VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kostely ožijí za tmy zpěvem, divadlem i dalšími programy

Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - Komentované prohlídky, bohoslužby, koncerty a vystoupení, promítání i divadelní představení. To vše přinese páteční Noc kostelů na Blanensku a Vyškovsku.

8.6.2017
SDÍLEJ:

Noc kostelů. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Martin Divíšek

Ve Křtinách si návštěvníci o páteční noci prohlédnou kostel, dvě kaple, kostnici i zvonohru. Při západu slunce pak začne zpívat jejich smíšený sbor Kantila.

Na farním nádvoří kostela svatého Martina v Blansku bude připravené občerstvení, ale také klávesy a kytara pro hudebně zdatné návštěvníky a zábavně naučný program pro děti. „Kdo vystoupí na věž, uvidí zvon Poledník," zvou organizátoři.

Pro zvětšení klikněte.

V Lysicích otevřou kostel svatého Petra a Pavla. Po celý večer bude přístupná například věž, ale také výstavka liturgických předmětů a ministrantských potřeb.

V adamovském kostele svaté Barbory začne program pro děti už o půl šesté. Za pět minut šest se mohou lidé přidat ke společnému zvonění. To ve stejný čas rozezní i letovický kostel svatého Prokopa. Kromě komentovaných prohlídek je tam připravená i výstava sakrálních předmětů z depozitáře. „Pro mě je to v Letovicích první Noc kostelů. I z toho důvodu se na ni moc těším," řekl letovický farář Tomáš Mikula.

O OSUDECH KOMTESY

Farnost Kunštát zve do kostela svatého Stanislava na divadelní představení o dalších osudech poslední majitelky kunštátského panství komtesy Františky nebo přednášku o mariánské soše na náměstí Krále Jiřího. Program začíná v šest hodin.

V Rousínově v kostele svaté Maří Magdalény zahraje cimbálová muzika Kalečník. „Zdejší farníci si připravili program, ve kterém provedou návštěvníky rokem Máří Magdaleny. Jak naše patronka prožívala advent, Vánoce, Velikonoce a půst, se lidé dozví za doprovodu houslí a hry světel," přiblížil rousínovský farář Michael Macek.

Ve Vyškově Dědicích si po mši mohou lidé sami prohlédnout kostel Nejsvětější Trojice. Ve vyškovském kostele Nanebevzetí Panny Marie přichystali pro návštěvníky prohlídku varhan s ukázkou varhanní hudby a komentovanou prohlídku kostela včetně kaplí.

Bohatý program mají připravený i v Dražovicích a ve Slavkově u Brna. Do Noci kostelů se zapojí rovněž v kostele svaté Kateřiny v Šebrově Kateřině, ve Studnicích, Boskovicích, Křetíně i ve Žďárné.

Kompletní program je k dispozici na www.nockostelu.cz.

JANA ŠTÉGNEROVÁ

Autor: Redakce

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Část Biskupského dvora, věže katedrály svatého Petra a Pavla a paleolitická Věstonická venuše. Tyto pamětihodnosti tvoří návrh nové známky, kterou vydala Česká pošta ku příležitosti dvoustého výročí založení Moravského zemského muzea.

Muzeum dostalo poštovní známku k dvoustému výročí. Pošta vytiskne 750 tisíc kusů

Michal Gálik (vpředu).

Díky práci snů zdarma cestuje po světě. Při natáčení mu ale opice ukradla kameru

Nová atrakce otevírá i na jižní Moravě. Soutěžení na čas v kukuřičném labyrintu

Jižní Morava - První sezonu zahájily kukuřičné labyrinty, které jsou na jižní Moravě novinka. První návštěvníky očekávají hned tři.

Plán na mezigenerační bydlení padl. Ze školy může vzniknout ubytovna, sílí obavy

Jižní Morava – Třicet bytů pro staré lidi, začínající rodiny a osamělé matky. Plán na mezigenerační bydlení v budově bývalé zdravotnické školy ve vyškovských Dědicích skončil. Zatímco bývalé vedení kraje s ním počítalo jako s unikátním projektem, současné vedení se rozhodlo objekt prodat.

Do Bučovic vtrhnou drancující Švédové. Slavnosti uzavře znovuobnovený ohňostroj

Bučovice – Největší vojenské střetnutí, které Bučovice ve své historii zažily, se odehrálo 22. června 1645. Tehdy do města přitáhl od Brna oddíl asi pěti set Švédů, kteří ho kromě kostela celé vydrancovali. Chtěli dobýt i zámek, ten však ubránili bučovičtí měšťané, vrchnostenští úředníci, myslivci a služebnictvo. Téměř polovina švédských vojáků při bitvě padla, zbytek odtáhl na Brno. Událost si Bučovičtí od pátku připomínají už tradičními městskými slavnostmi.

Oldtimer definitivně nebude. Veterány ani návštěvníky k zámku nepustí

Slavkov u Brna - Potvrzeno, největší evropský sraz veteránů Oldtimer festival v sobotu nebude. Vedení zámku ve Slavkově u Brna, v jehož areálu se akce v posledních letech pokaždé konala, ovšem počítá s tím, že k části ze zhruba deseti tisíc návštěvníků a tisícovky majitelů veteránů se informace nedostane. „Tam, kde měly být vjezdy, bude ochranka a pracovníci zámku ty, co dorazí, budou posílat na běžná parkovací místa," uvedl zástupce ředitelky zámku Jiří Blažek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies