VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Opravy v Ivanovicích na Hané: kamenné kostky nahradí zámková dlažba

Ivanovice na Hané – Další ivanovické chodníky budou možná už po prázdninách v o dost lepším stavu. Opravy se v nejbližší době mají dočkat ty v Havlíčkově a Nádražní ulici.

Zprávy na webu Ivanovic na Hané už čte i automat

Vyškovsko - Časový údaj jako číslo s přesností na setiny dnes nikdo, kdo absolvoval přinejmenším základní školu, nepřečte. Kdo by si ale chtěl něco takového poslechnout, stačí navštívit internetové stránky Ivanovic na Hané. Místo například osmi hodin patnácti minut se akce koná v osm celých patnáct setin hod. Komicky znějící hlasové zprávy, nově předčítané i automatem, mají fungovat jako dobrá služba pro uživatele.

Pro zraněného motorkáře ve Švábenicích přistával vrtulník

Švábenice – Na hlavním průtahu Švábenicemi se krátce před sedmou hodinou večer střetl traktor s motorkou. Nehodu odnesl dvaadvacetiletý motorkář těžkým zraněním. Poté, co mu hasiči a policisté poskytli první pomoc, přivolali vrtulník, který zraněného přepravil do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Opilý cyklista narazil do auta. To skončilo v příkopu

Ivanovice na Hané – Poměrně kuriózní dopravní nehoda, při níž hrál roli alkohol, se stala ve středu v sedm hodin večer v Ivanovicích na Hané. Cyklista narazil do osobního auta, které následně skončilo v příkopu.

Švábeničtí chystají opravu kříže z osmnáctého století

Švábenice – Téměř dvě a půl století starý hřbitovní kříž ve Švábenicích se dočká opravy. Vedení městyse už vybralo firmu, která ho zrestauruje, a jakmile získá veškerá povolení, rekonstrukce může začít.

Areál hasičské zbrojnice v Chvalkovicích se brzy rozroste. O zahradu

Ivanovice na Hané – Rozšířit svůj majetek o další pozemek se na svém posledním zasedání rozhodli ivanovičtí zastupitelé. Největší radost novinka udělá zřejmě nejmenším. Vedení města odsouhlasilo koupi zahrady za hasičskou zbrojnicí v Chvalkovicích na Hané.

Dál bez diváků: Ivanku za 40 korun ignorují

Ivanovice na Hané – Ve vzduchu visí otazníky o budoucnosti ivanovického kina Ivanka. Ve hře může být také jeho zavření. Po šestadvaceti letech.

Krajský verdikt: škola patří Ivanovicím

Ivanovice na Hané – Verdikt, o kterém si skoro rok Ivanovičtí nechávali zdát, se v uplynulých dnech stal skutečností. Vyslechli ho na půdě Krajského soudu v Brně a týkal se vlastnictví Základní školy Wiedermannova. Brněnský soudce se shodl se svým vyškovským kolegou, který objekt loni na začátku července přiřkl Ivanovicím na Hané.

Děti vyměnily školku za kulturní dům. Učni jim opravují záchody

Medlovice – Poměrně netradiční zázemí mají nyní děti, které navštěvují medlovickou mateřskou školu. Vedení obce ji muselo přesunout do kulturního domu. Důvodem je oprava a výstavba sociálního zařízení.

Dům s pečovatelskou službou získá nová okna a lepší výtah

Ivanovice na Hané - Přestože splňuje současné normy, rozhodlo se vedení Ivanovic na Hané nechat opravit výtah v místním Domě s pečovatelskou službou. Zastupitelé rozhodli, že do jeho obnovy letos město vloží stovky tisíc korun. A nepůjde o jedinou investici, které se do konce roku stavba dočká.

Ivanovičtí chtějí koupit Moučkův dům. A pak ho zbořit

Ivanovice na Hané – Velké množství dopravních nehod se podle vedení Ivanovic na Hané stalo na křižovatce Nádražní ulice a Dolních Valů. O tom, že je situace nepřehledná, vědí své i řidiči, kteří po ní jezdí. „Na protější straně ulice je sice zrcadlo, které hodně pomáhá, přesto pokaždé, když tudy jedu, zastavím, než vjedu do křižovatky, a pořádně se rozhlédnu. Pro jistotu. Nikdy si nemůžu být pořádně jistý, co se děje za rohem. Kvůli domu za něj není vidět," potvrdil například motorista Richard Možný.

Na chodníky dají letos v Ivanovicích 750 tisíc korun

Ivanovice na Hané - Stovky tisíc korun letos plánuje vložit ivanovická radnice do oprav chodníků. Největší z akcí v této oblasti bude investice do rekonstrukce toho, který vede z Nádražní ulice na Dolní Valy.

Cesta do Chvalkovic bude bezpečnější. Díky osvětlení

Ivanovice na Hané – Zatím potmě jsou nucení obyvatelé ivanovické místní části Chvalkovice na Hané chodit domů například z odpolední služby v továrně na opačném konci města. Chodník, který k nim vede z Ivanovic, totiž stále není osvětlený. Změnit se to má už letos.

Nové ivanovické hřiště nabídne lanové atrakce

Ivanovice na Hané – Najít vyžití pro děti předškolního věku přímo v centru Ivanovic na Hané nebo jeho těsné blízkosti zřejmě nebude už letos problém. V Malinovského ulici má vzniknout hřiště s několika moderními herními prvky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies