Svišti po dlouhé době, kdy hráli s deseti hráči v poli, postavili tři kompletní pětky, ale v utkání se místy nedostávali do potřebného tempa.

Začátek zápasu byl ale velice slibný a domácí brankář Musil musel už v první minutě čelit střele Horáčka. Krátce nato pak ráně Zdeňka Němce, který se do týmu vrátil po dlouhé absenci pro disciplinární trest. Ten pálil od modré čáry po ledě. Akce Šebely ve čtvrté minutě už se dala nazvat gólovou šancí, ale Musil byl opět úspěšný. Bohužel aktivitu hostů ukončilo vyloučení Zdeňka Němce v páté minutě, které domácí tým potrestal vedoucím gólem už po patnácti vteřinách. Od té doby Velkobítešští začali ovládat hru a zejména v několika pasážích druhé třetiny Sviště přitlačili před jejich branku.

Hosté se sice snažili o kontraúdery a měli také několik šancí. Jenže vždy, kdy se jim podařilo dát kontaktní gól na 1:2 a 2:3, se záhy nechali vyloučit a byli trestáni brankami. Svišťům pak patřil zase až závěr zápasu, ale překonat Musila se jim nepodařilo. Domácí pak ubránili i krátkou power play.

„Utkání bylo poměrně vyrovnané a mělo dobrou úroveň. Vyškov nehrál špatně, ale zbytečně se nechal vylučovat a pykal za to. My jsme byli přece jen trochu aktivnější a měli jsme víc šancí, takže jsme určitě vyhráli zaslouženě. Ale odveta bude otevřenou záležitostí. Asi to bude zase vyrovnané utkání,“ řekl domácí trenér Zdeněk Pirochta a potvrdil, že Velká Bíteš nastoupí ve Vyškově ve stejném složení jako doma.

Zatímco kouč týmu z Vysočiny může v klidu plánovat taktiku, domácí trenér Igor Apostolidis má víc důvodů k přemýšlení. Asi to dělá. I den po zápase se uzavřel do sebe, takže o utkání a soupeři nám více řekl nejlepší muž středečního zápasu brankář Lukáš Janků.

„Atmosférou i herně to určitě bylo jiné utkání, než jsou ta v základní skupině. Domácí lépe bruslili, ale jejich góly byly spíš z kategorie šťastných. Prostě jim to tam spadlo. Naopak naše šance se nepodařilo proměňovat. Škoda. Když doma zlepšíme pohyb a nasazení, tak můžeme uspět. A samozřejmě střelbu. Udělám všechno proto, abych si ve Velké Bíteši zachytal i v neděli,“ plánuje Janků.

Čtvrtfinále play off se hraje na dva vítězné zápasy. Odveta je na pořadu v pátek v 18.00 hodin ve vyškovském zimním stadionu. Pokud Svišti tento duel zvládnou, bude se rozhodovat v neděli v 17.00 hodin ve Velké Bíteši. „Věřím, že tam v neděli pojedeme. Bíteš sice byla ve středu o něco lepší, ale i my umíme hrát líp. Za pomoci výborného domácího publika bychom měli vyhrát,“ zve k páteční odvetě sekretář MBK Karel Gamba.

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání porazila Kometa Úvoz Brno doma Velké Meziříčí 6:4.

Velká Bíteš – Vyškov 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 5. a 51. Požár, 15. Zábojník, 27. Pospíšil – 25. Z. Němec, 43. Horáček. Rozhodčí: Kladník. Střely: 43:28. 4:5, z toho Šebela 5 + 2 a os. trest do konce utkání. Využití: 3:2. Diváků: 98.

Vyškov: Janků – Zd. Němec, Hudeček, Lošek, Florián, Tománek, Tobiáš – Hökl, Horáček, Šebela – Mikeš, Dobeš, R. Němec – L. Skácel, J. Skácel, Kratina – Štatsný, Hedvik.
Po minutách

0.55 Horáček zblízka doklepl do brankáře Musila.
2.30 Zdeněk Němec pálil od modré po ledě a Musil je opět úspěšný.
3.30 Do třetice rušno před Musilem, ale Horáčka zase vychytal.
4.15 Poprvé musel zasahovat i Janků po střele Zábojníka.
4.58 1:0 – Požár. Trestá vyloučení Zdeňka Němce, i když nahození puku od modré vypadalo nevinně.
8.40 Domácí už mají iniciativu na svých holích, jenže při špatném střídání jim ujel Richard Němec, ale zprava napálil do brankáře.
9.00 Štěstí na vyškovské straně, Petrčkova střela zazvonila o tyčku.
10.05 Na trestnou lavici usedl domácí Bláha, ale přesilovka Svišťů byla platonická.
10.49 Dobešova jedovatá rána mířila nad branku.
12.35 Janků vyrazil ramenem střelu zblízka.
13.33 Jaroslav Skácel prověřil Musila zblízka bekhendem.
14.07 2:0 – Zábojník. Zdálky trefil přesně pravou šibenici.
16.55 Svišti ožili, spršku střel na Musila zakončil Šebela.
17.34 Sérii domácích střel řeší skvěle Janků.

23.36 Bláha zblízka trefil do klína brankáře Janků.
24.57 2:1 – Zdeněk Němec. I Vyškov trestá vyloučení domácích, když Němec doklepl přihrávku Dobeše.
26.21 3:1 – Pospíšil. Na „hanbě“ je Tománek. V chumlu hráčů před Janků doklepl do sítě Pospíšil.
27.22 Bláha zase vystřelil zblízka do hrudi brankáře Janků.
28.50 Mikešovo sólo likviduje Musil, ale byla to obrovská šance.
32.15 Pospíšil se snažil překvapit Janků z úhlu.
32.49 Tvrdá rána Zdeňka Němce Musila jen vystrašila.
35.35 Musil prokázal skvělou lapačku po tvrdé ráně Jaroslava Skácela.
37.34. Dobeš dostal dvě minuty za strčení do Požára, který pád pořádně přifilmoval.
39.09 Krátce po sobě čelí Janků dvěma dělovkám domácích útočníků.

40.46 Svišti dobře rozehráli třetí třetinu a Musil chytil do lapačky ránu Horáčka.
42.12 Pořádný závar před Musilem začal Hökl a vyloučením to odnesl domácí hráč.
42.34 3:2 – Horáček. Dobešovu ránu od modré Musil vyrazil a Horáček byl velmi pohotový.
44.43 Šebela zbytečně oslabil tým dvouminutovým trestem za hákování a pětiminutovým za napadení rozhodčího. Navíc pro něho utkání skončilo.
50.01 4:2 – Požár. Sedmiminutové oslabení lze stěží „přežít“. Požár se přes skrumáž trefil od modré.
53.31 Richard Němec nastřeluje zleva Musila. Svišti se nadechli k závěrečnému náporu.
54.35 Skvělý Musilův semafor „ničí“ ránu Dobeše.
55.15 Zábojník mohl definitivně rozhodnout, když na své útočné modré vypíchl puk Skácelovi, ale samostatný nájezd zakončil střelou vedle.
58.45 Zdeněk Němec pálil vedle. Škoda, závěr mohl zdramatizovat.
59.33 Janků opustil branku a naskočil šestý hráč.