VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYŠKOV

Kříž nebyl vidět. Od trati ho proto přesunuli k chodníku do Purkyňovy ulice

Vyškov – Dlouhé roky byl ukrytý očím veřejnosti. Kříž, který se nacházel u trati u podjezdu ve vyškovské Purkyňově ulici, možná zaznamenalo jen několik cestujících, kteří kolem něj projížděli vlakem. V uplynulých dnech však dostal nové místo. U nájezdu k blízkému silu.

OBRAZEM: Děti přinesly na úřad radost. Jeho pracovníkům zazpívaly

Vyškov – Byly už například v notářské kanceláři, domově důchodců i Knihovně Karla Dvořáčka. A ve středu dorazily k vyškovským úředníkům z oddělení občanských průkazů. Děti ze Základní školy Havlíčkova Vyškov dospělé navštěvují pravidelně.

Nová past na příliš rychlé řidiče. Zařízení je vyfotí ve Vyškově

Vyškov – Radar změřil rychlost, v případě jejího překročení řidiče hlídka zastavila a přestupek vyřešili na místě. Dosavadní systém, kdy policisté měřili rychlost běžnými radary a mobilním stacionárním radarovým zařízením, postupuje k propracovaněj­šímu. Vyškovští policisté po dohodě s městem kontroly zintenzivní. K tomu využijí i automatizované zařízení.

Advent naruby: školáci nosili dárky, které dostanou děti z chudých rodin

Vyškov – Jak vypadá advent naopak? Vykládat by o tom mohli žáci čtvrté třídy ze Základní školy Nádražní 5. Vyrobili adventní kalendář, ze kterého však čokolády neujídali. Každý den jeden z nich donesl dárek, který schoval do krabice. Věci poputují dětem ze sociálně slabých rodin.

OBRAZEM: Lidé se dočkali. Ve Vyškově začaly vánoční trhy

Vyškov – Políbení pod jmelím na Štědrý den má zajistit lásku až do příštích Vánoc. Kdo doma ještě větvičku nemá, nemusí zoufat. Pořídit si ji může na vyškovských vánočních trzích, které odstartovaly v pondělí ráno.

Silnice z Drnovic do Ježkovic je zavřená pro kamiony. Jeden se tam vzpříčil

Vyškovsko – Kamion napříč silnicí komplikuje aktuálně provoz mezi Drnovicemi a Ježkovicemi. Cesta spojující Blansko s Vyškovem tak je pro nákladní auta od pondělních časných ranních hodin zcela neprůjezdná.

Práce na obsáhlé publikaci o Vyškovu trvala patnácti autorům 5 let

Vyškov – Na první pohled překvapí váha a velikost. Při druhém pak člověka potěší obsah. Řeč je o nové publikaci Vyškov – dějiny města, která byla v minulých dnech nejen pokřtěna, ale také uvedena do prodeje. Přešlo jen několik desítek hodin a první várka byla vyprodaná. Další na pult turistického informačního centra dorazí tento týden.

Po letech správně. Osada Zouvalka se přesouvá pod Prusy

Vyškov, Prusy-Boškůvky - Nachází se na místě zaniklé vsi Tlustomasty. První zmínka o obci pochází z roku 1353. Někomu je možná dodnes známá přezdívka Tlustomacek. Vznikla prý podle toho, že tamní hostinský byl tlustý jako macek. Malá osada Zouvalka leží u silnice II/431 ve směru z Vyškova do Bohdalic-Pavlovic v katastru Prus-Boškůvek. Její okolí pod ně sice spadá, samotná osada je však jednou z místních částí Vyškova. A právě to se má změnit.

Nové obvody určí, do které školky dítě patří. I tak budou mít rodiče na výběr

Vyškov – Nemáme místo. I takové odmítnutí slýchávaly matky nejen ve vyškovských mateřských školách. Změnit to má novela školského zákona, respektive jí stanovené povinné vytvoření školských obvodů.

Malý zájem o vesnické obchody? V Kučerově hrozí, že lidé o ten svůj přijdou

Vyškovsko – Kdo chtěl ještě nedávno čerstvý chleba, musel na nákup do Vyškova. Obyvatelé jeho místní části Hamiltony totiž byli skoro rok bez obchodu. Letos v květnu se jim rozhodl pomoct hamiltonský rodák Milan Pospíšil. Obchod znovu otevřel. Po téměř tři čtvrtě roce může bilancovat.

Stadion postaví firma z Rousínova. Lidé si zabruslí možná už koncem roku 2017

Vyškov – Cena a délka výstavby. Dvě kritéria, ke kterým vedení vyškovské radnice přihlíželo v případě nabídek pro výstavbu a provozování zimního stadionu. Koncesní smlouvu už vyškovští zastupitelé podpořili. Město ji uzavře se společností Zimní stadion Vyškov z Rousínova. „Jde o dceřinou společnost firmy H+H, která staví a provozuje stadiony nejen v Česku, ale i v zahraničí. Není tedy nijak neprověřená. Pokaždé si kvůli účetnictví zakládá dceřinou společnost. Tímto završujeme víc než dvouleté úsilí," potvrdil starosta města Karel Goldemund.

OBRAZEM: Třináctý ročník vánoční výstavy hned na začátku zaznamenal rekord

Vyškov – Letošní motto zní: Do Vánoc oděná. I proto návštěvníky upoutají zejména panny se sukněmi z větví jehličnanů ozdobených baňkami a světýlky. Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka zahájila tradiční prodejní vánoční výstavu, kde si lidé můžou nakoupit třeba dekorace nebo drobné dárky pod stromeček.

Zoopark bude mít největší kolekci domácích turů. Překoná i berlínský Tierpark

Vyškov – Půjde o největší investici za několik posledních let. Od příštího roku bude hostit nejen andulky, které mají původ u protinožců, ale i malé klokany. Práce na novém pavilonu Austrálie, který vzniká ve vyškovském zooparku, jsou v plném proudu. Otevřít by měl na hlavní sezonu, což je oproti původním plánům o rok později.

Chodník jako ze zlata: čtyřsetmetrový úsek ve svahu vyšel na 4,5 milionu korun

Vyškov – Nachází se ve svahu, proto se jeho cena vyšplhala na několik milionů korun. Právě z toho důvodu o něm starosta Vyškova Karel Goldemund prohlásil, že stojí tolik, jako by byl ze zlata. Nejdražší chodník ve střední Evropě, jak říká, je hotový. Obyvatelé vyškovské místní části Lhota na něj čekali patnáct let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies