Amor Vyškov dokázal proti kuřimskému Arsenalu otočit opět nedobře se vyvíjející skóre. Pivovar v Havlíčkově Brodě dokonce dotáhl pětigólové manko, ale na celkový zvrat mu chyběly síly. Lazor-Domus se doma tradičně trápil s týmem „pěti kamarádů" z Brna-Kohoutovic.

Amor Vyškov – Kuřim 7:5

Poločas: 2:4. Branky: Ševčík 2, Galia 2, Bačovský, Lukeštík, M. Petlach. Amor: Kotulán – Galia, Oravec, Lukeštík, Janovský – M. Petlach, Bačovský, Petřek, Ševčík.

V minulé sezoně prohrál Amor doma s kuřimskými „kanonýry" 1:10 a dlouho to vypadalo, že si hosté odvezou všechny body i letos. Domácí sice rychle šli Galiou a Ševčíkem dvakrát do vedení, ale aktivně hrající hosté do přestávky otočili skóre na 2:4. Do druhého poločasu stáhli domácí hru na šest hráčů. Bačovský snížil, ale hosté zase rychle kontrovali na 3:5. V polovině druhé půle přežili domácí střelu do tyče a pak už vzali režii do svých rukou. Skóre obrátil ve 36. minutě pohotový Ševčík. Pak domácí skvělým zákrokem podržel brankář Kotulán a Galia po uličce od Bačovského poslal z jedničky míč do šibenice. I když hosté se snažili tlačit a měli i dvě jasné šance, vývoj zápasu už nezvrátili.

„Ten minulý debakl jistě visel hráčům v hlavách, ale dokázali se s tím porvat. Zápas se dá popsat jako veliký vyškovský obrat. Zatímco s Brodem jsme obrat nedokonali a získali jen bod, tak s Kuřimí se povedl. Po nepříliš výrazné první půli jsme se neuvěřitelně zdvihli. Bylo to vítězství vůle a morálky. Velká změna oproti závěru loňské sezony. Děkuji za to všem," chválil mužstvo prezident klubu a trenér Antonín Petlach.

Havl. Brod – Pivovar 11:10

Poločas: 5:2. Branky: Pospíšil 3, Jakeš 3, Kolečkář 2, Plšek, Novák. Sestava: Gregor – Novák, Plšek, Pospíšil, Jakeš, Kolečkář.

K utkání Vyškovští odjeli s torzem mužstva, protože výkop byl již v 18.00 hodin a na sraz v 15.00 se řada hráčů pro pracovní povinnosti prostě nemohla dostavit. Navíc výprava uvízla v koloně na dálnici, takže do utkání vyběhla bez jakéhokoliv rozcvičení. Přesto byl začátek z vyškovského pohledu vynikající. Dvěma brankami Kolečkáře šli hosté do vedení, jenže domácí postupně do poločasu otočili až na 5:2. Když ve druhé půli zvýšili na 6:2, zdálo se, že je rozhodnuto.

„Za stavu 7:3 se nám povedl husarský kousek, kdy jsme za devadesát vteřin vstřelili soupeři pět branek a vyrovnali na 8:8. Po vyrovnávající brance si domácí vzali oddechový čas, který je postavil na nohy. V závěrečné pětiminutovce třemi brankami pojistili své vedení na 11:8. Skvělým závěrem hrou bez brankáře jsme dokázali už jen snížit na rozdíl jedné branky a prohráli. Cením si toho, že hráči domácím nedarovali nic zadarmo a o dobrý výsledek se dokázali poprat a oceňuji i obětavost Petra Gregora, který se po vážném zranění postavil do branky," konstatoval trenér Libor Šmarda. „Být nás alespoň o jednoho víc, určitě bychom v Brodě vyhráli," dodal kanonýr týmu Jaroslav Kolečkář.

Lazor-Domus – K 5 Brno 3:5

Poločas: 2:3. Branky: Haumer Petr, Jiří Růžička, Jan Daněk. Sestava: Slovák – D. Gottvald, Benda, Daněk – R. Tobolík, Haumer, Růžička, F. Novotný.

Útočně laděný domácí tým má vždy problémy se zataženou, defenzivní hrou brněnského týmu. Ten si opět s tvořením nějaké hry hlavu nelámal. Většinou nakopával dlouhé míče na domácí polovinu nebo je tam posílal dlouhými výhozy hned brankář. Když se k tomu připojila vysoká efektivnost v zakončení, byla porážka domácích na světě.

„Oni to prostě na nás umějí. Gólman to hodí dopředu a dělejte si tam s tím, co chcete. Skoro ze všeho, co dostali před naši branku, dali gól a naopak velice dobře jim chytal brankář," konstatoval Martin Lička tentokrát z pozice vedoucího týmu, protože se chystal na operaci kolena.

Divize E

Další výsledky: Tomson Brno – Bílovic 4:1 (2:1), Nasan Brno – Tango Brno B 1:3 (1:0), Helas Brno B – Žabinští Vlci Brno 8:0 (4:0).

12. Bílovice 5 1 0 4 12:39 3

Příští kolo: Pivovar Vyškov – Helas Brno B (pátek 2. 11. 20.00 ZŠ Purkyňova), Tango Brno B – Lazor Vyškov (sobota 3.11. 17.00 Brno-Vodova), Žabinští Vlci Brno – Amor Vyškov (sobota 3.11. 19.15 Brno-Bohunice)

Krajský přebor

Kloboučky – Oslavany 7:7 (4:1), branky: Štrublík 3, Koval 2, Martin, Handlíř.

Silůvky – Sokol Bučovice 0:7 (0:3), Nevole 2, D. Svoboda 2, Přibilík Dufek Mašlik.

Další výsledky: Černovice – Ivančice 5:6 (1:3), Mitra Brno – Technika Brno 2:7 (0:1), Líšeň B – Agromeli Brno B 3:7 (1:4), Slovan Brno – Toka Brno 1:13 (0:4).

Okresní přebor

3. a 4. kolo (dohrávka) – VÚH Lípová Vyškov: United Vyškov – Nafta Mouřínov 11:2 (4:0), Grepl Martin 4, Pytela Jan 3, Trávníček Michal 2, Gryc David 2 – Pernica Michal, Petřík Lukáš; Pivovar Vyškov – Nafta Mouřínov 12:3 (8:0), Gregor Petr 5, Zapletal Petr 3, Kolečkář Jaroslav, Holzer Michal, Lukášek Michal, Plšek Michal – Bárek Libor 2, Venera Jaromír; United Vyškov – TJ Mouřínov 8:4 (4:2), Trávníček Michal 4, Gryc David 2, Chaloupka Pavel, Toman Jiří – Navrátil Marek 3, Křivánek Radovan; Pivovar Vyškov – TJ Mouřínov 0:5 (0:2), Navrátil Rostislav 2, Vintr Dalibor 2, Sádlík Michal.

18. Nafta Mouřínov 13 1 0 12 40:123 3

Střelci branek: Henek Aleš (Litrpool Studnice) – 31, Ševčík Milan (Amor Vyškov) – 28, Hradil Radek (Fifák Nouzka) – 26, Tobolík Radek (Lazor-Domus) – 26, Volec Lubomír (Orli Bučovice) – 26, Gregor Petr (Pivovar Vyškov) – 26, Trávníček Michal (United Vyškov) – 24, Grepl Martin (United Vyškov) – 22, Gryc David (United Vyškov) – 22, Lazor Jaromír (Sokol Bučovice) – 20, Maláč Jakub (JČ Marefy) – 20, Kolečkář Jaroslav (Pivovar Vyškov) – 20, Holler Jiří (Orli Vyškov)  – 18, Kopáček Lukáš (Bučanda Slavkov) – 18, Lička Martin (Lazor-Domus) – 18, Navrátil Marek (TJ Mouřínov) – 18, Přibilík Martin (Sokol Bučovice) – 17, Vymazal Radek (Amor Vyškov) – 17.