VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

AKTUALIZOVÁNO

Problémový svah je opět v pohybu. Další sesuv hrozí kvůli odbagrování

Milonice – Sesunul se už víckrát. Znovu zlobí několik týdnů. Svah v Milonicích, na kterém jsou soukromé pozemky pro zemědělské účely, se začal zase hýbat. S dešti je tak zejména rodina Zemánkových opět v pozoru. Kromě domů stojících pod ním svou nestabilitou ohrožuje i plynové potrubí, které v jeho dolní části vede.

Z Chvalkovic do Chvalkovic: Někteří na dálkový pochod vyrazí i dvakrát

Chvalkovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Čtyřiatřicetkrát. Tolikrát už mohli zájemci absolvovat turistický pochod z Chvalkovic u Bučovic do Chvalkovic na Hané. Potřetí, a s kočárkem, si na něj letos troufá i Simona Žvátorová. „Nejhorší je vylézt první kopec, který je hned po startu. Jakmile se člověk dostane do lesa, už je to dobré," usmívá se Žvátorová. S dětmi vyráží na nejkratší trasu: šestnáctikilo¬metrovou. „Kdybychom šli bez kočárků, možná bychom zvolili i některou z těch delších," pokyvuje žena.

Nehoda na nesovickém přejezdu: viník nehody s italskou poznávací značkou z místa ujel

Nesovice – Odbočoval vpravo, ač projel ceduli se zákazem. Narazil do osobního auta značky Mazda, které zrovna místem projíždělo. Jeho řidič se přitom zranil. Vyškovští policisté nyní žádají o pomoc veřejnost.

Hřiště u školky napadla dřevokazná houba. Bučovice ho proto opraví

Bučovice – Staré herní prvky, které už navíc ani nejsou bezpečné. Tak to vypadá na dětském hřišti mateřské školy v bučovické místní části Kloboučky. Město se proto rozhodlo, že je vymění a plochu zvelebí.

Žáci brankovické základní školy čtou pohádky starým lidem

Brankovice – Začalo to tanečními vystoupeními, kterými občas kroužek při základní škole v Brankovicích přijel potěšit klienty hvězdlického Domova Hvězda. Před časem učitelka školy Lenka Mazuchová dostala nabídku, jestli žáci nechtějí důchodcům občas přijet přečíst pohádku. Dlouho se rozmýšlet nemusela. „Projekt se velmi rychle uchytil. A stalo se tak tradicí, že jednou měsíčně v pondělí nebo v pátek do Hvězdy jezdíme," usmívala se Mazuchová.

Čekají na zákon. Nekuřácká restaurace je v Bučovicích pouze jedna

Bučovice – Naďa Havartová z Bučovic je na mateřské dovolené. S dětmi ráda vyhledává kavárny. Sejde se s kamarádkami, děti se zabaví. V případě bučovických restaurací má ale smůlu. Obtěžuje ji totiž cigaretový kouř. A prostory bez něj se ve městě zatím nenosí. „Nekouřím a podniky plné kouře mě odrazují. Nešla bych do nich sama a s dítětem už vůbec ne. Nekuřácká restaurace v Bučovicích chybí. Zatím tak vedou hlavně kavárny, do kterých můžu přijít s dětmi i kočárkem," potvrdila Havartová.

Řidiči dlouhodobě překračují rychlost. V Bučovicích proto nasadí záznamový radar

Bučovice – Před časem nechali ve městě nainstalovat orientační radary. Ty však nestačily. Řidiči povolenou rychlost překračují dál. A tak Bučovice ve spolupráci s policií vytipovaly dvě místa, kam umístí přístroj, který umí pořídit i záznam.

Bučovický sbor Colori si z Litomyšle dovezl zlato ze soutěže uměleckých škol

Bučovice – Zlato a k tomu ještě Cenu za příkladný hudební projev. To si přivezl bučovický sbor Colori z Litomyšle, kde se v uplynulých dnech konalo ústřední kolo národní soutěže pěveckých sborů základních uměleckých škol.

Cesta k bučovickému koupališti má být volná

Bučovice – Před lety osobní auto, pak i závora. Jiří Hrubý mladší, jehož rodině údajně patří pozemky pod příjezdovou cestou k bučovickému koupališti, na ni několikrát v minulosti na začátku sezony umístil zátarasy. Pokud bude přát počasí, bazén ji má zahájit ve středu. Letos se však návštěvníci prý nemusejí obávat, že příjezd k němu budou mít ztížený. Hrubý vzkazuje, že žádnou zábranu na cestu dávat nehodlá.

Klub Pelicans Bučovice peníze od radnice rozdělil na opravu dvou hřišť

Bučovice – Baseballová hřiště, o která se stará klub Pelicans Bučovice, jsou zhruba patnáct let stará. Vedení klubu se je snaží postupně modernizovat a zajistit, aby se na nich neprojevil zub času.

Pod cestou přes Kalvárii zpevní podloží. Oprava se prodraží

Bučovice – Využívají ji chodci i technické služby města. Cestu, která vede z bučovické ulice U Škol přes Kalvárii dolů na Slavkovskou ulici, čeká rekonstrukce. „V loňském roce jsme U Škol dělali první etapu opravy komunikace, touto částí nyní pokračujeme," upřesnila vedoucí bučovického odboru majetku, rozvoje a investic Dagmar Janíčková.

Závod Kozlanský okruh a jízda historických kol symbolicky otevřou cyklostezku

Kozlany – Poslední květnová neděle znamená v Kozlanech jediné: cyklistické závody známé pod názvem Kozlanský okruh.

AKTUALIZOVÁNO

Konec čekání v dešti. Na zastávce postaví přístřešek, lidé by uvítali i světlo

Bučovice – Autobus u nich sice staví, což cestující z bučovických místních částí Marefy a Kloboučky vítají, ovšem při nepřízni počasí se nemají kam schovat. Vedení bučovické radnice se jim proto rozhodlo vyjít vstříc.

Spor o kapli Žarošských. Město o ni může přijít, církev podala žalobu

Bučovice – Stojí v těsném sousedství farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Jde o menší sakrální stavbu. S Bučovicemi je ovšem kaple Žarošských výrazně spjatá. A město do ní investovalo už hodně peněz. Nyní hrozí, že o ni přijde. Římskokatolická farnost se totiž rozhodla podat na kapli určovací žalobu. Stejně jako na pozemky, jejichž vlastníkem podle církve nemá být město, ale stát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies