VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.4.2013

Vyškovská knihovna hostí mimořádnou výstavu o Bibli

Vyškov – Slavnostní vernisáž unikátní putovní výstavy Bible včera, dnes a zítra čeká každého, kdo v úterý ve čtyři hodiny odpoledne zavítá do vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Výstava mapuje historii nejčtenější knihy na světě, zaměřuje se také na její vývoj v českých zemích.

27.3.2013

Tučapský slaví 85 let. Mistra z Londýna chtějí znovu ocenit

Vyškov – Před pětaosmdesáti lety se právě ve středu narodil ve vyškovských Opatovicích hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský. Čestný občan Vyškova žije už od roku 1975 v Londýně. Autorsky je podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně instrumentální hud­by.

22.3.2013

Pláňka si odnesla z Kojetína vítězství v krajské přehlídce

Vyškov – Na představení souboru z Vyškova nemohl nikdo zůstat na pochybách, že jde o inscenaci velmi zkušených a poučených divadelníků, uvážlivě pracujících se všemi složkami divadelní tvorby. Tak zní hodnocení poroty krajské divadelní přehlídky v Kojetíně, ze které si vyškovský soubor Haná odvezl první místo za inscenaci Pláňka.

17.3.2013

OBRAZEM: Sněhurka bavila děti ve Vyškově

Vyškov – Divadlo Kapsa Andělská Hora zavítalo v sobotu odpoledne do vyškovského Sokolského domu, aby pobavilo nejmenší obyvatele města i jeho okolí. Tři herci předvedli jednu z nejstarších klasických pohádek o zlé královně, krásné Sněhurce a sedmi trpaslících. Bavily se nejen děti, ale také jejich doprovod.

8.3.2013

Pravdu má maminka a režisér, má jasno herec Pavel Šujan

Slavkov u Brna – Jednadvacetiletý Slavkovan Pavel Šujan má herectví v krvi. Mezi ochotníky patřil jeho dědeček i maminka. Oba tak očekávali, že rodinnou tradici někdo nejen převezme, ale dokonce v ní bude i úspěšný. A měli pravdu. V těchto dnech Pavlovo rodné město ožívá Slavkovskými divadelními dny a on je jejich nedílnou součástí.

5.3.2013

Abeceda od A do Ž: Lidé se naposledy rozloučili s Bobem Frídlem

Brno – Poslední rozloučení písničkáři Bobu Frídlovi v úterý daly stovky lidí. Spolu s jeho rodinou a přáteli se pohřbu v brněnském Krematoriu zúčastnili i jeho někdejší kolegové z hudební branže: Zdeněk Kluka, Pavel Váně nebo Jiří Vondrák, který v úvodu obřadu pronesl smuteční proslov: vzpomenul Frídlovy úspěchy i pády a parafrázoval i některé z jeho písní, například Abecedu.

3.3.2013

Hra Nejšťastnější ze tří si posvítí i na partnerské vztahy

Slavkov u Brna – Divadelní festival ve Slavkově u Brna nabídne především komedie. Divákům ale zatrne třeba při hře o umírajícím chlapci. Festival představí od pátku sedm her.

3.3.2013

Sokolský dům promítne filmy nominované na Českého lva

Vyškov - Už v sobotu večer zjistili milovníci filmu, které snímky letos vyhrály cenu Český lev. A ty, které získaly nejvíc nominací, promítne v neděli a v následujícím týdnu vyškovské kino Sokolský dům.

3.3.2013

Kabelová televize připravila dokument o Bobu Frídlovi

Bučovice - Desítky lidí nejen z Bučovic přišly od úterního rána vyjádřit soustrast nad úmrtím jedné z nejvýznamnějších bučovických osobností současnosti, zpěváka Boba Frídla. Dvě pietní místa vytvořená na městském úřadě a v bistru U Draka zdobí svíčky a květiny.

26.2.2013

Poslední vystoupení? Doma v Bučovicích a naživo

Bučovice – Představil dvě novinky a aplaus vyprodaného kinosálu měl jiný, než ostatní. Tak vzpomíná zpěvák Josef Bouda z bučovického Karel Gott Revival Morava na úplně poslední veřejné vystoupení v úterý zesnulého Boba Frídla.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2013

Bučovice smutní. Odešel mimořádný kumštýř, zpěvák a textař Bob Frídl

Brno, Bučovice /VIDEO/ - Bučovičtí se v úterý ráno zahalili do smutku. Ve věku pětašedesáti let odešla jedna z nejvýznamnějších osobností města, textař a hudebník Bob Frídl. Podlehl rakovině, s níž poslední roky bojoval. Zprávu oznámil jeho blízký přítel a manažer Bolkovky, za kterou Frídl hrál fotbal, Jiří Sedláček.

10.2.2013

Vyškovské kino si pro děti připravilo prázdninový festival pohádek

Vyškov – Jarní prázdniny, které na Vyškovsku začínají už v pondělí, si děti z okresního města a okolí užijí i v kině. V Sokolském domě na ně totiž čeká pásmo nejnovějších animovaných filmů v českém znění.

27.1.2013

OBRAZEM: Vyškovské děti bavila pohádka

Vyškov – Až z Havlíčkova Brodu přijeli herci Divadýlka Mrak, aby děti z Vyškova pobavili svým divadelním vystoupením v Besedním domě. Čarodějnou pohádku přišly shlédnout desítky malých diváků i se svými rodiči.

22.1.2013

Tři mušketýry chtějí točit i ve Slavkově. Na zámku

Slavkov u Brna – Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan se možná na nějaký čas letos zabydlí také na slavkovském zámku. Britská televize BBC totiž bude podle deníku E15 od poloviny března natáčet v České republice první řadu dalšího ztvárnění Tří mušketýrů Alexandra Dumase. A Slavkov u Brna bude pravděpodobnou lokací.

16.1.2013

Výstavy přiblíží výchovu dívek v Terezíně i české origami

Vyškov – O životě několika mladých žen jednoho z dětských domovů v Terezíně z období Protektorátu Čechy a Morava vypovídá výstava Děvčata z pokoje č. 28, L 410, Terezín. Od středy ji můžou zhlédnout návštěvníci Muzea Vyškovska. Expozice bude k vidění do 3. března.

12.1.2013

Vyškovsko bude o víkendu žít kulturou

Vyškovsko - Pořadatelé akcí na Vyškovsku přichystali pro nadcházející víkend hlavně plesy a divadelní představení. Na své si tak ve velkém přijdou zejména příznivci kultury.

10.1.2013

Skupina Fall A Prey darovala fanouškům první videoklip

Vyškov /ROZHOVOR, VIDEO/ – Thrashmetalová skupina Fall A Prey z Vyškova nadělila svým fanouškům vánoční dárek. S kytarou zpívající Tomáš Čech a Ondřej Longa, s baskytarou v ruce Tomáš Komenda a za bicími řádící Petr Přidal totiž vytvořili historicky první klip skupiny, a to k písni Enemy to myself.

15.12.2012

V Rousínově ožil dva tisíce let starý příběh

Rousínov – Přestože je podle kalendáře ještě podzim, počasí tomu zdaleka neodpovídá. Všudypřítomný sníh, mráz zalézá až pod kůži a ulice Rousínova jsou krásně vyzdobené vánočními motivy. A místního divadlo pořádá závěrečné představení Rousínovského divadelního podzimu nazvané Živý betlém.

10.12.2012

Malíř otevřel v Rychtářově novou galerii

Rychtářov – Novou galerii si v Rychtářově otevřel tamní výtvarník Zdeněk Nadymáček, který je známý spíš pod pseudonymem Carpin. Koupil totiž jeden z rychtářovských domů a výstavu, kterou měl donedávna ve věžičce zámku Troyerstein, do něj přemístil.

28.11.2012

Muzeum zve na poetické obrázky s vánoční tématikou

Vyškov - Poetické obrazy pražské výtvarnice, básnířky a scénografy Elišky Peroutkové, která je také autorkou mnoha knižních ilustrací, můžou zhlédnout návštěvníci vyškovského muzea. Včerejší vernisáží tam totiž odstartovala její výstava nazvaná Cestou dlouhou k vánoční hvězdě putujeme. Potrvá až do svátku Tří králů.

22.11.2012

Haná představí španělské drama o lásce a vášni

Vyškov - Silný příběh zobrazující emoce, vášeň a sexualitu. To je drama španělského básníka Federica Garcíi Lorcy Pláňka plné obrazů, symbolů a divadelních znaků, které už půl roku zkouší vyškovské divadlo Haná.

4.11.2012

Marinka přináší příběh o lásce i čekání. Lidé ho uvidí už za týden

Vyškov – Necelé tři roky zabrala Vyškovanovi Lukáši Koláčkovi a týmu jeho spolupracovníků práce na filmu Marinka. Výsledek uvidí návštěvníci vyškovského kina Sokolský dům už příští sobotu v osm hodin večer. V hlavních rolích filmu, inspirovaného stejnojmennou povídkou Karla Hynka Máchy, se představí Vyškovanka Sarah Haváčová a Matouš Ruml, známý z televizního seriálu Comeback.

1.11.2012

OBRAZEM: Německá malířka zahájila výstavu ve Slavkově

Slavkov u Brna – Vernisáží zahájila ve čtvrtek odpoledne svou výstavu na zámku ve Slavkově u Brna německá malířka Marisa Ivana Fila. Výstava s názvem Okamžiky bude k vidění v Historickém sále zámku až do konce letošní sezony, tedy do 9. prosince.

17.10.2012

Návštěvníci Trdlovin se letos vrátí do školy. Aspoň na chvíli

Vyškovsko – Dva divadelní festivaly si v následujících dnech užijí lidé z Vyškovska. Vyškov pořádá tradiční Trdloviny, Bučovice zapomínají na slavného rodáka Miroslava Doležela.

1.10.2012

Divadelní Trdloviny chtějí bavit, Haná představí drama

Vyškovsko – Rousínovské čeká muzikál i činohra, hlavně zábavu nabídnou vyškovské Trdloviny a herci Županič nebo Štěpánek přijedou do Bučovic.

19.9.2012

Festival ve Vážanech přináší známé kapely. I Blue Effect

Vážany – Další ročník hudebního festivalu Žán z Vážan Fest se koná už tuto sobotu ve Vážanech. Akce původně známá jako KotelnaFest dostala nové pojmenování pro smrti jednoho z hlavních organizátorů Jana Usnula. Letošní ročník nabídne například kapely Blue Effect nebo UDG.

12.9.2012

Bučovický orchestr míří do San Marina

Bučovice - Do nejstarší stále existující republiky na světě zavítají už zítra žáci Základní umělecké školy Bučovice. Celý rok je pozorovala jedna česká hudební společnost, která má zastoupení v Itálii, a díky jejich talentu je vybrala na mezinárodní festival Adriatica 2012 v San Marinu.

12.9.2012

OBRAZEM: Umění z podzemí si lidé můžou odnést domů

Slavkov u Brna – Slavkovské podzemí nabízí svým návštěvníkům do konce září výstavu uměleckých řemesel Slavkovský sklepmistr. Keramik Petr Ševčík oslovil své kolegy a společně si jim podařilo zaplnit rozlehlé zámecké sklepy množstvím uměleckých děl ze skla, keramiky, litiny a dalších materiálů. Výstava je prodejní.

12.9.2012

Památky Vyškovska: sezona byla velmi dobrá

Vyškovsko – Rekordní návštěvnost měl letos v létě bučovický zámek. Také vedení slavkovského zámku si sezonu chválí. I do vyškovského zooparku přišlo stejně lidí jako loni.

7.9.2012

OBRAZEM: Vyškovany bavili kejklíři i hudebníci

Vyškov – Pobavit se u vystoupení kejklířů nebo pouličního divadla, prohlédnout si zblízka rodící se hliněný hrneček nebo si koupit láhev domácí medoviny mohli celé páteční odpoledne lidé na vyškovském Masarykově náměstí. Začaly tam totiž Dny památek, ke kterým patřil i historický jarmark. S vystoupením přijeli do Vyškova například členové Divadla bez střechy, pódium patřilo také dobovému tanci a hudbě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies