VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Památka trpí plísní, 35 let se tam nemalovalo. Žádost o dotaci na opravu nevyšla

Bučovice – Těžký vzduch, ve kterém je cítit plíseň. Zdi u vchodu do sklepa jí pak jsou doslova porostlé. Všude kolem pavučiny. Odlupující se omítka, prošlapaná podlaha. Zevnitř zaprášené okenice a zvenku na oknech takový nános prachu, že přes ně není vidět. Kdo vejde, jen těžko si pomyslí, že ještě může mít nějaké využití. A přesto dům s adresou Slavkovská 33 v Bučovicích, který byl spolu se sousedním před lety prohlášený za kulturní památku, slouží lidem.

Na hrbolech si mohou poškodit auta. Opravu přejezdu odbyli, nadávají Bučované

Bučovice – Čtyři měsíce trvala loňská rekonstrukce trati z Brna do Nesovic. Zprůjezdněná byla v prosinci. A s ní i opravené přejezdy. Některé jsou ale podle řidičů odfláknuté. Například jeden v bučovické místní části Marefy. Před uzavírkou, kterou si práce vyžádaly, byl podle místních v pořádku. Nyní mají strach, že si na něm přinejmenším odřou podvozek auta.

Bučovický zámek nabídne renesanci interaktivní formou i vycpaného krokodýla

Bučovice – Ve východním křídle nad hlavním vstupem míval v prvním nadzemním podlaží byt poslední majitel bučovického zámku Alois Lichtenstein. Kastelánka památky Jana Burianková několik let počítala s tím, že podle dochovaných dobových fotografií nechá interiéry upravit a turistům tak nabídne ukázku historicky zabydlených pokojů. Nakonec je plán jiný. V prvním patře křídla bude nový prohlídkový okruh. Interaktivní.

Mateřské centrum čeká oprava toalet a výměna oken. Možná zbude i na kuchyňku

Bučovice – Dvě stě padesát tisíc korun z kraje, dalších padesát tisíc od města a Mateřské centrum WRTulka sídlící na poliklinice v Bučovicích může začít opravovat.

Trénovat chodil gymnasta ze začátku s brekem. Teď je vicemistr republiky

Křižanovice /MLADÉ TALENTY/ – Jako malý tíhl víc k fotbalu, matka ho ale dala na gymnastiku. A ačkoliv byly začátky hodně náročné a sport ho nebavil, už několik let v něm sklízí úspěchy. Dvanáctiletý student bučovického gymnázia Miroslav Durák z Křižanovic je několikanásobným vicemistrem republiky a obdivuhodná je i jeho sbírka medailí. Nyní mu patří další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

Cimbál doplnila rocková sestava. Na bučovický košt lákali i mladé návštěvníky

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Před lety se rozhodli, že jich víc než osm set nepřijmou. Třeba jako před třemi roky však i letos organizátoři pravidlo porušili. A tak mohli návštěvníci sedmnáctého zámeckého koštu v Bučovicích ochutnat z nabídky víc než devíti set vzorků vín ročníku 2015. „Mít jich víc je samozřejmě organizačně náročnější," říká v sobotu za pořadatele Aleš Navrátil, předseda Sdružení zámeckých vinařů Bučovicka. Ale s úsměvem.

Prodej bývalé školy? Apoštolská církev se stáhla, chátrající budovu chtěla celou

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Přes protest obyvatel chtěla bučovická radnice prodat budovu bývalé školy v místní části Marefy už téměř před deseti lety. Zájemce se tehdy nenašel. Nyní je už tři roky nevyužívaná. Zatéká do ní, má shnilé okapy, vlhké zdi, špatné podlahy. Když o ni v lednu projevila zájem apoštolská církev, radost měli i obyvatelé. Jde totiž o jediné místo, kde se v obci dají pořádat kulturní akce. Věřili, že jim církev občas propůjčí jednu místnost. Z prodeje ovšem sešlo.

Největším úlovkem brankovických závodů byl amur. Měřil 75 centimetrů

Brankovice /FOTOGALERIE/ – Brankovický rybník Hlavatka v sobotu brzy ráno obsadili rybáři. Dorazili na Jarní rybářské závody. „Nyní šlo o pátý ročník. Závodníků nám přibývá, za což jsme samozřejmě rádi. Sobotního klání se zúčastnilo dvaatřicet dospělých a čtrnáct dětí. Myslím, že šlo zatím co do počtu soutěžících o největší akci, loni jich bylo celkově jen asi pětadvacet," byl potěšený předseda brankovických rybářů David Učeň.

Projekt na rekultivaci Kalvárie: Do srpna musí být hotový

Bučovice - Jednání na Slovensku, kde projednávaly detaily spolupráce, mají za sebou Bučovice. Týkalo se plánované rekonstrukce lesoparku Kalvárie, na niž chce město žádat o evropské dotace v rámci přeshraniční spolupráce právě se slovenským Trenčanským samosprávným krajem. „Musíme vytvořit takzvané měkké aktivity. Tedy činnosti, které mají spolupráci mezi námi posílit, jako jsou například výměnné pobyty základních uměleckých škol," informoval bučovický starosta Radovan Válek.

Jitřenka slavila šedesát let. Vedoucí díky kronikám vzpomínali i na srpen 1968

Bučovice – Když Radslav Matoušek v roce 1963 dělal poprvé vedoucího na táborové základně Jitřenka u Bučovic, vypadala úplně jinak. Děti místo v chatkách spaly ve stanech a koupaly se jednou za týden, protože se voda musela složitě ohřívat. Vést malé táborníky přestal zhruba před třinácti lety, i přesto se do areálu často vrací. Nechybí tak ani u sobotní oslavy šedesátiletého výročí Jitřenky, na kterou současní vedoucí pozvali i své předchůdce.

Zdi na nemochovickém hřbitově opraví nadvakrát. Kvůli dotaci

Nemochovice – Místo posledního odpočinku v Nemochovicích se dočká opravy, konkrétně jeho hřbitovní zdi. Ty jsou dlouhodobě ve špatném stavu, na některých místech se rozpadají.

Cesta k bučovickému koupališti musí pryč, žádají nové majitelky pozemků

Bučovice, Vyškov – Určit, na kterých pozemcích cesta leží. I takový úkol si dal při pátečním jednání kvůli příjezdu k bučovickému koupališti vyškovský soudce Petr Doležel. Důvodem je, že nové majitelky pozemků chtějí nechat odstranit komunikaci, kterou na nich město postavilo údajně protiprávně.

S novou sekačkou ušetří. Na posekání hřiště jim stačí tři litry nafty

Nesovice – Se starou byly problémy a vypadalo to, že ani dlouho nevydrží. Proto se zastupitelé Nesovic rozhodli, že koupí novou sekačku. Profesionální. „Jde o malý traktor, odpovídala tomu i cena. Koupili jsme ho za půl milionu korun," sdělil starosta Vítězslav Reška.

Na kompletní rekonstrukci chybí peníze. Smuteční síni letos opraví stěnu a rampu

Bučovice – Ideální by bylo, kdyby se místo posledního rozloučení dalo kompletně dohromady. Jenže na rozsáhlou rekonstrukci smuteční síně v Bučovicích chybí peníze. Radnice k ní proto přistupuje postupnými kroky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies