VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.4.2014

Vyškovské divadelní soubory postupují na přehlídky

Vyškov – Hodiny strávené nad učením textů i na divadelních prknech při zkouškách se vyplatily. Alespoň vyškovským divadelním souborům Trdla a Netrdlo, které působí pod občanským sdružením Thalia a Městským kulturním střediskem Vyškov. Oba totiž získaly doporučení na postup na celostátní přehlídky.

18.3.2014

My Fair Lady? Herce čeká přes půl roku zkoušení

Vyškov - Vyškovská divadelní prkna zažijí po šesti letech představení s živým orchestrem. Svým divákům ho dopřeje Divadlo Haná, které ve městě funguje už 150 let, prostřednictvím muzikálu My Fair Lady. Jeho nastudování se stane součástí oslav jubilea, které se budou konat po celý zbytek roku.

14.3.2014

Vyškovský festival Trdlinky zavede hosty do vesmíru

Vyškov – Velký třesk. Spojení, které je známé zejména ve spojitosti s vývojem vesmíru, nyní vejde do povědomí Vyškovanů i v jiné souvislosti. Velký divadelní třesk, což je podtitul letošní, čtrnácté dětské divadelní přehlídky Trdlinky, rozezvučí v pátek a sobotu prostory Besedního domu ve Vyškově. Jako tradičně ho bude pořádat Občanské sdružení Thalia Vyškov a městské kulturní středisko.

13.3.2014

Zámek ve Slavkově u Brna přivítá Nohavicu i Partičku

Slavkov u Brna - Písně jako Těšínská, Kometa, Tři čuníci nebo Milionář a Ladovská zima už v tuzemsku v podstatě zlidověly a lidé je můžou slyšet jak na školních besídkách, tak u táborových ohňů. Návštěvníci slavkovského zámku ovšem budou mít letos jedinečnou příležitost poslechnout si přímo autorské podání. Písničkář Jarek Nohavica tam bude v červnu koncertovat.

24.2.2014

Březen bude divadelní, zahájí ho Truffaldino

Slavkov u Brna, Vyškov - Bezmála tři měsíce je slavkovské Společenské centrum Bonaparte v majetku města. Zažilo první dílčí zatěžkávací zkoušky, třeba vánoční koncert nebo městský ples. A už chystá první několikadenní festival. Letošní kulturní sezonu ve městě totiž pomyslně zahájí Slavkovské divadelní dny.

23.2.2014

Miroslav Donutil: Provázek je moje divadlo, vracím se tam domů

Brno /ROZHOVOR/ - Na protest proti odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana a také proto, že už o tom delší dobu uvažoval, dal loni v létě po třiadvaceti letech ze souboru okamžitou výpověď. V této sezoně se herec Miroslav Donutil vrací do brněnského Divadla Husa na provázku, kde zkouší roli skladatele Salieriho v inscenaci Amadeus. Postavu jeho protivníka Mozarta si navíc střihne hercův syn Martin. „Těším se, že se společně potkáme na jednom jevišti v takto velkých rolích," říká třebíčský rodák.

23.1.2014

OBRAZEM: Říkal si Hurikán, zpívali Vyškované s Daliborem Jandou

Vyškov – Zpěvák, který v druhé polovině osmdesátých let porážel v žebříčcích popularity Karla Gotta, se ve čtvrtek večer představil vyškovským fanouškům. Populární zpěvák, skladatel a textař Dalibor Janda představil v Besedním domě v rámci turné k výročí svých loňských šedesátin hity jako Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér, Hurikán, Kde jsi? nebo Oheň, voda, vítr. Držitel tří ocenění Zlatý slavík vystoupil se svým typicky chraplavým hlasem v doprovodu kapely Prototyp a s dcerou Jiřinou. Vyškovany potěšil i svou modrou dvojkrkou kytarou.

5.1.2014

Divadelnice z Krásenska: Když je v sále ticho, znervózníme

Krásensko /REPORTÁŽ/ – Premiéra nové hry se ochotníkům z Krásenska vydařila. Kdo ji nestihl, nemusí zoufat, v plánu je hned patnáct repríz po celém Vyškovsku.

4.1.2014

Divadelní premiéry roku lákají na hity Karla Svobody i Žida Polívku

Jižní Morava – Bolek Polívka jako lichvářský Žid, nesmrtelné melodie z muzikálu Noc na Karlštejně na Biskupském dvoře, otec a syn Donutilové v souboji geniality a průměrnosti či národní hrdinka Maryša zobrazená jako oběť vlastní tvrdohlavosti. Premiéry roku 2014 v divadlech na jižní Moravě, které Deník Rovnost nabízí v souhrnném přehledu, slibují nové interpretace klasiky i současné moderní hry.

2.1.2014

Smršť letošních koncertů odstartují Smokie a ukončí je Landa

Brno – Bryan Adams, Smokie, Gregory Porter, Johnny Winter či Vanilla Fudge. Legendární interprety a hudební kapely přivítají v roce 2014 brněnské haly a koncertní sály. Deník Rovnost představuje výběr nejvýznamnějších hudebních událostí, které rok 2014 nabídne.

14.12.2013

OBRAZEM: Sokolský dům rozzářila výstava obrazů

Vyškov – Návštěvníci, kteří zamíří do vyškovského kina Sokolský dům, můžou svoje oko potěšit kromě pohledu na herce a herečky na plátně i výstavou obrazů. Svou tvorbu tam znovu představuje Lucie Lališová. Barevené akrylové obrazy si zájemci navíc můžou koupit

23.11.2013

Bučovický vánoční koncert oslaví také Alexandrovce

Bučovice – Na houslového virtuose světového formátu Michaela Hejče letos lákají pořadatelé bučovického vánočního koncertu. „Jde o umělce, který je označovaný za českou Vanessu Mae. Spolupracoval například s Céline Dion," přiblížil pracovník bučovického informačního a kulturního střediska Josef Bouda.

18.11.2013

OBRAZEM: Švábeničtí školáci vystavují v muzeu

Švábenice – Obecní vlastivědné muzeum ve Švábenicích se rozhodlo věnovat výstavní síň v přízemí výtvorům místních školáků. Na výstavě pojmenované Život kolem nás očima dětí jsou k vidění jejich práce za několik uplynulých měsíců. Přístupná je do 2. března každou sobotu, neděli a svátky od dvou do pěti hodin odpoledne.

17.11.2013

Vystříhal na půl milionu betlémových postav

Švábenice /REPORTÁŽ/ – Tisíc pětatřicet obyvatel má městys Švábenice. Kdyby jich měl o dvě stovky méně, na každého z nich by připadal jeden betlém. Přes padesát let je sbíral místní rodák Libor Pištělka a právě se mu plní jeho velké přání: vystavit je všechny pod jednou střechou. Švábenické muzeum je od soboty zřejmě jediným místem v republice, které se může pyšnit stálou expozicí čítající přes osm set kusů hlavně papírových betlémů pocházejících z několika koutů Evropy.

13.11.2013

Studenti se seznámí s hrůzami diktatury. Díky filmu

Vyškov – Nezisková organizace Člověk v tísni pořádá už devátým rokem celorepublikový projekt nazvaný Příběhy bezpráví - měsíc filmu. Akce se zúčastní i vyškovské školy.

31.10.2013

Vyškov ožije festivalem. Trdloviny chtějí hlavně bavit

Vyškov - Divadlo je lék. Takové téma si vybral už osmnáctý ročník vyškovského divadelního festivalu Trdloviny. Znovu ho pořádá občanské sdružení Thalia. Zájemci se ho dočkají už v pátek a v sobotu v Besedním domě.

11.10.2013

Díky speciální diashow Vyškovští poznají Mexiko

Vyškov - Nejnovější fotograficko-filmová diashow Kateřiny a Miloše Motani napříč celým Mexikem přijede také do okresního města. „Je to země, kde pevnina, ostrovy i moře oplývají nesmírnými přírodními poklady. A na každém rohu prodávají tacos," představila s úsměvem Kateřina Motani s tím, že návštěvníky setkání čeká také losování o zajímavé ceny.

9.10.2013

Oldřich Navrátil zahraje v Drnovicích. Měštana holdujícího alkoholu

Drnovice - Jako měšťan, který se velmi rád napije alkoholu, se už tuto sobotu představí český divadelní, filmový i televizní herec Oldřich Navrátil. Ztvární tak hlavní roli ve hře Emila Artura Longena Dezertér z Volšan nastudované Divadelní společností Julie Jurištové.

2.10.2013

Slavkov promítne čtyři filmy nominované na Českého lva

Slavkov u Brna - Milovníci české kinematografie mají v tomto týdnu příležitost zhlédnout čtveřici filmů patřících k pomyslné tvůrčí špičce za uplynulý rok. Promítat se budou ve Slavkově u Brna na festivalu nazvaném Po stopách českých lvů.

30.9.2013

Soutěž: z newyorské Metropolitní opery do kin jižní Moravy

Jižní Morava – Operních večerů v Metropolitní opeře v americkém New Yorku se mohou nyní zúčastnit i Jihomoravané, a to aniž by museli do USA vycestovat. Od soboty 
5. října totiž začíná sedmý ročník přímých, živých přenosů z Metropolitní opery. Cyklus zahájí inscenace Evžen Oněgin, následovat bude devět dalších přenosů v sedmadvaceti kinech po České republice. Z jihomoravských kin se do přenosů zapojí brněnské Kino Scala, Národní divadlo Brno, kino Svět ve Znojmě a Kino Svět v Hodoníně.

24.9.2013

Festival Miroslava Doležala přesáhne hranice Bučovic

Bučovice – Ochotnický festival Miroslava Doležala v Bučovicích bude letos poprvé uvedený znělkou. Jejím autorem je letonický hudebník Martin Ledvina, který ji také osobně představí. Kromě něj pak v týdnu od 13. do 19. října diváci můžou zhlédnout sedm divadelních her v podání různých, většinou okresních souborů.

16.9.2013

Stará expozice Aloise Musila? Už jen pár dní

Vyškov – Práce na podstatně rozsáhlejší expozici o jednom z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století pokračují. Muzeum Vyškovska chce totiž výrazně zatraktivnit expozici o životě a díle rychtářovského rodáka Aloise Musila.

4.9.2013

Ivanovičtí budou slavit babí léto. Pozvali legendární Turbo

Ivanovice na Hané – Odpoledne plné koncertů a zábavy čeká v sobotu na malé i velké návštěvníky letního kina v Ivanovicích na Hané. Město se totiž stane dějištěm už třetího ročníku festivalu zvaného Slavnosti Babího léta.

14.8.2013

Festival podpoří mladé kapely. Vystoupí také pěvecký sbor

Rousínov - V nabídce letních hudebních festivalů se nenechají zahanbit ani v Rousínově. Rockový festival Rousfest se uskuteční příští sobotu 24. srpna půl hodiny po poledni. Hudební setkání znovu vypukne na ploše bývalého kluziště v Rousínově.

7.8.2013

Na promočené fanoušky čeká nový koncert Deep Purple. Za rok

Slavkov u Brna – Prudká bouřka nejprve přerušila vystoupení předkapely. Na hlavní hvězdu, rockovou kapelu Deep Purple, se v neděli už ani nedostalo. Ne všichni z třinácti tisíc fanoušků se do zámeckého parku mohli vrátit.

5.8.2013

Deep Purple podruhé: rockové legendy přilákaly 13 tisíc lidí

Slavkov u Brna – Koncert anglické hardrockové legendy Deep Purple hostil v pondělním "náhradním" termínu Slavkov u Brna. Původní nedělní termín vystoupení totiž pořadatelé kvůli velké bouři odvolali.

2.8.2013

Přípravy na koncert Deep Purple vrcholí, přijede přes 10 tisíc fanoušků

Slavkov - Zámecký park ve Slavkově u Brna v pátek zaplnily desítky dělníků a techniků, kteří zahradní areál připravují na nedělní koncert anglické rocková skupiny Deep Purple. Pořadatelé očekávají okolo patnácti tisíc návštěvníků.

2.8.2013

Dráhy po koncertě Deep Purple vypraví speciální vlak

Slavkov u Brna – Vyřešit problém s tím, jak zajistit vlakovým cestujícím návrat z nedělního koncertu Deep Purple ve Slavkově u Brna, se takřka na poslední chvíli podařilo vedení slavkovského zámku. Podle nejčerstvějších informací fanoušci odcestují bez potíží.

28.7.2013

V Ovčíně by lidem rádi pustili i Černé barony

Vyškovsko - Do boje s nepřízní počasí i nestálou přízní diváků se v srpnu pustí letní kina. Filmové promítačky se rozsvítí na několika místech.

25.7.2013

Deep Purple: událost léta ve Slavkově u Brna bude hlídat 40 policistů

Slavkov u Brna – Zhruba šestitisícový Slavkov u Brna se už příští neděli změní v téměř patnáctitisícové město. Tisíce lidí zamíří do zámecké zahrady na jednu z největších legend světové rockové scény Deep Purple, jejíž koncert bude vyvrcholením slavkovské letní sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies