VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVKOV U BRNA

Největší letošní investice. Holubice chtějí dostavět chybějící kilometr chodníku

Holubice – Zhruba na tři miliony korun má vyjít největší letošní investice, kterou plánují v Holubicích. Ke čtyřem kilometrům chodníků má letos přibýt poslední, kilometrová část. „Pracujeme na získání stavebního povolení a také doufáme, že se nám podaří získat dotaci," sdělil holubický starosta Stanislav Přibyl.

Opuštěných koček je víc. Kastrace zabrání šíření kočičího AIDS, říká veterinářka

Brno, Holubice - Nejen psi plní po Vánocích útulky. Lidé se zbavují také koček. Pro ty je ale v okolí Brna míst ještě méně.

Ve Slavkově chtějí postavit obchodní centrum. Narážejí kvůli provozu na I/50

Slavkov u Brna – Prodejna potravin, drogerie, obchod s oblečením, další s domácími potřebami a také rozšířené stávající zahradní centrum. Všechno na jednom místě. Zatímco jeden investor, který plánoval ve Slavkově u Brna postavit supermarket, od záměru upustil, přichází další – Billa má zájmem vytvořit v takzvané křenovické aleji obchodní dům.

Jako rybička. Bartošek vyrobil třicáté kovové přání, motiv ho napadl v nemocnici

Křenovice – S nápadem letošního přání mu pomohla nepříjemná zkušenost. Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde ho napadlo, že pro nadcházející rok by se všichni jeho příbuzní, přátelé nebo obchodní partneři měli cítit jako rybička. Z kovu umělecký kovář a restaurátor Oldřich Bartošek z Křenovic znovu vyrobil péefko, tentokrát v tradičním poselství několikrát skloňuje slovo zdraví.

Na nenadálé situace nově upozorní Slavkovany mobilní rozhlas

Vyškovsko – Když se na Slavkov u Brna poženou přívalové deště, budou obyvatelé, kteří se přihlásí k nové službě, v podstatě první, kdo o nich bude vědět. Radnice se totiž od příštího roku rozhodla zavést mobilní rozhlas. Podle starosty města Michala Boudného bude v provozu už od ledna. „Považujeme ji za nejrychlejší způsob, jak naše obyvatele informovat o aktualitách," poznamenal Boudný.

Mechanici ze Slavkova mají nový model auta, cukráři mixéry

Slavkov u Brna – Pro někoho neobvyklý vánoční dárek, pro automechaniky ze slavkovské integrované střední školy však pořádná výzva. To je stavebnice auta Kaipan, který nedávno dostali jako dárek pod pomyslný vánoční stromeček. Motor, převodovka, nápravy, brzdy, elektroinstalace a několik dalších dílů pochází ze Škody Favorit. Karoserie s výztužným rámem, světla, sedadla, zpětná zrcátka jsou pak původní. Do sestavení modelu se studenti pustí už zanedlouho. „Konkrétně hned v lednu tak, abychom mohli provozuschopné auto na jaře představit veřejnosti," oznámila ředitelka školy Vladislava Kulhánková.

Svátky na Vyškovsku: v Křenovicích děti zabaví pastýři, dospělé noční koledování

Křenovice – Je dílem jednoho z místních obyvatel. Postavy, které ho tvoří, jsou vyrobené z lamina. Kromě svaté rodiny v něm lidé můžou obdivovat tři krále, pastýře, ovce a další, kteří se malému Ježíškovi přišli poklonit. Řeč je o křenovickém velkém malovaném betlému, jenž už několik let pravidelně od období adventu zkrášluje dvůr obecní hospody. A stejně jako v uplynulých letech také letos u něj budou na Štědrý večer znít koledy.

Sečteno. Slavkovský zámek letos navštívilo 110 tisíc lidí

Slavkov u Brna - Chtěli jich mít sto tisíc, ve finále ale přišlo do Slavkova u Brna, respektive na tamní zámek a jeho akce daleko víc lidí. „Za stodesetitisícovou návštěvnost vděčíme také sloučení zámku se společenským centrem Bonaparte v letošním roce," poznamenala mluvčí památky Veronika Slámová.

80 tisíc navíc. Slavkov podpoří fungování poradny pro zadlužené nebo týrané

Slavkov u Brna – Poskytují poradenství lidem, kteří se dostali do problémů s dluhy, nebo třeba také těm, již zažili domácí násilí. Nedávno však přišla Oblastní charita Hodonín do Slavkova u Brna s tím, že na základě současného systému financování nebude schopná ve Slavkově, a tím pádem ani v Bučovicích, poradnu provozovat. Na to v uplynulých dnech zareagovali slavkovští zastupitelé a v rámci rozpočtu na příští rok navýšili částku určenou pro sociální odbor o osmdesát tisíc korun.

Odolné modely zahradní železnice hučely, vláčky lákaly i dospělé

Milešovice /REPORTÁŽ/ – Vydrží v létě, v zimě. Jezdí na pětačtyřiceti­milimetrové koleji a je velmi odolná. Zahradní železnice v měřítku 1:22,5 s označením G. Dnes se vyrábí dokonce i sněžný pluh, takže není problém si trať protáhnout od sněhu. „Jednou byla bouřka a první věc, která se hned po ní rozjela na dětském dni, byly vláčky. Opucovali jsme koleje od bláta a děti mohly jezdit. Akorát mi šéfová po akci nadávala, že se chtěla vysprchovat, přitom já koupelnu obsadil s vláčky, které jsem omýval," směje se organizátor setkání Richard Klepárník z Klubu modelářů železnic Brno I, který zahradní železnici představuje doma v Milešovicích.

Auto v plamenech zkomplikovalo dopravu. Řidič vyvázl z hořícího vozu bez zranění

Slavkov u Brna – Požár osobního auta zaměstnal ve čtvrtek v devět hodin ráno tři jednotky hasičů. Auto začalo hořet na silnici vedoucí ze Slavkova u Brna do Křenovic.

Střelba a smrt řidiče v kradeném autě? Policisté na zloděje čekali, říká svědek

Lovčičky – Zbystřil, když uviděl modré policejní majáky. Před nimi zpozoroval ujíždějící auto. Střelba, která v pondělí v podvečer ukončila život muže jedoucího v kradeném autě, se podle zjištění redakce Vyškovského deníku Rovnost odehrála u Lovčiček.

Na nové trase slavkovského zámku se děti promění v prince a princezny

Vyškovsko – Už na konci září předpokládali, že se to povede. A přestože ještě čísla nemají sečtená, už nyní ve Slavkově u Brna vědí, že návštěvnost zámku byla v letošní sezoně, která skončila v neděli, rekordní. Na konci září památka hlásila šestaosmdesát tisíc, nyní její ředitelka Eva Oubělická mluví o víc než sto tisících lidí. „Nejde ale jen o návštěvnost zámku, ale také dalších akcí," podotkla Oubělická.

Zkrášlení i lepší průchodnost centra. Obtěžující reklamy ve Slavkově skončí

Vyškovsko – Zákaz umisťování reklam ve tvaru písmene A. Omezení vystavování zboží před obchody a na fasádách. A také konec blikajících nebo trubicových světelných reklam na výlohách. Povoleno bude jen citlivé podsvícení. Nejen tyto změny s sebou přinesou nová pravidla, kterými chce slavkovská radnice upravit podobu reklam v památkové zóně města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení