Nohejbalový souboj Davida a Goliáše. Hra kočky s myší. Takové přívlastky padaly před utkáním druhého kola extraligy mezi Vyškovem a velkým favoritem, nově zformovaným týmem SK Liapor Karlovy Vary.

Pro domácí znamenalo sobotní střetnutí letošní premiéru na svém hřišti. Úvod nasvědčoval hladkému vítězství hostů. Ti se dostali po vyhraných dvojicích i trojicích do čtyřzápasového vedení.

„Karlovy Vary jsou jasně lepším týmem, v sobotním utkání jsme mohli jen překvapit. Zalekli jsme se velkých jmen, i když hodně zápasů končilo těsným rozdílem,“ popsal nevydařený začátek domácí kapitán Jan Kaděra.

A měl pravdu, protože ačkoli skóre vypadalo hrozivě, všechny duely se rozhodovaly až ve třetím setu a dva z nich skončily pouze jednobodovým rozdílem. Pak ale hosté polevili a Vyškov se chytil šance. Muller s Grycem ve trojicích díky úspěšné eliminaci silných bloků soupeře vyhráli o jediný míč a snížili. Jejich snahu podpořil také dvousetovým vítězstvím v singlu Jan Kaděra.

Hosté vycítili nečekané problémy a v následující trojici zabrali. Vyškovský Muller se zatím nejdříve jednoduše prosazoval, ale zkušenější polaři Východočechů začali útoky postupně vykrývat. Zápas se dostal do třetího setu. Tam byli o pověstný bod šťastnější hosté a vzdálili se na tři body.

Jiskřičku naděje pro Vyškov vykřesala trojice Zemánek, Kaděra a Procházka. Nevyužili sice v prvním setu vedení, ale ve druhém už bez problémů zvítězili a vynutili si tak třetí dějství. To nabídlo velkolepou podívanou se šťastným koncem pro Vyškov.

Dramatičnost odpoledního střetnutí podpořili i J. Kaděra se Zemánkem, když v nervózním třísetovém duelu přehráli slovenského reprezentanta Makaru s Bíbrem. Od senzační remízy tak dělil domácí nohejbalisty jediný bod.

Rozhodující utkání sehráli Šlézar, Procházka a později střídající M. Kaděra. Nenechali se ale nakazit vyškovským entuziasmem a nedařilo se jim na příjmu ani na nahrávce. Zkušení hráči Karlových Varů vyprovodili domácí z kurtu až příliš jednoduše a zajistili svému týmu celkové vítězství 6:4.

„Prohru nemůžu přiřknout ničemu konkrétnímu, hráli jsme poměrně dobře, soupeř byl šťastnější a má více zkušeností. Kdyby utkání skončilo o dva body pro nás, tak by se nemohl nikdo divit,“ zhodnotil zápas Kaděra.

Bodové konto vyškovských nohejbalistů tak zůstává po dvou kolech nulové. A co na to říká kapitán týmu? „Po prvním zápase v Modřicích je to velké zklamání. V druhém kole jsem ale ukázali, že umíme zahrát s každým. Bohužel se nedařilo posilám z Prostějova, od kterých jsme čekali přece jen více. I když jsme zatím nevyhráli, vykrystalizovala nám solidní sestava. Myslím, že letos ji zřejmě máme nejsilnější v naší historii,“ vyjádřil naděje Jan Kaděra.