Na populární lyžařské Jizerské padesátce mělo i Vyškovsko tradičně početné zastoupení a byť se jeho zástupci neobjevili v pořadí nejlepších, za výkon zaslouží uznání. Letošní ročník byl totiž náročnější než obvykle. „Na začátek ledna a v těchto oblastech byly opravdu nezvyklé podmínky. Sníh byl mokrý, zledovatělý a firnový, běželo se špatně. A kdo špatně namazal, neměl to lehké. Asi proto jsme skoro všichni jeli asi o čtvrt hodiny horší časy, než jezdíváme,“ sdělil Jaroslav Trávníček, který v nejstarší věkové kategorii zvládl pětadvacítku za 2:06 hod. O šest minut rychleji zaběhl stejnou trasu další veterán Zdeněk Doležal z Lulče.

Kompletní padesátku zvládli například Luboš Zavadil, který časem rovné tři hodiny obsadil solidní 241. místo, dále Jaroslav Trávníček ml. (721. místo/3:26 h.), Jiří Martinovič (730./3:27), Ivo Zavadil (865./3:33), Petr Burian (1344./3:33), Petr Skřivánek (1662./4:04), P. Kilián (1890./4:13), Bedřich Burian (2240./4:27), Zdeněk Horníček (2257./4:27) František Kučera (2572./4.42). Všichni v kategorii do padesáti let. Jizerku absolvovalo téměř čtyři tisíce lyžařů, poloviční trať asi devět set veteránů.