VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Octavia skončila na střeše v poli. Pro řidiče musel přiletět vrtulník

Švábenice – Kvůli nedání přednosti v jízdě musel v pátek v podvečer přistávat u Švábenic vrtulník. Srazila se dvě osobní auta, mladší z řidičů skončil v poli.

Konec vytápění kulturního domu ze školy: Švábeničtí pořídili kotle

Švábenice – Rozsáhlé práce uvnitř i zvenčí zažil v uplynulých týdnech švábenický kulturní dům. Dočkal se rovnou dvou velkých investic. Nejenže má za sebou úpravy vedoucí k energetickým úsporám, ale také rekonstrukci ústředního topení, přípojky plynu a vody. Právě kvůli pracím letos Švábeničtí přišli o několik podzimních akcí, třeba o tradiční sjezd rodáků nebo hodovou zábavu. Zanedlouho už se ale kulturní život vrátí do zažitých kolejí.

Záchranáři přijedou do Švábenic a Dětkovic dřív

Vyškovsko – Spolupráce Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje se záchrannou službou kraje Zlínského bude pokračovat. V praxi to bude znamenat, že se zlepší dojezdové časy sanitek pro Švábenice a Dětkovice, které jsou na hranici s Kroměřížskem.

Opilec se chtěl ještě napít. Lomcoval s dveřmi restaurace, skončil na záchytce

Ivanovice na Hané – Značně opilý lomcoval v pondělí ve dvě hodiny ráno uzamčenými dveřmi jedné z restaurací v Ivanovicích na Hané. Přitom probudil obyvatele přilehlých domů, kteří k němu přivolali policejní hlídku. Řeč je devětatřicetiletém muži z Hranic, který po příjezdu policistů nadýchal 2,9 promile alkoholu.

Bezpečnější cesta. Chodník mezi Ivanovicemi a Chvalkovicemi bude osvětlený

Ivanovice na Hané – Bezpečnější cestu, která spojuje Ivanovice s Chvalkovicemi na Hané, po které volali roky, získají už zanedlouho obyvatelé místní části. Práce na instalaci veřejného osvětlení začnou tento týden.

Ivanovičtí nádoby na bioodpad hned rozebrali. Radnice chystá nákup dalších

Ivanovice na Hané – Místo velkoobjemových kontejnerů ty o velikosti popelnice. Velká změna čekala na obyvatele Ivanovic na Hané. Podle vedení města by měla být k lepšímu. „Díky výzvě Operačního programu Životní prostředí jsme zrušili velké kontejnery a přešli na systém, který funguje třeba ve Vyškově. Tedy že domácnosti mají své vlastní menší kontejnery," potvrdil starosta města Vlastislav Drobílek.

Teplotní rekordy padly na všech stanicích. Ivanovice na Hané ukázaly 35,9 stupně

Brno – Teplotní rekordy ve středu na jižní Moravě padly na všech stanicích, kde se měří dvacet a víc let. Nejtepleji bylo ve Strážnici, 37,8 stupně, což je o 3,1 stupně více než v roce 2006. Přes 37 stupňů bylo ještě na dalších třech stanicích, sdělil Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Vlna veder středou končí, v dalších dnech se má mírně ochladit, teploty přes 30 stupňů však ještě přetrvají.

Ivanovickou školu nechá město zateplit. Kvůli štukům jen částečně

Ivanovice na Hané – Využili dotace z Operačního programu Životní prostředí a v současné době už jsou práce v plném proudu. Protože je ovšem část budovy historická, zaměřili se na přístavbu. Právě tato část Základní školy v Tyršově ulici v Ivanovicích na Hané tak bude nově zateplená.

Při opravách staré radnice v Ivanovicích na Hané využijí historické fotografie

Ivanovice na Hané – Původně renesanční budova bývalé radnice byla v druhé polovině 18. století přestavěná v barokním stylu s prvky rokoka. Ještě později byla částečně klasicistně upravená. Posledních větších úprav se pak dočkala po revoluci. Letošní a příští rok jsou tak pro ni zlomové.

AKTUALIZOVÁNO

Sražený chodec od nehody odešel, našli ho hasiči. Nadýchal skoro 3 promile

Vyškovsko – Údajně se snažila vyhnout, přesto kolizi nezabránila. Jednatřicetiletá řidička srazila v sobotu navečer v Husově ulici v Ivanovicích na Hané chodce. Ten byl podle policejních informací namol opilý.

Pořadník je dlouhý. Ivanovice proto postaví další pečovatelské byty

Vyškovsko – Ještě nedávno tam stávala zahradnická dílna. Zázemí v ní měli pracovníci města pečující o zeleň. Ti už jsou přestěhovaní a po dílně nezůstalo ani památky. V zimě ji Ivanovičtí nechali srovnat se zemí. Místo ale nezůstane dlouho prázdné. V dohledné době začnou v Mlýnské ulici v Ivanovicích na Hané růst pečovatelské byty.

Obě žádosti klaply. Švábenice uspoří a nakoupí kompostéry

Švábenice – Hned tři výběrová řízení v krátké době po sobě nechalo vypsat vedení Švábenic. Městysu se totiž podařilo uspět se dvěma žádostmi o dotaci u Operačního programu Životní prostředí. Zároveň se zařadil mezi poslední uchazeče, kteří z programu peníze dostanou.

Dětkovice mají první víceúčelové hřiště. Zaplatit ho pomohl příspěvek nadace

Dětkovice – Výstavbu téměř tří set hracích ploch podpořila od svého vzniku v roce 2002 Nadace ČEZ. Nyní se mezi ně zařadila další: nové víceúčelové sportovní hřiště v Dětkovicích, které lidem poslouží také v zimě.

Na Vyškovsko míří v dotacích přes 43 milionů. Nejvíc do Medlovic

Vyškovsko – Účetní si budou mnout ruce nad energetickými výsledky obecních budov, zaměstnanci vesnic se tolik nenadřou při svozu biologického odpadu, děti potěší zahrady v přírodním stylu. Vůbec poslední peníze ze stávajícího Operačního programu Životní prostředí poputují také na Vyškovsko. Půjdou do oblasti energetických úspor, zkvalitnění nakládání s odpady nebo zlepšování stavu krajiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies