VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.5.2013

Výstava Napoleon-Austerlitz zahájila zkušební provoz

Slavkov u Brna - Sto padesát exponátů čeká od středy na zájemce o historii. Výstava o Napoleonovi spustila zkušební provoz

6.5.2013

Na Vyškovsku zahrají v létě kapely Sto zvířat i Argema

Vyškovsko – Vyškovské léto bude patřit hlavně milovníkům rockové hudby. Od května do srpna se totiž bude konat hned několik hudebních festivalů, a to ve městech i obcích.

30.4.2013

Vyškovské majáles přiveze i Čoko Voko

Vyškov – Celkem sedm kapel a dvacet dýdžejů na třech pódiích přivítá už dnes Vyškovské majáles. Akci ve Smetanových sadech organizuje už počtvrté čtveřice kamarádů z Vyškova.

6.4.2013

Na mladé ochotníky čekalo molo. V egyptském duchu

Vyškov - „Babi, to už je konec?" zvolá nečekaně blonďatá holčička s červeně pomalovanými tvářemi, zatímco na divadelních prknech vyškovského Besedního domu právě odnímají hodnost veliteli vojska, který se obává, že doma neuživí svých osmnáct hladových krků.

3.4.2013

Egyptologové, pozor: Trdlinky přivezou i potomky Kleopatry

Vyškov - Král ho vyslal do světa, aby si tam našel nevěstu. Princ však při dlouhém cestování stejně pochopil, že ta nejlepší nevěsta na něho čeká doma. A dceru komorníka, kterou zná od útlého dětství, si nakonec vezme. Tak shrnuje učitelka na prvním stupni Základní školy v Nemojanech Irena Bílá pohádku Růže pro princeznu, která v pátek jako první potěší návštěvníky nesoutěžní přehlídky dětského divadla Trdlinky.

3.4.2013

Výstava zavede i do zaniklého slavkovského cukrovaru

Slavkov u Brna – Kostka cukru je věc, kterou dnes každý bere jako samozřejmost, ale málokdo ví, jak vlastně přišla na svět. Místnost před kavárnou slavkovského zámku proto hostí v těchto dnech výstavu, která se historii sladké kostky věnuje. K vidění bude do 9. června. Výstava se zabývá i slavkovským cukrovarem, který byl v provozu od druhé poloviny 19. století do roku 1989.

2.4.2013

Divadlo Simsala Bim chystá novou premiéru

Slavkov u Brna – Dobrodružství, napětí, piráti a k tomu tajuplný poklad. Po řadě pohádek si nejmladší členové farního ochotnického divadla Simsala Bim ze Slavkova u Brna zkusí inscenaci Poklad na ostrově. Na prvním představení se předvedou v sobotu 6. dubna.

1.4.2013

Vyškovská knihovna hostí mimořádnou výstavu o Bibli

Vyškov – Slavnostní vernisáž unikátní putovní výstavy Bible včera, dnes a zítra čeká každého, kdo v úterý ve čtyři hodiny odpoledne zavítá do vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Výstava mapuje historii nejčtenější knihy na světě, zaměřuje se také na její vývoj v českých zemích.

27.3.2013

Tučapský slaví 85 let. Mistra z Londýna chtějí znovu ocenit

Vyškov – Před pětaosmdesáti lety se právě ve středu narodil ve vyškovských Opatovicích hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský. Čestný občan Vyškova žije už od roku 1975 v Londýně. Autorsky je podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně instrumentální hud­by.

22.3.2013

Pláňka si odnesla z Kojetína vítězství v krajské přehlídce

Vyškov – Na představení souboru z Vyškova nemohl nikdo zůstat na pochybách, že jde o inscenaci velmi zkušených a poučených divadelníků, uvážlivě pracujících se všemi složkami divadelní tvorby. Tak zní hodnocení poroty krajské divadelní přehlídky v Kojetíně, ze které si vyškovský soubor Haná odvezl první místo za inscenaci Pláňka.

17.3.2013

OBRAZEM: Sněhurka bavila děti ve Vyškově

Vyškov – Divadlo Kapsa Andělská Hora zavítalo v sobotu odpoledne do vyškovského Sokolského domu, aby pobavilo nejmenší obyvatele města i jeho okolí. Tři herci předvedli jednu z nejstarších klasických pohádek o zlé královně, krásné Sněhurce a sedmi trpaslících. Bavily se nejen děti, ale také jejich doprovod.

8.3.2013

Pravdu má maminka a režisér, má jasno herec Pavel Šujan

Slavkov u Brna – Jednadvacetiletý Slavkovan Pavel Šujan má herectví v krvi. Mezi ochotníky patřil jeho dědeček i maminka. Oba tak očekávali, že rodinnou tradici někdo nejen převezme, ale dokonce v ní bude i úspěšný. A měli pravdu. V těchto dnech Pavlovo rodné město ožívá Slavkovskými divadelními dny a on je jejich nedílnou součástí.

5.3.2013

Abeceda od A do Ž: Lidé se naposledy rozloučili s Bobem Frídlem

Brno – Poslední rozloučení písničkáři Bobu Frídlovi v úterý daly stovky lidí. Spolu s jeho rodinou a přáteli se pohřbu v brněnském Krematoriu zúčastnili i jeho někdejší kolegové z hudební branže: Zdeněk Kluka, Pavel Váně nebo Jiří Vondrák, který v úvodu obřadu pronesl smuteční proslov: vzpomenul Frídlovy úspěchy i pády a parafrázoval i některé z jeho písní, například Abecedu.

3.3.2013

Hra Nejšťastnější ze tří si posvítí i na partnerské vztahy

Slavkov u Brna – Divadelní festival ve Slavkově u Brna nabídne především komedie. Divákům ale zatrne třeba při hře o umírajícím chlapci. Festival představí od pátku sedm her.

3.3.2013

Sokolský dům promítne filmy nominované na Českého lva

Vyškov - Už v sobotu večer zjistili milovníci filmu, které snímky letos vyhrály cenu Český lev. A ty, které získaly nejvíc nominací, promítne v neděli a v následujícím týdnu vyškovské kino Sokolský dům.

3.3.2013

Kabelová televize připravila dokument o Bobu Frídlovi

Bučovice - Desítky lidí nejen z Bučovic přišly od úterního rána vyjádřit soustrast nad úmrtím jedné z nejvýznamnějších bučovických osobností současnosti, zpěváka Boba Frídla. Dvě pietní místa vytvořená na městském úřadě a v bistru U Draka zdobí svíčky a květiny.

26.2.2013

Poslední vystoupení? Doma v Bučovicích a naživo

Bučovice – Představil dvě novinky a aplaus vyprodaného kinosálu měl jiný, než ostatní. Tak vzpomíná zpěvák Josef Bouda z bučovického Karel Gott Revival Morava na úplně poslední veřejné vystoupení v úterý zesnulého Boba Frídla.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2013

Bučovice smutní. Odešel mimořádný kumštýř, zpěvák a textař Bob Frídl

Brno, Bučovice /VIDEO/ - Bučovičtí se v úterý ráno zahalili do smutku. Ve věku pětašedesáti let odešla jedna z nejvýznamnějších osobností města, textař a hudebník Bob Frídl. Podlehl rakovině, s níž poslední roky bojoval. Zprávu oznámil jeho blízký přítel a manažer Bolkovky, za kterou Frídl hrál fotbal, Jiří Sedláček.

10.2.2013

Vyškovské kino si pro děti připravilo prázdninový festival pohádek

Vyškov – Jarní prázdniny, které na Vyškovsku začínají už v pondělí, si děti z okresního města a okolí užijí i v kině. V Sokolském domě na ně totiž čeká pásmo nejnovějších animovaných filmů v českém znění.

27.1.2013

OBRAZEM: Vyškovské děti bavila pohádka

Vyškov – Až z Havlíčkova Brodu přijeli herci Divadýlka Mrak, aby děti z Vyškova pobavili svým divadelním vystoupením v Besedním domě. Čarodějnou pohádku přišly shlédnout desítky malých diváků i se svými rodiči.

22.1.2013

Tři mušketýry chtějí točit i ve Slavkově. Na zámku

Slavkov u Brna – Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan se možná na nějaký čas letos zabydlí také na slavkovském zámku. Britská televize BBC totiž bude podle deníku E15 od poloviny března natáčet v České republice první řadu dalšího ztvárnění Tří mušketýrů Alexandra Dumase. A Slavkov u Brna bude pravděpodobnou lokací.

16.1.2013

Výstavy přiblíží výchovu dívek v Terezíně i české origami

Vyškov – O životě několika mladých žen jednoho z dětských domovů v Terezíně z období Protektorátu Čechy a Morava vypovídá výstava Děvčata z pokoje č. 28, L 410, Terezín. Od středy ji můžou zhlédnout návštěvníci Muzea Vyškovska. Expozice bude k vidění do 3. března.

12.1.2013

Vyškovsko bude o víkendu žít kulturou

Vyškovsko - Pořadatelé akcí na Vyškovsku přichystali pro nadcházející víkend hlavně plesy a divadelní představení. Na své si tak ve velkém přijdou zejména příznivci kultury.

10.1.2013

Skupina Fall A Prey darovala fanouškům první videoklip

Vyškov /ROZHOVOR, VIDEO/ – Thrashmetalová skupina Fall A Prey z Vyškova nadělila svým fanouškům vánoční dárek. S kytarou zpívající Tomáš Čech a Ondřej Longa, s baskytarou v ruce Tomáš Komenda a za bicími řádící Petr Přidal totiž vytvořili historicky první klip skupiny, a to k písni Enemy to myself.

15.12.2012

V Rousínově ožil dva tisíce let starý příběh

Rousínov – Přestože je podle kalendáře ještě podzim, počasí tomu zdaleka neodpovídá. Všudypřítomný sníh, mráz zalézá až pod kůži a ulice Rousínova jsou krásně vyzdobené vánočními motivy. A místního divadlo pořádá závěrečné představení Rousínovského divadelního podzimu nazvané Živý betlém.

10.12.2012

Malíř otevřel v Rychtářově novou galerii

Rychtářov – Novou galerii si v Rychtářově otevřel tamní výtvarník Zdeněk Nadymáček, který je známý spíš pod pseudonymem Carpin. Koupil totiž jeden z rychtářovských domů a výstavu, kterou měl donedávna ve věžičce zámku Troyerstein, do něj přemístil.

28.11.2012

Muzeum zve na poetické obrázky s vánoční tématikou

Vyškov - Poetické obrazy pražské výtvarnice, básnířky a scénografy Elišky Peroutkové, která je také autorkou mnoha knižních ilustrací, můžou zhlédnout návštěvníci vyškovského muzea. Včerejší vernisáží tam totiž odstartovala její výstava nazvaná Cestou dlouhou k vánoční hvězdě putujeme. Potrvá až do svátku Tří králů.

22.11.2012

Haná představí španělské drama o lásce a vášni

Vyškov - Silný příběh zobrazující emoce, vášeň a sexualitu. To je drama španělského básníka Federica Garcíi Lorcy Pláňka plné obrazů, symbolů a divadelních znaků, které už půl roku zkouší vyškovské divadlo Haná.

4.11.2012

Marinka přináší příběh o lásce i čekání. Lidé ho uvidí už za týden

Vyškov – Necelé tři roky zabrala Vyškovanovi Lukáši Koláčkovi a týmu jeho spolupracovníků práce na filmu Marinka. Výsledek uvidí návštěvníci vyškovského kina Sokolský dům už příští sobotu v osm hodin večer. V hlavních rolích filmu, inspirovaného stejnojmennou povídkou Karla Hynka Máchy, se představí Vyškovanka Sarah Haváčová a Matouš Ruml, známý z televizního seriálu Comeback.

1.11.2012

OBRAZEM: Německá malířka zahájila výstavu ve Slavkově

Slavkov u Brna – Vernisáží zahájila ve čtvrtek odpoledne svou výstavu na zámku ve Slavkově u Brna německá malířka Marisa Ivana Fila. Výstava s názvem Okamžiky bude k vidění v Historickém sále zámku až do konce letošní sezony, tedy do 9. prosince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies