VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

21.2.2016

Sport v Brně dostává od města méně než kultura. Dotace ovlivňují výsledky, tvrdí

Jižní Morava - Kolik letos obce na jižní Moravě věnují na rozvoj sportu z rozpočtů, už ve většině míst politici odsouhlasili. Zatím ale peníze nerozdělili konkrétním klubům. I pro mnoho z těch, které hrají nejvyšší soutěže, jsou dotace od obcí a měst klíčové. Nezaplatí bez nich pronájem za sportoviště, cesty sportovců na utkání nebo ligové licence. Letos si polepší týmy v Blansku. V Brně zvyšování příspěvků neplánují.

19.2.2016

Mám za sebou nejlepší sezonu, říká sympaťák vyškovských sportovišť Němeček

Vyškov – Podle propozic měla sportovního sympaťáka okresu Vyškov za rok 2015 vybrat odborná komise z nominací čtenářů Vyškovského deníku Rovnost a fanoušků. Zřekla se však svého práva, protože v e-mailech a novinových kuponech doručených do redakce převažovalo jedno jméno.

19.2.2016

Kam za sportem nejen na Vyškovsku

Vyškov – Po krátké přestávce pokračuje druhá liga futsalistů. Sedmý Amor Vyškov hostí osmé Vítkovice. Jen vítězství jej udrží ve hře o třetí místo, pokud by si všechny body odvezly Vítkovice, přeskočí Vyškovany v tabulce.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2016

Nejlepším sportovcem Vyškovska je nohejbalista Müller. Klubům vládnou ragbisté

Vyškovsko /FOTOGALERIE/ - Snad se ani nedalo čekat nic jiného. Nejlepším sportovcem okresu za rok 2015 se stal nohejbalista Martin Müller a nejúspěšnějším kolektivem ragbisté Jimi RC Vyškov. Müller je sice hráčem Modřic, ale bydlí ve Vyškově. V loňském roce vybojoval titul mistra Evropy a k tomu tři domácí tituly. Nikdo jiný z Vyškovska nezískal víc. Ragbisté se po dlouhých letech vrátili na stupně vítězů v extralize a chlubí se stříbrnými medailemi.

17.2.2016

Procházkův memoriál v Rousínově vyhráli volejbalisté Vítovic

Rousínov /FOTOGALERIE/ – V pátém ročníku Memoriálu Jana Procházky se v nové rousínovské hale utkalo šest týmů z okresní volejbalové soutěže mužů. Nejprve hrály ve dvou tříčlenných skupinách a pak ve vyřazovacím play-off. Po vyrovnaných utkáních se do finále probojovalo domácí družstvo a téměř domácí Vítovice. Ty s bývalým ligovým hráčem Petrem Chromým pak ve finále jednoznačně zvítězily a obhájily loňský primát.

17.2.2016

Anketa je dobrá reklama, říká šéf okresního sdružení České unie sportu Moudrý

Vyškov /ROZHOVOR/ – Obhájí pozici krále sportovců Vyškovska atlet Jan Osolsobě, nebo na rok předá pomyslné žezlo někomu dalšímu? Kdo byl největším sportovním talentem okresu v uplynulém roce 2015, které kolektivy byly nejlepší? Tyto a další otazníky zodpoví čtvrteční galavečer v Besedním domě ve Vyškově, jímž vyvrcholí anketa Sportovec okresu 2015. Jejím hlavním garantem bylo okresní sdružení České unie sportu. „Je to nejviditelnější akce, kterou pořádáme, ale rozhodně je jich mnohem víc," upozornil předseda okresního sdružení Jiří Moudrý.

15.2.2016

Juniorky Vyškova se v Ostravě zaskočit nenechaly. Zvítězily jasně dvakrát 3:0

Ostrava – Představu vyškovských volejbalových juniorek na klidný výlet na sever Moravy poněkud nahlodal výsledek páteční předehrávky, v níž jejich druhý soupeř v předkvalifikaci o postup do extraligy TJ Ostrava B porazil lídra tabulky Junior Brno. Vyškovanky to ale správně vzaly jako varování a roli favorita splnily.

AKTUALIZOVÁNO
14.2.2016

Volejbalisté Bučovic si pojistili druhé místo. Z Holubic si odvezli jednu výhru

Holubice /FOTOGALERIE/ – Několik let po sobě byli zvyklí soutěž suverénně vyhrávat, ale nyní museli odrážet útok okresního rivala na své alespoň druhé místo. V holubické hale se to volejbalistům Sokola Bučovic podařilo už v prvním utkání.

12.2.2016

Velký florbalový souboj má konečně termín. Možná jej stihne stihne i Dufek

Vyškovsko – Souboj na ostří nože. Bitva, která klidně může rozhodnout o titulu. Každopádně vyhecovaný duel o florbalové Vyškovsko. To je odložený třetiligový střet Ivanovic na Hané a Bučovic. Už víme, kdy vypukne. V tomto týdnu rozhodla příslušná svazová komise, že první březnovou neděli a bude jej hostit hala ve Vsetíně.

12.2.2016

Kam za sportem nejen na Vyškovsku. Volejbalové derby hostí Holubice

Vyškov – Jednoznačně největším lákadlem sportovního víkendu na Vyškovsku je sobotní derby druhé ligy volejbalistů TJ Holubice – Sokol Bučovice. Téměř souběžně se okresní volejbalisté utkají v Rousínově v memoriálu Memoriálu inženýra Jana Procházky.

11.2.2016

V druholigovém volejbalovém derby Holubice - Bučovice půjde o druhé místo

Holubice – Na podzim se v Bučovicích o body rozdělili. I další průběh druhé ligy volejbalistů naznačil, že výkonnostní náskok sokolů před okresním rivalem z Holubic není tak veliký, jak býval.

10.2.2016

Němeček přidal do medailové sbírky AHA Vyškov zlato, Šťastná bronz

Ostrava-Vítkovice – Seriál halových mistrovství Moravy a Slezska zakončilo klání dorostu, juniorů a dospělých v nové vítkovické hale. Sbírku dosavadních sedmi medailí reprezentantů AHA Vyškov vyšperkoval o další zlatou Jiří Němeček a dorostenka Natálie Šťastná přidala bronz. V přespolních bězích se opět prosadili závodníci z Drnovic.

9.2.2016

Futsalisté Hustopečí jsou poslední v divizi, ale ve Vyškově sahali po bodu

Vyškov – Od nové sezony už se nejmenují Pivovar, ale Brikety-pelety Štěpán. Po špatném začátku se vyškovští divizní futsalisté šplhají na pozice, na kterých byli zvyklí se pohybovat. Na vítězství v utkání s posledním týmem tabulky se ale hodně nadřeli.

8.2.2016

Vyškovské volejbalové juniorky rozehrály baráž o extraligu. Prohrou i vítězstvím

Vyškov – Po krátké přestávce pokračovala druhá liga volejbalistů, pozornost fanoušků sportu pod vysokou sítí ale tentokrát byla upřena do Vyškova. Na místní juniorky, které rozehrály kvalifikaci o postup do extraligy. S Bílovcem se rozešly zápasovým smírem, který na obou stranách vyvolal rozpačité pocity.

7.2.2016

Torzo futsalového Amoru Vyškov odolalo v Brně vlčí přesile

Brno – Poprvé jel s týmem k soupeři, jenže se značně prořídlým vojskem. Přesto kouzlo trenéra futsalistů Amoru Vyškov Tomáše Galii zapůsobilo i v Brně. Torzo jeho týmu sebralo bod Žabinským Vlkům za remízu 3:3.

4.2.2016

Trenér volejbalových juniorek doporučuje využít případnou historickou šanci

Vyškov – Navázat na výborný podzim, kdy vyhrály svoji skupinu první ligy, chtějí volejbalové juniorky Vyškova v nadstavbové části soutěže, která pro ně začne v neděli. „Už teď je to úspěch, ale chceme dokázat víc," říká trenér družstva Vladimír Golda.

4.2.2016

Jihomoravští atleti a olympijský limit? Čeká se u dálkaře Jušky i výškařky Hrubé

Brno – Nabytý atletický rok, který může mít slastný závěr. Atleti před sebou mají halové mistrovství světa, evropský šampionát na dráze a sezona vyvrcholí v olympijském Riu de Janeiro. Halová sezona nabírá na obrátkách a i jihomoravští závodníci už pomalu myslí na srpnový svátek všech sportovců. „Letos je to specifické. Vrcholů bude hodně a záleží na disciplíně, ve které atlet startuje. Většina hvězd však halu upozaďuje a směřuje vše k olympiádě," říká brněnský trenér Stanislav Joukal.

2.2.2016

Basketbalisté klopýtli s Hodonínem i na jeho palubovce

Hodonín, Znojmo – Výjezdy vyškovských basketbalistů na jih Moravy jim vynesly jen padesátiprocentní zisk, protože v Hodoníně jim nevyšel začátek a pak bohužel i koncovka.

2.2.2016

Okresní futsalové derby jihomoravské divize režírovali Mikloška s Pánkem

Vyškov – Další kolo futsalové divize bylo ve znamení okresního derby Klobouček s bývalým Pivovarem. Bohužel domácí mají problémy s hráčským kádrem, takže se zápas změnil ve střelecký koncert hostujících hráčů Jana Miklošky a Jana Pánka. Ještě větší kanonádu spustil Lazor-Domus na branku někdejšího mistra republiky z Havlíčkova Brodu. V krajském přeboru bučovičtí orli unikají z pásma sestupu.

1.2.2016

Jiří Osolsobě přidal ke stříbru i titul mistra Moravy a Slezska

Ostrava-Vítkovice – Čtyři medaile získali atleti AK AHA Vyškov z mistrovství Moravy a Slezska mladšího a staršího žactva ve Vítkovicích. Tu nejcennější přivezl Jiří Osolsobě ve vrhu koulí. Navázal tak na nedávné druhé místo v sedmiboji.

1.2.2016

Čtenáři zvolí sportovního sympaťáka

Vyškov /ANKETA/ – Nejlepšího sportovce okresu Vyškov za rok 2015 představí okresní sdružení České unie sportu na slavnostním galavečeru v Besedním domě ve Vyškově ve čtvrtek 18. února. Anketa obsahuje osm kategorií a vítěze vybere odborná komise z veřejné nominace, která proběhla na internetových stránkách ČUS.

31.1.2016

Ani nejlepší tým II. ligy proti Amoru neuspěl. Futsalisté remizovali s Jeseníkem

Vyškov /FOTOGALERIE/ – To nejtěžší mají za sebou. Po druhém Třinci a třetím Zlínu hostili futsalisté Amoru Vyškov lídra druhé ligy AC Jeseník. Na dvě vítězství navázali remízou, která se vzhledem k dění na palubovce dá rovněž považovat za velký úspěch.

29.1.2016

Kam za sportem nejen na Vyškovsku

Vyškov – Po ligových fotbalistech MFK Vyškov začínají hrát přípravná utkání i kluby nižších soutěží. Rousínov i Bučovice ovšem nastoupí na umělých trávnících v Brně. Vyškovští v sobotu dopoledne přivítají rezervu prvoligového 1. FC Slovácko. Futsal nabízí druholigovou lahůdku, Amor hostí lídra tabulky z Jeseníku. Nedělní Lazor cup byl zrušen.

29.1.2016

Futsalisté Amoru hostí nejlepší tým druhé ligy Jeseník, Lazor cup byl zrušen

Vyškov – Seriál soubojů s týmy ze špice tabulky futsalistů Amoru Vyškov pokračuje. Nyní dokonce zápasem s tím úplně nejlepším. V hale ZŠ Purkyňova se v sobotu večer představí lídr druhé ligy Gamaspol Jeseník.

28.1.2016

Plány? Maraton do kopce okolo Matterhornu, řekl běžec Lukáč v online rozhovoru

Vyškov – Vyhrát pravidelnou anketu „Hvězdný výkon Vyškovska. Kdo se potkal s formou?" bylo pro něho asi těžší než u předchozích vítězů. Vyškovan Anry Lukáč k tomu musel uběhnout 142 kilometrů za čtyřiadvacet hodin. A to není nikde registrovaný a pro vlastní potěšení běhá teprve několik roků. Není divu, že právě výkon sportovního nadšence nejvíc imponoval čtenářům Vyškovského deníku Rovnost a opravdovým sportovním fanouškům, kteří jej vyhodnotili za nejlepší v posledních dvou měsících loňského roku. Jeho vítězství bylo naprosto suverénní. V úterý odpovídal čtenářům v online rozhovoru.

27.1.2016

Atlet vyškovského AHA Jiří Osolsobě je vicemistr Moravy a Slezska ve víceboji

Ostrava – Pětibojem dívek a sedmibojem chlapců začaly v ostravské hale mistrovské halové soutěže v atletice. V obou případech se závodilo ve všech věkových kategoriích. Už tak silnou moravskou konkurenci vyztužili závodníci z Čech i ze Slovenska. Prapor vyškovského AHA drželi hlavně hoši. Starší žák Jiří Osolsobě je vicemistrem Moravy a Slezska, dorostenec Dominik Papp byl čtvrtý a starší žák Jan Pospíšil pátý. Všichni si utvořili nové osobní rekordy a dva tyčkaři, Dominik Papp a Sebastian Hajzler, vstoupili do klubu „třímetrových".

26.1.2016

OBRAZEM: Volejbalistům Vyškova vyšly odvety. Béčku Holubic povolili jen set

Vyškov – Podzimní okresní derby v nejvyšší krajské soutěži volejbalistů ovládlo na domácí palubovce holubické béčko, když Vyškovu ve dvou zápasech nepovolilo ani set. Teď se ale karta obrátila. V odvetách se naopak dařilo Vyškovským, kteří měli se soupeřem trochu problémy jen ve druhé sadě prvního zápasu, kterou prohráli.

26.1.2016

Ve futsalové divizi nebodovaly z okresu jen Kloboučky. Měly nejtěžšího soupeře

Vyškov – Soupeře z horních pater tabulky měli všichni tři okresní zástupci ve futsalové divizi. Výhry vyškovských týmů jsou proto velice cenné. Kloboučky by to na půdě lídra tabulky měly těžké, i kdyby nastoupily kompletní, k čemuž měly hodně daleko.

25.1.2016

Futsalisté Amoru padli v Třinci již v prvním poločase

Třinec – Futsalisté Amoru Vyškov v Třinci nastoupili s nedoléčenými brankářem Kotulánem a útočníkem Chubirkou a torzo mužstva dokázalo favorizovanému druhému týmu tabulky vzdorovat jen v úvodu. O výsledku rozhodl prakticky už první poločas.

24.1.2016

Holubice přibrzdily Slezany na cestě do baráže. Dvakrát porazily Beskydy

Holubice /FOTOGALERIE/ – Z Holubic odjel poražený vítěz. Nelogické? Jen zdánlivě. Volejbalisté Holubic na své palubovce dvakrát porazili již téměř jistého vítěze druhé ligy Školský sportovní klub Beskydy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení