VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

AKTUALIZOVÁNO

V bučovických Kloboučkách uvízl kůň v jímce. Vyprostili ho hasiči

Bučovice /FOTOGALERIE/ – K vyproštění koně, který uvízl v jímce, vyrazili ve středu krátce před půl osmou večer hasiči do bučovické místní části Kloboučky. Kromě profesionálů a dobrovolníků z Bučovic na místo zamířila také profesionální jednotka z Přehrady. „Mají speciální popruhy, kterými ho můžou vytáhnout. Po pádu do jímky zůstal kůň sedět na zadních nohách a hlavu měl nahoře," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Nesovickou knihovnu čeká přes léto oprava. Dělníci začnou výměnou trámů

Nesovice – Podle statika je podlaha v prvním patře budovy, kde mimo jiné sídlí i nesovická knihovna, nestabilní. Potřebuje výměnu. Vedení obce proto požádalo kraj o dotaci.

Motorkáři už zase rozjíždějí úrodu na polích. Trápí tak zemědělce

Bučovicko – Na hlavách mají kukly a helmy. Co naopak chybí, je státní poznávací značka na jejich strojích. I když je tedy zemědělci přistihnou při činu, identifikovat je zpravidla nedokáží. Řeč je o jezdcích na motorkách a čtyřkolkách, kteří si oblíbili pole v okolí Nevojic a Nesovic.

Kojátky budou mít vlastní znak. Z osmi návrhů můžou vybírat i lidé

Kojátky – Radlice, srp a v neposlední řadě heraldické růže jsou vyobrazené na návrzích znaku, který si spolu s vlajkou chtějí nechat udělat v Kojátkách na Vyškovsku. Jde totiž o poslední vesnici ze svazku obcí Ždánický les a Politaví, která ani jeden ze zmíněných symbolů doposud nemá. Vedení Kojátek proto před časem oslovilo heraldika, který vytvořil na základě historických skutečností osm návrhů znaků.

Jako v roce 1645: bučovický zámek přepadnou Švédové, obránci útoku odolají

Bučovice – Průvod s pochodněmi a prohlídka renesančního zámku s představením dobově oblečených ochotníků. Tak bude vypadat začátek letošních Městských slavností v Bučovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Problémový svah je opět v pohybu. Další sesuv hrozí kvůli odbagrování

Milonice – Sesunul se už víckrát. Znovu zlobí několik týdnů. Svah v Milonicích, na kterém jsou soukromé pozemky pro zemědělské účely, se začal zase hýbat. S dešti je tak zejména rodina Zemánkových opět v pozoru. Kromě domů stojících pod ním svou nestabilitou ohrožuje i plynové potrubí, které v jeho dolní části vede.

Z Chvalkovic do Chvalkovic: Někteří na dálkový pochod vyrazí i dvakrát

Chvalkovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Čtyřiatřicetkrát. Tolikrát už mohli zájemci absolvovat turistický pochod z Chvalkovic u Bučovic do Chvalkovic na Hané. Potřetí, a s kočárkem, si na něj letos troufá i Simona Žvátorová. „Nejhorší je vylézt první kopec, který je hned po startu. Jakmile se člověk dostane do lesa, už je to dobré," usmívá se Žvátorová. S dětmi vyráží na nejkratší trasu: šestnáctikilo¬metrovou. „Kdybychom šli bez kočárků, možná bychom zvolili i některou z těch delších," pokyvuje žena.

Nehoda na nesovickém přejezdu: viník nehody s italskou poznávací značkou z místa ujel

Nesovice – Odbočoval vpravo, ač projel ceduli se zákazem. Narazil do osobního auta značky Mazda, které zrovna místem projíždělo. Jeho řidič se přitom zranil. Vyškovští policisté nyní žádají o pomoc veřejnost.

Hřiště u školky napadla dřevokazná houba. Bučovice ho proto opraví

Bučovice – Staré herní prvky, které už navíc ani nejsou bezpečné. Tak to vypadá na dětském hřišti mateřské školy v bučovické místní části Kloboučky. Město se proto rozhodlo, že je vymění a plochu zvelebí.

Žáci brankovické základní školy čtou pohádky starým lidem

Brankovice – Začalo to tanečními vystoupeními, kterými občas kroužek při základní škole v Brankovicích přijel potěšit klienty hvězdlického Domova Hvězda. Před časem učitelka školy Lenka Mazuchová dostala nabídku, jestli žáci nechtějí důchodcům občas přijet přečíst pohádku. Dlouho se rozmýšlet nemusela. „Projekt se velmi rychle uchytil. A stalo se tak tradicí, že jednou měsíčně v pondělí nebo v pátek do Hvězdy jezdíme," usmívala se Mazuchová.

Čekají na zákon. Nekuřácká restaurace je v Bučovicích pouze jedna

Bučovice – Naďa Havartová z Bučovic je na mateřské dovolené. S dětmi ráda vyhledává kavárny. Sejde se s kamarádkami, děti se zabaví. V případě bučovických restaurací má ale smůlu. Obtěžuje ji totiž cigaretový kouř. A prostory bez něj se ve městě zatím nenosí. „Nekouřím a podniky plné kouře mě odrazují. Nešla bych do nich sama a s dítětem už vůbec ne. Nekuřácká restaurace v Bučovicích chybí. Zatím tak vedou hlavně kavárny, do kterých můžu přijít s dětmi i kočárkem," potvrdila Havartová.

Řidiči dlouhodobě překračují rychlost. V Bučovicích proto nasadí záznamový radar

Bučovice – Před časem nechali ve městě nainstalovat orientační radary. Ty však nestačily. Řidiči povolenou rychlost překračují dál. A tak Bučovice ve spolupráci s policií vytipovaly dvě místa, kam umístí přístroj, který umí pořídit i záznam.

Bučovický sbor Colori si z Litomyšle dovezl zlato ze soutěže uměleckých škol

Bučovice – Zlato a k tomu ještě Cenu za příkladný hudební projev. To si přivezl bučovický sbor Colori z Litomyšle, kde se v uplynulých dnech konalo ústřední kolo národní soutěže pěveckých sborů základních uměleckých škol.

Cesta k bučovickému koupališti má být volná

Bučovice – Před lety osobní auto, pak i závora. Jiří Hrubý mladší, jehož rodině údajně patří pozemky pod příjezdovou cestou k bučovickému koupališti, na ni několikrát v minulosti na začátku sezony umístil zátarasy. Pokud bude přát počasí, bazén ji má zahájit ve středu. Letos se však návštěvníci prý nemusejí obávat, že příjezd k němu budou mít ztížený. Hrubý vzkazuje, že žádnou zábranu na cestu dávat nehodlá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies