VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.6.2012

Hasiči ozdobí Dny Slavkova pamětní deskou

Vyškovsko – Plejáda koncertů, tanečních i divadelních vystoupení, výstavy, tradiční trhy nebo třeba prohlídky krovů zámku? A ještě k tomu pohromadě? Dny Slavkova, které v městě nad Litavou pokračují ještě dnes a zítra a které se opět ponesou v duchu oslav, nabídnou nejen to.

1.6.2012

Sál ve Chvalkovicích znovu žije. Topení už opravili

Chvalkovice – Havárie na rozvodech topení v kulturním domě vystavila loni v zimě stopku všem společenským akcím, které chtěli v budově Chvalkovičtí pořádat. „Dotklo se to hlavně burčákových slavností a vánočního koncertu. Letos jsme pak museli přesunout program k Mezinárodnímu dni žen," posteskl si starosta Chvalkovic Ladislav Horváth.

1.6.2012

Nadějné trio filmařek z Ivanovic míří do Prahy

Ivanovice na Hané - Vsadily na osvědčený filmařský recept a postoupily až do finále letošního Filmfestu. Řeč je o trojici mladých filmařek ze Základní školy v Ivanovicích na Hané, které tvoří tým školní televize, a jejich snímku. Při vymýšlení a jeho tvorbě vsadily na kontrast mezi naprostým ňoumou a všeznalým specialistou, kterému se daří vše, na co sáhne.

30.5.2012

Festival láká také na islandský film

Vyškovsko – Pásmo animovaných večerníčků nebo islandský Thor, to bude na programu letošní vyškovské části dětského filmového festivalu ve Zlíně. Kino Sokolský dům dnes v osm hodin večer promítne íránský Filmový sen.

6.5.2012

Letní festivaly dál lepí díry po Music Shocku

Vyškovsko – Stoupající rtuť teploměru vyžene už brzy lidi z regionu nejen k venkovním koupalištím, ale také za kvalitní hudbou pod širým nebem. Období velkých hudebních festivalů se blíží. Jenže zatímco jinde lákají tisíce lidí, na Vyškovsku se dají návštěvníci počítat maximálně tak po stovkách.

28.4.2012

Mouřínovští ochotníci z Vyškovska sází na humorné tituly

Mouřínov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Ženitba, Charleyova teta, Postel pro anděla nebo Sňatková podvodnice. Zejména komediální inscenace pro diváky připravují ochotníci z Mouřínova. „Hrajeme tak, aby nás to bavilo. Svět kolem nás je tristní, a tak se chceme odreagovat," říká vedoucí souboru Daniel Vlk. Historii i stávající činnost mouřínovských ochotníků představuje další díl seriálu Malá divadla jižní Moravy.

21.4.2012

Naděje sedmi žen potřebuje vnímavého diváka

Vyškov - Lásku až za hranice nabídla vyškovským divákům tragikomedie Modrovous. Divadlo bez střechy se vytáhlo s látkou jen pro dva herce.

18.4.2012

Dirigenta a skladatele Tučapského ocení ministr zahraničí

Vyškov, Praha – Zda dostane slavný rodák z Opatovic Antonín Tučapský letos v den státního svátku 28. října státní vyznamenání, je na rozhodnutí prezidenta Václava Klause. Ještě předtím však dostane jiné prestižní ocenění.

16.4.2012

Svéráznou hru Nebe? představí trio hereček od "Bolka"

Vyškov – Vyškovský Besední dům láká na další zajímavé divadelní setkání. Další hru, nazvanou Nebe?, ve čtvrtek představí od devatenácté hodiny asketické divadlo MALÉhRY.

13.4.2012

Milešováček oslavil půl roku fungování. Zkouší na sjezd

Milešovice – Už přes půl roku existence má za sebou dětský folklorní soubor Milešováček z Milešovic. V těchto dnech děti nacvičují vystoupení na sjezd rodáků, který bude už za necelé dva měsíce.

9.4.2012

Kostýmy si tanečnice Libuše Rumpelová vozí z Egypta

Vyškov – Tóny orientální hudby, blýskání a víření barevných látek lehkých jako dech a pak bouřlivý potlesk. Přestože je třiatřicetiletá Vyškovanka Libuše Rumpelová v civilním životě mzdová účetní na základní škole, na pódiu se mění v oslňující tanečnici. A sbírá úspěchy.

28.3.2012

Mistr z ostrovů se může od prezidenta dočkat medaile Za zásluhy

Vyškov - Od prezidenta České republiky by mohl letos dostat slavný rodák z Opatovic Antonín Tučapský státní vyznamenání. Skladatel žijící v Anglii region pravidelně navštěvuje.

16.3.2012

OBRAZEM: Knihovna vyhlásila vítěze Vyškovského cedníku

Vyškov - Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka v pátek hostila slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže Vyškovský cedník 2011 a čtenářské soutěže Myslím, tedy čtu 2011.

11.3.2012

Přípravy operetní taškařice v Drnovicích jsou v plném proudu

Drnovice - Drnovičtí ochotníci chystají v pořadí už pátou operetu, kterými baví tradičně stovky diváků. Letos je zavedou na pomyslný ostrov.

21.2.2012

Destinovou uctí zpěvem sopranistka Pavlína Senić

Vyškov – Pět dní před 134. výročím narození legendy českého operního zpěvu Emmy Destinové hostí vyškovský Besední dům koncert k její poctě z dílny věhlasné sopranistky Pavlíny Senić. Vystoupení začíná dnes v sedm hodin večer.

18.2.2012

OBRAZEM: Urbánkovi hlinění prezidenti zdobí galerii

Vyškov -Na galerii vyškovského Turistického informačního centra budou ještě týden dohlížet hlavy všech deseti československých a českých prezidentů. Návštěvníci je mohou zhlédnout v rámci výstavy hliněných děl Radka Urbánka, kterou pořádá ústav sociální péče Habrovanský zámek.

15.1.2012

Vyškovský cedník: poslední možnost pro příspěvky

Vyškov – Poslední možnost odevzdat příspěvky do literární soutěže Vyškovský cedník mají mladí autoři v pondělí. O přijetí příspěvku rozhoduje datum na poštovním razítku. Vítězné autory vyhlásí vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka v březnu.

14.1.2012

Divadlo Haná: od zpěvoher k činohře

Vyškov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Sobotní seriál Deníku Rovnost představuje Divadelní spolek Haná z Vyškova, jehož historie sahá do roku 1863.

30.12.2011

Ostrovní hry střídá český humor

Krásensko – Krásenští divadelní ochotníci uvedou už příští týden premiéru hry Přes přísný zákaz dotýká se sněhu od českého autora a herce Antonína Procházky.

12.12.2011

OBRAZEM: Knihovna láká na vánoční výstavu

Vyškov – Andělé, barevné třpytivé ozdoby i lesklé perníčky, to všechno se skrývá v sále vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka, která pořádá tradiční výstavu vánočních dekorací. Kromě prohlídky andělů z nejrůznějších materiálů, je také možné některé z dekorací koupit. Výstava potrvá až do pátku.

7.12.2011

OBRAZEM: Josef Špidla pokřtil Strážce modrého tunelu

Vyškov - Historickou trilogii Strážce modrého tunelu pokřtil ve středu odpoledne ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka novinář a spisovatel Josef Špidla. Třídílná kniha pojednává o osudech obyčejných lidí, kteří se nikdy o politiku příliš nezajímali, ale přesto je slovy autora semlela. Děj knihy se odehrává v rozmezí šedesáti let od roku 1949 až do roku 2009.

3.12.2011

Divadlo, které hýčká náročného diváka

Vyškov /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Seriál Malá divadla jižní Moravy představuje Divadlo bez střechy, jež uvádí komorní inscenace silných příběhů.

6.11.2011

Ochotníci fofrují, nerozhodný Johnny se potí

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Dva telefony, jedna pohovka, dvě manželky a jeden „sexuálně přebujelý čmelák“. Ten svůj život zatím úspěšně dělí mezi dvě nic netušící ženy, Barbaru a Mary. Na nastudování obtížnou látku si pro letošní rok vybralo vyškovské divadlo Haná.

24.10.2011

Herci se projdou po nových prknech

Křenovice – Už tento týden se projdou ochotníci z Křenovic po zbrusu novém jevišti. Dělníci totiž právě dokončují opravu jeviště v divadelním sále obecní hospody. Hotové má být už tento týden.

22.10.2011

Manželský pár diváky bavil, z Putina mrazilo

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - První den vyškovského festivalu amatérského divadla bylo rozhodně na co koukat. Komediální výjevy z manželství vystřídalo tragikomické dílo o poměrech v Rusku.

20.10.2011

Diváky festivalu oslnila hra nalezená na půdě

Bučovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Morkovští ochotníci ozdobili třetí den bučovického festivalu mysliveckou taškařicí, která postoupila do národní soutěže.

25.9.2011

Bučovický festival je nabitý známými jmény

Bučovice – Zpravidla platí, že čím větší město, tím víc kulturního vyžití. Přinejmenším jeden týden v roce ovšem i ta největší města v republice mohou tiše závidět šestitisícovým Bučovicím.

24.9.2011

Ve fotografické soutěži se už sešlo na sto padesát snímků

Vyškovsko – Už jen týden zbývá do uzávěrky fotografické soutěže Zahrady a sady v mikroregionu Drahanská vrchovina, kterou vyhlásilo občanské sdružení Drnka z Drnovic. V soutěži už se sešlo na sto padesát fotografií od třiadvaceti fotografů.

25.8.2011

Slavkovský zámecký park se rozezní skladbami Katapultu

Slavkov u Brna – Rockenrollu bude poslední prázdninovou sobotu patřit zámecký park ve Slavkově u Brna.

19.8.2011

Z Vyškovska se přesunul na jih. Do italského Toskánska

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Silnice klikatící se krajinou, působivá scenérie, olivovníky a vinice všude kolem. Tak přesně to uchvátilo výtvarníka Ladislava Rolného pro jeho výstavu věnovanou italskému Toskánsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies