Ragbyoví junioři potvrdili nejvyšší cíle

Vyškov /FOTOGALERIE/ - V ligovém semifinále si vedli stejně jako v celé sezoně. Ragbyoví junioři JIMI Vyškov v základní části první ligy vyhráli všechna utkání a problémy nepřipustili ani v semifinále.

14.6.2011

Vyškovští ragbisté na domácím hřišti hladce porazili své vrstevníky z ostravské čtvrti Mariánské Hory.Foto: Anry Lukáč

Na domácím hřišti hladce porazili své vrstevníky z ostravské čtvrti Mariánské Hory a mohou se těšit na boj o zlatou. Fandové vyškovského ragby ale o víkendu prožili i méně příjemné pocity.

Semifinále i finále ligy juniorů se hraje na jeden vítězný zápas a Vyškovští, jako vítěz základní části, mají v obou případech výhodu domácího prostředí. V neděli proti Ostravanům nasadili od začátku ostrý kvapík. Už ve druhé minutě položil první body Menoušek po přečíslení útoku a o dvě minuty později přidal další Jordánek.

Tlak domácích trochu přibrzdilo zranění Hašky, který musel střídat a ve finále určitě nenastoupí. Zlepšenou obranou pak hosté opticky vyrovnali hru, ale narůstání skóre zabránit nedokázali. Ve třinácté minutě položil Martin Kovář a o tři minuty později to po Božkově kopu bylo už uklidňujících 17:0. „Ten dobrý úvod byl velice důležitý, protože pak jsme se přizpůsobili jejich rojové hře. Oni jsou fyzicky vyspělejší. Takže jsem spokojený s výsledkem, ale ve výkonu byly i nedostatky, což je námětem pro finále,“ zhodnotil zápas hlavní trenér juniorů a šéftrenér mládeže v JIMI Vladimír Kovář, jemuž na lavičce sekundují Miloš Husár, Tomáš Kusala a za „starou gardu“ Miloš Michálek.

Hned po přestávce uviděl žlutou kartou domácí Menoušek a hru v oslabení ještě znepříjemnil intenzivní déšť. Výsledek se tak změnil až po dlouhých patnácti minutách, kdy po akci roje skóroval Ondřej Kovář bez prokopu 32:0. Konec zápasu si domácí zkušeně pohlídali.

V areálu Jana Navrátila se v utkání o mistrovský titul v neděli představí pražské Petrovice, které ve druhém semifinále zdolaly rovněž hladce Říčany 36:10.

Žáci bez medaile

Závěrečný ligový turnaj odehráli ve Vyškově starší žáci. Domácí tým si přál medaili a nejskalnější fandové doufali i ve zlatou. Nakonec to nebyl ani bronz.

V semifinále byli Pražané z Pragy lepší po všech stránkách, v zápase o bronz s Mariánskými Horami si domácí zvýšenou bojovností vynutili alespoň prodloužení. V něm se zase prosadil soupeř. „Pro mě to ale takové překvapení není. Kluci netrénují, jak by měli, na tréninky jich chodí málo, a to se muselo projevit. Své si odvedli jen Karel Školař a bratři Dzurňákové, možná ještě i někdo další, ale strhnout ostatní se jim stejně nepodařilo.

Družstvo se nám teď z poloviny obmění a doufám, že tyto porážky budou pro kluky poučením. Bez tréninku to prostě nejde,“ nebral si servítky hlavní trenér družstva Stanislav Štefánek. „Soupeři byli sehranější. Jediné, co snad lze z naší strany kvitovat, byla bojovnost v zápase o třetí místo. Opravdu jsem nevěřil, že se po první porážce dokážeme ještě tak vyburcovat,“ dodal druhý trenér Michal Juřínek.

Extraliga juniorů – semifinále:

Vyškov – Mariánské Hory 39:0 (27:0)

Sestava: Vrána, Formánek, Haška, Celý, Musil, Ondřej Kovář, Jordánek, Voříšek, Josef Toman, Martin Kovář, Chalabala, Fládr, Menoušek, Božek, Jakub Toman. Střídali: Hagara, Schmied, Vynický, Podaný, Zouhar. Luska.

Finále: Vyškov – Petrovice. Neděle 19. června od 14.00 hodin.

Přebor ČR starších žáků:

Semifinále: Tatra Smíchov – Mariánské Hory 31:12 (12:7), Praga Praha – JIMI Vyškov 26:0 (5:0).

O 3.místo: Mar. Hory – Vyškov 12:5 (0:5) po prodloužení.

Finále: Tatra – Praga 19:17 (0:3).

Autor: Zdeněk Vlach