VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Za svoz odpadu zaplatí Rousínované elektronicky. Úřad modernizoval i Slavkov

Rousínov, Slavkov u Brna – Doby, kdy se kvůli některým dokumentům museli pracovníci Stavebního úřadu v Rousínově zdlouhavě probírat složkami v kartotékách, mají být brzy pryč. Nově bude stačit jen pár kliků myší, jelikož všechny podklady budou mít úředníci oscanované a přístupné v elektronické podobě. To bude ale jen jedna z výhod modernizace, která se na rousínovské radnici chystá.

Rousínovká radnice plánuje rozšířit zeleň. Nejprve u nádraží

Rousínov – Hned několik lokalit v Rousínově se má dočkat obnovy zeleně. Vedení města už vyhlásilo výběrová řízení na zpracování projektů, část jich ale zrušilo.

Spartak Slavíkovice plánuje opravit další část střechy tělocvičny

Rousínov – Bezmála čtvrt milionu korun v dotacích má přislíbených tělovýchovná jednota Spartak Slavíkovice. Klub z místní části Rousínova chce peníze použít na opravu střechy tělocvičny. S žádostí se mu podařilo uspět u Jihomoravského kraje, který přispěje 175 tisíci korunami. Dalších 58 tisíc pak možná dostane od města: s příspěvkem souhlasila rada, ještě ho ale musí posvětit zastupitelstvo.

Podbřežice získaly téměř čtvrt milionu. Pořídí nová okna na úřad nebo fotopasti

Podbřežice – Tři žádosti o peněžitou podporu podávalo letos vedení Podbřežic v rámci dotačních programů vypsaných Jihomoravským krajem. A ve všech třech byla vesnice úspěšná. Dohromady získá skoro čtvrt milionu korun.

Ve Vítovicích už začala částečná uzavírka. Potrvá víc než měsíc

Rousínov – Jako by těch uzavírek a dopravních omezení nebylo na Vyškovsku dost. Po celý srpen a část září se totiž budou muset obyvatelé rousínovské místní části Vítovice navíc vyrovnávat se ztíženým přístupem ke svým domům. Stavba splaškové kanalizace tam totiž dospěla do stádia, kdy se hlavní silnice v obci bude opravovat.

Z výpůjčky bezúplatný převod. Habrovany získaly zadarmo hasičské auto a dodávku

Habrovany – Dvě smlouvy týkající se bezúplatného převodu majetku v krátké době po sobě podepsalo vedení Habrovan. A vesnice má díky tomu dvě nová auta, ačkoli ne v pravém slova smyslu: obě jsou ojetiny a jedno z nich už nějakou dobu v obci slouží. „Je to pro nás velmi výhodná záležitost. Za obě auta jsme nezaplatili prakticky nic," ocenil starosta vesnice Radoslav Dvořáček.

V Podbřežicích opraví kříž před hřbitovem. Požádali o dotaci

Podbřežice  – Velký kamenný kříž před vstupem na hřbitov v Podbřežicích věnovali manželé František a Anna Vlachovi před takřka devadesáti lety, jak stojí vytesané na jeho čelní desce. Nápis už ovšem není moc dobře čitelný a není to jediná věc, která na kříži potřebuje opravu. Vesnice se na ni v současnosti snaží sehnat peníze.

Rousínovské městské služby se dočkají nového traktoru

Rousínov – V dohledné době budou Městské služby Rousínov pracovat s novým traktorem. Rada totiž před časem odsouhlasila jeho nákup. Včetně daně stál nový stroj dva miliony sto padesát tisíc korun. Částka byla uvolněná z fondu investic městských služeb. V ceně je i vybavení, a to čelní nakladač a překopávač kompostu.

Výtah ve škole chtějí mít Rousínovští do září. Poslouží i dvěma žákům na vozíku

Rousínov – Bezbariérový přístup do všech pater budovy má být od příštího školního roku k dispozici na Základní škole Habrovanská v Rousínově. Město tam totiž nechává instalovat výtah, o což usilovalo několik let.

AKTUALIZOVÁNO

Auto skončilo na střeše. Pro zraněnou přiletěl vrtulník, děti jsou v péči lékařů

Rousínov – Čtyři zraněné a uzavírku si vyžádala pondělní nehoda, která se stala po šesté hodině večer na 214. kilometru dálnice D1 mezi sjezdy na Rousínov a Holubice směrem na Brno. „Jednalo se o havárii jednoho osobního auta, ve kterém cestovala rodina cizinců, dva dospělí a tři děti," přiblížila policejní mluvčí Andrea Straková. Auto po nehodě skončilo na střeše.

Rousínovská radnice chce počkat na loterijní zákon. Návrh vyhlášky opět neprošel

Rousínov – Za svým slovem si stojí. Už zhruba před rokem rousínovský zastupitel Pavel Švejnoha prohlásil, že návrh na obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města, bude podávat opakovaně. A činí tak dál: návrh projednávali zastupitelé i na svém posledním zasedání. Třebaže neprošel, diskuze na téma je stále živá.

Zesilovač jede, mobilní signál v Olšanech posílil. Ale jen u jednoho operátora

Olšany – Stačilo ujít pár desítek metrů na cestě z horní části vesnice dolů a na displeji mobilu čárky signálu rychle ubývaly. To už je ovšem pro některé obyvatele Olšan minulostí. Vedení obce se totiž po dlouhých letech vyjednávání podařilo s mobilním operátorem O2 domluvit instalaci zesilovače mobilního signálu.

Řidiči kritizují zužování rousínovského průtahu. Naopak chválí kruhový objezd

Rousínovsko /FOTOGALERIE/ – Terčem kritiky byla po mnoho let a další roky se mluvilo o její opravě. Vysoká náročnost a komplikace spojené s tak velkou stavební akcí ale zahájení rekonstrukce silnice mezi Tučapy a Rousínovem, kterou vlastní a spravuje Jihomoravský kraj, několikrát odsunuly. Loni na podzim se však Správa a údržba silnic už mohla do oprav pustit. A letos od konce září se nejen řidiči konečně dočkají hladkého průjezdu městem i blízkými Komořany a Tučapy. Navzdory skoro všeobecnému pozitivnímu vnímání se však proti způsobu oprav objevují první námitky.

Alternativní škola v Rousínově? Zatím jen formou domácího vzdělávání

Rousínov – Přestože minimální počet dětí nebyl naplněný, projekt nekončí. Do nové alternativní školy Krasohled, která vznikla v Rousínově, se pro příští školní rok zapsaly pouze čtyři děti, přitom se pro zahájení provozu počítalo alespoň s třinácti. I tak ale škola v září otevře, třebaže ne v doslovném slova smyslu. Fungovat bude formou domácího vzdělávání. Příští rok už ale má být vše jinak. Tedy snad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení