Ani čtvrté kolo krajské ligy mužů nepřineslo vyškovským hokejistům první radost. Tedy dílčí ano, dva zásahy z brejků. Ty ale další prohru neodvrátily.

Zápas ve Velké Bíteši, plánovaný na středeční večer, označovalo vyškovské mužstvo už několik dní dopředu jako možnost přerušit sérii proher a odpoutat se z posledního místa jedenáctičlenné tabulky. Spartaku se totiž také nedaří. ,,Chceme vyhrát a konečně to protrhnout. První dvě utkání jsme hráli hrozně, ve třetím jsme si už zasloužili vyhrát. Nemáme na co dál čekat, musíme přivést body z Bíteše,“ hlásal na klubovém webu kapitán Radim Špondr.

Velkou čárou přes vyškovský rozpočet byla ale sestava, která se nakonec na Žďársko vydala. Kromě strážců brankářské svatyně odjelo sedm obránců a šest útočníků. „Takhle to nejde, museli jsme udělat z dvou beků útočníky a to je hodně smutné. To musíme řešit,“ vypověděl trenér hostů Zdeněk Valošek.

I přes tuto tristní hráčskou bilanci jeho celek držel s Velkou Bíteší dvě třetiny krok. V první části hosté nedokázali využít své šance, ale na druhé straně se díky bezchybnému brankáři Janků neprosadili ani domácí. Po návratu z kabin se už sítě začaly vlnit. Nejprve se v přesilové hře prosadila Bíteš, ovšem pak dvakrát zaúřadoval Jan Tobiáš. Paradoxně jeden z obránců, který měl zaskočit na pozici střelce. Dvakrát využil nejisté kombinace domácích a ve dvou nájezdech na gólmana si vedl zkušeně. „Zvládl je výborně, zavěsil a vypadalo to nadějně. Jenže to bychom nesměli dělat individuální chyby. Další zbytečný gól ještě do konce druhé třetiny,“ popsal dění před druhou přestávkou marketingový manažer a sekretář vyškovského klubu Karel Gamba.

Zbytek vyškovského nadšení a víra minimálně v remízu pak vzaly za své během jediné minuty třetí třetiny. To měl MBK příležitost jít znovu do vedení při přesilovce, ale naopak sám sebe pro toto utkání pohřbil. Během ní totiž Janků dvakrát lovil puk ze své brány a vyškovská koncepce se nadobro rozbila. „To se prostě nemůže stát. Stáhli jsme to potom na dvě kompletní pětky, ale soupeř si to pohlídal. Nespokojenost, bude se muset přistoupit ke změnám v kádru, někteří jsou zklamáním. Musíme posílit,“ naznačil kouč Valošek. Za zmínku stojí i to, že výhru domácích v poměru 4:2 více méně zařídili Zábojník a Trdla. Hráči, kteří s Vyškovem před sezonou koketovali a na jejichž změně dresu se vzájemně nedohodly oddíly.

Vyškovští tak stále zůstávají bez bodu. Další možnost nápravy budou mít už zítra na svém ledu od sedmnácti hodin proti Velkému Meziříčí. „Věříme, že se sejde tým v kvalitním složení a už uspějeme. Každopádně trenér mi dal požadavek na další dvě tři posily, takže se o ně budeme v nejbližších dnech snažit,“ uzavřel Gamba.