VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYŠKOV

Drnovická základní škola dotahuje výměnu oken. I kvůli úspoře

Drnovice – Jsou stará a dřevěná. A jejich údržba je často složitá. To už brzy nebude v drnovické základní škole platit. Její vedení po nové hale, která slouží nejen aktivitám drnovických žáků, zadalo vybrané firmě zajistit kompletní výměnu oken. Cílem je rovněž úspora energií.

Schodek rozpočtu Vyškov vykryje i letošním přebytkem. Město upraví náměstí

Vyškov – Až o čtyřicet procent mají od ledna vzrůst platy řidičům autobusů. Na navýšení se na podzim dohodli zástupci odborů a ministerstvo práce. Rozhodnutí se však promítlo i do rozpočtů měst. Vyškov v něm vyčlenil na mzdy šoférů městské dopravy statisíce. Díky nařízení vlády si polepší i úředníci a pracovníci příspěvkových organizací.

Po čtyřiceti letech má sídliště moderní hřiště. Chybí už jen položit povrch

Vyškov – Popraskaný a vydutý asfalt, zrezivělý a částečně zborcený plot prorostlý náletovou zelení. To ale není konečný výčet stavu víc než čtyřicetiletého hřiště na Sídlišti Víta Nejedlého v Dědicích. Osvětlení na silničních sloupech nebylo funkční a přístupový chodník vlastně ani nebyl vidět. Vzhledem k tomu, že jeho stav nesplňoval ani základní požadavky na sportovní vybavení, rozhodl se ho Vyškov nechat opravit.

Bárek jako radní končí. Nahradila ho ředitelka Majáku Nováková

Vyškov – Radním Vyškova byl od roku 2010. Čtyřiapa­desátiletý sociální demokrat Ivo Bárek se však rozhodl funkce vzdát. Jako místopředseda Senátu České republiky by podle svých slov nezvládal skloubit pracovní povinnosti.

Program vánočních trhů je kompletní. Lidé uvidí žonglérského mistra, ohňovou šou

Vyškov – Má za sebou stovky vystoupení, desítky workshopů a vystupoval už v pěti zemích Evropy. Mistr České republiky v žonglování s kužely Dominik Grohmann z Hrušek rozhodně není vyškovskému publiku neznámý. Představil se například na akci Knihovny Karla Dvořáčka, ale i na Pouti k bažině v Drnovicích. Už zanedlouho budou lidé obdivovat jeho žonglérské umění i fireshow na Masarykově náměstí. Na vánočních trzích.

Vyškované nadělovali koním z Piafy. Podpořili i terapeutickou dílnu

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Jablka, mrkve nebo tvrdé pečivo nosí lidé koním do vyškovského Šafářského dvora v průběhu celého roku. Nicméně jde převážně o klienty Piafy, kteří do areálu docházejí na různé terapie. Jako už tradičně krátce před Vánocemi mají možnost pamlsky zvířatům donést i ti, kteří se do něj běžně nepodívají. Díky Vánoční nadílce ve stáji.

Obdivovali hory. Na Předvánočním setkání bavil i pan Eda. Jako horolezec Messner

Drnovice – Nechybí v podstatě na žádné akci občanského sdružení Drnka. A tak minimálně v Drnovicích notoricky známý pan Eda bavil i v sobotu navečer návštěvníky Předvánočního setkání, které už tradičně hostil tamní kulturní dům. Tentokrát se ovšem přestrojil za horolezce, cestovatele a spisovatele Reinholda Messnera, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Jeho převlek nebyl nahodilý. Hlavním programem akce byla vernisáž výstavy vytvořené z fotografické soutěže s názvem Hory, již Drnka letos vyhlásila.

Bez škůdce. Při obnově zámeckého parku v Bohdalicích našli naopak chráněný hmyz

Bohdalice-Pavlovice – Žádný škůdce, chráněný hmyz naopak ano. Na to, jaké živočišné druhy se nacházejí v bohdalickém zámeckém parku, si před časem nechalo vedení vesnice vypracovat studii.

OBRAZEM: Andělé pomáhali. Vyškovská škola Morávkova přispěje nemocným dětem

Vyškov – K mání byly sošky ze skla, z peříček i perníku. Žáci je vyrobili hlavně proto, aby pomáhaly. Základní škola Morávkova ve Vyškově se rozhodla pomoci Nadačnímu fondu Krtek, který funguje při klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Uspořádala proto akci Škola plná andělů.

Kulturní dům v Drnovicích může mít i výtah. Zastupitelé už vybrali studii

Drnovice – Taneční, výstavy, plesy, schůze i divadelní představení. Kulturní dům v Drnovicích toho za pětašedesát let své existence zažil hodně. Kompletní rekonstrukci však ne. Vedení obce už k ní má ale reálně nakročeno. Ve středu zastupitelé odsouhlasili studii, která podobu rekonstrukce představuje.

Gentlemani v Dědicích řeší etiketu a témata zábavná pro muže. Třeba myslivost

Vyškov – Zaměřují se na přednášky, besedy a workshopy na různá témata, která muže baví. Ať už jde o myslivost, vinařství, politiku nebo pravidla kulečníku. Důležitou roli hraje i etiketa. Gentleman club, který sdružuje muže všech věkových skupin, tak dostává svému jménu.

OBRAZEM: V Muzeu Vyškovska představují i téměř zapomenutá řemesla

Vyškov – Kovářství, stolařství, ševcovství, tkalcovství, hrnčířství, ale také třeba pernikářství. Nejen tato tradiční, některá už skoro i zapomenutá řemesla, jsou momentálně k vidění v Muzeu Vyškovska.

Jiní jen přihlíželi. Vojín z vyškovské posádky ženě zachránil život

Vyškov – Ženu v bezvědomí uložil do stabilizované polohy, zajistil dýchací cesty a přivolal zdravotníky. Díky pohotové reakci jí zachránil život. Vojín Jiří Chromulák, který je účastníkem kurzu základní přípravy ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově, tak ve středu za záchranu lidského života dostal ocenění.

Knihovna pomáhá malému dítěti. Lidé můžou nosit víčka

Vyškov – V létě díky dobrovolným pletařkám odeslali organizátorům akce Upleť čtverec tři krabice čtverců. V září mohli lidé jejím prostřednictvím přispět nadačnímu fondu Světluška. Nákupem drobností se nashromáždilo přes dva tisíce korun. Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka však pomáhat nepřestala. Nyní se zaměřila na podporu nemocného třináctiměsíčního Lukáška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies