VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

AKTUALIZOVÁNO

Nebezpečná stezka pro chodce a kola? Za úraz cyklistky nemůžeme, hájí se město

Rousínov – Předmětem kritiky je společná stezka pro chodce a cyklisty v rousínovské Čechyňské ulici už delší dobu. Někteří obyvatelé ulice ji mají za zbytečnou a nebezpečnou: jak pro chodce, kteří prý někdy uskakují cyklistům, tak pro jezdce samotné, kteří se zase vyhýbají sloupům veřejného osvětlení. Námitky odmítalo minulé vedení města a i současné se k nim postavilo podobně: nedávno rada neuznala odpovědnost města za nehodu cyklistky, která přesně před rokem narazila na sloupek ukončující stezku.

Muž masturboval na náměstí. Policie hledá svědky

Rousínov – Pobuřující scéna se odehrála v pondělí kolem půl osmé ráno na Sušilově náměstí v Rousínově. Vyškovští policisté ve spolupráci s kriminalisty řeší případ sedmačtyřiceti­letého muže, který v blízkosti parkoviště před budovou České pošty masturboval.

OBRAZEM: Žáci objevují nové horizonty. Díky výzkumu

Rousínov – Sonda New Horizons odstartovala na samotný okraj planetárního systému v roce 2006. Na oběžnou dráhu ji vynesla raketa Atlas. Už za měsíc proletí kolem Pluta. Hlavní část výzkumu začne 14. července. Přístroje mají zmapovat jeho povrch s rozlišením detailů o velikosti i pětadvaceti metrů. Jako poctu výzkumu, který přinese nové zprávy z vesmíru, vytvořili žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Františka Sušila v Rousínově výstavu svých prací nazvanou Nové obzory.

Vítovicím chybí obchod. A prodej pečiva skončil po půl roce

Rousínov – Skoč koupit půlku chleba a deset rohlíků. Podobná věta zaznívá každé druhé ráno v nespočtu domácností. Obvykle splnění příkazu vyžaduje pár minut cesty do obchodu. V rousínovské místní části Vítovice jsou však zvyklí na něco jiného: obchod podle místních nefunguje skoro dvacet let. Když před půl rokem přišlo pekařství ze sousední obce s tím, že každé ráno se ve Vítovicích zastaví jeho dodávka a obsluha nabídne ke koupi čerstvé pečivo, mnozí to vítali s povděkem. V polovině května se ale vše vrátilo do starých kolejí: dovoz pečiva náhle skončil.

Královopolské Vážany trápí odtok dešťové vody. Pro zlepšení zatím vyčistí potok

Rousínov - Problematický odtok dešťových vod v rousínovské místní části Královopolské Vážany má částečně zlepšit vyčištění části koryta potoka, na kterém v těchto dnech pracuje najatá firma.

Fotbalový Rousínov jede na vítězné vlně. Áčko i béčko

Novosedly, Rousínov – Nečekaný šestibodový příděl si o víkendu připsal rousínovský fotbal. Áčko Tatranu sice v krajském přeboru jede na vítězné vlně, ale ze hřiště zachraňujících se Novosedel by jistě bralo i bod. A totéž se jevilo jako maximum béčka před utkáním s vedoucím týmem A skupiny I.B třídy Svratkou Brno. Výhrami první tým prodloužil sérii vítězství na tři zápasy, záloha výrazně zvýšila své naděje na záchranu.

Po tmě ze zábavy? Cesta k čechyňskému hřišti se má osvětlit

Rousínov – Ještě před pár lety cesta po tmě na fotbalové hřiště v rousínovské místní části Čechyně nikomu příliš nevadila: nikdo po ní totiž často ani moc nechodil. Pak ale vzniklo Sdružení Čechyně, které si vzalo za cíl oživení kultury a společenského vyžití. A protože se hřiště stalo centrem jeho aktivit, chybějící veřejné osvětlení na cestě k němu začalo skutečně chybět.

Vítovičtí mají zázemí. Zastupitelé těsně odsouhlasili koupi hostince a sálu

Rousínov – Koupit, nebo nekoupit? Hned několikrát v posledním roce stála rousínovská rada, potažmo zastupitelstvo před otázkou, která se týkala budoucího majitele důležité nemovitosti v místní části Vítovice. Zahrnuje společenský sál, budovu pohostinství a některé přilehlé pozemky. Nakonec se zastupitelé rozhodli objekty koupit. Hlasování prošlo těsně. Spolu s daní z nabytí nemovitosti město zaplatí tři miliony sedm set tisíc.

Letní kino: návrat do vyškovského pivovaru, po čtvrt století i v Rousínově

Vyškovsko – I přesto, že divák už viděl daný film několikrát, najednou má chuť ho zhlédnout znovu. A po vyběhnutí závěrečných titulků si odnáší tak trochu jiný zážitek. Atmosféra letního promítání je jedinečná i pro zarputilce, kteří jinak na film do kina přes rok nevyrazí. Na Vyškovsku bude nabídka znovu bohatá. Poprvé si film pod širým nebem nejspíš vychutnají obyvatelé Rousínova. Naopak Vyškované se můžou po letech zase těšit na snímky v pivovaru.

Norské fondy zklamaly. Starou poštu musí Rousínov opravit hlavně za své

Rousínov – Asi dvacet milionů korun. Takový je odhad nákladů na opravu budovy Staré pošty, kterou Rousínov zakoupil před víc než dvěma lety za zhruba čtyři a půl milionu korun. Loni žádalo minulé vedení města o dotace na Norské fondy s přáním, že v případě úspěchu se už letos s rekonstrukcí začne. Chatrná budova v centru města však stále na zásah rukou dělníků čeká.

Starší řidič nedal přednost. Dodávka skončila mimo silnici

Rousínov – Pouze preventivní odvoz do vyškovské nemocnice si vyžádal středeční ranní střet dvou aut u sjezdu z dálnice D1 nedaleko Rousínova. Předběžná škoda je nicméně podle vyškovské policejní mluvčí Alice Musilová bezmála sto tisíc korun. „Pětasedmdesátiletý řidič Škody Felicie sjel z dálnice a chtěl odbočit na Slavkov u Brna. Nedal však přednost od serpentin jedoucímu řidiči Volkswagenu Transporter. Spolujezdce z dodávky a staršího řidiče felicie ošetřili zdravotníci," zmínila mluvčí.

Alternativní škola: smíšená třída prvňáků a druháků potřebuje třináct dětí

Rousínov – Nedávno viselo nad plánem rousínovského spolku ProDěti mnoho otazníků. O akreditaci na ministerstvu školství žádal v mimořádném termínu. Zároveň těžko sháněl prostory, které budou vyhovovat potřebám školy a splňovat zákonné podmínky. Jistá byla snad jen podpora slušného počtu mladých rodin z Rousínova a okolí, kterým se zamlouval plán založit ve městě první alternativní základní školu na Vyškovsku. Teď situace vypadá mnohem nadějněji.

Dobročinná akce vyšla na jedničku. Nemocné Kristýnce pomohli kamarádi

Komořany /REPORTÁŽ/ – Co si budeme nalhávat, každý si přeje mít zdravé dítě. Když se však chmurné lékařské předpovědi u nějakého naplní, snadné to není. Rodiče si pak zaslouží hluboké uznání za výkony hodné zlatých medailí. Jenže takovým rodičům nejde o vyznamenání ani o potlesk vestoje. Když pak přijde někdo, kdo nezištně nabídne pomoc, je to krok velkorysý. Přesně něco takového vrcholí v Komořanech.

Rousínov zahájil propojování stezek. Práce skončí v srpnu

Rousínov – Udělat z prašné polní cesty cyklostezku a obslužnou cestu pro polnosti? Podmínky dotace to neumožňovaly. Tak se stalo, že místo toho, aby se dva úseky už vybudované stezky v Rousínově, z nichž jeden vede od podniku EDP ve Slavíkovicích přes autobusové nádraží a druhý z místních částí Čechyně a Slavíkovic, logicky spojily v jednom místě, končí nyní v prachu nebo blátě. Nezbývalo než postavit obyčejnou asfaltovou cestu propojující oba úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies