VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVKOV U BRNA

Obnovu oválu ve Slavkově chystají, ve Vyškově končí

Slavkov u Brna, Vyškov – Už mají vypracovanou projektovou dokumentaci, v současné době tak je rekonstrukce slavkovského atletického stadionu ve fázi stavebního řízení a soutěže na dodavatele. Pokud půjde všechno, jak má, mohli by se dělníci pustit do práce zhruba za měsíc.

Cyklostezka do Hodějic: Slavkov už chystá žádost o dotaci

Slavkov u Brna, Hodějice – Stavební povolení je vydané, což je tím hlavním, co posouvá zhruba deset let plánovanou cyklostezku ze Slavkova u Brna do Hodějic blíž k jejímu vybudování. Nyní už totiž město může žádat o dotaci. „V září budeme mít žádost zkompletovanou a budeme se ucházet o peníze z Brněnské metropolitní oblasti, odkud mají putovat peníze hlavně na dopravní stavby, tedy na terminály nebo právě také na cyklostezky," sdělila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

AKTUALIZOVÁNO

Napoleonské hry: lidem vadilo vstupné, bez něj hrozilo zrušení akce

Slavkov u Brna – Osmdesát korun na celý den, padesát na večerní program. Ostrá kritika se strhla na adresu vstupného na Napoleonské hry, které se ve Slavkově u Brna konaly o uplynulém víkendu. Ještě loni totiž byly zdarma. Místní proto letošní krok pořadatelů dost popudil. „Některé natolik, že na akci ani nešli," poukázala Slavkovanka Helena Hlásenská.

Muž si ustlal na silnici. Kvůli výrazné opilosti nezvládl ani dechovou zkoušku

Slavkov u Brna, Křenovice – Na silnici ležící rozbitá láhev piva, vedle ní spokojeně odpočívající muž. Takový smutný obrázek byl k vidění ve středu večer ve slavkovské Kaunicově ulici.

Děti ze školy odvedou pečovatelky. Němčánek pomůže pracujícím rodičům

Němčany – Chybělo jim dostatečné vyžití pro děti po škole. Některým se zase často nepodařilo sehnat hlídání. Z práce je přitom dřív nikdo nepustí. Rodiče z Němčan se proto rozhodli vzít věc do svých rukou a o hlídání dětí se postarali sami. V obci začne se začátkem školního roku fungovat Dětský klub Němčánek. A to od rána až do večera.

Rekordní orba v Hodějicích. Koně tahali také silniční obrubníky

Hodějice /REPORTÁŽ/ – Podpora obecní akce, zvědavost i vřelý vztah ke zvířatům. Především z těchto důvodů navštívila Lucie Růžičková z Hodějic soutěže koní v orbě. „Je to jedna z největších hodějických akcí, takže ji chci podpořit. Zároveň fandím kamarádce, která je mezi soutěžícími. Na setkání jsem asi potřetí, předchozí léta jsem navštívila vozatajské soutěže, takže jsem na orbu zvědavá," prozrazuje Růžičková.

OBRAZEM: Napoleon slavil, přijela jeho druhá manželka i stovky vojáků

Slavkov u Brna – Řemeslný jarmark, košt vín, ukázky výcviku vojsk, bitevní střet v parku i večerní slavnost s promítáním různých scén na hladinu spodního bazénu a vodní stěnu. Napoleon Bonaparte znovu ve Slavkově u Brna slavil své narozeniny, tentokrát se návštěvníci museli spokojit s přítomností Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala jeho druhou ženou. Bitevní ukázka nicméně byla k vidění i bez francouzského státníka a vojevůdce. Přiblížila, jak rakouská vojska ustupovala od Wagramu, u kterého bitva přinesla rozhodnutí rakousko-francouzské války.

Napoleonské hry ve Slavkově připomenou i císařovu druhou ženu

Slavkov u Brna – Její pratetu Marii Antoinettu, která vedla jako francouzská královna poněkud rozmařilý život, hladový lid stejně jako jejího muže, krále Ludvíka XVI., svrhl z trůnu a devět měsíců po něm byla popravena. Proto se francouzská císařovna pocházející z Rakouska ve své nové domovině necítila příliš dobře. Francouzi ji podle všeho přijali velmi chladně a ona se nemohla zbavit pocitu, že by také mohla skončit u kata. Právě osobnost Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala druhou ženou Napoleona Bonaparta, připomenou sobotní Napoleonské hry ve Slavkově u Brna.

Ztráty a nálezy: klíče najdou Slavkované nově i na webu

Vyškovsko – Sice s košíkem plným hub, nicméně bez klíčů od domu se nedávno z lesa vrátila Eva Matyášová z Vyškova. A ačkoliv jsou to právě různé klíče, co převažuje ve ztrátách a nálezech ve vyškovském turistickém informačním centru, zeptat se tam nešla. „Byla by hodně velká náhoda, kdyby se v infocentru objevily. Sice jsme houbařili v lese poblíž města, ale nepohybovali jsme se po vyšlapaných cestách. Takže bych tam asi šla zbytečně. I když jsem o tom přemýšlela," řekla žena.

Lidé rozhodli v hlasování: Šek dostali atleti ze Slavkova

Slavkov u Brna – Každý, kdo přišel na pobočku energetické společnosti působící ve Slavkově u Brna, mohl hlasovat v projektu Energie ze sousedství o tom, která nezisková organizace získá šek na deset tisíc. Vítězem se stal klub Atletika Slavkov u Brna. „Jsem rád, že ve městě se lidé rozhodli podpořit právě oddíl, který se věnuje dětem. Pravidelný pohyb je moc důležitý," řekl za společnost Jan Vávrovec.

Slavkované pocítí opravy I/54 do konce srpna. Objížďka zatěžuje i vesnice

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Oblast za železničním mostem trpí pracemi nejvíc. Rekonstrukci silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi tak nepociťují jen firmy, které v dané lokalitě působí, ale také obyvatelé. I přesto, že se někteří spuštění akce obávali, slavkovská radnice zatím hlásí dobré zprávy. Nejenže se jí podařilo vyjednat lepší podmínky, zatím město neochromují ani kolony.

Slavkov dluží 49 milionů korun, dluh vzrostl o devět milionů. Vyškov dál odolává

Vyškovsko – Víc než sedm a půltisícový dluh připadá na každého obyvatele Slavkova u Brna, když se budeme držet toho, že město má bezmála šest a půl tisíce obyvatel. Slavkov platí v regionu dlouhodobě za nejzadluženější město.

OBRAZEM: Chovatelé se v zámeckém parku pochlubili starým anglickým plemenem

Slavkov u Brna – Na výstavy nejezdí příliš často, několik úspěchů už ale získal. A tu slavkovskou si malý, ale dobrý pastevecký pes rodiny Anety Štěpánkové z Náchoda nenechal ujít. Areál zámeckého parku totiž po celou sobotu hostil mezinárodní klubovou výstavu psů plemena welsh corgi. Představila se bezmála stovka vystavovatelů, řada přijela ze zahraničí. „Plemeno se moc zalíbilo mému bratrovi na dovolené před šesti lety, tak nám ho rodiče pořídili. Jmenuje se Yesper a je velmi milý a učenlivý," ocenila Štěpánková.

Krvavá historie zvýší tep v zámeckém podzemí při nočních prohlídkách

Slavkov u Brna – Jak upíra poznat i jak se mu ubránit? Kdy použít česnek, kdy cibuli a z jakého dřeva je nejlepší vyrobit naostřený kůl? Také o tom je slavkovská zámecká výstava Dracula a ti druzí, která mimo jiné láká hlavně na historické souvislosti příběhů, které mají skutečný základ.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies