Sokol si přivezl body i porážku

Dubňany - Na florbalisty bučovického Sokola čekali o uplynulém víkendu další dva soupeři. V Dubňanech se v rámci třetí ligy mužů utkali s brněnskými Gullivers a nastoupili také proti Sivicím.

3.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavel Sonnek

První branka vylétla ze strany Bučovic a z gólu se Sokoli radovali díky Draganovi, ovšem záhy se brněnští soupeři vzpamatovali, vyrovnali a první třetina skončila lépe pro brněnský tým. Ještě do půle následující třetiny si převahu udržovali Gullivers. Pak ale přišly střely od Houště a Dragana a poté v závěru prvního utkání Bučovice skórovaly ještě třikrát. Z těsného výsledku 6:5 se nakonec radoval Sokol. „Naše trápení trvalo do poloviny druhé třetiny, kdy jsme začali postupně přebírat taktovku nad průběhem utkání. Po druhé přestávce pokračoval náš nápor a tři branky během pěti minut rozhodly o osudu utkání,“ informoval o prvním sobotním zápasu vedoucí a zároveň jeden z hráčů Jan Stavělík.

Po půlhodinové přestávce se Bučovice vrhly do víru druhého duelu, ve kterém změřily síly se Sivicemi. Protivník vyznačující se velkou pohyblivostí si hned na začátku vytvořil dvoubrankový náskok, který se mu podařilo udržet až do samotného konce. Gólové šance na bučovické straně dokázali proměnit Lazor, Dragan a Houšť. Sivice byly úspěšnější a pěti brankami si zajistily vítězství 3:5. „Tabulkově jsou sice Sivice o pět míst za námi, ale stejně jako v předcházejících soubojích i tentokráte potvrdily, že na nás umí zahrát. Poprvé po osmi zápasech jsme tak odešli bez jediného bodu,“ konstatoval Stavělík.

Ještě dva zápasy chybí do konce třetiligové soutěže a FBC Sokol Bučovice okupuje skvělé druhé místo, což je doposud nejlepším výsledkem za dobu působení celku. Za čtrnáct dní se Bučovice utkají v Jedovnicích ještě s týmem Lanžhotu a čekají na ně také brněnské Židenice.

Autor: Sylva Zbytková

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

V utkání krajského přeboru fotbalistů prohrál Tatran Rousínov na domácím hřišti s FK Mutěnice 2:4.
10

Bystrcký poločas fotbalistům Tatran Rousínov nestačil. Prohráli s Mutěnicemi

Policisté předvedli odebírání otisků prstů, manipulaci se samopaly i ukázky dopadení pachatele. Ve vyškovském sportovním areálu.
16

Kliky, pekelný běh, dopadení pachatele. Lidé si vyzkoušeli povolání policisty

Památek je v kraji stále víc. Nově i soubor sarkofágů nebo statek

Jižní Morava – Větší komplikace při opravách, ale taky snazší cesta k dotacím. Takové jsou pro vlastníky důsledky toho, když se jejich majetek stane kulturní památkou. Na jižní Moravě takových budov nebo věcí od začátku loňského roku přibylo několik desítek. Některé z nich opakovaně.

Machálek nepoznával své bývalé svěřence. Fotbalisté Vyškova opět prohráli

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Vyškovští fotbaloví fandové se po delší době zase pozdravili s trenérem Miloslavem Machálkem. Jenže ten se vrátil coby kouč soupeře a se svým novým týmem z Brna-Líšně si odvezl všechny tři body.