V prvním duelu měl před sebou těžkou úlohu, když zavítal na palubovku jednoho z největších favoritů sdruženého oblastního přeboru, Mikulova. A to se od úvodního rozskoku projevovalo. Domácí převyšovali hosty dobrou střelbou a také lepším doskakováním pod oběma koši. Už do poločasu si Mikulov vytvořil klidný šestnáctibodový náskok, který navyšoval i ve třetí čtvrtině. V poslední části hry trochu polevil, hosté naopak přidali a konečné skóre upravili na přijatelných 77:57. „Soupeř byl lepší. Přes jeho značné vedení jsme se však nevzdali a podařilo se stav korigovat,“ řekl trenér hostů Jiří Fojt. Střelecky se dařilo třináctibodovému Charousovi a Růžičkovi s deseti body.

Další souboj o mistrovské body čekal vyškovské v neděli. Znovu přitom nemohli využít domácího prostředí, když los soutěže jim zavelel vydat se do Židlochovic. Toto utkání už dávalo hostům větší šance na úspěch, i když v úvodu to obraz hry nepotvrzoval. „Začali jsme špatně v obraně a domácí se dostali do snadného a vysokého vedení,“ okomentoval Fojt. Náskok domácích se vyšplhal až na sedmnáct bodů v půli zápasu, ale pak začali úřadovat Vyškovští. Mladá parta na hřišti řízená zkušeným Charousem se nevzdala, přidala na důrazu a dokázala ještě nepříznivý vývoj zvrátit a vyhrát 83:75. V útoku z hostů dominovali Medgyesy se čtyřiadvaceti body a o dva body méně mající Charous.