VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Slavíkovičtí fotbalisté možná nastudují divadlo. Díky akci Deníku Rovnost

Rousínov – Jedni donesli vánočky, jiní cukroví, další se postarali o svařené víno a někdo se zase nabídl, že vytiskne texty s koledami. Mezi Slavíkovickými je také osvětlovač, elektrikář, který akci ozvučoval, mladí herci, fotografové. V místní části Rousínova jsou, zdá se, dokonale sehraní. Svědčí o tom i živý betlém, za kterým stáli slavíkovičtí fotbalisté. A který připravili speciálně pro adventní projekt Česko zpívá koledy.

Milion a půl za zpustlý kulturní dům? To je moc, zní z Olšan

Olšany – Důchodce Antonín Daněk bydlí v Olšanech celý život a moc dobře si pamatuje dobu, kdy byl kulturní dům stojící na návsi centrem téměř veškerého dění. „Odehrávalo se tam velké množství akcí. Nyní chátrá. Současný majitel se o něj nestará, prý mu došly peníze a na opravu nemá. Akcí se tam pořádá velmi málo. Obec by ho mohla koupit a něco s ním udělat," je přesvědčený Daněk.

Museli si počkat. Třetina rousínovské Tyršovy ulice už ale získává nový povrch

Rousínov – Nového povrchu v Tyršově ulici se dočkají obyvatelé Rousínova. Tedy aspoň v její části. Dělníci začali pracovat na opravě jedné třetiny ulice v těchto dnech.

Tučapští touží po zelené návsi. Pomůže jim projektant

Tučapy – Na návsi v Tučapech dřív bývaly mimo jiné ovocné stromy. Ty postupem doby zmizely. Nyní za sebou vesnice má stavbu kanalizace včetně všech následných úprav a podle starosty Miloslava Brandýse je na čase náves znovu ozelenit.

Osmáci a deváťáci získají znalosti i díky soutěži v informatice

Podomí, Rousínov – Většina starších žáků základních škol má tablety nebo chytré telefony. A na těch toho umí hodně. Orientují se ale jen v určité oblasti. „Jsou profesionálové v komunikaci na sociálních sítích. A dokáží si najít informace, které potřebují," zhodnotil ředitel Základní školy Podomí Miloslav Tomek.

Zloděj v Komořanech ukradl mobilní záchod. Z prodejny zmizely kartony cigaret

Komořany – Mobilní záchod v Komořanech se stal v uplynulých dnech terčem zloděje, po němž nyní pátrají vyškovští policisté. V případě, že ho dopadnou, může strávit až dva roky za mřížemi. „Krádeží způsobil škodu za osmadvacet tisíc korun," informovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

Rousínovští opráší Královnu sněhu, vyprosily si ji děti

Vyškovsko – Když v roce 2009 představili publiku svůj první muzikál Královna sněhu, diváci slzeli dojetím. A přestože většinu inscenací ochotníci odehráli jen v určitém bloku, muzikál v repertoáru drželi celý rok. K divácky úspěšné hře se rousínovští divadelníci po šesti letech vrací. Na divadelní sezonu se ale chystají i v jiných koutech Vyškovska.

Kanalizace v Olšanech je hotová. Vedení ji lidem předá i s pamětní deskou

Olšany – Začali výstavbou stoky mezi Habrovany a Olšany, čímž odstartovali práce, kvůli nimž se z vesnice na rok stalo jedno velké staveniště. Kanalizace, kterou před několika málo dny dokončili, vyšla na desítky milionů korun. Nyní se ji vedení Olšan chystá slavnostně předat obyvatelům.

Habrovanský potok pokryla bílá skvrna. Látku identifikuje laboratoř

Rousínov – Bílá desetimetrová skvrna dosud neznámé látky se v úterý odpoledne objevila na Habrovanském potoce v úrovni Sušilova náměstí v Rousínově. Na místo vyrazili hasiči, kteří se postarali o její likvidaci.

Zeď u rousínovského kostela potřebuje opravu. Majitel je ale neznámý

Rousínov – Praská a je jen otázkou času, jak dlouho vydrží stát. Opěrná zeď u kostela v rousínovské místní části Rousínovec je v havarijním stavu a její oprava je proto velmi nutná. Myslí si to i tamní zastupitelé, kteří záležitost probírali na svém posledním zasedání. Problém je nicméně v tom, že není jasné, kdo je jejím majitelem.

Po rozšíření mateřské školy chtějí opravit ještě vstup. I kvůli bezpečnosti

Tučapy – Dispozice Mateřské školy v Tučapech neodpovídaly aktuálnímu počtu dětí, a tak se loni vedení vesnice rozhodlo, že ji nechá rozšířit. Jenže přístavbou přišli o část místa na školní zahradě. Aby si děti měly kde hrát, rozhodli se rozšířit i ji.

Jen značka? Rousínované chtějí poblíž školy přechod pro chodce

Rousínov – Před opravou stála o několik metrů dál od centra, měla ovšem přístřešek a hlavně kousek od ní vedl přes frekventovaný rousínovský průtah klasický přechod pro chodce. Hlavně ten nyní Rousínované v ulici Rudé armády postrádají. Při rekonstrukci, která minulý týden skončila, tam dělníci na základě projektu udělali jen místo pro přecházení.

Ostrůvky v Rousínově rozčilují. Prý zbrzdí provoz

Rousínov – Zhruba rok žili lidé v Rousínově na staveništi, tedy hlavně ti, kteří bydlí poblíž průtahu. Jeho opravu cestáři odstartovali loni v polovině září, od té doby se místní denně proplétali mezi těžkými stroji a nezbylo jim nic jiného než tolerovat stavební hluk a prach. Předevčírem město utichlo.

Vjezdová brána v Tučapech chybí. Kvůli geologickému podloží

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Skloňovaná byla nesčetněkrát. Jenže rekonstrukce silnice II/430 je u konce a po vjezdové bráně na začátku Tučap, která měla usměrňovat rychlost aut rozjetých z kopce ve směru od Vyškova, není ani památky. „Sami jsme byli trochu překvapení. Důvod, proč nestojí, je však pochopitelný. Silničáři zjistili, že je v místě nestabilní geologické podloží," sdělil starosta Tučap Miloslav Brandýs.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení