VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Soutěž v knihovně odhalí nadané spisovatele. Děti můžou sepsat mýty z Bučovicka

Bučovice – Stačí mít trochu literární nadání a nuda o prázdninách bude malým spisovatelům cizí. Knihovna Anny Šperkové vyhlásila literární soutěž pro děti a mládež nazvanou Mýty a legendy mého kraje.

Nová vedoucí plánuje informační centrum pro turisty

Bučovice – Úkol první a zároveň největší? Zřízení certifikovaného turistického informačního centra. Bučovické informační a kulturní středisko sídlící v Jiráskově ulici má totiž nové vedení. Josef Žajdlík, který do křesla šéfa kultury ve městě nastoupil krátce po podzimním odvolání svého předchůdce Josefa Brychty, se na postu neudržel ani půl roku.

Prodat akcie Respona? Zastupitelé to na schůzi odmítli

Vyškovsko – Krátkodobě nižší ceny, aby vyřadily komunální konkurenci a pak ovládly trh. Taková je podle bučovického zastupitele Zdeňka Koudelky strategie nadnárodních společností nabízejících obcím svoz odpadu. Právě na posledním zasedání bučovické zastupitelstvo projednávalo nabídku firmy Ave CZ. Od města chtěla koupit akcie firmy Respono, která sváží komunální odpad ve většině obcí Vyškovska.

Cesta k letonické škole bude bezpečnější. Oddělí chodník od silnice

Letonice – Rekonstrukce za jeden a půl milionu korun čeká ulici Josefa Rotrekla v Letonicích. Práce mají odstartovat ve druhém červencovém týdnu a spočívat budou v úpravě vozovky a chodníku.

Do spolupráce se spřátelenými Slováky chtějí v Bučovicích zapojit i obyvatele

Bučovice – Navázat užší spolupráci se slovenskými Zlatými Moravci a vytvořit tak tradici. A také se víc sblížit i s Trenčianským samosprávným krajem, s nímž pracují na obnově kulturně-historických památek, respektive usilují o získání evropských dotací. Na tom se v uplynulých dnech na společném jednání dohodli zástupci Bučovic a slovenské strany.

Nafea chce Bučovicím prodat část areálu bývalého UP. Příliš draho, zní z města

Bučovice – Jde o jednu z nejdůležitějších částí města, jakousi průmyslovou oponu ve středu Bučovic. Tak hodnotí bučovický opoziční zastupitel Zdeněk Koudelka roky chátrající areál bývalého UP ve městě. Jak před časem podotkl bučovický místostarosta Jiří Horák, radnice je dlouhodobě nespokojená s tím, jak se k němu majitel, společnost Nafea, staví. Ta v uplynulých dnech nicméně přišla za vedením města s nabídkou: část areálu mu chce prodat. „Navrhli jsme Bučovicím nějaká řešení. Uvidíme, jak zareagují," sdělil člen dozorčí rady společnosti ZB Real, která spravuje nemovitosti pro firmu Nafea, Marek Hauke.

Víceúčelové hřiště v Kojátkách letos nevznikne. Chtějí ho postavit i bez dotace

Kojátky – Sportovní hřiště v Kojátkách slouží lidem desítky let. Obyvatelé ho vybudovali za minulého režimu v rámci akce Z. Nyní pomalu dosluhuje, a tak se vedení vesnice rozhodlo udělat nové víceúčelové sportoviště.

AKTUALIZOVÁNO

V bučovických Kloboučkách uvízl kůň v jímce. Vyprostili ho hasiči

Bučovice /FOTOGALERIE/ – K vyproštění koně, který uvízl v jímce, vyrazili ve středu krátce před půl osmou večer hasiči do bučovické místní části Kloboučky. Kromě profesionálů a dobrovolníků z Bučovic na místo zamířila také profesionální jednotka z Přehrady. „Mají speciální popruhy, kterými ho můžou vytáhnout. Po pádu do jímky zůstal kůň sedět na zadních nohách a hlavu měl nahoře," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Nesovickou knihovnu čeká přes léto oprava. Dělníci začnou výměnou trámů

Nesovice – Podle statika je podlaha v prvním patře budovy, kde mimo jiné sídlí i nesovická knihovna, nestabilní. Potřebuje výměnu. Vedení obce proto požádalo kraj o dotaci.

Motorkáři už zase rozjíždějí úrodu na polích. Trápí tak zemědělce

Bučovicko – Na hlavách mají kukly a helmy. Co naopak chybí, je státní poznávací značka na jejich strojích. I když je tedy zemědělci přistihnou při činu, identifikovat je zpravidla nedokáží. Řeč je o jezdcích na motorkách a čtyřkolkách, kteří si oblíbili pole v okolí Nevojic a Nesovic.

Kojátky budou mít vlastní znak. Z osmi návrhů můžou vybírat i lidé

Kojátky – Radlice, srp a v neposlední řadě heraldické růže jsou vyobrazené na návrzích znaku, který si spolu s vlajkou chtějí nechat udělat v Kojátkách na Vyškovsku. Jde totiž o poslední vesnici ze svazku obcí Ždánický les a Politaví, která ani jeden ze zmíněných symbolů doposud nemá. Vedení Kojátek proto před časem oslovilo heraldika, který vytvořil na základě historických skutečností osm návrhů znaků.

Jako v roce 1645: bučovický zámek přepadnou Švédové, obránci útoku odolají

Bučovice – Průvod s pochodněmi a prohlídka renesančního zámku s představením dobově oblečených ochotníků. Tak bude vypadat začátek letošních Městských slavností v Bučovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Problémový svah je opět v pohybu. Další sesuv hrozí kvůli odbagrování

Milonice – Sesunul se už víckrát. Znovu zlobí několik týdnů. Svah v Milonicích, na kterém jsou soukromé pozemky pro zemědělské účely, se začal zase hýbat. S dešti je tak zejména rodina Zemánkových opět v pozoru. Kromě domů stojících pod ním svou nestabilitou ohrožuje i plynové potrubí, které v jeho dolní části vede.

Z Chvalkovic do Chvalkovic: Někteří na dálkový pochod vyrazí i dvakrát

Chvalkovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Čtyřiatřicetkrát. Tolikrát už mohli zájemci absolvovat turistický pochod z Chvalkovic u Bučovic do Chvalkovic na Hané. Potřetí, a s kočárkem, si na něj letos troufá i Simona Žvátorová. „Nejhorší je vylézt první kopec, který je hned po startu. Jakmile se člověk dostane do lesa, už je to dobré," usmívá se Žvátorová. S dětmi vyráží na nejkratší trasu: šestnáctikilo¬metrovou. „Kdybychom šli bez kočárků, možná bychom zvolili i některou z těch delších," pokyvuje žena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies