.7.2017

Fotbalisté MFK Vyškov (v červeném) remizovali v přípravném utkání s SK Líšeň 1:1. Hrálo se v Lysovicích.Foto: Deník / Vlach Zdeněk

Jak to bývá v počáteční fázi letní přípravy, nebyl výsledek pro oba trenéry podstatný. Více je zajímaly herní projevy hráčů, kteří by rádi oblékli dres jejich týmů v podzimních mistrovských utkáních.

Líšeňský Miloslav Machálek dokonce sledoval své „ovečky“ jen z lavičky a do vedení mužstva svému asistentu Petru Pechovi vůbec nezasahoval. „Z jarní základní sestavy nám vypadlo pět hráčů a ty musíme nahradit. Někteří noví vypadají dobře, jiní hůř, v některých případech máme o jejich dalším účinkování jasno. Ale určitě budeme hledat dál. Asi se budeme orientovat především na okolí Brna, nebo kluky, kteří studují v Brně,“ obecně shrnul kouč brněnského týmu.

Manažer SK Líšeň Michal Král byl konkrétnější. „Poprvé s námi byl Kollár z juniorky Hradce Králové, podruhé jsme zkoušeli dva hráče z Ghany, ale nemáme už o ně zájem. Ostatní jsou kluci z dorostu, kteří potřebují víc herního prostoru. Jak řekl trenér, v hledáčku jsou další hráč, a čekáme také, kdo bude volný po zúžení kádru ve Zbrojovce,“ sdělil Král.

Na menším lysovickém hřišti se hrála bojovná, soubojová partie a ve slušném tempu. Jeden z testovaných líšeňských dorostenců Bílek daroval Vyškovu vedení, když jeho naivní malou domů vystihl Studený a po kličce strážci líšeňské klece poslal míč do prázdné branky. Další dorostenec Filip Smrčka naopak vyrovnal, a to po české uličce od Kršky lobem přes vybíhajícího brankáře Klimeše.

V přestávce udělali šéfové laviček více změn v sestavách a s nimi přišlo i více šancí na obou stranách. Líšeň mohla několikrát prohrávat, ale i vyhrát, když největší příležitost zápasu neproměnil v poslední minutě zkušený Čampa. „Od pondělí do pátku hráči absolvovali pět fyzicky náročných dvouhodinových tréninků a jeden přípravný zápas. Tím jsme dokončili první kondiční blok. S ním i s tímto zápasem jsem spokojený. Splnil to, co jsem od něho očekával. Akorát mně chybí víc gólů, protože šancí jsme si vypracovali dost. Na druhou stranu ke konci i soupeř, takže průběhu zápasu by víc odpovídal výsledek 3:3,“ konstatoval vyškovský lodivod Jan Trousil.

Z nových hráčů kvitoval výkony Prakse (ze Zbrojovky), Koudelky (z Prostějova) na hrotu a stopera Rampoucha ze Znojma. „Pokud tak bude pokračovat dál, tak by u nás měl zůstat. Na Micovi je vidět snaha, Tomáš Josl, předvedl zkušenost, ale má fyzické manko, které ho zatím omezuje. Takže to necháváme otevřené. V pondělí se k mužstvu ještě připojí stoper ze Srbska, který hrál tamní nejvyšší soutěže,“ konkretizoval hodnocení Trousil.

Na střídačce byl civilu i někdejší vyškovský hrot Daniel Přerovský, který po vážném zranění začal individuálně trénovat a Trousil věří, že si na podzim už zahraje mistrovská utkání.

Pro Líšeňské i Vyškovské byl vzájemný zápas už druhou přípravou. Líšeň v prvním prohrála s divizními Rosicemi 0:1, Vyškov porazil posílenou juniorku druholigového Třince 3:2. Příští sobotu oba týmy čeká první kolo domácí pohárové soutěže MOL Cupu. Líšeň bude hrát na hřišti vítěze duelu Stará Říše - Třebíč, Vyškov pojede do Blanska nebo do Velké Bíteše.

MFK Vyškov – SK Líšeň 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 20. Studený – Filip Smrčka. Hráno v Lysovicích.

Vyškov – I. poločas: Klimeš – Němeček, Krejčí, Rampouch, Josl – Praks, Jeřábek, Lahodný, Mica – Studený – Koudelka. II. poločas: Kollár – Němeček, Rampouch, Josl, Novotný – Hladký, T. Horváth, Matocha, Lahodný, Mica – Koudelka. Trenér: Jan Trousil.
Líšeň – I. poločas: Kotnour – Minařík, Janus, Bílek, Bednář – Kollár, Fall, Minarčík, F. Smrčka, Krejčíř – Krška. II. poločas: A. Smrčka – Čampa, Bílek, Zezula, Bednář – Kollár, Fall, Wilmar, Ovsepjan, Knos – Missokamba. Trenér: Miloslav Machálek.

Autor: Zdeněk Vlach

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Telefonování v zahraničí (ilustrační snímek)
9

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Voda zčernala. V Rakovci uhynuly desítky kilogramů ryb

Po srážce s vlakem ve Vracově zemřel řidič osobního auta

Vracov /FOTOGALERIE/ – Záchranáři, hasiči i policisté vyrazili v úterý krátce před jedenáctou hodinou k železničnímu přejezdu nedaleko vracovské základní školy. Po srážce vlaku s osobním autem tam zahynul člověk.

Mizí zahrady i sady. Kvůli dovozu ovoce a nezájmu lidí o dražší tuzemské

Jižžní Morava /INFOGRAFIKA/ – Ovoce z jižní Moravy začíná být na pultech obchodů stále vzácnější. Sady totiž z kraje dlouhodobě mizí a s nimi i zahrady.

Borelióza? Případů je málo. Zatím

Vyškovsko, Blanensko - Pouhých pět případů lymské boreliózy hlásí za poslední tři měsíce Vyškovsko. Na Blanensku za stejnou dobu onemocněli tímto infekčním onemocněním, které přenášejí všudypřítomná klíšťata, tři lidé.

Grand Prix: hotely a kempy hlásí obsazeno

Brno /ANKETA/ - Kdo dřív rezervuje, ten dřív bydlí. Takovým heslem se řídí hotely i kempy pro dobu konání motocyklové Velké ceny České republiky. Do největší motoristické události brněnského okruhu zbývá deset dnů. Pro ubytování zbývá už jen pár míst.