VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenér vyškovských druháků Kurial: Kluky hokej musí především bavit, zdůrazňuje

Vyškov – Opravdový maraton zápasů. Start v pátek ráno, finále až v neděli odpoledne. Pořadatelský MBK Vyškov má za sebou pořádnou hokejovou nálož a před sebou jednání s představiteli města o blízké budoucnosti samotného zimního stadionu.

25.3.2015
SDÍLEJ:

Grand Prix 2015 Vyškov byla opět jedním z největších hokejových turnajů žáků druhých tříd v celé republice. Domácí MBK obsadil 7. místo. Foto: DENÍK/David Mach

Čísla víkendové Grand Prix 2015 druhých tříd v minihokeji stojí za to: 16 týmů, 64 zápasů, 729 gólů. K tomu stovky diváků mnoha družstev, titul Select 49 Teamu, hrajícího pod taktovkou vítkovické a třinecké legendy Marka Ivana a konečné sedmé místo pro domácí. „Žádné překvapení, jejich vítězství se očekávalo. My mohli být i výš, škoda, ale smutní nejsme," uvedl vyškovský trenér a předseda pořadatelského oddílu Jiří Kurial.

Ten už zároveň přemýšlí o nejbližších týdnech, kdy se rozhodne „Co se zimním stadionem?"

Čtyři výhry, jedna remíza, tři porážky. Jak hodnotíte vyškovskou bilanci z domácího Grand Prix 2015?

Zklamání to rozhodně není. Je pravda, že první dva zápasy jsme prohráli opravdu smolně o jednu branku a to je velká škoda. V obou případech jsme měli dost šancí a vyhrát se rozhodně dalo. Prohra se Žďárem byla zasloužená. Byl prostě lepší a to musíme přiznat. Další zápasy jsme už zvládli na výbornou.

Takže spokojenost s výsledkem vašeho týmu?

Spokojenost je s tím, co jsme tu za ty tři dny herně předvedli. Víte, abych řekl pravdu, nehodnotím kluky podle výsledků, ani tabulku a podobně moc v průběhu turnaje nesleduji. V jejich věku je potřeba se na ně dívat po hokejové i lidské stránce. Zajímá mě jak jejich výkon, tak jejich morální vlastnosti. Je potřeba ten turnaj prožít tak, aby to kluky bavilo a aby si zahráli s chutí. Prostě tak, abychom z toho měli všichni dobrý pocit.

Přeci jen loni jste hráli finále a skončili stříbrní…

To je pravda, ale jak říkám, tady jde o něco jiného. Navíc jak jsem říkal, dvě ze tří porážek byly smolné, chybělo málo a mohli jsme být o hodně výš. Ale soustředit se na tohle by byla chyba.

Titul nakonec nevyhrálo klasické oddílové družstvo, ale výběr Select 49 Team. Překvapilo vás to?

Vůbec ne, naopak. Tenhle tým byl poskládaný z kvalitních hráčů několika klubů a tak se ani není čemu divit. Když jsme viděli, že přijede, už se tak trochu počítalo s tím, že by to mělo pro ně dopadnout nejlíp.

Grand Prix 2015 – Vyškov
- Výsledky MBK Vyškov - základní skupina: HK Krnov 2:3, Slezan Opava 6:7, Uherské Hradiště 4:4, HC Olomouc B 17:3, HO Hamikovo 13:5, Žďár nad Sázavou 4:7, Zubr Přerov 8:5. O sedmé místo: KAC Klagenfurt 6:5.

- Konečné pořadí turnaje: 1. Select 49 Team, 2. Žďár nad Sázavou, 3. Oceláři Třinec, 4. Krnov, 5. Slezan Opava, 6. Olomouc A, 7. MBK Vyškov, 8. Klagenfurt, 9. Uherské Hradiště, 10. Slovan Bratislava, 11. Orlová, 12. Zubr Přerov, 13. Hamikovo, 14. Kometa Brno, 15. Jestřábi Prostějov, 16. Olomouc B.

A ostatní favorité. Patřil mezi ně druhý Žďár a třetí Třinec?

Třinec určitě, hrál skvěle a patřil mezi to nejlepší, co jsme tu měli. Sílu nakonec druhého Žďáru jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. Moc se mi líbil i Olomouc A, ale nechci na někoho zapomenout, bylo tady spousta dobrých týmů a velký počet talentovaných hrá­čů.

Třídenní turnaj, to je určitě velká organizační zátěž pro klub. Jak jste to zvládli?

Hlavně je to dlouhodobá a ne vždy vděčná práce. Organizační výbor na přípravě pracoval několik měsíců a i přes občasné problémy v komunikaci se nám snad povedl pěkný turnaj. Není si ale třeba nic nalhávat, problémy jsou samozřejmě u takhle velké akce vždycky. Ale pokaždé jsme je nějak operativně vyřešili. Někdy trochu líp, někdy přeci jen hůř, ale udělali jsme maximum a vše proběhlo myslím si dobře. Obrovský dík patří všem, kteří se na této akci organizačně podíleli.

Co divácká kulisa turnaje?

Výborná. Rodiče a diváci zaplnili ochozy v takovém počtu, za který by se nemusel stydět kdejaký druholigový klub. A na zápasy domácích tu bylo vyloženě natřískáno. Tradičně přijel silný divácký tým z Třince. Ale i ze slovenského Hamikova, což není žádné překvapení. Ti jsou tady jako doma, hrají tu celou sezonu domácí zápasy.

Takže sečteno, podtrženo, povedená Grand Prix?

Ano. A to hlavně díky všem, co se na složité organizaci podíleli. Chtěl bych jim strašně moc poděkovat. Ať to jsou členové organizačního výboru, tak hlavně samotní rodiče. Pomáhají nám moc v průběhu sezóny a tenhle víkend obzvlášť. Navíc je úctyhodné, že se s velkým nasazením zapojili i rodiče hráčů, kteří vůbec v nominaci na turnaj nebyli, nebo byli nemocní. Nebudu nikoho jmenovat. Nerad bych na někoho zapomněl. Všem patří velký dík.

Na závěr z trochu jiného soudku. Blíží se jednání s představiteli města o budoucnosti zimního stadionu ve Vyškově, bude 9. dubna. S čím do toho MBK Vyškov půjde?

Máme nějakou představu a své požadavky jsme formou architektonické studie předložili vedení města. Obáváme se však, že k našemu názoru nebude dostatečně přihlédnuto. Chceme, aby zimní stadion nesloužil pouze hokeji, ale aby byl centrem celého vyškovského sportovního areálu. Chybí tu například ubytovna a restaurace nebo zázemí pro kurty. Když si sportovní oddíly vybírají místo pro soustředění, tak právě tohle jsou důležitá kriteria pro jejich výběr.

Takže nejen pro hokejisty, ale také pro ostatní sportovce, je to tak?

Přesně. Tomu samozřejmě musí odpovídat také dostatek šaten. Jen samotný klub MBK Vyškov, tedy lední hokej a krasobruslení, bude potřebovat šest až osm šaten. A to nepočítám s možným A týmem mužů. Minimálně další čtyři musí být volné pro komerční využití, hostující týmy a školy. A pokud vím, tak zájem o vlastní šatny projevily i týmy z hobby ligy, které jsou ochotny platit za jejich pronájem. A tak dále.

Před lety se plocha využívala k in-line hokeji, hrála se tu dokonce extraliga. Jste i pro tuto variantu?

Každopádně. Když není hlavní hokejová sezona, byla by škoda, aby se na ploše nic nedělo. In-line plocha by se nemusela využívat jen pro zápasy a tréninky, ale i pro širokou veřejnost a mládež. Stejně tak by to mělo být i s ostatními prostory na zimáku. Prostě by stálo za to, aby město pouvažovalo, že projekt zimáku nemusí být jen pro hokejisty a že neřeší obnovu nebo stavbu nové haly na nějakých čtyři, pět let, ale třeba na dalších dvacet i více roků. Je důležité uvažovat mnohem víc do budoucna.

Už jste to naznačil, ale prosazujete rekonstrukci nebo nově postavený zimní stadion?

Nevybíráme si variantu. Pro nás je důležité, aby se přihlédlo k praktickým připomínkám a jen se něco bezhlavě nekopírovalo. Příkladem je desetitisícová Vlašim, kde po roce provozu zjišťují, že mají nedostatek šaten a že jim chybí ubytovna. Podle mého názoru by nebylo od věci, kdyby město požadovalo nejen projekt na výstavbu nebo rekonstrukci, ale i na celoroční využitelnost prostorů jak pro sportovce, tak širokou veřejnost. Také si myslím, že současná konstrukce stadionu je nadčasová a každý z odborníků, který se na ni díval, říká, že je ve velmi dobrém stavu a že je škoda jí ničit.

A co fungování klubu v době případné rekonstrukce?

Pro oddíl je obrovsky důležité, aby stavba probíhala tak, že bude umožňovat fungování klubu MBK. Pokud bychom nefungovali celou jednu sezonu, znamenalo by to patrně rozpad klubu. Jeden, možná dva měsíce se dají nějak provizorně zvládnout na jiných stadionech, ale celá sezona bez vlastního ledu by byla pro oddíl likvidační.

Autor: David Mach

25.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
AKTUALIZOVÁNO
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Jedenáctý ročník Rousfestu rockové fanoušky opět nezklamal. Na pódiu se střídaly regionální i celorepublikově známé kapely.
21

Peprnější výrazy? Bez nich by to nebyla Morčata, hodnotí fanoušek Rousfestu

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Fotbalovou přestřelku mezi Vyškovem a Hodonínem řídil Koudelka. Padlo 11 branek

Vyškov – Zápas, na který se bude dlouho vzpomínat. Takový sehráli fotbalisté Vyškova s Hodonínem. Diváci viděli jedenáct branek.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Jak bude vypadat ještě nenarozené dítě? Vědci pracují na ukazování budoucnosti

Brno - Vyšetří nenarozené dítě a rodičům ukážou, jak bude vypadat třeba ve třech letech. Prozatím neuvěřitelnou představu se snaží přivést do reality brněnští vědci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení