VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Záchod využívali bezdomovci. Začali ho proto zamykat

Bučovice – Tělesně postižený, který potřebuje použít toaletu, musí nejprve výtahem vyjet pro klíč, pak si sjet na záchod a klíč opět vrátit. Taková je praxe v bučovické poliklinice. Nelíbí se to některým Bučovanům, ozývají se s tím i na webu radnice v rubrice Neduhy.

Kulturní centrum v Rašovicích už vzniká, podílí se na něm i obyvatelé

Rašovice – Projekt, ve kterém sami obyvatelé pomáhají, je částečně hotový v Rašovicích. Podle Emílie Novotné je kulturní centrum zapotřebí zejména proto, aby lidé z vesnice neodcházeli. „Potřebujeme obyvatele udržet. Musí mít důvod zůstávat a zakládat rodiny," zmínila důchodkyně.

Slavný útok s Pacandou a Švancarou pomohl nemocnému Šimonovi

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Zatímco na trávníku rozdávali přihrávky borci jako Lothar Matthäus nebo Diego Maradona, několik nadšenců z bučovických Vícemilic se právě při příležitosti fotbalového mistrovství světa v Itálii rozhodlo znovu v místní části poskládat fotbalovou jedenáctku. Psal se rok 1990 a od té doby tak každé nedělní dopoledne ve Vícemilicích žijí fotbalem.

Měsíc se mezi regály nepodívají. Knihovna v Nesovicích zavírá kvůli rekonstrukci

Nesovice – Rekonstrukce knihovny? V následujících týdnech priorita pro vedení Nesovic. Mezi knihy se čtenáři zhruba měsíc nepodívají.

AKTUALIZOVÁNO

Hudební škola: renesanční nástroje obdivovali návštěvníci bučovického zámku

Bučovice – I když má duchovní hudba stále dominantní postavení, světská se stává více obvyklou. Repertoár se pořád rozšiřuje spolu s nově vznikajícími nástroji. Pro období renesance je typický třeba klavichord, předchůdce klavíru. Na co ještě lidé v tomto období hráli, dnes můžou vidět návštěvníci bučovického zámku. Je sobota odpoledne a už čtvrtý den jim prohlídky zpestřují studenti Zámecké hudební školy.

Nové hřiště budou mít Kojátečtí do listopadu. Vyjde levněji, než obec myslela

Kojátky – Milion čtyři sta tisíc korun. Přibližně na tolik má vyjít nové kojátecké víceúčelové hřiště. Oproti původnímu předpokladu asi o milion levněji. Obec ho nicméně musí postavit bez dotace, jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, nedosáhla na ni. Nedávno starosta Lubomír Pukl uvedl, že letos zřejmě nevznikne.

Na bučovickém zámku budou učit hudbu. Historickou

Bučovice – Loutny, cembala a další historické nástroje rozezní zanedlouho bučovickou památku. Ve středu tam odstartuje vzdělávací akce Zámecká hudební škola. Do města se sjedou lektoři i studenti ze zemí celého světa. „Dorazí asi čtyřicet lidí, kteří mají ambici zdokonalit se v tomto hudebním odvětví. Budou se učit, jak interpretovat skladby na historické repliky dobových nástrojů," popsal organizátor Jan Čižmář.

Charitativní fotbalové utkání podpoří i Petr Švancara. Bude kopat pro Šimona

Bučovice – Je to už pětadvacet let, co byl v bučovické místní části Vícemilice založený klub tělovýchovné jednoty. Oslavu výročí se jeho členové rozhodli pojmout ve velkém. Jak sami říkají, aby byla nezapomenutelná nejen pro ně, ale i pro všechny okolo. Rozhodli se tak uspořádat charitativní fotbalové utkání. „Napadlo nás věnovat část výtěžku někomu, kdo v životě nevyhrál zdraví," přiblížila za klub Hana Hanáková.

Mají novou kanalizaci, teď řeší domovní přípojky. Ročně vyjdou na třináct set

Kojátky – Dodělávají dokumentaci a fungují ve zkušebním provozu. Aktuálně se v souvislosti s novou kanalizací v Kojátkách řeší například domovní přípojky.

Kozlany zvelebí okolí rybníka. Podmáčené a zarostlé pozemky vystřídá biocentrum

Kozlany – Že uvažují nad stavbou nového rybníka, už Vyškovský deník Rovnost informoval. Kozlanští už ale jeden mají. A ani na něj nezapomínají. Lokalitu u Rostěnického potoka se rozhodli zvelebit. „Chceme rozšířit biocentrum u stávajícího rybníka," vysvětlil starosta obce Karel Pospíšil.

Spojení Klobouček s Bučovicemi? Cyklostezka vznikne jedině s dotacemi

Vyškovsko – Mluví se o ní už několik let a rozhodně je potřeba. Tak odpovídali obyvatelé bučovických Klobouček na dotaz redakce Vyškovského deníku Rovnost ohledně cyklostezky, která má propojit místní část s Bučovicemi. Vedení města už na ní pracuje. Zatím ovšem jen papírově.

Rekonstrukci kulturního domu Málek dokončí díky dotaci. Postaví se i hasičárna

Bohaté Málkovice – Několik let se táhne rekonstrukce kulturního domu Málek v Bohatých Málkovicích. Nyní se obci podařilo dosáhnout na dotaci, díky níž budou podle starostky Marie Hrubé práce brzy u konce.

Výměnu oken na radnici zastupitelé Bučovic zamítli

Bučovice – Vedení města navrhlo odsouhlasit levnější variantu, ale ta neprošla. Výměna patnácti oken bučovické radnice, která už nejsou v ideálním stavu, se tak oddálila.

Nesovičtí koupí lanovou dráhu. A chtějí i nové hřiště

Nesovice – Hřiště, které bude pro děti všech věkových kategorií, se rozhodli vytvořit v Nesovicích. To, které je ve vesnici k dispozici v současné době, totiž slouží spíš těm starším. Podle místostarosty Karla Kupky se obec chystá nechat vypracovat projekt. „Než se ale pustíme do realizace, nějakou dobu to potrvá. Proto situaci nyní vyřešíme tím, že pořídíme pro ty nejmenší alespoň dva herní prvky a umístíme je na současné hřiště," sdělil Kupka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies