VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

AKTUALIZOVÁNO
21.11.2015

210. výročí bitvy u Slavkova: cara i císaře ztvární dvojníci

Vyškovsko – Třicet tisíc mrtvých a raněných měla slavná bitva u Slavkova. Ti, kteří ji nepřežili, skončili v hromadných hrobech, jež jsou rozeseté na různých místech slavkovského bojiště. Jedním z nich je Krchůvek na návrší Zlatá hora nad Křenovicemi. I tam se zastaví účastníci pochodu, který Křenovičtí chystají jako jednu z připomínek 210. výročí bitvy tří císařů.

16.11.2015

Rekord v návštěvnosti slavkovský zámek ještě navýší, brány zavře až za měsíc

Slavkov u Brna – Zámek Slavkov-Austerlitz hlásí rekord. V letošním roce dorazil nejvyšší počet návštěvníků za posledních šest sezon. Jednapadesát tisíc.

15.11.2015

OBRAZEM: Apollo Tučapy v Dražovicích: Saxana zase hledala babské ucho

Dražovice – S komedií, které by v sedmdesátých letech mohl úroveň triků i Harry Potter závidět, zavítal v sobotu divadelní soubor Apollo Tučapy do Dražovic a Velešovic. Divadelní podoba slavné Dívky na koštěti potěšila děti i dospělé.

10.11.2015

Rousínovští opráší Královnu sněhu, vyprosily si ji děti

Vyškovsko – Když v roce 2009 představili publiku svůj první muzikál Královna sněhu, diváci slzeli dojetím. A přestože většinu inscenací ochotníci odehráli jen v určitém bloku, muzikál v repertoáru drželi celý rok. K divácky úspěšné hře se rousínovští divadelníci po šesti letech vrací. Na divadelní sezonu se ale chystají i v jiných koutech Vyškovska.

8.11.2015

Ebenové představí ve Vyškově nové album. Na koncertu zazní i starší melodie

Vyškov – Nové album Čas hodin vydali loni. Nyní se s ním chystají do Vyškova, kde ho za čtrnáct dní představí v Besedním domě. Během koncertu bratří Ebenů nicméně zazní i starší skladby. „Koncertní program je z významné části postavený na repertoáru nového alba, dojde však i na zásadní skladby z předchozích alb," potvrdil ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec.

AKTUALIZOVÁNO
8.11.2015

OBRAZEM: Premiéru má Divadlo Haná za sebou. Sluha dvou pánů pobavil

Vyškov – Minulá divadelní sezona patřila ve Vyškově oslavám sto padesátého výročí existence Divadla Haná. Herci si jako odměnu pro sebe i diváky připravili muzikál My Fair Lady. Letos se pro změnu rozhodli nazkoušet komedii: Goldoniho Sluhu dvou pánů.

28.10.2015

OBRAZEM: Svět je plný barev. Děti z Šikulky představují své práce v galerii

Vyškov – Jak vidí svoji maminku, že jejich představu o podzimu zatím tvoří hlavně papíroví draci létající na obloze, padající listí a postavičky z kaštanů, ale hlavně to, že svět je plný barev. Nejen o tom všem mluví výstava prací dětí z vyškovské mateřské školy Šikulka, která je nyní k vidění v galerii Turistického informačního centra ve Vyškově.

27.10.2015

Vybrat si prý musel za hodinu a půl: šéf bučovické kultury končí

Bučovice – Deset let se podílí na kulturním životě v Bučovicích. Nyní, bezprostředně poté, co skončil dnes už poměrně věhlasný ochotnický festival ve městě, odchází. Krátce před posledním jednáním bučovické rady měl dostat na výběr: buď podepíše dohodu a získá odstupné, nebo ho radní odvolají s okamžitou platností. Šéf bučovického informačního střediska Josef Brychta tak ne zcela dobrovolně opouští svůj post.

25.10.2015

Jediné vesnické kino v regionu přežije. A je modernější

Otnice – Jde o poslední vesnické kino na Vyškovsku. A přesto, že se každoročně pohybuje v mírné ztrátě, rozhodlo se ho vedení obce zachovat. A navíc mu dodat modernější technologie. Kino v Dělnickém domě v Otnicích se tak dočkalo digitalizace.

22.10.2015

Festival po čase oživí zeď nářků. V pátek začnou jubilejní dvacáté Trdloviny

Vyškov – Trdloviny mají dvacet. Nejde jen o suché konstatování, ale přímo o podtitul letošní vyškovské divadelní přehlídky, která slaví jubileum. A to s sebou nese hned několik zlomů.

16.10.2015

OBRAZEM: Bučovický festival přivítal Lumíra Olšovského a ochotníky z Kroměříže

Bučovice – Devátý ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích se pomalu blíží do finále. Diváci zhlédli několik divadelních představení a seznámili se s osobnostmi nejen české divadelní scény.

9.10.2015

Doležalův festival připomene i první bučovické ochotníky

Bučovice – Velká obměna a jako už tradičně zvučná jména osobností známých nejen z divadelních prken čekají letos Ochotnický festival Miroslava Doležala v Bučovicích. Diváci poznají nové soubory, například z Veverské Bítýšky nebo Kroměříže. „A po letech se vrátí ochotníci z Morkovic," oznámil za pořadatele pracovník bučovických kulturních zařízení Josef Bouda.

7.10.2015

Obrázek své dcery nosí abstraktní malířka vytetovaný na rameni

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Basquiat vykouřil život chvatně jako první ranní cigaretu, Pollock také nezemřel přirozenou cestou. Oba vynikali originálními obrazy a velmi bouřlivým životem. Ten má sice Vyškovanka Markéta Eliášová poklidný, ale k malířskému šepsovanému plátnu usedá také velmi ráda. A pokaždé s originálními výsledky.

30.9.2015

OBRAZEM: Jak těžká je loutka, lidé zjistí na výstavě ve Vyškově

Vyškov – Kdekdo by řekl, že výstava Loutky, hračky a dřevěné objekty, kterou nyní hostí kaple svaté Anny v Dukelské ulici ve Vyškově, zaujme spíš děti.

28.9.2015

OBRAZEM: Svatováclavský koncert provázela působivá atmosféra

Vyškov – Pěvecký sbor Canticum z Němčic nad Hanou s dirigentem Jindřichem Novákem, vokálně instrumentální soubor Potulní muzikanti a taneční soubor Ruth z Prostějova pod vedením Evy Štefkové.

26.9.2015

Chlapce v tanečních ještě uvítají. Dívek je ale už plno

Vyškov - Pánové, zadejte si dámy. Věta, kterou teď budou zhruba do poloviny prosince týden co týden slýchávat někteří studenti druhých ročníků středních škol na Vyškovsku. Odstartovaly taneční. Přestože dnes zálibám mladých vévodí hlavně počítače, dívky se do večerních rób a mladíci do společenských obleků s bílými rukavičkami převlékají stále rádi.

24.9.2015

Svatební veletrh ve Slavkově: zámkem provede nevěsta s ženichem

Slavkov u Brna – Cukrářky, floristky, fotografové, salony i agentury. Ti všichni se v uplynulých dnech ujali slavkovského zámku, aby ho přeměnili v místo vystřižené jako ze svatby. Památka od čtvrtka hostí svatební veletrh nazvaný Slavkovské zámecké dny, který potrvá do příštího čtvrtka.

22.9.2015

Kino pod hvězdami: letos přišlo o 300 lidí méně

Vyškovsko - Někde sezona letního promítání skončila s příchodem školního roku, jinde nabízeli filmy ještě v září. Třeba ve Vyškově byl zájem o to, mít hvězdy na plátně i nad hlavou nižší. Ivanovičtí naopak hlásí lepší čísla než před rokem. Sezonu ukončili s koncem letních teplot.

21.9.2015

Kulturní dům změnil majitele. Vedení Vyškova ho přikleplo Moped Teamu

Vyškov – Kulturní dům, sportovní plocha i přilehlé pozemky v Rychtářově ještě před několika dny říkaly pane vyškovské radnici. Vlastník se však mění. Nově jím je rychtářovský Moped Team. Prostory si dosud jen pronajímal. Akce tak bude spolek konečně pořádat ve vlastním, navrch získal víc možností, kam se obrátit s žádostí o peníze.

18.9.2015

OBRAZEM: Průmyslová revoluce: pokrok se promítl i do podoby hraček

Vyškov – Čas, kdy elektřina byla žhavou novinkou, kdy se v ulicích objevila první auta a do vzduchu vzlétlo první letadlo bratří Wrightů. To je období průmyslové revoluce, které kromě převratných vynálezů přineslo také nové požadavky na vzdělání a technické myšlení. Ve školách zaváděli nové předměty i učební pomůcky, hračky byly inspirované skutečnými technickými vymoženostmi. Jak vypadaly dětské modely parních strojů, plechových aut, letadel a vláčků, přibližuje výstava technických hraček ze sbírky Miroslavy Pecháčkové. K vidění je v Muzeu Vyškovska do neděle.

17.9.2015

Středisko volného času Maják se rozšíří do Rousínova. Přivítá nové vedoucí

Rousínov – Do Místní akční skupiny Vyškovsko vstoupili v červnu. Za tři měsíce členství se jim už daří plnit stanovené cíle. Vyškovské středisko volného času Maják se tak, jak avizovalo, rozšiřuje i do okolí. Kromě Vyškova, Olšan a Habrovan nově působí i v Rousínově.

25.8.2015

Brněnští filmaři točí dokument o zasloužilém sokolu z Křenovic

Křenovice, Brno – Několik let ho fotografoval, až přišel na nápad natočit o něm film. Řeč je o mladém fotografovi z Brna Romanu Francovi, kterého pojí přátelství s o dvě generace starším Miroslavem Bendou z Křenovic. Dokument o zcestovalém osmašedesátiletém členovi sokola bude mít premiéru příští rok.

23.8.2015

Festival renesanční a barokní hudby v Bučovicích nabídne i hudební kurz

Bučovice – Milovníci staré hudby si příští týden přijdou na své. Bučovický zámek bude od pondělí poprvé hostit Festival renesanční a barokní hudby. Navazuje na dřívější tradici, která ve městě spojuje podzim s klasikou a snaží se zpestřit závěr sezony.

17.8.2015

OBRAZEM: Matka s dcerou představují říši divů. I s Alenkou

Vyškov – Barevný, bláznivý a plný fantazie. Takový je příběh Alenky v říši divů. A přesně takové jsou i obrazy Romany Kubešové. Přesvědčit se o tom můžou lidé na stejnojmenné výstavě, která je právě k vidění v Galerii Orion Muzea Vyškovska.

13.8.2015

Na pouť přijedou i Ready Kirken, děti potěší Míša

Vyškov – Zejtra mám, zejtra mám svůj den… Refrén písničky kapely Ready Kirken, která rozšířila povědomí o skupině po celé republice. Pobrukovat si ji fanoušci možná budou moci zanedlouho s jejími členy na Masarykově náměstí ve Vyškově.

31.7.2015

Pořadatelé: kultura u lidí ve Vyškově naráží, leckdy jich přijde minimum

Vyškov - Když se před časem ve vyškovském pivovaru konal hudební festival, dorazilo na něj podle šéfa vyškovského kulturního střediska Luboše Kadlece jen několik málo desítek lidí. Přitom neustále ze všech možných stran slyší, jak se ve Vyškově nic neděje. Myslí si to třeba i obyvatel města Martin Trnický.

25.7.2015

Vyškov ovládne Žán z Vážan fest. Přijede i Mňága a Žďorp

Vyškov – Rock, pop, ska, reggae, ethno, klasický bigbít i folk. Všechny tyto prvky se mísí v hudbě kapely Japka, která už na Žán z Vážan festu hrála několikrát. Letos byla první potvrzenou kapelou, a proto také odstartuje pátý ročník přehlídky. Ta se uskuteční v sobotu v areálu vyškovské bikrosové dráhy.

22.7.2015

Zpěvák Robert Plant v Brně vzpomene slavné Led Zeppelin

Brno – Začátky má spojené s již zapomenutou skupinou Listen, působil také v uskupení Band Of Joy. Nejčastěji zmiňovaná ve spojitosti s Robertem Plantem je však Led Zeppelin, britská rocková skupina, jenž se stala jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších v historii rockové hudby.

19.7.2015

Festival v Bučovicích: rockeři si u škol užili i legendární Blue Effect

Bučovice /REPORTÁŽ/ – Já mám bol a ten bol mě bolí, alkohol všechny rány zhojí… duní mezi dvěma základními školami v Bučovicích. Nejen zarytí rockeři a fanoušci skupiny Alkehol se začínají pohybovat do rytmu. Je sobotní odpoledne a na pódiu za reprobednami panuje čilý ruch. Je přestávka, Šašci v manéži se balí a na své vystoupení se chystají Wake Snakes. Třetí ročník hudebního festivalu Rockové školy nabírá na obrátkách.

7.7.2015

OBRAZEM: Mladá výtvarnice z Olšan předvádí umění s barevným sklem

Vyškov – Páv, mořské panny i třeba barevné lampičky. Nejen to dokáže vyrobit mladá výtvarnice Šárka Rotterová z Olšan pomocí barevného skla a pájky. Výstava jejích vitráží a tiffany bude k vidění ve vyškovské kapli svaté Anny v Dukelské ulici až do začátku srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení