VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Rousínovské městské služby se dočkají nového traktoru

Rousínov – V dohledné době budou Městské služby Rousínov pracovat s novým traktorem. Rada totiž před časem odsouhlasila jeho nákup. Včetně daně stál nový stroj dva miliony sto padesát tisíc korun. Částka byla uvolněná z fondu investic městských služeb. V ceně je i vybavení, a to čelní nakladač a překopávač kompostu.

Výtah ve škole chtějí mít Rousínovští do září. Poslouží i dvěma žákům na vozíku

Rousínov – Bezbariérový přístup do všech pater budovy má být od příštího školního roku k dispozici na Základní škole Habrovanská v Rousínově. Město tam totiž nechává instalovat výtah, o což usilovalo několik let.

AKTUALIZOVÁNO

Auto skončilo na střeše. Pro zraněnou přiletěl vrtulník, děti jsou v péči lékařů

Rousínov – Čtyři zraněné a uzavírku si vyžádala pondělní nehoda, která se stala po šesté hodině večer na 214. kilometru dálnice D1 mezi sjezdy na Rousínov a Holubice směrem na Brno. „Jednalo se o havárii jednoho osobního auta, ve kterém cestovala rodina cizinců, dva dospělí a tři děti," přiblížila policejní mluvčí Andrea Straková. Auto po nehodě skončilo na střeše.

Rousínovská radnice chce počkat na loterijní zákon. Návrh vyhlášky opět neprošel

Rousínov – Za svým slovem si stojí. Už zhruba před rokem rousínovský zastupitel Pavel Švejnoha prohlásil, že návrh na obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města, bude podávat opakovaně. A činí tak dál: návrh projednávali zastupitelé i na svém posledním zasedání. Třebaže neprošel, diskuze na téma je stále živá.

Zesilovač jede, mobilní signál v Olšanech posílil. Ale jen u jednoho operátora

Olšany – Stačilo ujít pár desítek metrů na cestě z horní části vesnice dolů a na displeji mobilu čárky signálu rychle ubývaly. To už je ovšem pro některé obyvatele Olšan minulostí. Vedení obce se totiž po dlouhých letech vyjednávání podařilo s mobilním operátorem O2 domluvit instalaci zesilovače mobilního signálu.

Řidiči kritizují zužování rousínovského průtahu. Naopak chválí kruhový objezd

Rousínovsko /FOTOGALERIE/ – Terčem kritiky byla po mnoho let a další roky se mluvilo o její opravě. Vysoká náročnost a komplikace spojené s tak velkou stavební akcí ale zahájení rekonstrukce silnice mezi Tučapy a Rousínovem, kterou vlastní a spravuje Jihomoravský kraj, několikrát odsunuly. Loni na podzim se však Správa a údržba silnic už mohla do oprav pustit. A letos od konce září se nejen řidiči konečně dočkají hladkého průjezdu městem i blízkými Komořany a Tučapy. Navzdory skoro všeobecnému pozitivnímu vnímání se však proti způsobu oprav objevují první námitky.

Alternativní škola v Rousínově? Zatím jen formou domácího vzdělávání

Rousínov – Přestože minimální počet dětí nebyl naplněný, projekt nekončí. Do nové alternativní školy Krasohled, která vznikla v Rousínově, se pro příští školní rok zapsaly pouze čtyři děti, přitom se pro zahájení provozu počítalo alespoň s třinácti. I tak ale škola v září otevře, třebaže ne v doslovném slova smyslu. Fungovat bude formou domácího vzdělávání. Příští rok už ale má být vše jinak. Tedy snad.

Rousínovský strážník dostane asistenta. Později snad i kolegu

Rousínov – Před nedávnem dostala novou kancelář, nyní posílí o asistenta, respektive asistentku. A do konce roku má její řady rozšířit další strážník. Městská policie v Rousínově, která se zatím spoléhá na jediného strážníka, zažívá rok plný změn. S většinou z nich si ještě nemůže být nikdo tak docela jistý, každopádně z výběrového řízení na asistenta vzešla vítězná uchazečka, která má nastoupit do funkce od středy.

Únik plynu v Rousínově zastavil dopravu na průtahu. Dělníci překopli přípojku

Rousínov – Překopnutá přípojka v ulici Rudé armády v Rousínově si v pondělí před polednem vyžádala příjezd nejen hasičů, ale i policistů. Dvacet minut doprava na průtahu městem stála.

Lepší vzduch díky kotlíkové dotaci? Záleží na lidech, poukazují starostové

Vyškovsko – Když si v zimě obyvatelé Olšan doma zatopí, stává se, že se celým údolím nese dým pocházející z jejich komínů. Hodně lidí sice ve vesnici topí dřevem, ale najdou se i tací, kteří využívají uhlí, jehož spalováním vznikají škodlivé emise. Nejde pouze o Olšany, s podobnými problémy se potýkají i další obce. Na jihu Moravy můžou nově pomoci takzvané kotlíkové dotace poskytované prostřednictvím kra­je.

Co minutu, to kamion. Obyvatele z Tománkovy ulice trápí hustá doprava do Jitony

Rousínov – Hluk, otřesy, poničená cesta i domy, které u ní stojí. Situace se stala natolik nesnesitelnou, že se obyvatelé Tománkovy ulice v Rousínově domluvili a kamiony, které projíždí kolem jejich domů na cestě do areálu Jitony, jednu dobu počítali. „Mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne mi vycházelo na každou minutu jedno auto," vzpomněl jeden z místních Petr Čákovský.

AKTUALIZOVÁNO

Nebezpečná stezka pro chodce a kola? Za úraz cyklistky nemůžeme, hájí se město

Rousínov – Předmětem kritiky je společná stezka pro chodce a cyklisty v rousínovské Čechyňské ulici už delší dobu. Někteří obyvatelé ulice ji mají za zbytečnou a nebezpečnou: jak pro chodce, kteří prý někdy uskakují cyklistům, tak pro jezdce samotné, kteří se zase vyhýbají sloupům veřejného osvětlení. Námitky odmítalo minulé vedení města a i současné se k nim postavilo podobně: nedávno rada neuznala odpovědnost města za nehodu cyklistky, která přesně před rokem narazila na sloupek ukončující stezku.

Muž masturboval na náměstí. Policie hledá svědky

Rousínov – Pobuřující scéna se odehrála v pondělí kolem půl osmé ráno na Sušilově náměstí v Rousínově. Vyškovští policisté ve spolupráci s kriminalisty řeší případ sedmačtyřiceti­letého muže, který v blízkosti parkoviště před budovou České pošty masturboval.

OBRAZEM: Žáci objevují nové horizonty. Díky výzkumu

Rousínov – Sonda New Horizons odstartovala na samotný okraj planetárního systému v roce 2006. Na oběžnou dráhu ji vynesla raketa Atlas. Už za měsíc proletí kolem Pluta. Hlavní část výzkumu začne 14. července. Přístroje mají zmapovat jeho povrch s rozlišením detailů o velikosti i pětadvaceti metrů. Jako poctu výzkumu, který přinese nové zprávy z vesmíru, vytvořili žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Františka Sušila v Rousínově výstavu svých prací nazvanou Nové obzory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení