VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

V Ivanovicích na Hané chystají opravu cesty k hasičce. Za víc než milion

Ivanovice na Hané – Cestu k hasičské zbrojnici a prostor kolem ní aktuálně opravují v Ivanovicích na Hané. Akce podle starosty Vlastislava Drobílka spolkne víc než jeden milion korun.

Těhotná žena musela po nehodě v Ivanovicích na Hané do nemocnice

Vyškovsko – Vydal se na čtyřkolce po cestě ze Slavkova u Brna na Velešovice. Nezvládl však řízení a havaroval do betonového žlabu u cesty. Záchranáři v pondělí převezli šestadvacetiletého muže se zraněním do jedné z brněnských nemocnic. A přestože se neprokázalo, že před jízdou pil alkohol nebo užil drogy, hrozí mu vězení. Řídil totiž přes zákaz. Při jiné nehodě ze začátku týdne v Ivanovicích na Hané skončila v nemocnici těhotná žena.

Ve výmolech se drží voda. Oprava medlovického průtahu začne do měsíce

Medlovice – O opravu cesty žádali dlouho. Dočkali se až po osmi letech. Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, průtah Medlovicemi dělníci zrekonstruují o prázdninách.

Boj proti suchu? Upravíme Pustiměřský potok, plánuje ivanovická radnice

Ivanovice na Hané – Obce a města na Vyškovsku na dotační programy z Evropské unie na udržení vody v krajině slyší. Reakce na panující sucha v posledních letech přichází i od vedení Ivanovic na Hané. Vhodné místo? Podle radnice Pustiměřský potok. „Problematika nedostatku podzemní vody nás všechny trápí už třetím rokem po sobě. Lepší to zřejmě jen tak nebude. Na vypisované dotační tituly proto chceme reagovat," potvrdil starosta Ivanovic na Hané Vlastislav Drobílek.

V Ivanovicích na Hané padl téměř 50 let starý teplotní rekord

Brno – V Jihomoravském kraji v sobotu na třech místech padly nebo byly vyrovnány teplotní rekordy, sdělila Jitka Kučerová z regionálního předpovědního pracoviště brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. V Ivanovicích na Hané na Vyškovsku byl překonán rekord starý téměř 50 let.

Klidná cesta pro matky s dětmi a cyklisty? Zkratce pro auta mají zabránit značky

Ivanovice na Hané – Namísto odpočinkové zóny zkratka pro řidiče. Tak se dá podle lidí zhodnotit situace na obslužné cestě, která vede od ivanovického hřiště Rozvíz do Hoštic-Heroltic.

Na práce dohlíží památkáři, zvoničce v Moravských Málkovicích vybírají i barvy

Moravské Málkovice – Nejprve studna, která s ní těsně sousedí, nyní se dělníci pustí do oprav samotné zvonice. To, že zvonička na návsi v Moravských Málkovicích prochází celkovou rekonstrukcí, zajímá také památkáře. „Jedná se o kulturní památku, takže se musíme řídit pokyny památkového ústavu. Ten vybírá i barvy, kterými se zvonička bude natírat," poznamenal starosta obce František Přikryl.

Open Fair Vyškov ovládli florbalisté Ivanovic na Hané

Vyškov - Vyškovská orlovna hostila maratón bitev pod otevřeným nebem. Prestižní tečka za sezonou nevyšla Bučovicím, překvapil finalista z Rousínova.

Kraj dá 12 milionů na opravu silnice v Medlovicích. Práce začnou v srpnu

Medlovice – Výmoly, ve kterých se po dešti drží voda. Hrboly v zatáčce uprostřed vesnice, které vznikly pravděpodobně v době, když přes obec jezdily plné kamiony z nedaleké pískovny. Silnice třetí třídy procházející Medlovicemi na Vyškovsku připomíná spíš tankodrom. To se má už o letních prázdninách změnit.

OBRAZEM: Keramický kroužek slaví dvacet let. Výstavu inspiroval lidský život

Ivanovice na Hané – Čas. Tak zní téma letošní výstavy prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Ivanovicích na Hané. Inspiruje ji lidský život. „Má tři hlavní části: minulost, současnost a budoucnost. Na jednotlivá díla jsme použili různé techniky a umělecké styly," představila učitelka výtvarného oboru ivanovické školy Milada Peigerová.

Švábeničtí našli na dvoře víc než metr dlouhého hada

Švábenice – Byl víc než metr dlouhý a vyvolal paniku. V pátek odpoledne zaznamenali policisté na tísňové lince neobvyklý telefonát. Obyvatelé domu ve Švábenicích žádali o pomoc v případě nečekaného nálezu. „Objevili totiž na svém dvoře víc než metr dlouhého hada. Na místo přijeli vyškovští kolegové," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Menší výdaje na topení. Budovu s obecními byty nebo školní družinou zateplí

Švábenice - Budova ve Švábenicích, kde se nachází šest obecních bytů, školní jídelna, kuchyně a družina, se dočká zateplení.

Od lékaře k autobusu se půjde lépe. Ivanovice na Hané opraví chodník

Ivanovice na Hané – Jakmile se vyškovská oblast Správy a údržby silnic pustí do opravy cesty na Dřevnovice na Prostějovsku, vrhne se také vedení Ivanovic na Hané do rekonstrukce chodníku, který vedle silnice vede.

Ať pro dodávku používá průjezd, chtějí lidé. S parkováním jim má pomoci petice

Ivanovice na Hané - Průjezd plný odpadků a dalších věcí, takže nájemníci jednoho z domů včetně majitele, který v něm má obchod, svá auta nechávají jinde. Na parkovišti u radnice, kde je jen sedm míst. A jejich sousedé z okolních domů, kde nejsou vjezdy, musí stát v ulici. Tam ale omezují provoz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení