VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Dál bez diváků: Ivanku za 40 korun ignorují

Ivanovice na Hané – Ve vzduchu visí otazníky o budoucnosti ivanovického kina Ivanka. Ve hře může být také jeho zavření. Po šestadvaceti letech.

Krajský verdikt: škola patří Ivanovicím

Ivanovice na Hané – Verdikt, o kterém si skoro rok Ivanovičtí nechávali zdát, se v uplynulých dnech stal skutečností. Vyslechli ho na půdě Krajského soudu v Brně a týkal se vlastnictví Základní školy Wiedermannova. Brněnský soudce se shodl se svým vyškovským kolegou, který objekt loni na začátku července přiřkl Ivanovicím na Hané.

Děti vyměnily školku za kulturní dům. Učni jim opravují záchody

Medlovice – Poměrně netradiční zázemí mají nyní děti, které navštěvují medlovickou mateřskou školu. Vedení obce ji muselo přesunout do kulturního domu. Důvodem je oprava a výstavba sociálního zařízení.

Dům s pečovatelskou službou získá nová okna a lepší výtah

Ivanovice na Hané - Přestože splňuje současné normy, rozhodlo se vedení Ivanovic na Hané nechat opravit výtah v místním Domě s pečovatelskou službou. Zastupitelé rozhodli, že do jeho obnovy letos město vloží stovky tisíc korun. A nepůjde o jedinou investici, které se do konce roku stavba dočká.

Ivanovičtí chtějí koupit Moučkův dům. A pak ho zbořit

Ivanovice na Hané – Velké množství dopravních nehod se podle vedení Ivanovic na Hané stalo na křižovatce Nádražní ulice a Dolních Valů. O tom, že je situace nepřehledná, vědí své i řidiči, kteří po ní jezdí. „Na protější straně ulice je sice zrcadlo, které hodně pomáhá, přesto pokaždé, když tudy jedu, zastavím, než vjedu do křižovatky, a pořádně se rozhlédnu. Pro jistotu. Nikdy si nemůžu být pořádně jistý, co se děje za rohem. Kvůli domu za něj není vidět," potvrdil například motorista Richard Možný.

Na chodníky dají letos v Ivanovicích 750 tisíc korun

Ivanovice na Hané - Stovky tisíc korun letos plánuje vložit ivanovická radnice do oprav chodníků. Největší z akcí v této oblasti bude investice do rekonstrukce toho, který vede z Nádražní ulice na Dolní Valy.

Cesta do Chvalkovic bude bezpečnější. Díky osvětlení

Ivanovice na Hané – Zatím potmě jsou nucení obyvatelé ivanovické místní části Chvalkovice na Hané chodit domů například z odpolední služby v továrně na opačném konci města. Chodník, který k nim vede z Ivanovic, totiž stále není osvětlený. Změnit se to má už letos.

Nové ivanovické hřiště nabídne lanové atrakce

Ivanovice na Hané – Najít vyžití pro děti předškolního věku přímo v centru Ivanovic na Hané nebo jeho těsné blízkosti zřejmě nebude už letos problém. V Malinovského ulici má vzniknout hřiště s několika moderními herními prvky.

Pití alkoholu v Ivanovicích? Vyhláška je zase přísnější

Ivanovice na Hané – Řešení, jak zatočit s opilými obyvateli potácejícími se v ulicích města s lahvemi alkoholu v rukách, hledají už řadu let v Ivanovicích na Hané. Vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejných místech už prošla několika rozšířeními, radnice ale stále čelí stížnostem lidí. Pijáci se totiž přesouvají z jednoho místa na druhé.

Ivanovičtí florbalisté zažili ztrátu i zisk

Adamov – Tak trochu jinak než zněl původní plán, přesto mají body, které chtěli. Ivanovičtí florbalisté se udrželi v poklidném středu tabulky.

Ivanovický florbal má jasný cíl. Chce jít v tabulce ještě výš

Ivanovice na Hané – Záchrana je v suchu, postup v nedohlednu. Přesto ivanovický florbal má o co hrát. V sázce je nejlepší sezonní výsledek klubové historie.

Kouč Trnka: Posily máme v hledáčku. A těšíme se na derby

Ivanovice na Hané /ROZHOVOR/ – Na nohejbalové mapě republiky se objevil až na přelomu století. Ale za patnáct let na ní udělal výraznou stopu, od příští sezony dokonce druholigovou. Takový vzestup zažil NK Rozvíz – Slovan Ivanovice na Hané, jak se jedenáctičlenná parta nadšenců pro Českou republiku tak úspěšného sportu jmenuje.

Památce v Ivanovicích navrátí sochy svatých

Ivanovice na Hané – Rozpočet pro letošní rok sice ještě vytvářejí a do žádných nových akcí se do jeho schválení nechtějí pouštět, některé investice už ovšem mají víceméně dané předem. Řeč je o Ivanovicích na Hané, které se zatím řídí rozpočtovým provizoriem. Přesto už teď vedení radnice tuší, kolik peněz bude investovat například do pokračování oprav sousoší svatého Floriána na Palackého náměstí.

Modernizace centra Ivanovic se odkládá. Kvůli penězům

Ivanovice na Hané - Fontánu, která by ozvláštnila vzhled Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané, si přála obyvatelka města Hana Hanzlíková. Podle dřívějších slov starosty Jozefa Heretíka se právě i stavba kašny měla stát součástí modernizace středu města. Nyní má ale pro Hanzlíkovou a další místní, kteří se těšili na jeho oživení, vzkaz, který je nepotěší.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies