VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Bučovičtí sportovci volají po víceúčelové hale. Posloužila by i kulturním akcím

Bučovice – Nedostatečná kapacita, nízké stropy, pouze základní vybavení. To trápí bučovické sportovce, kteří využívají halu při Základní škole 710 v Bučovicích, už zhruba dvacet let. Poukazují na to, že druhé největší město regionu nemá dostatečné sportovní zázemí. Přejí si postavení moderní, ideálně víceúčelové haly.

Dělníkům scházel záchod. Potřebu vykonávali hned vedle domů, upozornili lidé

Bučovice – Staré trubky musejí ven, nové za statisíce korun do země. V bučovické Nové ulici odstartovala další etapa oprav kanalizace. Ta předchozí za sebou podle některých Bučovanů zanechala i jednu nepříjemnost. Dělníkům totiž při stavbě chyběl mobilní záchod. Lidé na to upozorňovali také na webu města v sekci Neduhy. „Město si to mělo ohlídat, dělníci tak potřebu vykonávali hned vedle nedalekých domů," upozornila čtenářka také redakci Vyškovského deníku Rovnost.

Kulturní dům byl podle Nemochovických ostudou. Opravy završí nová fasáda

Nemochovice – Už dva roky Nemochovičtí rekonstruují budovu kulturního domu. V příštím roce mají práce podle starosty Lubomíra Hofírka skončit. „Loni jsme se pustili do sklepních prostor, letos jsme rekonstruovali interiér. Změny se dočkaly také toalety a vyměnili jsme i všechna okna a dveře," vyjmenoval Hofírek.

Mokřady, nová zeleň. Kozlany obnoví za sedm milionů korun údolí potoka

Kozlany – V minulosti se na rozhraní kozlanského a kučerovského katastru nacházel rybník. Dnes jsou v lokalitě jen zamokřená pole zarostlá rákosem, která není možné obdělávat. Proto se Kozlanští rozhodli, že místu navrátí původní vzhled.

Z dechového orchestru jazzový bigband. U zrodu kapely stály přebytečné saxofony

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Původně vznikli při Základní umělecké škole Arthura Nikische v Bučovicích jako dechový orchestr. Postupem času se ale změnili v orchestr jazzový a po několika koncertech bylo jasné, že u jazzu už bučovické těleso pojmenované Black&White Orchestra zůstane. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Chybějící podhledy. Bývalý nájemce kina Brigáda prý Bučovice podvedl

Bučovice – Se zateplovacím polystyrenovým panelem dorazil na poslední zasedání bučovického zastupitelstva člen opozice Zdeněk Koudelka. Podle něj se jednalo o část obložení, z něhož měl bývalý nájemce kina Brigáda Zbyněk Kamenický udělat nové podhledy v objektu. „Vypravil jsem se osobně na místo a zjistil jsem, že nové obklady jsou pouze na zhruba dvaceti procentech plochy," oznámil Koudelka.

Část zdi hřbitova už dali do pořádku, teď Nemochovičtí opravují další

Nemochovice – První část oprav hřbitovních zdí právě dokončují dělníci v Nemochovicích. Podle starosty Lubomíra Hofírka se už začínaly rozpadat. „Rekonstrukce proto byla opravdu nutná. Skutečně hrozilo, že se zřítí, což jsme v žádném případě nechtěli. Řádově jsme doposud do prací, které spočívaly v obnově první poloviny zdí, museli investovat stovky tisíc korun," informoval nemochovický starosta.

Sokol získal z kraje pouze poloviční dotaci. Na opravy tělocvičny chce víc peněz

Bučovice – Kvůli dotaci pro bučovický Sokol dokonce přesunuli termín konání schůze zastupitelstva. Vyplacení dotace od kraje na rekonstrukci tělocvičny totiž bylo podmíněno městskou spoluúčastí. Právě o ní muselo padnout rozhodnutí do konce září.

Sochu Jana Sarkandera opraví díky dotaci. Dostane i nový podstavec

Bučovice – Desítky let stála venku, což se na ní podepsalo. A tak se v Bučovicích rozhodli, že sochu svatého Jana Sarkandera stojící u tamního kostela nechají zrestaurovat. „Byla ve špatném stavu. Rekonstrukce vyjde na dvě stě tisíc korun. Z toho zhruba sto čtyřicet tisíc se nám podařilo získat od ministerstva kultury," sdělila vedoucí bučovického odboru plánování a investic Kateřina Trtílková.

Platit parkovné textovou zprávou? Zájem u řidičů je téměř nulový

Bučovice – Od zavedení další možnosti, jak zaplatit v Bučovicích parkovné, uplynuly čtyři týdny. Novinka plateb pomocí krátkých textových zpráv ovšem zatím moc velký zájem mezi řidiči nevzbudila. Za první měsíc provozu ji využili pouze čtyři řidiči. „Aktuálně evidujeme výdělek šedesát korun, což se rovná čtyřem platbám. Za neúspěch to nepovažuji, protože tyto způsoby placení zatím považujeme za doplňkové," okomentovala vedoucí bučovického oddělení správy majetku Dagmar Janíčková.

Odpad u garáží lidem vadí. Skládku přesuneme, slíbilo město

Bučovice – Asi patnáctimetrový pruh suti, hromada posečené trávy, listí a další odpad. Skládka poblíž domů ve Slovenské ulici v Bučovicích vadí místním roky. Působí podle nich odpudivě a navíc zapáchá. „Bydlím nedaleko a samozřejmě mi tento pohled velice vadí. Je to hnus, navíc je vidět i ze silnice, kde denně projede spousta aut. Ti všichni vidí, že máme uprostřed města skládku. Je to opravdu neuvěřitelné. Teď když je zima, to tolik nesmrdí, ale předtím šlo o opravdu silně zapáchající kopec. Město by s tím mělo okamžitě něco udělat," rozhořčil se například Milan Sláma z Bučovic.

Bučovičtí odhalí další čtyři Kameny zmizelých

Bučovice – Myšlenka uctít oběti holocaustu položením pamětního kamene před dům, v němž nacisty zavražděný člověk naposledy bydlel před deportací do koncentračního tábora, vznikla už na počátku devadesátých let. Německý umělec a autor projektu Kameny zmizelých Gunter Demnig mnohé z nich i sám instaloval. Nyní jsou už ve stovkách měst.

Sami si ho navrhli i opravili. Víc než stovka obyvatel proměnila centrum Rašovic

Rašovice – Nebylo to vždy úplně snadné, ale díky své soudržnosti mají to, co si zhruba před rokem přáli. Proměnu prostoru v centru obce, takzvanou lokalitu Na Sokolce. Obyvatelé Rašovic nejenže sami rozhodli o tom, jak má prostor po rekonstrukci vypadat, ale na jeho obnově se vlastníma rukama i podíleli.

Obchvat Bučovic v zásadách chybí. Nejdřív je potřeba schválit územní plán

Bučovice – Řešit silnici I/50 v Bučovicích, a to přeložkou. Taková informace vyplývá z nových zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, které jeho zastupitelé schválili minulý týden. Tedy těsně před krajskými volbami. Podle některých byly odsouhlasené narychlo, a jejich znění kritizovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies