VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.8.2013

Dráhy po koncertě Deep Purple vypraví speciální vlak

Slavkov u Brna – Vyřešit problém s tím, jak zajistit vlakovým cestujícím návrat z nedělního koncertu Deep Purple ve Slavkově u Brna, se takřka na poslední chvíli podařilo vedení slavkovského zámku. Podle nejčerstvějších informací fanoušci odcestují bez potíží.

28.7.2013

V Ovčíně by lidem rádi pustili i Černé barony

Vyškovsko - Do boje s nepřízní počasí i nestálou přízní diváků se v srpnu pustí letní kina. Filmové promítačky se rozsvítí na několika místech.

25.7.2013

Deep Purple: událost léta ve Slavkově u Brna bude hlídat 40 policistů

Slavkov u Brna – Zhruba šestitisícový Slavkov u Brna se už příští neděli změní v téměř patnáctitisícové město. Tisíce lidí zamíří do zámecké zahrady na jednu z největších legend světové rockové scény Deep Purple, jejíž koncert bude vyvrcholením slavkovské letní sezony.

24.7.2013

Mája zazní v polštině. Karel Gott Revival míří do Slawkóva

Bučovice - Vystoupení v polském Slawkóvě čeká na konci letních prázdnin bučovickou kapelu Karel Gott Revival Morava. Pozvání dostala od představitelů města sousední země na nedávném setkání Slavkovů, kde se představila.

21.7.2013

Karel Gott se snesl z nebe. V Olšanech točil film

Olšany /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Jmenuji se Karel Gott a snesl jsem se k vám z nebe, prohlašuje slavný zpěvák. Právě přiletěl vrtulníkem na farmu Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku, kde se koná zahradní slavnost. Lidé u stolů stojí a tleskají. Šuškají si, zda je to opravdu on. „Stop!" křičí najednou režisér Robert Sedláček. Scénu z nově natáčeného filmu Dědictví II je potřeba zopakovat. Kamera má totiž špatné světlo.

18.7.2013

ANKETA: Hlasujte pro nejslavnějšího herce jižní Moravy

Jižní Morava - Deník Rovnost vyhlašuje čtenářskou anketu o nejslavnějšího herce, jehož působení je spjaté s jižní Moravou. Pět osobností, které získají nejvyšší počet hlasů, zařadíme do tématu přibližujícího jihomoravské talenty a největší herecké osobnosti. K nahlédnutí bude v tištěném vydání úterý 30. července.

18.7.2013

Shakespearovské slavnosti v Brně začnou v rytmu rocku

Brno - 14. ročník Letních shakespearovských slavností v Brně ve čtvrtek zahájí premiéra energické komedie Večer trojkráľový.

11.7.2013

Mezi školami budou učit rock. Dokonce i přes noc

Bučovice - Rockové školy je název nového festivalu, který od sobotního odpoledne ovládne parkoviště mezi bučovickými základními školami a pokračovat bude dlouho do noci. Pořádat ho bude místní kapela Pockrock, která tak naváže na uplynulé čtyři roky, kdy v místě pravidelně touto dobou pořádala koncert.

16.6.2013

Jak se měnilo a mění město, ve kterém žijí? Výstava napoví

Rousínov - Jak to vypadalo na místě, kde před víc než sedmdesáti lety připravoval fotograf svůj přístroj? To se zájemci dozvědí na výstavě srovnávacích fotografií z historie a současnosti Rousínova.

27.5.2013

Brigáda bude promítat filmy. Aspoň deset ročně

Bučovice – Minimálně na deset snímků ročně se můžou těšit milovníci filmů v Bučovicích. Dělníci dokončili rekonstrukci kina Brigáda a město nyní hledá provozovatele. „Rozhodli jsme se tak z ekonomických důvodů. Propočítali jsme, kolik peněz by si provoz vyžádal z městské kasy, a zjistili jsme, že bude výhodnější nabídnout ho k pronájmu," vysvětlil místostarosta Jiří Horák.

16.5.2013

OBRAZEM: Mladí výtvarníci se představují v Muzeu Vyškovska

Vyškov – Do světa hmyzu, období secese nebo třeba i mezi indiány zavede návštěvníky Muzea Vyškovska výstava, která je k vidění ve velkém výstavním sále. Autory jsou žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Vyškově. Expozice potrvá do 26. května.

16.5.2013

Výstava Napoleon-Austerlitz zahájila zkušební provoz

Slavkov u Brna - Sto padesát exponátů čeká od středy na zájemce o historii. Výstava o Napoleonovi spustila zkušební provoz

6.5.2013

Na Vyškovsku zahrají v létě kapely Sto zvířat i Argema

Vyškovsko – Vyškovské léto bude patřit hlavně milovníkům rockové hudby. Od května do srpna se totiž bude konat hned několik hudebních festivalů, a to ve městech i obcích.

30.4.2013

Vyškovské majáles přiveze i Čoko Voko

Vyškov – Celkem sedm kapel a dvacet dýdžejů na třech pódiích přivítá už dnes Vyškovské majáles. Akci ve Smetanových sadech organizuje už počtvrté čtveřice kamarádů z Vyškova.

6.4.2013

Na mladé ochotníky čekalo molo. V egyptském duchu

Vyškov - „Babi, to už je konec?" zvolá nečekaně blonďatá holčička s červeně pomalovanými tvářemi, zatímco na divadelních prknech vyškovského Besedního domu právě odnímají hodnost veliteli vojska, který se obává, že doma neuživí svých osmnáct hladových krků.

3.4.2013

Egyptologové, pozor: Trdlinky přivezou i potomky Kleopatry

Vyškov - Král ho vyslal do světa, aby si tam našel nevěstu. Princ však při dlouhém cestování stejně pochopil, že ta nejlepší nevěsta na něho čeká doma. A dceru komorníka, kterou zná od útlého dětství, si nakonec vezme. Tak shrnuje učitelka na prvním stupni Základní školy v Nemojanech Irena Bílá pohádku Růže pro princeznu, která v pátek jako první potěší návštěvníky nesoutěžní přehlídky dětského divadla Trdlinky.

3.4.2013

Výstava zavede i do zaniklého slavkovského cukrovaru

Slavkov u Brna – Kostka cukru je věc, kterou dnes každý bere jako samozřejmost, ale málokdo ví, jak vlastně přišla na svět. Místnost před kavárnou slavkovského zámku proto hostí v těchto dnech výstavu, která se historii sladké kostky věnuje. K vidění bude do 9. června. Výstava se zabývá i slavkovským cukrovarem, který byl v provozu od druhé poloviny 19. století do roku 1989.

2.4.2013

Divadlo Simsala Bim chystá novou premiéru

Slavkov u Brna – Dobrodružství, napětí, piráti a k tomu tajuplný poklad. Po řadě pohádek si nejmladší členové farního ochotnického divadla Simsala Bim ze Slavkova u Brna zkusí inscenaci Poklad na ostrově. Na prvním představení se předvedou v sobotu 6. dubna.

1.4.2013

Vyškovská knihovna hostí mimořádnou výstavu o Bibli

Vyškov – Slavnostní vernisáž unikátní putovní výstavy Bible včera, dnes a zítra čeká každého, kdo v úterý ve čtyři hodiny odpoledne zavítá do vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Výstava mapuje historii nejčtenější knihy na světě, zaměřuje se také na její vývoj v českých zemích.

27.3.2013

Tučapský slaví 85 let. Mistra z Londýna chtějí znovu ocenit

Vyškov – Před pětaosmdesáti lety se právě ve středu narodil ve vyškovských Opatovicích hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský. Čestný občan Vyškova žije už od roku 1975 v Londýně. Autorsky je podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně instrumentální hud­by.

22.3.2013

Pláňka si odnesla z Kojetína vítězství v krajské přehlídce

Vyškov – Na představení souboru z Vyškova nemohl nikdo zůstat na pochybách, že jde o inscenaci velmi zkušených a poučených divadelníků, uvážlivě pracujících se všemi složkami divadelní tvorby. Tak zní hodnocení poroty krajské divadelní přehlídky v Kojetíně, ze které si vyškovský soubor Haná odvezl první místo za inscenaci Pláňka.

17.3.2013

OBRAZEM: Sněhurka bavila děti ve Vyškově

Vyškov – Divadlo Kapsa Andělská Hora zavítalo v sobotu odpoledne do vyškovského Sokolského domu, aby pobavilo nejmenší obyvatele města i jeho okolí. Tři herci předvedli jednu z nejstarších klasických pohádek o zlé královně, krásné Sněhurce a sedmi trpaslících. Bavily se nejen děti, ale také jejich doprovod.

8.3.2013

Pravdu má maminka a režisér, má jasno herec Pavel Šujan

Slavkov u Brna – Jednadvacetiletý Slavkovan Pavel Šujan má herectví v krvi. Mezi ochotníky patřil jeho dědeček i maminka. Oba tak očekávali, že rodinnou tradici někdo nejen převezme, ale dokonce v ní bude i úspěšný. A měli pravdu. V těchto dnech Pavlovo rodné město ožívá Slavkovskými divadelními dny a on je jejich nedílnou součástí.

5.3.2013

Abeceda od A do Ž: Lidé se naposledy rozloučili s Bobem Frídlem

Brno – Poslední rozloučení písničkáři Bobu Frídlovi v úterý daly stovky lidí. Spolu s jeho rodinou a přáteli se pohřbu v brněnském Krematoriu zúčastnili i jeho někdejší kolegové z hudební branže: Zdeněk Kluka, Pavel Váně nebo Jiří Vondrák, který v úvodu obřadu pronesl smuteční proslov: vzpomenul Frídlovy úspěchy i pády a parafrázoval i některé z jeho písní, například Abecedu.

3.3.2013

Hra Nejšťastnější ze tří si posvítí i na partnerské vztahy

Slavkov u Brna – Divadelní festival ve Slavkově u Brna nabídne především komedie. Divákům ale zatrne třeba při hře o umírajícím chlapci. Festival představí od pátku sedm her.

3.3.2013

Sokolský dům promítne filmy nominované na Českého lva

Vyškov - Už v sobotu večer zjistili milovníci filmu, které snímky letos vyhrály cenu Český lev. A ty, které získaly nejvíc nominací, promítne v neděli a v následujícím týdnu vyškovské kino Sokolský dům.

3.3.2013

Kabelová televize připravila dokument o Bobu Frídlovi

Bučovice - Desítky lidí nejen z Bučovic přišly od úterního rána vyjádřit soustrast nad úmrtím jedné z nejvýznamnějších bučovických osobností současnosti, zpěváka Boba Frídla. Dvě pietní místa vytvořená na městském úřadě a v bistru U Draka zdobí svíčky a květiny.

26.2.2013

Poslední vystoupení? Doma v Bučovicích a naživo

Bučovice – Představil dvě novinky a aplaus vyprodaného kinosálu měl jiný, než ostatní. Tak vzpomíná zpěvák Josef Bouda z bučovického Karel Gott Revival Morava na úplně poslední veřejné vystoupení v úterý zesnulého Boba Frídla.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2013

Bučovice smutní. Odešel mimořádný kumštýř, zpěvák a textař Bob Frídl

Brno, Bučovice /VIDEO/ - Bučovičtí se v úterý ráno zahalili do smutku. Ve věku pětašedesáti let odešla jedna z nejvýznamnějších osobností města, textař a hudebník Bob Frídl. Podlehl rakovině, s níž poslední roky bojoval. Zprávu oznámil jeho blízký přítel a manažer Bolkovky, za kterou Frídl hrál fotbal, Jiří Sedláček.

10.2.2013

Vyškovské kino si pro děti připravilo prázdninový festival pohádek

Vyškov – Jarní prázdniny, které na Vyškovsku začínají už v pondělí, si děti z okresního města a okolí užijí i v kině. V Sokolském domě na ně totiž čeká pásmo nejnovějších animovaných filmů v českém znění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení