VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Osmáci a deváťáci získají znalosti i díky soutěži v informatice

Podomí, Rousínov – Většina starších žáků základních škol má tablety nebo chytré telefony. A na těch toho umí hodně. Orientují se ale jen v určité oblasti. „Jsou profesionálové v komunikaci na sociálních sítích. A dokáží si najít informace, které potřebují," zhodnotil ředitel Základní školy Podomí Miloslav Tomek.

Zloděj v Komořanech ukradl mobilní záchod. Z prodejny zmizely kartony cigaret

Komořany – Mobilní záchod v Komořanech se stal v uplynulých dnech terčem zloděje, po němž nyní pátrají vyškovští policisté. V případě, že ho dopadnou, může strávit až dva roky za mřížemi. „Krádeží způsobil škodu za osmadvacet tisíc korun," informovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

Rousínovští opráší Královnu sněhu, vyprosily si ji děti

Vyškovsko – Když v roce 2009 představili publiku svůj první muzikál Královna sněhu, diváci slzeli dojetím. A přestože většinu inscenací ochotníci odehráli jen v určitém bloku, muzikál v repertoáru drželi celý rok. K divácky úspěšné hře se rousínovští divadelníci po šesti letech vrací. Na divadelní sezonu se ale chystají i v jiných koutech Vyškovska.

Kanalizace v Olšanech je hotová. Vedení ji lidem předá i s pamětní deskou

Olšany – Začali výstavbou stoky mezi Habrovany a Olšany, čímž odstartovali práce, kvůli nimž se z vesnice na rok stalo jedno velké staveniště. Kanalizace, kterou před několika málo dny dokončili, vyšla na desítky milionů korun. Nyní se ji vedení Olšan chystá slavnostně předat obyvatelům.

Habrovanský potok pokryla bílá skvrna. Látku identifikuje laboratoř

Rousínov – Bílá desetimetrová skvrna dosud neznámé látky se v úterý odpoledne objevila na Habrovanském potoce v úrovni Sušilova náměstí v Rousínově. Na místo vyrazili hasiči, kteří se postarali o její likvidaci.

Zeď u rousínovského kostela potřebuje opravu. Majitel je ale neznámý

Rousínov – Praská a je jen otázkou času, jak dlouho vydrží stát. Opěrná zeď u kostela v rousínovské místní části Rousínovec je v havarijním stavu a její oprava je proto velmi nutná. Myslí si to i tamní zastupitelé, kteří záležitost probírali na svém posledním zasedání. Problém je nicméně v tom, že není jasné, kdo je jejím majitelem.

Po rozšíření mateřské školy chtějí opravit ještě vstup. I kvůli bezpečnosti

Tučapy – Dispozice Mateřské školy v Tučapech neodpovídaly aktuálnímu počtu dětí, a tak se loni vedení vesnice rozhodlo, že ji nechá rozšířit. Jenže přístavbou přišli o část místa na školní zahradě. Aby si děti měly kde hrát, rozhodli se rozšířit i ji.

Jen značka? Rousínované chtějí poblíž školy přechod pro chodce

Rousínov – Před opravou stála o několik metrů dál od centra, měla ovšem přístřešek a hlavně kousek od ní vedl přes frekventovaný rousínovský průtah klasický přechod pro chodce. Hlavně ten nyní Rousínované v ulici Rudé armády postrádají. Při rekonstrukci, která minulý týden skončila, tam dělníci na základě projektu udělali jen místo pro přecházení.

Ostrůvky v Rousínově rozčilují. Prý zbrzdí provoz

Rousínov – Zhruba rok žili lidé v Rousínově na staveništi, tedy hlavně ti, kteří bydlí poblíž průtahu. Jeho opravu cestáři odstartovali loni v polovině září, od té doby se místní denně proplétali mezi těžkými stroji a nezbylo jim nic jiného než tolerovat stavební hluk a prach. Předevčírem město utichlo.

Vjezdová brána v Tučapech chybí. Kvůli geologickému podloží

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Skloňovaná byla nesčetněkrát. Jenže rekonstrukce silnice II/430 je u konce a po vjezdové bráně na začátku Tučap, která měla usměrňovat rychlost aut rozjetých z kopce ve směru od Vyškova, není ani památky. „Sami jsme byli trochu překvapení. Důvod, proč nestojí, je však pochopitelný. Silničáři zjistili, že je v místě nestabilní geologické podloží," sdělil starosta Tučap Miloslav Brandýs.

Stočné do konce roku zdarma? Kdo se v Olšanech včas připojí na novou kanalizaci

Olšany – Pokud se připojí včas, nebudou muset platit do konce roku za stočné. Nová kanalizace v Olšanech už je hotová, co nevidět ji vesnice předá obyvatelům. „V současné době lidé dodělávají neveřejné přípojky ke svým domům," sdělila starostka Olšan Dana Křížová. Protože vedení vesnice chce, aby se jich co nejvíc připojilo do konce letošního roku, odsouhlasili zastupitelé na svém posledním zasedání, že ty, co to zvládnou, zvýhodní.

Jen třiceticentimetrový pás? Podél rousínovského průtahu opraví celý chodník

Rousínov – Původně mělo jít jen o třiceticenti­metrový pás, nakonec část chodníku podél rousínovského průtahu nechají opravit v celé šířce. Důvodem jsou výškové rozdíly mezi ním a novou vozovkou.

Habrovanští myslí s opravou chodníků na pěší

Habrovany – Od začátku vesnice ze směru od Rousínova až po kostel Nejsvětější Trojice. Habrovanští naplánovali opravu chodníků, v uplynulých dnech tak projektant předal obci celou projektovou dokumentaci. V nejbližších dnech vedení úřadu vyhlásí veřejnou soutěž na firmu, která se o práce postará. „Předpokládáme, že do konce roku vysoutěžíme firmu, která zakázku dostane na starosti," upřesnil starosta Habrovan Radoslav Dvořáček.

Ornitologové okroužkovali pěvušku i dva lejsky. Zájem lidí byl znovu velký

Rousínov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Máloco je zaujme, slovo nuda se tak v jejich slovníku objevuje stále častěji. Dychtivost poznávat nové věci je naopak mizivá. To však neplatí pro tyhle děti z Rousínova a okolí. Označování ptáků kovovými kroužky nedaleko místní části Kroužek je pořád táhne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies