VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Zájem roste. Alternativní škola už letos možná naplní třídu

Rousínov – Na začátku školního roku otevřela své brány poprvé. Přivítala ale jen tři žáky. Postupně se jejich počet navýšil na šest. A podle odezvy před zápisem do příštího školního roku to vypadá, že rousínovská alternativní škola Krasohled budí mezi rodiči minimálně zvědavost. Podle nahlášených dětí se zdá, že od září konečně využije i učební prostory v budově učiliště.

Do rybníka? Jen když je na něm led, směje se otužilec

Olšany /REPORTÁŽ/ – Nasát energii vody, kterou si uchovají po celý rok. I to je jedním z cílů těch, co právě míří k olšanskému rybníku. Otázku, zda se ponořit do ledové vody, nebo zůstat v suchu na břehu, nerozhodným možná pomáhá vyřešit známá cimrmanovská Píseň proti trudomyslnosti, kterou za doprovodu bubnu a flétny zpívá celý průvod. Ti, co odvahu našli, za chvíli nejen pobaví přihlížející, ale udělají i něco pro své zdraví. Je Nový rok, jedenáct hodin dopoledne. Začíná čtvrtý ročník Novoroční rituální koupele.

Modernizace trati: zastávku v Rousínově nechají, nádraží ne

Vyškovsko – Nejen třeba jízdu dvousetkilometrovou rychlostí, jak v uplynulých dnech informoval Vyškovský deník Rovnost, má přinést plánovaná modernizace trati mezi Brnem a Přerovem. Studie, která už byla v souvislosti se záměrem schválená, počítá i se zrušením čtyř železničních stanic. Tři z nich se nachází na Vyškovsku.

Rousínov hodlá v novém roce víc investovat. Priority? Školství a infrastruktura

Rousínov – Školství, infrastruktura. Taková budou hlavní témata Rousínova v příštím roce. Město bude hospodařit s částkou 104,5 milionu korun na straně příjmů i výdajů.

Spokojený trenér fotbalistů Rousínova Boušek přiznává, že uvažoval i o rezignaci

Rousínov – Až sérií čtyř výher v posledních čtyřech kolech posunuli podzimní bilanci blíže ke svým předsezonním představám. Fotbalisté Tatranu Rousínov přezimují přesně uprostřed startovního pole krajského přeboru.

Budou vidět? Řidiči v Rousínově se po rekonstrukci bojí ostrůvků

Rousínov – Řidiči, chodci i obyvatelé přilehlých domů si měsíce zoufali. Na radnici i silničáře se valila kritika, rozsáhlá rekonstrukce silnice II/430 mezi Tučapy a Rousínovem skončila na podzim, a zdá se, že se mnozí obávají, co přinese přicházející zima. Někteří Rousínované totiž mají strach zejména kvůli vybudovaným ostrůvkům. Prý jsou nízké.

Habrovany si od Rousínova strážníka vypůjčí. Za tři sta korun na hodinu

Rousínov – Nový strážník a nové auto. Tak zněly letošní plány vedení Rousínova. Nesplnilo ani jeden, oba cíle jsou ovšem na dobré cestě.

Slavíkovičtí fotbalisté možná nastudují divadlo. Díky akci Deníku Rovnost

Rousínov – Jedni donesli vánočky, jiní cukroví, další se postarali o svařené víno a někdo se zase nabídl, že vytiskne texty s koledami. Mezi Slavíkovickými je také osvětlovač, elektrikář, který akci ozvučoval, mladí herci, fotografové. V místní části Rousínova jsou, zdá se, dokonale sehraní. Svědčí o tom i živý betlém, za kterým stáli slavíkovičtí fotbalisté. A který připravili speciálně pro adventní projekt Česko zpívá koledy.

Milion a půl za zpustlý kulturní dům? To je moc, zní z Olšan

Olšany – Důchodce Antonín Daněk bydlí v Olšanech celý život a moc dobře si pamatuje dobu, kdy byl kulturní dům stojící na návsi centrem téměř veškerého dění. „Odehrávalo se tam velké množství akcí. Nyní chátrá. Současný majitel se o něj nestará, prý mu došly peníze a na opravu nemá. Akcí se tam pořádá velmi málo. Obec by ho mohla koupit a něco s ním udělat," je přesvědčený Daněk.

Museli si počkat. Třetina rousínovské Tyršovy ulice už ale získává nový povrch

Rousínov – Nového povrchu v Tyršově ulici se dočkají obyvatelé Rousínova. Tedy aspoň v její části. Dělníci začali pracovat na opravě jedné třetiny ulice v těchto dnech.

Tučapští touží po zelené návsi. Pomůže jim projektant

Tučapy – Na návsi v Tučapech dřív bývaly mimo jiné ovocné stromy. Ty postupem doby zmizely. Nyní za sebou vesnice má stavbu kanalizace včetně všech následných úprav a podle starosty Miloslava Brandýse je na čase náves znovu ozelenit.

Osmáci a deváťáci získají znalosti i díky soutěži v informatice

Podomí, Rousínov – Většina starších žáků základních škol má tablety nebo chytré telefony. A na těch toho umí hodně. Orientují se ale jen v určité oblasti. „Jsou profesionálové v komunikaci na sociálních sítích. A dokáží si najít informace, které potřebují," zhodnotil ředitel Základní školy Podomí Miloslav Tomek.

Zloděj v Komořanech ukradl mobilní záchod. Z prodejny zmizely kartony cigaret

Komořany – Mobilní záchod v Komořanech se stal v uplynulých dnech terčem zloděje, po němž nyní pátrají vyškovští policisté. V případě, že ho dopadnou, může strávit až dva roky za mřížemi. „Krádeží způsobil škodu za osmadvacet tisíc korun," informovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

Rousínovští opráší Královnu sněhu, vyprosily si ji děti

Vyškovsko – Když v roce 2009 představili publiku svůj první muzikál Královna sněhu, diváci slzeli dojetím. A přestože většinu inscenací ochotníci odehráli jen v určitém bloku, muzikál v repertoáru drželi celý rok. K divácky úspěšné hře se rousínovští divadelníci po šesti letech vrací. Na divadelní sezonu se ale chystají i v jiných koutech Vyškovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení