VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BUČOVICE

Klub Pelicans Bučovice peníze od radnice rozdělil na opravu dvou hřišť

Bučovice – Baseballová hřiště, o která se stará klub Pelicans Bučovice, jsou zhruba patnáct let stará. Vedení klubu se je snaží postupně modernizovat a zajistit, aby se na nich neprojevil zub času.

Pod cestou přes Kalvárii zpevní podloží. Oprava se prodraží

Bučovice – Využívají ji chodci i technické služby města. Cestu, která vede z bučovické ulice U Škol přes Kalvárii dolů na Slavkovskou ulici, čeká rekonstrukce. „V loňském roce jsme U Škol dělali první etapu opravy komunikace, touto částí nyní pokračujeme," upřesnila vedoucí bučovického odboru majetku, rozvoje a investic Dagmar Janíčková.

Závod Kozlanský okruh a jízda historických kol symbolicky otevřou cyklostezku

Kozlany – Poslední květnová neděle znamená v Kozlanech jediné: cyklistické závody známé pod názvem Kozlanský okruh.

AKTUALIZOVÁNO

Konec čekání v dešti. Na zastávce postaví přístřešek, lidé by uvítali i světlo

Bučovice – Autobus u nich sice staví, což cestující z bučovických místních částí Marefy a Kloboučky vítají, ovšem při nepřízni počasí se nemají kam schovat. Vedení bučovické radnice se jim proto rozhodlo vyjít vstříc.

Spor o kapli Žarošských. Město o ni může přijít, církev podala žalobu

Bučovice – Stojí v těsném sousedství farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Jde o menší sakrální stavbu. S Bučovicemi je ovšem kaple Žarošských výrazně spjatá. A město do ní investovalo už hodně peněz. Nyní hrozí, že o ni přijde. Římskokatolická farnost se totiž rozhodla podat na kapli určovací žalobu. Stejně jako na pozemky, jejichž vlastníkem podle církve nemá být město, ale stát.

O prapor orelské jednoty se obce postarají napůl. Na opravu zatím nemají peníze

Milonice, Nesovice – Je ručně vyšívaný a zdobí ho i stuhy. Vytvořený byl k 15. výročí orelských jednot v Nesovicích a Milonicích. Ty už sice zanikly, prapor připomínající jejich existenci se ale dochoval.

Děti se na dva týdny promění v indiány: tábor nabízí poslední volná místa

Vyškovsko – Na dva týdny se proměnit v indiány a třeba si vyřezat totem. Přesně to můžou zažít děti, které se přihlásí na tábor Cesta za velkým Manitu na základně ve Vřesovicích.

Památka trpí plísní, 35 let se tam nemalovalo. Žádost o dotaci na opravu nevyšla

Bučovice – Těžký vzduch, ve kterém je cítit plíseň. Zdi u vchodu do sklepa jí pak jsou doslova porostlé. Všude kolem pavučiny. Odlupující se omítka, prošlapaná podlaha. Zevnitř zaprášené okenice a zvenku na oknech takový nános prachu, že přes ně není vidět. Kdo vejde, jen těžko si pomyslí, že ještě může mít nějaké využití. A přesto dům s adresou Slavkovská 33 v Bučovicích, který byl spolu se sousedním před lety prohlášený za kulturní památku, slouží lidem.

Na hrbolech si mohou poškodit auta. Opravu přejezdu odbyli, nadávají Bučované

Bučovice – Čtyři měsíce trvala loňská rekonstrukce trati z Brna do Nesovic. Zprůjezdněná byla v prosinci. A s ní i opravené přejezdy. Některé jsou ale podle řidičů odfláknuté. Například jeden v bučovické místní části Marefy. Před uzavírkou, kterou si práce vyžádaly, byl podle místních v pořádku. Nyní mají strach, že si na něm přinejmenším odřou podvozek auta.

Bučovický zámek nabídne renesanci interaktivní formou i vycpaného krokodýla

Bučovice – Ve východním křídle nad hlavním vstupem míval v prvním nadzemním podlaží byt poslední majitel bučovického zámku Alois Lichtenstein. Kastelánka památky Jana Burianková několik let počítala s tím, že podle dochovaných dobových fotografií nechá interiéry upravit a turistům tak nabídne ukázku historicky zabydlených pokojů. Nakonec je plán jiný. V prvním patře křídla bude nový prohlídkový okruh. Interaktivní.

Mateřské centrum čeká oprava toalet a výměna oken. Možná zbude i na kuchyňku

Bučovice – Dvě stě padesát tisíc korun z kraje, dalších padesát tisíc od města a Mateřské centrum WRTulka sídlící na poliklinice v Bučovicích může začít opravovat.

Trénovat chodil gymnasta ze začátku s brekem. Teď je vicemistr republiky

Křižanovice /MLADÉ TALENTY/ – Jako malý tíhl víc k fotbalu, matka ho ale dala na gymnastiku. A ačkoliv byly začátky hodně náročné a sport ho nebavil, už několik let v něm sklízí úspěchy. Dvanáctiletý student bučovického gymnázia Miroslav Durák z Křižanovic je několikanásobným vicemistrem republiky a obdivuhodná je i jeho sbírka medailí. Nyní mu patří další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

Cimbál doplnila rocková sestava. Na bučovický košt lákali i mladé návštěvníky

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Před lety se rozhodli, že jich víc než osm set nepřijmou. Třeba jako před třemi roky však i letos organizátoři pravidlo porušili. A tak mohli návštěvníci sedmnáctého zámeckého koštu v Bučovicích ochutnat z nabídky víc než devíti set vzorků vín ročníku 2015. „Mít jich víc je samozřejmě organizačně náročnější," říká v sobotu za pořadatele Aleš Navrátil, předseda Sdružení zámeckých vinařů Bučovicka. Ale s úsměvem.

Prodej bývalé školy? Apoštolská církev se stáhla, chátrající budovu chtěla celou

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Přes protest obyvatel chtěla bučovická radnice prodat budovu bývalé školy v místní části Marefy už téměř před deseti lety. Zájemce se tehdy nenašel. Nyní je už tři roky nevyužívaná. Zatéká do ní, má shnilé okapy, vlhké zdi, špatné podlahy. Když o ni v lednu projevila zájem apoštolská církev, radost měli i obyvatelé. Jde totiž o jediné místo, kde se v obci dají pořádat kulturní akce. Věřili, že jim církev občas propůjčí jednu místnost. Z prodeje ovšem sešlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies