VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Největším úlovkem brankovických závodů byl amur. Měřil 75 centimetrů

Brankovice /FOTOGALERIE/ – Brankovický rybník Hlavatka v sobotu brzy ráno obsadili rybáři. Dorazili na Jarní rybářské závody. „Nyní šlo o pátý ročník. Závodníků nám přibývá, za což jsme samozřejmě rádi. Sobotního klání se zúčastnilo dvaatřicet dospělých a čtrnáct dětí. Myslím, že šlo zatím co do počtu soutěžících o největší akci, loni jich bylo celkově jen asi pětadvacet," byl potěšený předseda brankovických rybářů David Učeň.

Projekt na rekultivaci Kalvárie: Do srpna musí být hotový

Bučovice - Jednání na Slovensku, kde projednávaly detaily spolupráce, mají za sebou Bučovice. Týkalo se plánované rekonstrukce lesoparku Kalvárie, na niž chce město žádat o evropské dotace v rámci přeshraniční spolupráce právě se slovenským Trenčanským samosprávným krajem. „Musíme vytvořit takzvané měkké aktivity. Tedy činnosti, které mají spolupráci mezi námi posílit, jako jsou například výměnné pobyty základních uměleckých škol," informoval bučovický starosta Radovan Válek.

Jitřenka slavila šedesát let. Vedoucí díky kronikám vzpomínali i na srpen 1968

Bučovice – Když Radslav Matoušek v roce 1963 dělal poprvé vedoucího na táborové základně Jitřenka u Bučovic, vypadala úplně jinak. Děti místo v chatkách spaly ve stanech a koupaly se jednou za týden, protože se voda musela složitě ohřívat. Vést malé táborníky přestal zhruba před třinácti lety, i přesto se do areálu často vrací. Nechybí tak ani u sobotní oslavy šedesátiletého výročí Jitřenky, na kterou současní vedoucí pozvali i své předchůdce.

Zdi na nemochovickém hřbitově opraví nadvakrát. Kvůli dotaci

Nemochovice – Místo posledního odpočinku v Nemochovicích se dočká opravy, konkrétně jeho hřbitovní zdi. Ty jsou dlouhodobě ve špatném stavu, na některých místech se rozpadají.

Cesta k bučovickému koupališti musí pryč, žádají nové majitelky pozemků

Bučovice, Vyškov – Určit, na kterých pozemcích cesta leží. I takový úkol si dal při pátečním jednání kvůli příjezdu k bučovickému koupališti vyškovský soudce Petr Doležel. Důvodem je, že nové majitelky pozemků chtějí nechat odstranit komunikaci, kterou na nich město postavilo údajně protiprávně.

S novou sekačkou ušetří. Na posekání hřiště jim stačí tři litry nafty

Nesovice – Se starou byly problémy a vypadalo to, že ani dlouho nevydrží. Proto se zastupitelé Nesovic rozhodli, že koupí novou sekačku. Profesionální. „Jde o malý traktor, odpovídala tomu i cena. Koupili jsme ho za půl milionu korun," sdělil starosta Vítězslav Reška.

Na kompletní rekonstrukci chybí peníze. Smuteční síni letos opraví stěnu a rampu

Bučovice – Ideální by bylo, kdyby se místo posledního rozloučení dalo kompletně dohromady. Jenže na rozsáhlou rekonstrukci smuteční síně v Bučovicích chybí peníze. Radnice k ní proto přistupuje postupnými kroky.

Lidem pomůžou s přípojkou na novou kanalizaci

Brankovice – Novou kanalizaci už mají. Dalším přirozeným krokem je to, že se na ni obyvatelé Brankovic připojí. A vedení obce jim v tom vyjde vstříc. Zastupitelé totiž schválili dotační program pro obyvatele na domácí přípojky ke kanalizaci. „Třetina lidí se k ní může bez potíží připojit, protože už domovní přípojky mají. Jenže zbývající dvě třetiny sousedů v částech, kde se splašková kanalizace úplně nová stavěla, si je musí teprve udělat," sdělil starosta Vladimír Procházka.

AKTUALIZOVÁNO

Bučovické kulturní středisko je bez šéfa. Brychta se vrátil, ale na jinou pozici

Bučovice – Informační a kulturní středisko v Bučovicích je bez vedení. Nový šéf Josef Žajdlík, který do křesla šéfa kultury ve městě nastoupil krátce po odvolání svého předchůdce Josefa Brychty, se na postu neudržel ani půl roku. Bučovičtí radní ho odvolali minulý týden. Důvod? Neplnil prý úkoly a neuměl jednat se zaměstnanci.

Problém sídla hasičů? Sbor v budově obce zůstane, přijde ale o místnosti

Mouřínov – Budovu sice opustit nemusí, ani tak ale s výsledkem jednání zastupitelů nejsou spokojení. Mouřínovští hasiči sídlí v objektu, který patří obci, od nepaměti. Od začátku roku ovšem nemají klidné spaní. Na užívání čtyř místností totiž nemají smlouvu. Aby ji získali, musí obec vyvěsit záměr pronájmu na úřední desku. Pokud by se ale přihlásil někdo s výhodnější nabídkou, hrozí, že se hasiči budou muset vystěhovat.

V Bučovicích vznikne dalších sedm parkovacích stání. V Zahradní ulici

Bučovice – Nad kostelem v bučovické Zahradní ulici před vinárnou u Šembery přibudou parkovací místa. Ne všechna však poslouží návštěvníkům podniku. Město chce umožnit parkování v ulici i jejím obyvatelům. „Půjde o sedm nových míst. O tom, kolik jich bude pro hosty vinárny a kolik pro místní, ovšem ještě rada města nerozhodla," řekl místostarosta Bučovic Jiří Horák s tím, že akci zaplatí radnice.

Město na firmu, která vlastní chátrající areál UP, podalo trestní oznámení

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Chátrá bez smysluplného využití. Už řadu let. A stal se pro své okolí nebezpečný. Poté, co se v areálu bývalého nábytkářského gigantu UP v Bučovicích zřítila štítová zeď, poškodila zásobník dusíku a narušila také ten na propan, došla vedení bučovické radnice trpělivost. Cvičení psi pod zděnou konstrukcí sice nikoho nenašli, přesto radnice podala na vlastníka, firmu Nafea, trestní oznámení pro podezření z obecného ohrožení. „Jsme dlouhodobě nespokojení s tím, že firma není schopná areál pořádně zabezpečit. Chodí do něj děti, scházejí se v něm bezdomovci a někteří podnikatelé mají pronajaté části objektu. Kdykoliv se tak může někomu něco stát," varoval místostarosta Bučovic Jiří Horák.

Farnost opraví sochu Nejsvětější Trojice. Na 110 tisíc přispěje město i věřící

Bučovice – Socha Nejsvětější Trojice, která se ještě nedávno nacházela v kapli Žarošských v Bučovicích, je ve velmi špatném stavu. Aby se na ní dál nepodepisoval zub času, rozhodla se ji farnost opravit.

Kvůli víceúčelovému hřišti obec musí směnit pozemek

Nemotice – O kousek posunout fotbalové hřiště tak, aby vedle něj mohlo vzniknout nové. Víceúčelové. To je záměr, na kterém už nějakou dobu pracují v Nemoticích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies