Při domácím turnaji obrátili i přes minimum hráčů papírové předpoklady na hlavu. To platí o víkendovém počínání florbalistů Sokola Ivanovic na Hané.

V morkovické sportovní hale se uskutečnil předposlední turnaj letošní sezony Jihomoravské soutěže mužů divize II. Pořadatelství se ujal právě ivanovický klub. Ani o tomto víkendu nechtěl porušit tradici jeho domácího prostředí a uspět. Tentokrát to ale bylo těžší než kdykoli předtím.

Do cesty se Sokolu postavil druhý tým tabulky Uherské Hradiště a také velký soupeř mužstvo Bystřice pod Hostýnem. S ním mají Ivanovice dokonce pozitivní bilanci, ale teď tu byl ještě jiný závažnější problém. „Chybí nám spousta hráčů, máme tu brankáře a osm lidí do pole,“ uvedl vedoucí družstva a zároveň i jeho brankář Michal Večeřa.

Přestože je Sokol zvyklý hrát minimálně na dvě celé pětky, odvedl bojovný výkon. V prvním střetnutí čelily Ivanovice tlaku Uherského Hradiště s třemi obránci a pěti útočníky. To ovšem jen do šesté minuty, ve které přišla další pohroma. Po jednom ze střetů se zranil jeden střední útočník. I tak držel Sokol s favoritem krok skoro celé utkání. Ještě dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný, když na obou stranách světelné tabule svítila trojka.

Pak ale přišel diskutabilní zákrok jednoho z hradišťských hráčů na ivanovického obránce ve středu hřiště. Faul se nepískal a hosté využili momentu zmatků k vítězné brance. „Drželi jsme v tomto složení dlouho super výsledek. Po tom střetu hráčů rozhodčí nepískal a my přestali hrát. Je to velká škoda,“ litoval Večeřa.

Ivanovice po oddechovém čase otevřely hru, protivník přidal ještě jeden zásah a nakonec vyhráli 5:3. Poslední duel celého florbalového dne patřil vždy vypjatému souboji Ivanovice versus Bystřice pod Hostýnem. Ta v případě předpokládaného vítězství už mohla slavit postup do vyšší soutěže. Její šance se ještě zvýšily, když z ivanovické sestavy vypadl ze zdravotních důvodů další hráč. Zbylo tak jen sedm statečných.

„Myslím, že divákům stačil pohled na obě střídačky. Na té soupeřově bylo dvakrát více hráčů,“ popsal zápas vedoucí mužstva. V sobotním boji se Sokol ještě více semkl. Favorita se držel zuby nehty. Vsadil na rychlé protiútoky a ve třetí třetině hostům dokonce utekl o dva góly na 6:4. Domácí dostali během minuty dva góly, a třicet vteřin před koncem bylo vyrovnáno. Bystřice potřebovala vyhrát, a tak zkusila i při vyrovnaném stavu hru bez brankáře. Ivanovice ale odolaly a v poslední vteřině sami mohly vyhrát. Souboj mužstvev nakonec skončil remizou.

Dvě kola před koncem jsou Ivanovice na desátém místě s tím, že si již nepolepší. Sezonu zakončí za čtrnáct dní v Dubňanech. „Velké Pavlovice nás mohou dohnat, takže s těmi musíme uspět. Chceme se rozloučit se sezonou důstojně a porazit týmy, které bychom měli,“ dodal Večeřa. V tamní hale se jeho tým utká s Velkými Pavlovicemi a Mikulovem.