VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Návrh územního plánu Rousínova? Může mi zničit podnik, bojí se muž

Rousínov – Před časem si Rousínovan Michal Svoboda postavil na svém pozemku halu pro skladování. Jako majitel výkupny kovů v Zahradní ulici ji využívá při svém podnikání. V současnosti se však obává nejen zmařené investice, ale i omezení v podnikání. V návrhu územního plánu se oblast, v níž se jeho pozemky nachází, mění ze smíšené zóny bydlení s podnikáním na zónu městskou. „A v té je zákaz skladování. Pokud se kvůli změně skladování zakáže, pak mi zkolaudovaná hala k ničemu nebude a pro mě se stane jen zmařenou investicí," podotkl Svoboda.

Pozemky pod domy patří státu, ne městu, tvrdí. Družstevníci je tak chtějí zdarma

Rousínov – Překvapivé chvíle připravili družstevníci zastupitelům Rousínova na jejich posledním zasedání. Schvaloval se na něm prodej pozemků pod bytovými domy a garážemi v rousínovské ulici V Sídlišti. Cena za ně je podle lidí moc vysoká. A to i přesto, že nový městský posudek ji snížil na 750 korun za metr čtvereční.

Obyvatelé bytových domů v Rousínově chystají žalobu

Rousínov – Pozemky pod domy a garážemi? Moc drahé, myslí si obyvatelé bytových domů z rousínovské ulice V Sídlišti. Cena, za kterou jim chce radnice pozemky odprodat, se jim nezamlouvá dlouhodobě. Problém začali znovu řešit před dvěma lety, kdy město za metr čtvereční požadovalo jedenáct set korun. Většina tehdy nezaplatila. Současné vedení města nechalo vypracovat nový posudek. Ten cenu snížil na 750 korun za metr čtvereční. Na březnovém zasedání zastupitelů cena prošla. Na posledním zasedání kývli i na samotný odprodej. Lidi z domů to naštvalo. Chtějí ji ještě nižší.

Otevírání šoupátek zahájilo další sezonu veteránů. Dorazila jich víc než stovka

Habrovany – Overland z roku 1918 byl nejstarším autem, které mohli obdivovat návštěvníci nedělního Otevírání šoupátek na návsi v Habrovanech. A s ním další víc než stovku veteránů, jejichž majitelé dorazili na šestnáctý ročník srazu.

Chlapci s mozkovou obrnou pomůžou divadlem děti z Komořan

Komořany /FOTOGALERIE/ – Narodil se předčasně a má dětskou mozkovou obrnu. Nechodí, nemluví, je nevidomý. Špatně snáší děti ve škole, prostředí kolem sebe. Desetiletý Jaromír z Komořan navštěvuje specializovanou školu ve Vyškově. Osud nebyl moc příznivý ani k celé jeho rodině. Otec podstoupil plastiku ledviny, je těžký alergik. Matka dlouhodobě užívá antidepresiva.

Farma v Olšanech může otevřít do měsíce. Chybí ale zaměstnanci

Olšany /FOTOGALERIE/ – Už rok a půl je téměř bez života. Od listopadu 2014, kdy šumavský restauratér František Dvořák opustil bývalou Farmu Bolka Polívky v Olšanech, areál v podstatě zeje prázdnotou. A nejen on. Že podnik nefunguje tak, jak má, pociťují místní podnikatelé.

Někdejší farma Bolka Polívky se v aukci neprodala

Olšany - Někdejší farmu Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku se v elektronické aukci prodat nepodařilo. Na rozdíl od února sice zájemci podali nabídky, ale pro majitele, jímž je Severočeská správa nemovitostí, nebyla ta nejvyšší zajímavá. O dalším prodeji nyní neuvažuje a jedná s nejmenovanou firmou o dlouhodobém pronájmu, řekl Petr Charvát z realitní společnosti Gaute, která aukci zajišťovala.

Kulturní středisko zřejmě čeká demolice. Zastupitelstvo bude jednat o novém

Holubice – Jedna část pochází z 19., druhá ze začátku 20. století. Opravy, kterých se objekt, v němž sídlí kulturní středisko a hostinec v Holubicích, za dobu své existence dočkal, byly podle starosty Stanislava Přibyla pouze nepatrné. A tak se nyní nachází v poměrně špatném stavu. Podle stavařů, kteří budovu posuzovali, by měla jít k zemi.

Koncert k jubileu. Zazní i skladby z Dočkalova dětství

Rousínov – Uplatnění našel nejen v uměleckých oborech, blízké jsou mu také sportovní, vědecké a cestovatelské. Radek Dočkal o sobě tvrdí, že spektrum svých zájmů má zřejmě zakódované v DNA. „Chci se pokud možno dozvědět o všem všechno," usmívá se Dočkal, který mezi hlavní celoživotní zájem řadí hudbu. V té působí jako dirigent, flétnista, skladatel, badatel, recenzent, porotce, klavírista, cembalista, zpěvák, pedagog, popularizátor a odborný poradce.

Insolvenční řízení na farmu v Olšanech je pozastavené. Úřad stále čeká na peníze

Olšany – Dva roky uplynuly od dražby bývalé Farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku. V únoru 2014 ji za 11,5 milionu korun získala Severočeská správa nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla. Část dluhů farma zaplatila. Někteří věřitelé nicméně stále své peníze neviděli. Nyní je insolvenční řízení, jak informovala Mladá fronta Dnes, pozastavené.

Nejlépe opravená památka: rousínovská socha Panny Marie je rarita

Rousínov – Podle původních odhadů pocházela z devatenáctého století. Když ji ale začal zkoumat restaurátor, zjistil, že je mnohem starší. Zhruba o dvě stě let. Nyní se opravená socha Panny Marie, která byla původně umístěná v kapli v rousínovské místní části Čechyně, uchází o titul nejlépe opravené památky jihu Moravy. Jako jediná z Vyškovska.

Olšanská kultura: řeší koupi zchátralé budovy i možnost stavby centra

Olšany – Současný sál s hospodou je v dezolátním stavu. Nevlastní ho však obec, takže opravy zajistit nemůže. Vedení Olšan proto dlouhodobě řeší otázku, jak vrátit do kulturního domu punc centra veškerého dění. Na výběr má ze dvou variant. Buď zchátralý dům koupit od podnikatele Romana Rosse, nebo postavit kulturní centrum ve víceúčelovém areálu.

Půl roku rousínovského průtahu: méně kamionů, ale i poničené ostrůvky

Rousínov – Se stavem důležité silnice byli nespokojení řadu let. Pak zhruba rok žili někteří z nich na staveništi. Když oprava rousínovského průtahu loni na podzim finišovala, ozývaly se od řidičů i chodců znovu kritické hlasy. Půl roku po jeho plném zprovoznění však emoce utichají. I tak se ovšem podle některých najdou místa, která jsou nešťastně řešená. Redakce Vyškovského deníku Rovnost zmapovala některá z nich.

Srážkám se zvěří zamezí plot. Je to pozdě, upozorňují myslivci

Rousínovsko – Vyskočí z příkopu, a než řidič stihne zareagovat, její život vyhasne pod koly auta. A řidič má co dělat, aby neskončil mimo silnici. Pro srážky auta se zvěří nejsou typické jen silnice nižších tříd vedoucí přes les. Problematické jsou i dálnice. Jedním z rizikových úseků je i ten mezi Rousínovem a Holubicemi. Od letoška však bude pro zvěř i lidi v autech bezpečnější. Vyroste kolem něj plot. Podle myslivců je to pozdě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení