VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Sanitka narazila v Komořanech do auta. Poškodila i další

Komořany – Škoda přesahující sto tisíc korun vznikla při nehodě, která se stala ve středu v deset dopoledne v Komořanech. Mezi účastníky byla i sanitka jihomoravských záchranářů.

Hry vznikají na cestách v rychlíku. Zpoždění autor vítá

Rousínov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Přijďte, hrajeme s Davou Křížem divadlo, říkávali herci, když na představení zvali blízké a kamarády. Název souboru tak byl nasnadě. Loni oslavil rousínovský spolek ochotníků D.A.V.A Divadelní a výtvarný ansámbl deset let existence. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Vzpomínkové akce v Habrovanech si užily i děti. Třeba na minovém poli

Habrovany /FOTOGALERIE/ – Výbuch, který v jeden z posledních dubnových dní roku 1945 ohlušil Habrovany, předtím, než do vesnice dorazili vojáci Rudé armády, nezůstal pouze v paměti několika starších obyvatel a lidí z okolí. Sověti tehdy při ostřelování zasáhli vagón plný munice. Málokdo to možná dodnes tušil, ale zbylo po něm i několik fyzických pozůstatků. Třeba kus vagónové váhy. Ten a mnoho dalších artefaktů vystavených v habrovanském obecním domě jsou však pouhým předkrmem v nabídce Vzpomínkových akcí na osvobození vesnice koncem druhé světové války.

Devět trpaslíků zahraje v Komořanech pro Kristýnku

Komořany – Pomoct kamarádce a ještě zařídit úkoly, které zpravidla dělají dospělí. Děti z dramatického kroužku při Základní škole v Komořanech si tak vyzkouší jít zamluvit sál, píšou osobní pozvánky, podílí se na výrobě plakátů a mezi tím vším zkoušejí pohádku pro benefiční setkání, které pomůže mentálně a tělesně postižené dívce.

Vítovičtí sportovci chtějí zpátky sokolovnu. Může jim pomoct město

Rousínov – Sokolovna v rousínovské místní části Vítovice, která se po restituci ocitla v rukách soukromníka, je na prodej. Vážnými zájemci jsou samotní vítovičtí sokolové, ti však nemají na koupi dost peněz.

AKTUALIZOVÁNO

Bývalá Polívkova farma hledá nájemce. Ve hře je i prodej

Olšany – Zhruba rok a čtvrt má nového majitele, který ji necelého půl roku pronajímal. Od loňského podzimu je opět zavřená. Severočeská správa nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, která loni koupila bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech za 11,5 milionu, znovu hledá nájemce podniku.

Práce na kanalizaci ve Vítovicích stojí. Hlavní stavitel je v insolvenci

Rousínov – Obyvatelé rousínovské místní části Vítovice si jistě povšimli, že práce na odkanalizování se u nich zastavily. Důvodem je, že vedoucí člen sdružení, které je zhotovitelem stavební akce, se dostal do insolvence. Termín dokončení stavby se tak posune. Příjem dotace ze Státního fondu životního prostředí to ale nemá ohrozit.

Úpravy nového pracoviště rousínovské základní školy příjdou asi na 10 milionů

Rousínov – Výuka se tam úspěšně vrátila na podzim loňského roku. Je však nutné hodně investovat do budovy. To platí pro nedávno vzniklé detašované pracoviště Základní školy v Rousínově, které se nachází v jedné ze tří budov bývalé integrované střední školy. Do zateplení a jiných úprav má město v plánu vložit okolo deseti milionů korun.

Architektonická soutěž rozdělila zastupitele. Domy na Tyršově se jí nedočkají

Rousínov – Architektonická soutěž, nebo klasické výběrové řízení? To byla zásadní otázka, před kterou stáli zastupitelé Rousínova na svém posledním zasedání. Rozhodovali totiž o budoucnosti bývalého chlapeckého a dívčího internátu v areálu integrované střední školy v Tyršově ulici. Z objektů chce město vytvořit dům občanského vybavení a dům pro seniory. Nutná je ovšem jejich důkladná rekonstrukce a úprava. Podle některých zastupitelů si stavební akce takového rozsahu zasluhuje vyhlášení architektonické soutěže.

Rousínovskou kapličku víc zabezpečí. Kvůli kopii vzácné sošky Panny Marie

Rousínov – Velmi živo je v poslední době okolo malé kapličky v rousínovské místní části Čechyně. Váže se k ní totiž restaurování sošky Panny Marie, která v ní kdysi měla své místo a ze které se prakticky přes noc vyklubal unikátní historický kousek. Nyní je v rukou restaurátora a zároveň se chystá výroba její kopie. Redakce Vyškovského deníku Rovnost o ní už několikrát informovala.

Z osmi návrhů přijali čtyři. V Rousínově se lidé projdou po Včelařské ulici

Rousínov – Poměrně velký balíček různých jmen dostalo na svém posledním zasedání ke schválení rousínovské zastupitelstvo. Šlo celkem o osm nově vznikajících ulic, které zatím nemají svá jména. Z předložených návrhů zastupitelé odsouhlasili čtyři, zbylou polovinu zatím odložili.

Průtah Habrovany opraví příští rok. Silnici ničí kamiony mířící do kamenolomu

Habrovany – Řadu let se o tom mluví, nyní už jsou ale okolnosti příznivější. Rekonstrukci průtahu v Habrovanech směrem na Olšany uvítá řada lidí z obou vesnic. Pokud půjde všechno dobře, začne se s ní už příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

Městský úřad v Rousínově čekají změny. Ze stěhování nakonec sešlo

Rousínov – Bylo to jednu dobu hodně diskutované téma: stěhování Městského úřadu v Rousínově. Současná budova na Sušilově náměstí má podle mnohých řadu nedostatků. Město navíc koupilo před necelými dvěma lety areál bývalé Integrované střední školy v Tyršově ulici. Politické uskupení ProRousínovsko prosazovalo před volbami myšlenku, aby se úřad přestěhoval do jedné z jeho tří budov. To už ale nyní neplatí.

Školu v Čechyni nechá město zateplit. Co s ní bude dál, se uvidí

Rousínov – Označení základní škola se budovy v rousínovské místní části Čechyně stále drží, ačkoli se v ní děti neučí už od začátku školního roku. Přesunuly se do nově vytvořeného detašovaného pracoviště v jednom z objektů bývalé integrované střední školy v Tyršově ulici. Dům v Čechyni je ale pro město stále důležitý a chce do něj vložit peníze. Jako první přijde na řadu zateplení a výměna oken.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies