VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVKOV U BRNA

Krvavá historie zvýší tep v zámeckém podzemí při nočních prohlídkách

Slavkov u Brna – Jak upíra poznat i jak se mu ubránit? Kdy použít česnek, kdy cibuli a z jakého dřeva je nejlepší vyrobit naostřený kůl? Také o tom je slavkovská zámecká výstava Dracula a ti druzí, která mimo jiné láká hlavně na historické souvislosti příběhů, které mají skutečný základ.

Do kostela už lidé nepůjdou za deště blátem. V Holubicích staví novou cestu

Holubice – Sice mají téměř tříleté zpoždění a se stavbou zpočátku nesouhlasili všichni dotčení lidé, přesto se problémy podařilo vyřešit a do konce roku má být hotová. Řeč je o nové komunikaci v Holubicích.

Krvelační upíři v čele s Draculou obsadili podzemí slavkovského zámku

Slavkov u Brna – Smyšlené i reálné bytosti z dávné minulosti. Děsivé zážitky a příběhy, ze kterých zamrazí. Nejen s nimi se nyní můžou seznámit návštěvníci podzemí slavkovského zámku, které se proměnilo v děsivý domov krvelačných upírů.

Hrne se do ní voda z celého města a je zarostlá. Slavkov vyčistí a rozšíří stoku

Slavkov u Brna – Při přívalovém dešti na konci května měli někteří obyvatelé Slovákovy ulice ve Slavkově u Brna ve sklepě vody po kolena. Další průtrž mračen město zasáhla ve středu večer. Přestože nebyla tak vydatná jako před dvěma měsíci, stejně jako tehdy si vyžádala výjezd hasičů. „Zasažených bylo deset až patnáct domů. Kolegové vodu odčerpávali kalovými čerpadly. Lidé jí měli ve sklepech kolem deseti centimetrů," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Jak poukazují obyvatelé, problémy se zaplavenými sklepy nastávají v podstatě pokaždé, když víc zaprší.

Dialýza se vrací do Slavkova. Starou budovu po skoro roce a půl zrekonstruovali

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Nové dialyzační středisko, odborné ambulance, rehabilitační služby a výrazně rozšířený domov pro zdravotně postižené. To vše pod jednou střechou. Ve Slavkově u Brna se ve čtvrtek znovu otevře Lázeňský dům, jehož rekonstrukce začala před šestnácti měsíci.

Papoušci oslaví v sobotu pět let

Bošovice – Začínali s necelou dvacítkou druhů. Teď jich mají víc než dvakrát tolik. Co se pak týká počtu samotných papoušků, v bošovické zoo je jich k vidění přes dvě stovky. Za pět let, co atrakce funguje, se rozrostla několikanásobně. A letošní výročí se rozhodla pořádně oslavit.

AKTUALIZOVÁNO

Slavkov má zaplatit sto tisíc a omluvit se. Porušil autorská práva, rozhodl soud

Brno, Slavkov u Brna /INFOGRAFIKA/ – Padesát tisíc Jakubu Samkovi a stejnou částku Vladimíru Kočanovi jako autorům libreta k původní napoleonské expozici musí zaplatit Slavkov u Brna. A také se jim veřejně omluvit ve zpravodajích. Důvodem je porušení autorských práv. Takový verdikt zazněl z úst předsedkyně senátu Petry Flídrové na pondělním hlavním líčení na půdě Krajského soudu v Brně. Ukončil tak tříletý spor mezi společností AusterlitzPro a Slavkovem u Brna vedený kvůli výstavě ve slavkovských zámeckých konírnách.

Grand Prix d'Austerlitz: na turnaj v pétanque dorazily české i slovenské špičky

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Jde o tradiční francouzskou hru. A tak se Slavkovem u Brna, jehož historie je spjatá s Napoleonem Bonaparte, ladí. To jsou slova ředitele dvacátého ročníku turnaje Grand Prix d'Austerlitz, který slavkovský zámecký park pravidelně hostí, Josefa Dvořáka.

Z Nížkovic na Slavkov? Kvůli opravám čeká řidiče objížďka, potrvá dva měsíce

Vyškovsko – Úsek o délce zhruba jednoho a čtvrt kilometru opravili v uplynulých letech. Nyní se Ředitelství silnic a dálnic pustí do zbytku. Rekonstrukce silnice I/54 ze Slavkova u Brna do Nížkovic začne za několik málo dní.

V zámeckých valech hrály prim melouny. Návštěvníci do nich házeli i šipky

Slavkov u Brna – Na úvod soutěže, při kterých hrála hlavní roli zelenina typická pro léto. Ostatně jako po většinu odpoledne. A ačkoliv počasí nebylo v sobotu zrovna letní, první Melouniáda pořádaná ve slavkovských zámeckých valech přilákala spoustu návštěvníků.

Obec chce místo pro setkávání generací. V centru Lovčiček

Lovčičky – Odpočinout si, popovídat si s vrstevníky a současně se dostat do kontaktu s nejmladšími obyvateli vesnice. To budou moci už zanedlouho lidé z Lovčiček. V centru obce totiž vznikne prostor pro mezigenerační setkávání. „V místě se nachází misijní kříž a velmi pěkná zeleň. My k ní doplníme několik laviček, na které namíříme wi-fi síť. Starší obyvatelé tak zónu využijí k relaxaci, ti mladší si tam zase můžou chodit na internet," nastínil vizi starosta Lovčiček Martin Bartoš s tím, že jednou z variant pak je, že by vedení vesnice postavilo také hřiště pro pétanque.

Poldr proti přívalové vodě obstál. Přírodní nádrž už je také hotová

Křenovice /FOTOGALERIE/ – Když na konci května přívalový déšť postihl šedesát hodějických domů, vyděsili se z valící se vody také v Křenovicích. Svodné příkopy a poldr nicméně zafungovaly s jejím sbíráním na sto procent. Do vesnice podle bývalého starosty Jaromíra Konečného, který u projektu v lokalitě Mezivodí od samého začátku stál, nešlo vůbec nic. Velký projekt za osmnáct milionů korun, dotovaný z devadesáti procent operačním programem Životní prostředí, tak obstál. Další, pro Křenovice zásadní projekt, je několik týdnů už také hotový.

AKTUALIZOVÁNO

Loupež 77 milionů? Roman Dolíhal dostal 20 let. Platit škodu odsouzení nemusí

Brno – Dvacet let ve vězení. Tak zněl čtvrteční rozsudek Romana Dolíhala za loupež sedmasedmdesáti milionů v roce 2006. Do vězení půjdou i jeho dva komplici.

Statisícové škody kvůli přívalu vody? Polovinu Hodějicím zaplatí kraj

Hodějice – Záplava postihla šedesát domů. Voda se dostala do průjezdů, někde i do sklepů a studní. Pěti rodinám pak doslova vyplavila také interiéry. A postižené bylo i koupaliště. Lokální bouřka, která obyvatelům Hodějic zkomplikovala životy koncem května, za sebou podle vyčíslení obce zanechala škody za stovky tisíc korun. Starosta vesnice Jiří Florian je spočítal na sedm set tisíc. „Jsou tam zahrnuté nejen škody, ale také preventivní opatření a náklady na pročištění dešťové kanalizace a poldru, který je zanesený hlínou," upozornil Florian.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies