VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Kruhový objezd v centru Rousínova opravují. Hotový je přitom pár týdnů

Rousínov – Je to jen několik málo týdnů, co v centru Rousínova přibyl kruhový objezd. Moc dlouho se ale řidiči z pohodlné jízdy po průtahu neradovali. Nyní se na něm místo aut opět pohybují dělníci. Opravují ho. Prý nevydržel dopravní zátěž.

Problém s kalužemi v rousínovské Tyršově ulici vyřeší. Až napodruhé

Rousínov – Za opravu by v Rousínově stálo rozhodně víc cest. Každý obyvatel má určitě pádný důvod, proč zrovna chodník nebo díry v silnici před jeho domem mají dostat přednost. Rousínovští zastupitelé nakonec odklepli opravu Tyršovy ulice. Už podruhé. První úpravy se totiž tak úplně neosvědčily.

Na dálnici D1 se tvoří čtyřkilometrová kolona. Začíná na 215. kilometru

Brno, jižní Morava – S kolapsem dopravy se musí ve středu ráno potýkat řidiči v Brně a na Brněnsku. Čtyřkilometrová kolona se začíná tvořit už na 215. kilometru na dálnici D1 na Vyškovsku a pokračuje až do Brna. Mimo jiné integrované složky záchranného stále zasahují od půl sedmé ráno při nehodě v Tišnově na Brněnsku.

Lidem z Rousínova vadí projíždějící kamiony. Oprášili myšlenku obchvatu

Rousínov – Provoz v centru Rousínova je čím dál horší, shodují se místní, nehledě na současné opravy na dálnici D1 a průtahu, kdy prakticky neexistuje žádná varianta, kudy je možné město bez komplikací projet. „Pokud neberu v úvahu polní cesty, není možné v případě opravy náměstí projet jinudy," potvrdil rousínovský starosta Jiří Lukášek. Na posledním zasedání zastupitelé oprášili někdejší myšlenku na stavbu obchvatu s tím, že představili dvě varianty, kudy může vést.

Předseda vozíčkářů dostane krajskou cenu. Za péči o zdravotně postižené

Habrovany, Brno – Velkou měrou se podílí na tom, aby byl volný čas klientů Habrovanského zámku využitý plnohodnotně a smysluplně. Předseda habrovanského spolku Vozíčkáři ze zámku Antonín Hrabec nyní za svůj přínos zdravotně postiženým obdržel od krajských zastupitelů Cenu Jihomoravského kra­je.

Středisko volného času Maják se rozšíří do Rousínova. Přivítá nové vedoucí

Rousínov – Do Místní akční skupiny Vyškovsko vstoupili v červnu. Za tři měsíce členství se jim už daří plnit stanovené cíle. Vyškovské středisko volného času Maják se tak, jak avizovalo, rozšiřuje i do okolí. Kromě Vyškova, Olšan a Habrovan nově působí i v Rousínově.

Strážník v Rousínově získá nové služební auto

Rousínov – Když se rozhodla ukončit svůj život na rousínovském vlakovém nádraží žena, neměl městský strážník čas cokoliv vymýšlet. Jenže na místo se mohl dostat pouze na kole nebo pěšky. „Šlo o minuty. Na místě jsem musel být co nejdřív. Žena se chystala skočit pod vlak, jenže služební auto mi chybělo. Musel jsem zastavit jednoho řidiče a požádat ho, aby mě na nádraží zavezl," vzpomíná na událost rousínovský strážník Petr Minařík.

Placení za parkování v Rousínově se blíží, stejně jako druhá etapa oprav

Rousínov – První etapu opravy vnitřní části Sušilova náměstí mají za sebou. A zatím na něm řidiči parkují zadarmo. Důvodem je oprava přilehlého průtahu Rousínovem. Ta však postupně spěje ke svému zdárnému konci. Stavební práce ve městě však jen tak neutichnou. V plánu je ještě druhá etapa opravy náměstí.

AKTUALIZOVÁNO

Značení objížďky v Komořanech je podle řidičů špatné. Stanovili si proto vlastní

Vyškovsko /FOTO/ – Na jednom se mnozí shodnou. Nějak už to vydržíme, vždyť zbývá necelý měsíc. Řeč je o opravě průtahu Komořany, která od začátku července v jednom místě zcela uzavřela státní silnici z Brna na Vyškov.

Vzácná socha Madony je zpět v Rousínově. Má i svou kopii v kapličce

Rousínov – Čtvrtý měsíc mají možnost farníci a jiní návštěvníci kostela svatého Václava v rousínovské místní části Rousínovec obdivovat historický unikát s jedinečným příběhem. Je jím čerstvě zrestaurovaná, asi metr vysoká dřevěná socha Panny Marie s Ježíškem v náručí, která v současnosti představuje nejvýznamnější movitou památku města.

Za svoz odpadu zaplatí Rousínované elektronicky. Úřad modernizoval i Slavkov

Rousínov, Slavkov u Brna – Doby, kdy se kvůli některým dokumentům museli pracovníci Stavebního úřadu v Rousínově zdlouhavě probírat složkami v kartotékách, mají být brzy pryč. Nově bude stačit jen pár kliků myší, jelikož všechny podklady budou mít úředníci oscanované a přístupné v elektronické podobě. To bude ale jen jedna z výhod modernizace, která se na rousínovské radnici chystá.

Rousínovká radnice plánuje rozšířit zeleň. Nejprve u nádraží

Rousínov – Hned několik lokalit v Rousínově se má dočkat obnovy zeleně. Vedení města už vyhlásilo výběrová řízení na zpracování projektů, část jich ale zrušilo.

Spartak Slavíkovice plánuje opravit další část střechy tělocvičny

Rousínov – Bezmála čtvrt milionu korun v dotacích má přislíbených tělovýchovná jednota Spartak Slavíkovice. Klub z místní části Rousínova chce peníze použít na opravu střechy tělocvičny. S žádostí se mu podařilo uspět u Jihomoravského kraje, který přispěje 175 tisíci korunami. Dalších 58 tisíc pak možná dostane od města: s příspěvkem souhlasila rada, ještě ho ale musí posvětit zastupitelstvo.

Podbřežice získaly téměř čtvrt milionu. Pořídí nová okna na úřad nebo fotopasti

Podbřežice – Tři žádosti o peněžitou podporu podávalo letos vedení Podbřežic v rámci dotačních programů vypsaných Jihomoravským krajem. A ve všech třech byla vesnice úspěšná. Dohromady získá skoro čtvrt milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies