VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVKOV U BRNA

Názvy ulic ve vesnici stále chybí. Lidem to ztěžuje orientaci

Hostěrádky-Rešov – Když chtěl starosta Hostěrádek-Rešova Zdeněk Petráš informovat obyvatele vesnice o opravě v jedné z místních ulic, měl s tím problém. V obci totiž ulice nemají jména, což komplikuje nejen popis určitého místa, ale neporadí si s tím ani leckteré navigace.

Vzácné sochy Slavkov definitivně má. S penězi to bude složitější

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Rozhodnutí Okresního soudu ve Vyškově respektujeme, odvolávat se pravděpodobně nebudeme. Sochy jsou součástí slavkovského zámeckého areálu po několik století. Přesně to vzkázal v květnu mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka v souvislosti se soudním rozhodnutím týkajícím se určení vlastníka vzácných soch a váz rozmístěných v zámeckém parku i v interiérech. A přestože se úřad podle něj skutečně neodvolal, rozsudek nabyl právní moci až v uplynulých dnech.

Bezpečnost se v Hostěrádkách-Rešově zvýší. Díky novému autu hasičů

Hostěrádky-Rešov - Staré auto hasičům z Hostěrádek–Rešova zřejmě už brzy úplně doslouží. Podle starosty vesnice Zdeňka Petráše je ve velmi špatném stavu delší dobu. Proto se rozhodli požádat kraj o dotaci na nový. A dostanou téměř půl milionu korun. „Nechtěli jsme riskovat, že někde začne hořet a staré auto se nám zasekne uprostřed cesty kvůli poruše. Takové nebezpečí hrozí už několik let," přiblížil Petráš s tím, že kromě krajské se jim podařilo dosáhnout i na další dotaci. Ta činí tři sta tisíc korun.

I u rybníka už lidé mají lidé kvalitní vodu. Díky novému potrubí

Hrušky – Kvalitu vody měli obyvatelé lokality u rybníka v Hruškách několik let zhoršenou. Studny, ze kterých ji brali, totiž před lety poničila velká voda. Nyní se už na ně nemusejí spoléhat. I k jejich domácnostem vede vodovod. „Vyhověli jsme jejich žádostem a nechali udělat rozvody vodovodu. Už jsme stavbu převzali a do konce září snad bude zkolaudováno," sdělil starosta Jan Kauf s tím, že vzniklo přes sedm set padesát metrů potrubí.

Slavkovští čápi už odletěli. Kamera je bude sledovat i příští rok

Slavkov u Brna – Přívalový déšť, který zasáhl koncem května řadu obyvatel na Slavkovsku, znamenal i konec čapího příběhu, který lidé sledovali ve svých počítačích on-line. Jen několik málo dní stará čápata silnou bouřku nepřežila. Lidé se však můžou těšit na příští rok. Slavkovský ochranářský spolek totiž znovu počítá s tím, že zajistí on-line přenosy z čapího hnízda.

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Bošovičtí si připomenou slavné rodáky. Muzeum už je oficiální

Bošovice – Prohlédnout si obrazy malířů pocházející z obce? Také to budou moci zájemci o obecní muzeum v Bošovicích. Slavnostního otevření se dočká už v neděli odpoledne. „Návštěvníci uvidí i sbírky zasvěcené dalším důležitým rodákům z Bošovic. Před budovou jsou rovněž vysázené růže šlechtitele Urbana, který se přibližně v roce 1968 proslavil vyšlechtěním první modré růže," poznamenal Jaroslav Šimandl, který má nové muzeum na starosti.

Auta u slavkovských škol ohrožují děti. Křižovatku možná pohlídá kamera

Slavkov u Brna – Mezi chodcem a autem občas zůstává prostor tak úzký, že jím není možné prostrčit ani ruku. Tak komentuje situaci vznikající na přechodu pro chodce u křižovatky Tyršovy a Malinovského ulice ve Slavkově u Brna šéf strážníků Petr Smejsík. Řidiči v místě málokdy dávají přednost. „Často se odtamtud ozývá skřípění kol, jak motoristé usilovně brzdí, aby chodce nesrazili," poukázal.

Povolení Sparu nestačilo. Proto jednají o novém supermarketu s dalšími řetězci

Slavkov u Brna – Opět v nedohlednu je nový slavkovský supermarket. A to přestože už jsou vydaná všechna povolení ke stavbě. Město má od právního zástupce majitele pozemku v areálu bývalého cukrovaru, který tam chtěl postavit prodejnu Spar, po dlouhém čekání oficiální vyjádření. Jak informoval starosta Michal Boudný na posledním zasedání zastupitelstva, nadnárodní koncern se opravdu snaží pozemek ve Slavkově prodat jinému řetězci.

Plavání, cyklistika, běh. Náročný triatlonový závod komplikovalo tropické počasí

Slavkov u Brna – Manžel byl právě na trati, její dvě děti už soutěžily dopoledne. Rodina Terezie Zatloukalové z Rousínova se v sobotu odhodlala postavit na start slavkovského AusterlitzMana. Desátý ročník triatlonové soutěže se konal v areálu slavkovského koupaliště a golfového hřiště.

Na vyčištění stoky ve Slovákově ulici půjde 700 tisíc. Pomůže to při deštích

Slavkov u Brna – Kdykoliv vydatněji prší, obyvatelé Slovákovy ulice ve Slavkově u Brna s hrůzou sledují situaci svých domů. Přívalové deště totiž zpravidla znamenají, že budou mít vytopené sklepy. Město se proto po domluvě s nimi rozhodlo, že nechá vyčistit stoku, do níž na konci lokality ústí kanalizace.

Slavkov uvolní sto tisíc na pokutu za expozici. Ve hře je ještě odvolání

Slavkov u Brna – Rozsudek brněnského krajského soudu týkající se porušování autorských práv ve vztahu k napoleonské expozici má od pondělí na stole vedení Slavkova u Brna. Kvůli jedenáctistrán­kovému dokumentu zařadil starosta Michal Boudný na pondělním jednání zastupitelstva mimořádný bod. Navrhl uvolnit z rezervy rozpočtu sto tisíc korun na případné odškodnění autorů libreta k výstavě.

Reklamě ve tvaru A ve Slavkově hrozí i zákaz

Slavkov u Brna – Když jde po městě slepý, může do něj narazit a poranit se. A pokud fouká vítr, hrozí, že takzvané áčko, tedy reklama tvořená dvěma deskami spojenými do tvaru písmene A, spadne. Třeba na malé dítě a rovněž mu může ublížit. I to jsou argumenty vedení Slavkova u Brna, proč sjednotit poutače minimálně v centru města.

Obnovu oválu ve Slavkově chystají, ve Vyškově končí

Slavkov u Brna, Vyškov – Už mají vypracovanou projektovou dokumentaci, v současné době tak je rekonstrukce slavkovského atletického stadionu ve fázi stavebního řízení a soutěže na dodavatele. Pokud půjde všechno, jak má, mohli by se dělníci pustit do práce zhruba za měsíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení