VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.11.2012

Marinka přináší příběh o lásce i čekání. Lidé ho uvidí už za týden

Vyškov – Necelé tři roky zabrala Vyškovanovi Lukáši Koláčkovi a týmu jeho spolupracovníků práce na filmu Marinka. Výsledek uvidí návštěvníci vyškovského kina Sokolský dům už příští sobotu v osm hodin večer. V hlavních rolích filmu, inspirovaného stejnojmennou povídkou Karla Hynka Máchy, se představí Vyškovanka Sarah Haváčová a Matouš Ruml, známý z televizního seriálu Comeback.

1.11.2012

OBRAZEM: Německá malířka zahájila výstavu ve Slavkově

Slavkov u Brna – Vernisáží zahájila ve čtvrtek odpoledne svou výstavu na zámku ve Slavkově u Brna německá malířka Marisa Ivana Fila. Výstava s názvem Okamžiky bude k vidění v Historickém sále zámku až do konce letošní sezony, tedy do 9. prosince.

17.10.2012

Návštěvníci Trdlovin se letos vrátí do školy. Aspoň na chvíli

Vyškovsko – Dva divadelní festivaly si v následujících dnech užijí lidé z Vyškovska. Vyškov pořádá tradiční Trdloviny, Bučovice zapomínají na slavného rodáka Miroslava Doležela.

1.10.2012

Divadelní Trdloviny chtějí bavit, Haná představí drama

Vyškovsko – Rousínovské čeká muzikál i činohra, hlavně zábavu nabídnou vyškovské Trdloviny a herci Županič nebo Štěpánek přijedou do Bučovic.

19.9.2012

Festival ve Vážanech přináší známé kapely. I Blue Effect

Vážany – Další ročník hudebního festivalu Žán z Vážan Fest se koná už tuto sobotu ve Vážanech. Akce původně známá jako KotelnaFest dostala nové pojmenování pro smrti jednoho z hlavních organizátorů Jana Usnula. Letošní ročník nabídne například kapely Blue Effect nebo UDG.

12.9.2012

Bučovický orchestr míří do San Marina

Bučovice - Do nejstarší stále existující republiky na světě zavítají už zítra žáci Základní umělecké školy Bučovice. Celý rok je pozorovala jedna česká hudební společnost, která má zastoupení v Itálii, a díky jejich talentu je vybrala na mezinárodní festival Adriatica 2012 v San Marinu.

12.9.2012

OBRAZEM: Umění z podzemí si lidé můžou odnést domů

Slavkov u Brna – Slavkovské podzemí nabízí svým návštěvníkům do konce září výstavu uměleckých řemesel Slavkovský sklepmistr. Keramik Petr Ševčík oslovil své kolegy a společně si jim podařilo zaplnit rozlehlé zámecké sklepy množstvím uměleckých děl ze skla, keramiky, litiny a dalších materiálů. Výstava je prodejní.

12.9.2012

Památky Vyškovska: sezona byla velmi dobrá

Vyškovsko – Rekordní návštěvnost měl letos v létě bučovický zámek. Také vedení slavkovského zámku si sezonu chválí. I do vyškovského zooparku přišlo stejně lidí jako loni.

7.9.2012

OBRAZEM: Vyškovany bavili kejklíři i hudebníci

Vyškov – Pobavit se u vystoupení kejklířů nebo pouličního divadla, prohlédnout si zblízka rodící se hliněný hrneček nebo si koupit láhev domácí medoviny mohli celé páteční odpoledne lidé na vyškovském Masarykově náměstí. Začaly tam totiž Dny památek, ke kterým patřil i historický jarmark. S vystoupením přijeli do Vyškova například členové Divadla bez střechy, pódium patřilo také dobovému tanci a hudbě.

3.9.2012

Návštěvníci expozice budou chodit po pálených cihlách

Slavkov u Brna - Práce na opravách bývalých koníren na zámku ve Slavkově u Brna, kde hodlá vedení slavkovské dominanty otevřít novou napoleonskou expozici, za poslední týdny výrazně postoupily.

26.8.2012

Hradologie: hudební legendy, maska Gotta i opilý naháč

Slavkov u Brna – Je sobotní odpoledne a i když je pod mrakem, vyrážím s velikým očekáváním do zámeckého parku ve Slavkově u Brna. Rozhodně nejsem jediný, koho zlákal multižánrový festival Hradologie, který svou sestavou umělců nabízí nevšední zážitek. Aby také ne, po hradě Veveří, zámku ve Valticích a zámku v Kunštátě na Moravě je slavkovský zámek poslední zastávkou putovního festivalu.

21.8.2012

Hradologie přiveze Annu K. i Petra Bendeho

Vyškovsko – Prorazila hitem Nebe a před dvěma lety úspěšně bojovala s rakovinou. Teď zpěvačka Anna K. vystoupí ve Slavkově u Brna, aby spolu s dalšími zpěváky a kapelami přivezla na zámek hudební festival Hradologie. Na úplný závěr léta chystá další letošní festival ve vyškovském pivovaru i Městské kulturní středisko Vyškov.

11.8.2012

ZpívejFest už za měsíc znovu rozezní vyškovské kostely

Vyškov – Maďarsko, Bulharsko a Slovinsko. To jsou země, které budou už za měsíc reprezentovat jejich pěvecké sbory na dalším ročníku vyškovského nesoutěžního festivalu ZpívejFest. Ten odstartuje v neděli 9. září a potrvá až do pátku 14. září.

6.8.2012

Divadelníci už znají termín ochotnického festivalu

Bučovice – Divadelníci budou po několik dní opět závidět Bučovicím. Ochotnický festival, nazvaný podle zasloužilého umělce a herce činohry Národního divadla Miroslava Doležala, už zná termín konání letošního ročníku. Josef Bouda ze správy kulturních a sportovních zařízení potvrdil, že se uskuteční od neděle 21. do soboty 27. října.

2.8.2012

Letní kina v srpnu? Lákají na komedie

Vyškovsko – Čtvrtý díl Doby ledové, pokračování komedie Prci, prci, prcičky nebo domácí novinky Líbáš jako ďábel a Probudím se včera. Ta pravá sezona letních kin na Vyškovsku teprve začíná. Filmové projekce odstartují už dnes v brankovickém areálu Střelnice a zítra v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. V areálu vyškovského pivovaru se milovníci filmu sejdou poprvé v pondělí.

13.7.2012

OBRAZEM: Fotografické obrazy přivezly do Vyškova divočinu

Vyškov - Padesátku velkoformátových fotoobrazů můžou zájemci nově vidět na výstavě Divočina v obrazech ve vyškovském Hřbitovním kostele. Díla nabízí volně žijící zvířata a přírodu různých koutů světa. Expozice měla premiéru v Národním muzeu v Praze, kde ji navštívilo přes sto padesát tisíc lidí.

6.7.2012

Ve Slavkově připomenou hity Queenů

Vyškovsko – Možná se organizátoři víkendových setkání na Vyškovsku zalekli toho, že spousta lidí využívá prodloužený víkend k výletům mimo region, nicméně i z mála akcí se dá vybrat několik zajímavých.

4.7.2012

OBRAZEM: Ve Hřbitovním kostele se snoubí dřevo s kovem

Vyškov – Hned na několik svých výstav navazuje tou vyškovskou prešovský rodák František Varga. Původně strojní mechanik propadl zpracovávání kovu a dřeva. Jeho plastiky na výstavě nazvané Snoubení dřeva s kovem si mohou Vyškované prohlédnout ještě tři dny v prostorách Hřbitovního kostela ve Vyškově. Výstava je po všechny následující dny otevřená vždy od čtrnácté do sedmnácté hodiny.

2.7.2012

Nominaci Tučapského senátoři schválili. Teď záleží na Klausovi

Vyškov – Návrh na udělení státního vyznamenání vyškovskému rodákovi Antonínu Tučapskému Senát schválil. Poslední slovo ohledně udělení medaile Za zásluhy bude mít prezident Václav Klaus.

20.6.2012

Zámeckým podzemím vedou trubice z dojicí soupravy

Slavkov - Podzemní labyrint starý 250 let a v něm díla současných výtvarníků. Tento kontrast nabízí nová výstava ve sklepení slavkovského zámku, které zaplní práce studentů brněnské fakulty výtvarných umění.

19.6.2012

Hudební akce z Rousínova se přesouvají. Včetně Luneticů

Rousínov – Na celé prázdniny zavírá rousínovský Underground Beach Club. Město si totiž vyžádalo jeho odhlučnění a doplnění únikového východu. Všechny plánované akce včetně koncertu skupiny Lunetic se tak přesouvají do náhradního areálu na koupališti v Žabčicích.

17.6.2012

Festival přilákal do pivovaru stovky rockerů

Vyškov – Doga, Arakain, Sagittari, Seven. K tomu vymetená obloha, teplé sluneční paprsky a dostatek piva. Víc si snad rockový fanoušek na koncertě ani nemůže přát. Hudební festival Vyškov Beer Rock Paradise III v areálu vyškovského pivovaru právě odstartoval a kapely, pořadatelé i diváci si svorně pochvalují vydařené počasí.

16.6.2012

Vyškovem se ponesou riffy rockové muziky

Vyškovsko – Pestrý program nabízí tento víkend Vyškovsko. Teplé počasí se vrací a s ním přicházejí i hudební festivaly. Ten rockový nabízí už dnes vyškovský pivovar. Do Rousínova se můžou vypravit zájemci o folklór a country muziku na festival Sušilův Rousínov a ten, kdo má rád muzikály, má možnost zhlédnout představení Koločava v amfiteátru v parku slavkovského zámku.

8.6.2012

Desátý ročník festivalu lidem přinese i finalistu Superstar

Křenovice – Jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Křenovický Rakovec čeká v sobotu milovníky folku a country hudby. Hlavním lákadlem letošního ročníku bude vystoupení finalisty soutěže Česko hledá Superstar Petra Bende.

2.6.2012

Hasiči ozdobí Dny Slavkova pamětní deskou

Vyškovsko – Plejáda koncertů, tanečních i divadelních vystoupení, výstavy, tradiční trhy nebo třeba prohlídky krovů zámku? A ještě k tomu pohromadě? Dny Slavkova, které v městě nad Litavou pokračují ještě dnes a zítra a které se opět ponesou v duchu oslav, nabídnou nejen to.

1.6.2012

Sál ve Chvalkovicích znovu žije. Topení už opravili

Chvalkovice – Havárie na rozvodech topení v kulturním domě vystavila loni v zimě stopku všem společenským akcím, které chtěli v budově Chvalkovičtí pořádat. „Dotklo se to hlavně burčákových slavností a vánočního koncertu. Letos jsme pak museli přesunout program k Mezinárodnímu dni žen," posteskl si starosta Chvalkovic Ladislav Horváth.

1.6.2012

Nadějné trio filmařek z Ivanovic míří do Prahy

Ivanovice na Hané - Vsadily na osvědčený filmařský recept a postoupily až do finále letošního Filmfestu. Řeč je o trojici mladých filmařek ze Základní školy v Ivanovicích na Hané, které tvoří tým školní televize, a jejich snímku. Při vymýšlení a jeho tvorbě vsadily na kontrast mezi naprostým ňoumou a všeznalým specialistou, kterému se daří vše, na co sáhne.

30.5.2012

Festival láká také na islandský film

Vyškovsko – Pásmo animovaných večerníčků nebo islandský Thor, to bude na programu letošní vyškovské části dětského filmového festivalu ve Zlíně. Kino Sokolský dům dnes v osm hodin večer promítne íránský Filmový sen.

6.5.2012

Letní festivaly dál lepí díry po Music Shocku

Vyškovsko – Stoupající rtuť teploměru vyžene už brzy lidi z regionu nejen k venkovním koupalištím, ale také za kvalitní hudbou pod širým nebem. Období velkých hudebních festivalů se blíží. Jenže zatímco jinde lákají tisíce lidí, na Vyškovsku se dají návštěvníci počítat maximálně tak po stovkách.

28.4.2012

Mouřínovští ochotníci z Vyškovska sází na humorné tituly

Mouřínov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Ženitba, Charleyova teta, Postel pro anděla nebo Sňatková podvodnice. Zejména komediální inscenace pro diváky připravují ochotníci z Mouřínova. „Hrajeme tak, aby nás to bavilo. Svět kolem nás je tristní, a tak se chceme odreagovat," říká vedoucí souboru Daniel Vlk. Historii i stávající činnost mouřínovských ochotníků představuje další díl seriálu Malá divadla jižní Moravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení