VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVKOV U BRNA

Sečteno. Slavkovský zámek letos navštívilo 110 tisíc lidí

Slavkov u Brna - Chtěli jich mít sto tisíc, ve finále ale přišlo do Slavkova u Brna, respektive na tamní zámek a jeho akce daleko víc lidí. „Za stodesetitisícovou návštěvnost vděčíme také sloučení zámku se společenským centrem Bonaparte v letošním roce," poznamenala mluvčí památky Veronika Slámová.

80 tisíc navíc. Slavkov podpoří fungování poradny pro zadlužené nebo týrané

Slavkov u Brna – Poskytují poradenství lidem, kteří se dostali do problémů s dluhy, nebo třeba také těm, již zažili domácí násilí. Nedávno však přišla Oblastní charita Hodonín do Slavkova u Brna s tím, že na základě současného systému financování nebude schopná ve Slavkově, a tím pádem ani v Bučovicích, poradnu provozovat. Na to v uplynulých dnech zareagovali slavkovští zastupitelé a v rámci rozpočtu na příští rok navýšili částku určenou pro sociální odbor o osmdesát tisíc korun.

Odolné modely zahradní železnice hučely, vláčky lákaly i dospělé

Milešovice /REPORTÁŽ/ – Vydrží v létě, v zimě. Jezdí na pětačtyřiceti­milimetrové koleji a je velmi odolná. Zahradní železnice v měřítku 1:22,5 s označením G. Dnes se vyrábí dokonce i sněžný pluh, takže není problém si trať protáhnout od sněhu. „Jednou byla bouřka a první věc, která se hned po ní rozjela na dětském dni, byly vláčky. Opucovali jsme koleje od bláta a děti mohly jezdit. Akorát mi šéfová po akci nadávala, že se chtěla vysprchovat, přitom já koupelnu obsadil s vláčky, které jsem omýval," směje se organizátor setkání Richard Klepárník z Klubu modelářů železnic Brno I, který zahradní železnici představuje doma v Milešovicích.

Auto v plamenech zkomplikovalo dopravu. Řidič vyvázl z hořícího vozu bez zranění

Slavkov u Brna – Požár osobního auta zaměstnal ve čtvrtek v devět hodin ráno tři jednotky hasičů. Auto začalo hořet na silnici vedoucí ze Slavkova u Brna do Křenovic.

Střelba a smrt řidiče v kradeném autě? Policisté na zloděje čekali, říká svědek

Lovčičky – Zbystřil, když uviděl modré policejní majáky. Před nimi zpozoroval ujíždějící auto. Střelba, která v pondělí v podvečer ukončila život muže jedoucího v kradeném autě, se podle zjištění redakce Vyškovského deníku Rovnost odehrála u Lovčiček.

Na nové trase slavkovského zámku se děti promění v prince a princezny

Vyškovsko – Už na konci září předpokládali, že se to povede. A přestože ještě čísla nemají sečtená, už nyní ve Slavkově u Brna vědí, že návštěvnost zámku byla v letošní sezoně, která skončila v neděli, rekordní. Na konci září památka hlásila šestaosmdesát tisíc, nyní její ředitelka Eva Oubělická mluví o víc než sto tisících lidí. „Nejde ale jen o návštěvnost zámku, ale také dalších akcí," podotkla Oubělická.

Zkrášlení i lepší průchodnost centra. Obtěžující reklamy ve Slavkově skončí

Vyškovsko – Zákaz umisťování reklam ve tvaru písmene A. Omezení vystavování zboží před obchody a na fasádách. A také konec blikajících nebo trubicových světelných reklam na výlohách. Povoleno bude jen citlivé podsvícení. Nejen tyto změny s sebou přinesou nová pravidla, kterými chce slavkovská radnice upravit podobu reklam v památkové zóně města.

Opraví I/50 ve Slavkově. I s poklopy

Slavkov u Brna – Těsně po rekonstrukci silnice I/50 u Slavkova u Brna před necelými deseti lety řidiči upozorňovali na poklopy od kanalizačních šachet, které jsou výš než povrch silnice a při jízdě dělají problémy. Situace se od té doby příliš nezměnila. Nyní je ovšem reálná šance, že tlumiče aut nebudou tolik trpět, když na poklop najedou. Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem silnice, na příští rok plánuje rekonstrukci takzvaného Holubáku, respektive slavkovského obchvatu.

Nejnižší cena působila potíže. Ve Slavkově už využili změnu zákona kvůli opravám

Vyškovsko – Při prvním výběrovém řízení na firmu, která zateplí slavkovský dům s pečovatelskou službou, kladlo město maximální důraz na cenu. Byla jediným kritériem, a tak vyhrála společnost s nejnižší cenovou nabídkou. Přestože zákon obcím umožňoval zohledňovat i jiná kritéria, měly obavy například z důvodu, že kvůli vyšší ceně zakázky nedostanou dotace.

Studentka oslnila závinem z tuňáka. Postoupila do republikového kola soutěže

Slavkov u Brna – Propojila tuňáka, listové těsto, papriku, pesto, sýr a rukolu. Její závin Anet porotu oslnil. A tak se studentka Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Aneta Vyhnánková dostala mezi patnáct postupujících z celé republiky do finále 4. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku.

Pal! Ve Zbýšově zahřměla děla. Francouzi z vesnice vyhnali rakouské vojáky

Zbýšov /REPORTÁŽ/ – Je před bitvou a přes obec prochází sbor generála Langerona. Zaujímá pozice na Prateckém kopci. Severně od Zbýšova večer táboří i jezdecký sbor generála Liechtensteina. Pod jeho ochranou 2. prosince 1805 ruské a rakouské prapory místo opouští. Vojáci ustupují právě přes Zbýšov. Ten je v současnosti jednou z řady obcí, jež si pravidelně odkaz bitvy u Slavkova připomínají. Nejinak je tomu i letos, přesně 211 let po vítězství Francouzů.

Koledy Hrušečtí opět odzpívají s harmonikami

Hrušky – Dvě harmoniky a jedny housle. Takový hudební doprovod měli loni obyvatelé Hrušek, kteří dorazili k místní kapličce zazpívat si s Deníkem Rovnost. Projekt Česko zpívá koledy, kterého se loni účastnili poprvé, je zaujal. „Před čtrnácti dny jsme měli akci, na níž jsme také představili adventní program. Už tam se lidé ptali, jestli se znovu připojíme k projektu Deníku," sdělila za hrušecký úřad Svatava Horáčková.

Program při bitvě tří císařů: kdo přijede vlakem či autobusem, dostane slevu

Slavkov u Brna – Zábavu od pátečního odpoledne do sobotního večera. Nejen to opět přinese slavkovský program připomínající výročí bitvy tří císařů.

Otřesy ve Slovanské s opravou zmizí, tvrdí vedení Slavkova

Slavkov u Brna – Denně po ní jezdí těžké náklaďáky z průmyslové zóny. Podle toho také silnice ve Slovanské ulici ve Slavkově u Brna vypadá. Na mnoha místech je zalátaná, někde i děravá. Rekonstrukci město slibovalo na letošní rok. „Na stroje a dělníky čekáme od léta, zatím se neobjevili," sdělila Slavkovanka Taťána Uhlířová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies