VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.7.2012

OBRAZEM: Fotografické obrazy přivezly do Vyškova divočinu

Vyškov - Padesátku velkoformátových fotoobrazů můžou zájemci nově vidět na výstavě Divočina v obrazech ve vyškovském Hřbitovním kostele. Díla nabízí volně žijící zvířata a přírodu různých koutů světa. Expozice měla premiéru v Národním muzeu v Praze, kde ji navštívilo přes sto padesát tisíc lidí.

6.7.2012

Ve Slavkově připomenou hity Queenů

Vyškovsko – Možná se organizátoři víkendových setkání na Vyškovsku zalekli toho, že spousta lidí využívá prodloužený víkend k výletům mimo region, nicméně i z mála akcí se dá vybrat několik zajímavých.

4.7.2012

OBRAZEM: Ve Hřbitovním kostele se snoubí dřevo s kovem

Vyškov – Hned na několik svých výstav navazuje tou vyškovskou prešovský rodák František Varga. Původně strojní mechanik propadl zpracovávání kovu a dřeva. Jeho plastiky na výstavě nazvané Snoubení dřeva s kovem si mohou Vyškované prohlédnout ještě tři dny v prostorách Hřbitovního kostela ve Vyškově. Výstava je po všechny následující dny otevřená vždy od čtrnácté do sedmnácté hodiny.

2.7.2012

Nominaci Tučapského senátoři schválili. Teď záleží na Klausovi

Vyškov – Návrh na udělení státního vyznamenání vyškovskému rodákovi Antonínu Tučapskému Senát schválil. Poslední slovo ohledně udělení medaile Za zásluhy bude mít prezident Václav Klaus.

20.6.2012

Zámeckým podzemím vedou trubice z dojicí soupravy

Slavkov - Podzemní labyrint starý 250 let a v něm díla současných výtvarníků. Tento kontrast nabízí nová výstava ve sklepení slavkovského zámku, které zaplní práce studentů brněnské fakulty výtvarných umění.

19.6.2012

Hudební akce z Rousínova se přesouvají. Včetně Luneticů

Rousínov – Na celé prázdniny zavírá rousínovský Underground Beach Club. Město si totiž vyžádalo jeho odhlučnění a doplnění únikového východu. Všechny plánované akce včetně koncertu skupiny Lunetic se tak přesouvají do náhradního areálu na koupališti v Žabčicích.

17.6.2012

Festival přilákal do pivovaru stovky rockerů

Vyškov – Doga, Arakain, Sagittari, Seven. K tomu vymetená obloha, teplé sluneční paprsky a dostatek piva. Víc si snad rockový fanoušek na koncertě ani nemůže přát. Hudební festival Vyškov Beer Rock Paradise III v areálu vyškovského pivovaru právě odstartoval a kapely, pořadatelé i diváci si svorně pochvalují vydařené počasí.

16.6.2012

Vyškovem se ponesou riffy rockové muziky

Vyškovsko – Pestrý program nabízí tento víkend Vyškovsko. Teplé počasí se vrací a s ním přicházejí i hudební festivaly. Ten rockový nabízí už dnes vyškovský pivovar. Do Rousínova se můžou vypravit zájemci o folklór a country muziku na festival Sušilův Rousínov a ten, kdo má rád muzikály, má možnost zhlédnout představení Koločava v amfiteátru v parku slavkovského zámku.

8.6.2012

Desátý ročník festivalu lidem přinese i finalistu Superstar

Křenovice – Jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Křenovický Rakovec čeká v sobotu milovníky folku a country hudby. Hlavním lákadlem letošního ročníku bude vystoupení finalisty soutěže Česko hledá Superstar Petra Bende.

2.6.2012

Hasiči ozdobí Dny Slavkova pamětní deskou

Vyškovsko – Plejáda koncertů, tanečních i divadelních vystoupení, výstavy, tradiční trhy nebo třeba prohlídky krovů zámku? A ještě k tomu pohromadě? Dny Slavkova, které v městě nad Litavou pokračují ještě dnes a zítra a které se opět ponesou v duchu oslav, nabídnou nejen to.

1.6.2012

Sál ve Chvalkovicích znovu žije. Topení už opravili

Chvalkovice – Havárie na rozvodech topení v kulturním domě vystavila loni v zimě stopku všem společenským akcím, které chtěli v budově Chvalkovičtí pořádat. „Dotklo se to hlavně burčákových slavností a vánočního koncertu. Letos jsme pak museli přesunout program k Mezinárodnímu dni žen," posteskl si starosta Chvalkovic Ladislav Horváth.

1.6.2012

Nadějné trio filmařek z Ivanovic míří do Prahy

Ivanovice na Hané - Vsadily na osvědčený filmařský recept a postoupily až do finále letošního Filmfestu. Řeč je o trojici mladých filmařek ze Základní školy v Ivanovicích na Hané, které tvoří tým školní televize, a jejich snímku. Při vymýšlení a jeho tvorbě vsadily na kontrast mezi naprostým ňoumou a všeznalým specialistou, kterému se daří vše, na co sáhne.

30.5.2012

Festival láká také na islandský film

Vyškovsko – Pásmo animovaných večerníčků nebo islandský Thor, to bude na programu letošní vyškovské části dětského filmového festivalu ve Zlíně. Kino Sokolský dům dnes v osm hodin večer promítne íránský Filmový sen.

6.5.2012

Letní festivaly dál lepí díry po Music Shocku

Vyškovsko – Stoupající rtuť teploměru vyžene už brzy lidi z regionu nejen k venkovním koupalištím, ale také za kvalitní hudbou pod širým nebem. Období velkých hudebních festivalů se blíží. Jenže zatímco jinde lákají tisíce lidí, na Vyškovsku se dají návštěvníci počítat maximálně tak po stovkách.

28.4.2012

Mouřínovští ochotníci z Vyškovska sází na humorné tituly

Mouřínov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Ženitba, Charleyova teta, Postel pro anděla nebo Sňatková podvodnice. Zejména komediální inscenace pro diváky připravují ochotníci z Mouřínova. „Hrajeme tak, aby nás to bavilo. Svět kolem nás je tristní, a tak se chceme odreagovat," říká vedoucí souboru Daniel Vlk. Historii i stávající činnost mouřínovských ochotníků představuje další díl seriálu Malá divadla jižní Moravy.

21.4.2012

Naděje sedmi žen potřebuje vnímavého diváka

Vyškov - Lásku až za hranice nabídla vyškovským divákům tragikomedie Modrovous. Divadlo bez střechy se vytáhlo s látkou jen pro dva herce.

18.4.2012

Dirigenta a skladatele Tučapského ocení ministr zahraničí

Vyškov, Praha – Zda dostane slavný rodák z Opatovic Antonín Tučapský letos v den státního svátku 28. října státní vyznamenání, je na rozhodnutí prezidenta Václava Klause. Ještě předtím však dostane jiné prestižní ocenění.

16.4.2012

Svéráznou hru Nebe? představí trio hereček od "Bolka"

Vyškov – Vyškovský Besední dům láká na další zajímavé divadelní setkání. Další hru, nazvanou Nebe?, ve čtvrtek představí od devatenácté hodiny asketické divadlo MALÉhRY.

13.4.2012

Milešováček oslavil půl roku fungování. Zkouší na sjezd

Milešovice – Už přes půl roku existence má za sebou dětský folklorní soubor Milešováček z Milešovic. V těchto dnech děti nacvičují vystoupení na sjezd rodáků, který bude už za necelé dva měsíce.

9.4.2012

Kostýmy si tanečnice Libuše Rumpelová vozí z Egypta

Vyškov – Tóny orientální hudby, blýskání a víření barevných látek lehkých jako dech a pak bouřlivý potlesk. Přestože je třiatřicetiletá Vyškovanka Libuše Rumpelová v civilním životě mzdová účetní na základní škole, na pódiu se mění v oslňující tanečnici. A sbírá úspěchy.

28.3.2012

Mistr z ostrovů se může od prezidenta dočkat medaile Za zásluhy

Vyškov - Od prezidenta České republiky by mohl letos dostat slavný rodák z Opatovic Antonín Tučapský státní vyznamenání. Skladatel žijící v Anglii region pravidelně navštěvuje.

16.3.2012

OBRAZEM: Knihovna vyhlásila vítěze Vyškovského cedníku

Vyškov - Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka v pátek hostila slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže Vyškovský cedník 2011 a čtenářské soutěže Myslím, tedy čtu 2011.

11.3.2012

Přípravy operetní taškařice v Drnovicích jsou v plném proudu

Drnovice - Drnovičtí ochotníci chystají v pořadí už pátou operetu, kterými baví tradičně stovky diváků. Letos je zavedou na pomyslný ostrov.

21.2.2012

Destinovou uctí zpěvem sopranistka Pavlína Senić

Vyškov – Pět dní před 134. výročím narození legendy českého operního zpěvu Emmy Destinové hostí vyškovský Besední dům koncert k její poctě z dílny věhlasné sopranistky Pavlíny Senić. Vystoupení začíná dnes v sedm hodin večer.

18.2.2012

OBRAZEM: Urbánkovi hlinění prezidenti zdobí galerii

Vyškov -Na galerii vyškovského Turistického informačního centra budou ještě týden dohlížet hlavy všech deseti československých a českých prezidentů. Návštěvníci je mohou zhlédnout v rámci výstavy hliněných děl Radka Urbánka, kterou pořádá ústav sociální péče Habrovanský zámek.

15.1.2012

Vyškovský cedník: poslední možnost pro příspěvky

Vyškov – Poslední možnost odevzdat příspěvky do literární soutěže Vyškovský cedník mají mladí autoři v pondělí. O přijetí příspěvku rozhoduje datum na poštovním razítku. Vítězné autory vyhlásí vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka v březnu.

14.1.2012

Divadlo Haná: od zpěvoher k činohře

Vyškov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Sobotní seriál Deníku Rovnost představuje Divadelní spolek Haná z Vyškova, jehož historie sahá do roku 1863.

30.12.2011

Ostrovní hry střídá český humor

Krásensko – Krásenští divadelní ochotníci uvedou už příští týden premiéru hry Přes přísný zákaz dotýká se sněhu od českého autora a herce Antonína Procházky.

12.12.2011

OBRAZEM: Knihovna láká na vánoční výstavu

Vyškov – Andělé, barevné třpytivé ozdoby i lesklé perníčky, to všechno se skrývá v sále vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka, která pořádá tradiční výstavu vánočních dekorací. Kromě prohlídky andělů z nejrůznějších materiálů, je také možné některé z dekorací koupit. Výstava potrvá až do pátku.

7.12.2011

OBRAZEM: Josef Špidla pokřtil Strážce modrého tunelu

Vyškov - Historickou trilogii Strážce modrého tunelu pokřtil ve středu odpoledne ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka novinář a spisovatel Josef Špidla. Třídílná kniha pojednává o osudech obyčejných lidí, kteří se nikdy o politiku příliš nezajímali, ale přesto je slovy autora semlela. Děj knihy se odehrává v rozmezí šedesáti let od roku 1949 až do roku 2009.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies