Vyškovští fotbalisté porazili Valašské Meziříčí. S nováčkem museli obracet skóre

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Vůbec první vzájemný zápas o body a pro hosty z Valašského Meziříčí i premiérový vstup do Moravskoslezské ligy vyzněl těsně pro Vyškov. S napětím očekávané úvodní utkání nového ročníku MSFL fotbalistům MFK Vyškov vyšlo. Nováčka soutěže z Valašského Meziříčí porazili těsně 2:1. Ovšem zápas je asi stál víc sil, než si představovali. „Průběhu utkání by asi víc odpovídala remíza. Hosté byli herně lepší. My jsme se do hry dostali až po třiceti minutách, kdy nám konečně začala hrát záloha,“ přiznal po utkání domácí trenér Jan Trousil.

6.8.2017

MFK Vyškov – Valašské Meziříčí 2:1.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Právě hlavně v úvodní půlhodině hostující tým jasně dokazoval, proč E skupinu Moravskoslezské divize na jaře vyhrál s impozantním devítibodovým náskokem. Půl hodiny se hrálo většinou na polovině z Vyškova.

Výsledkem iniciativy hostů byla vedoucí branka z pokutového kopu, když stoper Josef Rampouch možná trochu netakticky zajel do útočníka hostů Zdeňka Behana, který nebyl v gólové pozici. „To, co řekl pan Trousil, je sice hezké, ale na to, že jsme byli lepší, se nehraje. Pro nás to nic neřeší. Za stavu 0:1 jsme měli přidat druhou branku a možná bychom to utkání i vyhráli,“ trochu si posteskl trenér hostů Jaroslav Vodička.

Jak naznačil Trousil, od vedoucího gólu Valašského Meziříčí se začala hra vyrovnávat. Hosté sice stále působili sehranějším doj-mem, ale akce Vyškovanů už byly přímočařejší a také nebezpečné. Po standardních situacích mohli vyrovnat Rampouch a Jan Krejčí, ale podařilo se to až napotřetí dorážkou Marku Matochovi po akci Jana Koudelky a střele Filipa Studeného.

Poločasová přestávka obrázek hry moc nezměnila. Hosté drželi míč, Vyškovští se rychlými akcemi dostávali do nebezpečnějších příležitostí. U většiny z nich byl výborně útočný hrot Jan Koudelka. V sedmdesáté minutě obešel tři soupeře a čtvrtý ho skolil ve vlastním pokutovém území. Lukáš Studený neměl s proměněním penalty problémy. „Musím říct, že nás porazil jeden hráč, a to číslo 10 (Koudelka, pozn. red.). Trousil nás sice chválil, ale já s naší hrou spokojený nejsem. Ke konci na stavu 2:1 jsme měli tři šance a minimálně Výmola a Rapavý je proměnit měli,“ řekl Vodička.

JIHLAVA ODLOŽENA

Do šancí se v závěru dostali i domácí, ale skóre se už nezměnilo. I Trousil označil Koudelku za „Hráče utkání“. „V první půli neměl tolik balónů, nehráli jsme přes něho, což jsme nechtěli. Nebyla jeho vina, že nebyl tolik vidět. Jakmile jsme začali rozehrávat akce jinak, okamžitě byl obrovsky nebezpečný, a proto jsme si vytvářeli šance a proto také padl vítězný gól,“ zdůraznil Trousil.
Vyškovský trenér nemohl v zápase postavit několik hráčů. Většinu pro zranění, ale i pro nevyřízení formalit přestupů. Proto přivítal žádost Vysočiny Jihlava o odložení středečního utkání druhého kola MOL Cupu, které se tedy bude ve Vyškově hrát o týden později 16. srpna.

MFK Vyškov – Valašské Meziříčí 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 38. Matocha, 71. Studený (pen.) - 29. Byrtus (pen.)

Rozhodčí: Vostrejž - Buček, Drozdy

ŽK: Praks, Rampouch, Lahodný (vš. MFK)

Diváků: 158

Vyškov: L. Kollár – Krejčí, Cvijovič, Rampouch (46. Mica), Praks – T. Horváth (87. Neubauer), Studený, Jeřábek, Lahodný, Matocha – Koudelka. Trenér: Jan Trousil

Valašské Meziříčí: Rohel – Byrtus, Drozd, Malý, Bělíček – Behan (67. Václavek), Komara, Wludyka (75. Wludyka), Gregáň – Rapavý, Jurča (64. Žilinský). Trenér Jaroslav Vodička

Autor: Zdeněk Vlach

6.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Lovčičkách našli stabilizátor dělostřelecké miny. Při kopání hrobu

Monika Smetanová už šest let dohlíží na volby jako členka okrskové volební komise.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Řidič srazil na přechodu čtyřletou dívku. Skončila s lehkým poraněním hlavy

Rousínov – Pro teprve čtyřletou holčičku museli do Rousínova v pondělí po páté hodině odpoledne záchranáři. Na přechodu pro chodce ji totiž srazilo auto.

Úpravy v Kalvárii pokračují. Smrky tam napadl kůrovec

Bučovice – Dvanáctihektarový lesopark Kalvárie v Bučovicích na Vyškovsku se dočká výrazné proměny. Hlavní práce mají začít na přelomu roku. Dřevorubci tam nadále kácí oslabené a nemocné stromy a zahradníci vysazují nové.

Voják možná granát v kasárnách odpálil sám, když chtěl udělat maketu

Vyškov – Přednášel o munici, zbraních a střelivu. Studentům nosil na výuku makety granátů. Před třemi týdny se jednu takovou také snažil vyrobit. Granát mu ale vybuchl v ruce a třiačtyřicetiletého nadporučíka z Velitelství výcviku Vojenské akademie ve Vyškově v tamní administrativní budově Jugo zabil. Že vojenský policista za výbuch možná mohl sám, uvedl deník MF Dnes.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.