Krásensko stoprocentně, Kloboučky napůl

Jedovnice - Domácího prostředí v hale v Jedovnicích na Blanensku využili futsalisté FC Krásensko 04 stoprocentně, FC Kloboučky jen napůl. V turnaji krajského přeboru tam hostili soupeře z dolní poloviny tabulky a chtěli navázat na své okresní kolegy z Manerova a Amoru Vyškov, kteří v prvním turnaji v novém roce proti rovněž relativně slabším soupeřům neztratili ani bod.

24.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Martin Vaněk

Krásensko zvládlo roli favorita na jedničku. Týmu Oranjes Dubňany nadělilo desítku, když soupeře přehrávalo od prvních minut. V poločase vedlo již o šest gólů a mohlo vyhrát vyšším rozdílem než konečným. „Možná pod dojmem vysokého vedení jsme ve druhé půli trochu polevili a nechali si dát několik laciných branek, přesto naše vítězství bylo jednoznačné,“ vysvětlil hrající trenér Pavel Vágner.

Průběh druhého utkání s SOŠ Brno byl zpočátku podobný. Krásenští rychle získali třígólové vedení. Jenže ještě před změnou stran dostali gól a po přestávce hosté snížili až na 2:3. Ve vypjatém závěru s řadou ostrých zákroků zvládl koncovku lépe domácí tým a třemi brankami si zajistil plný bodový zisk.

To, že jsou přece jen silnější než Dubňany, potvrdili Brňané v utkání s Kloboučky, které poměrně jasně porazili.

„Bylo to vyrovnané utkání, ale pak jsme udělali několik chyb, které soupeř potrestal. Museli přejít na hru vabank, ale hosté se dokázali přizpůsobit a dali nám další laciné góly,“ konstatoval trenér Václav Konečný. Dubňany jeho tým po převaze porazil, když se pěti brankami blýskl střelec Jaroslav Grim.

Autor: Zdeněk Vlach