Na vlastním ledě prohráli se Spartakem Velká Bíteš vysoko 4:9, což by samo o sobě nebyla až tak velká tragédie. Prohrát se může, ale pro fanoušky je důležité i to, jakým způsobem se prohraje. A sobotní výkon Svištů byl daleko od toho, aby jim prohru odpustili.

V minulém kole přivezl Vyškov cenný bod z ledu favorizovaného Uherského Ostrohu. Pro sobotní zápas to měla být veliká injekce. Vždyť Velká Bíteš byla jen o dva body před Vyškovem. V případě vítězství mohli jít Svišti před ni a dokonce i před Kroměříž. Jenže trenér Igor Apostolidis své svěřence nepoznával.

„Nevím, co mají hráči v hlavách, ale tohle byl úplně jiný přístup k zápasu než v Uherském Ostrohu. Tam jsme bod doslova ubojovali, vydupali z ledu, dnes jsme od prvního střídání byli úplně jiní. Byl to hokejový alibismus. Jako by se Bíteš měla porazit sama, chybělo hokejové srdíčko, o výsledek jsme se vůbec nepoprali. Až tuhle porážku vydýchám, a asi to bude trvat dlouho, musíme si to vyříkat. A hráči musí začít především každý sám u sebe,“ rozčiloval se ještě dlouho po utkání trenér Svišťů Igor Apostolidis.

Přitom samotný zápas se pro domácí tým začal vyvíjet dobře. Po dvou propagačních střelách skončila už ve čtvrté minutě třetí rána za zády hostujícího brankáře Musila. Šebelovu dorážku přes klubko těl asi neviděl. Jenže tím to pro domácí skončilo. Za minutu a půl hostující Petrčka zdánlivě laxně práskl do puku a ten skončil v domácí síti. Hosté působili mnohem sehranějším dojmem a Janků se musel v domácí brance pořádně ohánět. Nutno říci, že mu obránci moc nepomáhali. Takže zákonitě se muselo něco ujmout. Do přestávky se hosté trefili ještě dvakrát.

V kabině asi bylo mytí hlav, protože nástup do druhé části byl opět slibný. Mikeš proměnil své sólo v kontaktní gól. Jenže opět trvalo jen minutu a půl a domácí zase inkasovali. Před brankářem nikdo „nečistil“ a Kožár tak mohl pohodlně dorazit brankářem Janků vyraženou střelu Bendy. V podobném duchu se nesl vlastně celý zápas. Ve třicáté minutě domácí vykřesali poslední naději, když Dobeš snížil na 3:4. A Svišti zase přestali hrát. Ve 34. minutě inkasovali popáté a do šaten šli za stavu 3:7.

„Hodně kluků z domácí sestavy jsem trénoval, ale dnes jsem je vůbec nepoznával. Vyškov mě opravdu zklamal. U nás zahrál výborně. (poz. red.: prohrál těsně 2:4). A bylo to naprosto vyrovnané utkání, Svišti místy dokonce byli i lepší. Ale dnes to byl nejhorší soupeř, s nímž jsme letos hráli. Navíc my jsme zkoušeli pět nových hráčů, věkem ještě dorostenců,“ trefně vystihl hru domácích zkušený trenér Velké Bíteše Zdeněk Pirochta.

Ve 27. vteřině poslední třetiny dostal Janků osmý gól a odjel z branky. Jeho kolega Libor Peč předvedl několik dobrých zákroků, ale nakonec byl on nejsmutnějším mužem zápasu. Vteřinu před koncem mu Pospíšil sebral čisté konto. A to Svišti hráli přesilovou hru. Netřeba dalšího komentáře.

MBK Svišť Vyškov - HC Spartak Velká Bíteš 4:9

Třetiny: 1:3, 2:4, 1:2

Branky: 4. Šebela, 25. Mikeš, 29. Dobeš, 42. Tobiáš – 6. Petrčka, 13., 34. a 60. Pospíšil, 14. a 26. Kožár, 36. Polívka, 37. Touška, 41. Drdla.

Rozhodčí:
Doležal – Hrdinka, Tomiga. Vyloučení: 3:7, využití:0:2, oslabení: 0:1. Diváků: 228.

MBK Svišť Vyškov: Janků (41. Peč) – Provazník, Lošek, Florián, Tománek, Hudeček – Mikeš, Horáček, Dobeš – L. Skácel, Hökl, R. Němec – Tobiáš, Hedvik, Šebela.

HC Spartak Velká Bíteš: Musil – Trnka, Loužek, Košecký, Šváb, Sedláček – Polívka, Drdla, Pospíšil – Bláha, Benda, Kožár – Petrčka, Touška, Hökl.