VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.1.2013

Vyškovsko bude o víkendu žít kulturou

Vyškovsko - Pořadatelé akcí na Vyškovsku přichystali pro nadcházející víkend hlavně plesy a divadelní představení. Na své si tak ve velkém přijdou zejména příznivci kultury.

10.1.2013

Skupina Fall A Prey darovala fanouškům první videoklip

Vyškov /ROZHOVOR, VIDEO/ – Thrashmetalová skupina Fall A Prey z Vyškova nadělila svým fanouškům vánoční dárek. S kytarou zpívající Tomáš Čech a Ondřej Longa, s baskytarou v ruce Tomáš Komenda a za bicími řádící Petr Přidal totiž vytvořili historicky první klip skupiny, a to k písni Enemy to myself.

15.12.2012

V Rousínově ožil dva tisíce let starý příběh

Rousínov – Přestože je podle kalendáře ještě podzim, počasí tomu zdaleka neodpovídá. Všudypřítomný sníh, mráz zalézá až pod kůži a ulice Rousínova jsou krásně vyzdobené vánočními motivy. A místního divadlo pořádá závěrečné představení Rousínovského divadelního podzimu nazvané Živý betlém.

10.12.2012

Malíř otevřel v Rychtářově novou galerii

Rychtářov – Novou galerii si v Rychtářově otevřel tamní výtvarník Zdeněk Nadymáček, který je známý spíš pod pseudonymem Carpin. Koupil totiž jeden z rychtářovských domů a výstavu, kterou měl donedávna ve věžičce zámku Troyerstein, do něj přemístil.

28.11.2012

Muzeum zve na poetické obrázky s vánoční tématikou

Vyškov - Poetické obrazy pražské výtvarnice, básnířky a scénografy Elišky Peroutkové, která je také autorkou mnoha knižních ilustrací, můžou zhlédnout návštěvníci vyškovského muzea. Včerejší vernisáží tam totiž odstartovala její výstava nazvaná Cestou dlouhou k vánoční hvězdě putujeme. Potrvá až do svátku Tří králů.

22.11.2012

Haná představí španělské drama o lásce a vášni

Vyškov - Silný příběh zobrazující emoce, vášeň a sexualitu. To je drama španělského básníka Federica Garcíi Lorcy Pláňka plné obrazů, symbolů a divadelních znaků, které už půl roku zkouší vyškovské divadlo Haná.

4.11.2012

Marinka přináší příběh o lásce i čekání. Lidé ho uvidí už za týden

Vyškov – Necelé tři roky zabrala Vyškovanovi Lukáši Koláčkovi a týmu jeho spolupracovníků práce na filmu Marinka. Výsledek uvidí návštěvníci vyškovského kina Sokolský dům už příští sobotu v osm hodin večer. V hlavních rolích filmu, inspirovaného stejnojmennou povídkou Karla Hynka Máchy, se představí Vyškovanka Sarah Haváčová a Matouš Ruml, známý z televizního seriálu Comeback.

1.11.2012

OBRAZEM: Německá malířka zahájila výstavu ve Slavkově

Slavkov u Brna – Vernisáží zahájila ve čtvrtek odpoledne svou výstavu na zámku ve Slavkově u Brna německá malířka Marisa Ivana Fila. Výstava s názvem Okamžiky bude k vidění v Historickém sále zámku až do konce letošní sezony, tedy do 9. prosince.

17.10.2012

Návštěvníci Trdlovin se letos vrátí do školy. Aspoň na chvíli

Vyškovsko – Dva divadelní festivaly si v následujících dnech užijí lidé z Vyškovska. Vyškov pořádá tradiční Trdloviny, Bučovice zapomínají na slavného rodáka Miroslava Doležela.

1.10.2012

Divadelní Trdloviny chtějí bavit, Haná představí drama

Vyškovsko – Rousínovské čeká muzikál i činohra, hlavně zábavu nabídnou vyškovské Trdloviny a herci Županič nebo Štěpánek přijedou do Bučovic.

19.9.2012

Festival ve Vážanech přináší známé kapely. I Blue Effect

Vážany – Další ročník hudebního festivalu Žán z Vážan Fest se koná už tuto sobotu ve Vážanech. Akce původně známá jako KotelnaFest dostala nové pojmenování pro smrti jednoho z hlavních organizátorů Jana Usnula. Letošní ročník nabídne například kapely Blue Effect nebo UDG.

12.9.2012

Bučovický orchestr míří do San Marina

Bučovice - Do nejstarší stále existující republiky na světě zavítají už zítra žáci Základní umělecké školy Bučovice. Celý rok je pozorovala jedna česká hudební společnost, která má zastoupení v Itálii, a díky jejich talentu je vybrala na mezinárodní festival Adriatica 2012 v San Marinu.

12.9.2012

OBRAZEM: Umění z podzemí si lidé můžou odnést domů

Slavkov u Brna – Slavkovské podzemí nabízí svým návštěvníkům do konce září výstavu uměleckých řemesel Slavkovský sklepmistr. Keramik Petr Ševčík oslovil své kolegy a společně si jim podařilo zaplnit rozlehlé zámecké sklepy množstvím uměleckých děl ze skla, keramiky, litiny a dalších materiálů. Výstava je prodejní.

12.9.2012

Památky Vyškovska: sezona byla velmi dobrá

Vyškovsko – Rekordní návštěvnost měl letos v létě bučovický zámek. Také vedení slavkovského zámku si sezonu chválí. I do vyškovského zooparku přišlo stejně lidí jako loni.

7.9.2012

OBRAZEM: Vyškovany bavili kejklíři i hudebníci

Vyškov – Pobavit se u vystoupení kejklířů nebo pouličního divadla, prohlédnout si zblízka rodící se hliněný hrneček nebo si koupit láhev domácí medoviny mohli celé páteční odpoledne lidé na vyškovském Masarykově náměstí. Začaly tam totiž Dny památek, ke kterým patřil i historický jarmark. S vystoupením přijeli do Vyškova například členové Divadla bez střechy, pódium patřilo také dobovému tanci a hudbě.

3.9.2012

Návštěvníci expozice budou chodit po pálených cihlách

Slavkov u Brna - Práce na opravách bývalých koníren na zámku ve Slavkově u Brna, kde hodlá vedení slavkovské dominanty otevřít novou napoleonskou expozici, za poslední týdny výrazně postoupily.

26.8.2012

Hradologie: hudební legendy, maska Gotta i opilý naháč

Slavkov u Brna – Je sobotní odpoledne a i když je pod mrakem, vyrážím s velikým očekáváním do zámeckého parku ve Slavkově u Brna. Rozhodně nejsem jediný, koho zlákal multižánrový festival Hradologie, který svou sestavou umělců nabízí nevšední zážitek. Aby také ne, po hradě Veveří, zámku ve Valticích a zámku v Kunštátě na Moravě je slavkovský zámek poslední zastávkou putovního festivalu.

21.8.2012

Hradologie přiveze Annu K. i Petra Bendeho

Vyškovsko – Prorazila hitem Nebe a před dvěma lety úspěšně bojovala s rakovinou. Teď zpěvačka Anna K. vystoupí ve Slavkově u Brna, aby spolu s dalšími zpěváky a kapelami přivezla na zámek hudební festival Hradologie. Na úplný závěr léta chystá další letošní festival ve vyškovském pivovaru i Městské kulturní středisko Vyškov.

11.8.2012

ZpívejFest už za měsíc znovu rozezní vyškovské kostely

Vyškov – Maďarsko, Bulharsko a Slovinsko. To jsou země, které budou už za měsíc reprezentovat jejich pěvecké sbory na dalším ročníku vyškovského nesoutěžního festivalu ZpívejFest. Ten odstartuje v neděli 9. září a potrvá až do pátku 14. září.

6.8.2012

Divadelníci už znají termín ochotnického festivalu

Bučovice – Divadelníci budou po několik dní opět závidět Bučovicím. Ochotnický festival, nazvaný podle zasloužilého umělce a herce činohry Národního divadla Miroslava Doležala, už zná termín konání letošního ročníku. Josef Bouda ze správy kulturních a sportovních zařízení potvrdil, že se uskuteční od neděle 21. do soboty 27. října.

2.8.2012

Letní kina v srpnu? Lákají na komedie

Vyškovsko – Čtvrtý díl Doby ledové, pokračování komedie Prci, prci, prcičky nebo domácí novinky Líbáš jako ďábel a Probudím se včera. Ta pravá sezona letních kin na Vyškovsku teprve začíná. Filmové projekce odstartují už dnes v brankovickém areálu Střelnice a zítra v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. V areálu vyškovského pivovaru se milovníci filmu sejdou poprvé v pondělí.

13.7.2012

OBRAZEM: Fotografické obrazy přivezly do Vyškova divočinu

Vyškov - Padesátku velkoformátových fotoobrazů můžou zájemci nově vidět na výstavě Divočina v obrazech ve vyškovském Hřbitovním kostele. Díla nabízí volně žijící zvířata a přírodu různých koutů světa. Expozice měla premiéru v Národním muzeu v Praze, kde ji navštívilo přes sto padesát tisíc lidí.

6.7.2012

Ve Slavkově připomenou hity Queenů

Vyškovsko – Možná se organizátoři víkendových setkání na Vyškovsku zalekli toho, že spousta lidí využívá prodloužený víkend k výletům mimo region, nicméně i z mála akcí se dá vybrat několik zajímavých.

4.7.2012

OBRAZEM: Ve Hřbitovním kostele se snoubí dřevo s kovem

Vyškov – Hned na několik svých výstav navazuje tou vyškovskou prešovský rodák František Varga. Původně strojní mechanik propadl zpracovávání kovu a dřeva. Jeho plastiky na výstavě nazvané Snoubení dřeva s kovem si mohou Vyškované prohlédnout ještě tři dny v prostorách Hřbitovního kostela ve Vyškově. Výstava je po všechny následující dny otevřená vždy od čtrnácté do sedmnácté hodiny.

2.7.2012

Nominaci Tučapského senátoři schválili. Teď záleží na Klausovi

Vyškov – Návrh na udělení státního vyznamenání vyškovskému rodákovi Antonínu Tučapskému Senát schválil. Poslední slovo ohledně udělení medaile Za zásluhy bude mít prezident Václav Klaus.

20.6.2012

Zámeckým podzemím vedou trubice z dojicí soupravy

Slavkov - Podzemní labyrint starý 250 let a v něm díla současných výtvarníků. Tento kontrast nabízí nová výstava ve sklepení slavkovského zámku, které zaplní práce studentů brněnské fakulty výtvarných umění.

19.6.2012

Hudební akce z Rousínova se přesouvají. Včetně Luneticů

Rousínov – Na celé prázdniny zavírá rousínovský Underground Beach Club. Město si totiž vyžádalo jeho odhlučnění a doplnění únikového východu. Všechny plánované akce včetně koncertu skupiny Lunetic se tak přesouvají do náhradního areálu na koupališti v Žabčicích.

17.6.2012

Festival přilákal do pivovaru stovky rockerů

Vyškov – Doga, Arakain, Sagittari, Seven. K tomu vymetená obloha, teplé sluneční paprsky a dostatek piva. Víc si snad rockový fanoušek na koncertě ani nemůže přát. Hudební festival Vyškov Beer Rock Paradise III v areálu vyškovského pivovaru právě odstartoval a kapely, pořadatelé i diváci si svorně pochvalují vydařené počasí.

16.6.2012

Vyškovem se ponesou riffy rockové muziky

Vyškovsko – Pestrý program nabízí tento víkend Vyškovsko. Teplé počasí se vrací a s ním přicházejí i hudební festivaly. Ten rockový nabízí už dnes vyškovský pivovar. Do Rousínova se můžou vypravit zájemci o folklór a country muziku na festival Sušilův Rousínov a ten, kdo má rád muzikály, má možnost zhlédnout představení Koločava v amfiteátru v parku slavkovského zámku.

8.6.2012

Desátý ročník festivalu lidem přinese i finalistu Superstar

Křenovice – Jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Křenovický Rakovec čeká v sobotu milovníky folku a country hudby. Hlavním lákadlem letošního ročníku bude vystoupení finalisty soutěže Česko hledá Superstar Petra Bende.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies