VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byl to rok nohejbalisty Martina Müllera. Stal se sportovcem Vyškova

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Bez nadsázky se dá tvrdit, že vyhrál téměř každou soutěž, ve které nastoupil. O těch vrcholových to platí jednoznačně. Nejlepším sportovcem Vyškova za loňský rok a hvězdou čtenářů Vyškovského deníku Rovnost se stal nohejbalista Martin Müller. Vyškovan je ve službách extraligového českého mistra Sokola Modřice. Jeho vítězství v obou anketách byla zcela jednoznačná.

21.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 21.1.2016
SDÍLEJ:

Nohejbalista Martin Müller.Foto: DENÍK/Zdeněk Vlach

Výsledky obou anket byly vyhlášeny v Besedním domě ve Vyškově na veřejně přístupném slavnostním galavečeru, jehož se zúčastnili představitelé města, v čele s vyškovským starostou Karlem Goldemundem, a zástupci většiny městských sportovních klubů a oddílů. Program moderoval televizní sportovní redaktor David Sobíšek, doprovodnému kulturnímu programu vévodil zpěvák Lešek Semelka.

PODROBNÉ VÝSLEDKY ANKET NAJDETE NÍŽE

Martin Müller se v roce 2015 stal mistrem Evropy ve dvojicích, mistrem republiky ve dvojicích, trojicích a v družstvech. Jednotlivce muž nehraje.

V anketě Nohejbalista roku 2015, kterou pořádá Český nohejbalový svaz, se umístil na vynikajícím druhém místě. Ve vyškovské anketě zopakoval svá vítězství z let 2009 a 2011. „Můj vstup do sezony byl katastrofální, protože jsem moc netrénoval a prošel si osobní krizí. Ale nakonec jsem se i s pomocí trenéra Petra Guldy vybičoval a formu naplánoval skvěle. Když si to tak celé uvědomím, tak si myslím, že jsem dosáhl sportovního vrcholu a výš už jít asi nemůžu. Byla to dokonale fantastická sezona," popsal své pocity z další koruny krále vyškovských sportovců.

Vzhledem k loňským Müllerovým úspěchů nepřekvapuje, že se stal i hvězdou Vyškovského deníku Rovnost, kde o pořadí rozhodla odborná komise s přihlédnutím k výsledkům redakční ankety Hvězdný výkon Vyškovska. Kdo se potkal s formou?, kterou sportovní oddělení pořádá pravidelně každé dva měsíce. V hlavní části vyškovské ankety vystřídal na piedestalu atleta Jiřího Němečka a v redakční moderní gymnastku Nataly Hamříkovou.

Mezi ženami uspěla Šenková

Zatímco o vítězství Martina Müllera v hlavní kategorii městské ankety rozhodla odborná komise na základě nominací z klubů a oddílů, vyškovské sportovní veřejnosti se v kategorii nejoblíbenější sportovec nejvíc zamlouvaly loňské výkony atletky Evy Šenkové. Pořadí v této kategorii určil prostý součet bodů z hlasovacích lístků.

Odchovankyně vyškovského AHA se coby členka juniorského družstva AK Olymp Brno stala mistryní republiky a v individuálním pořadí je čtvrtou nejlepší českou skokankou o tyči a pátou ve skoku vysokém. Z mistrovství Moravy a Slezska má z těchto disciplín titul a stříbrnou medaili. „Zatím se snažím být všestranná atletka, i když nejblíže je mně výška. Ale už jsem zkoušela i víceboje, v létě sedmiboj a v zimě pětiboj. Uvidíme, kam se to nakonec vyvine, ale doufám, že i v letošním roce se zase nějak dobře umístím," radovala se i ze sympatií vyškovských sportovních fanoušků.

Zajímavou sezonu má za sebou mladá hvězdička Vyškovského deníku Rovnost. Juniorka Karolína Zádrapová předvedla svůj vrcholný výkon na mistrovství republiky, když na dráze v běhu na 10 000 metrů vybojovala druhé místo. Potom měla těžký úraz a léto proležela v nemocnici a doma. V neuvěřitelně krátké době se dokázala dát dohromady a na podzim už pomohla družstvu AK Olymp Brno k zisku titulu mistryň České republiky. Hostuje i za AK Drnovice.

Stejně jako loni Jiří Němeček v jednotlivcích ovládl obě kategorie městské ankety, letos to bylo v kolektivech mužské áčko ragbyového Jimi Vyškov. Určitě zaslouženě, protože po dlouhých letech vrátilo vyškovské ragby mezi elitu. Svěřenci trenérů Pavla Paly a Martina Hudáka jsou vicemistry republiky a také letos se bezpečně drží na druhém místě extraligy. „Většina našich soupeřů jsou vyšších a těžších postav než my. Takže my proti tomu musíme postavit velikou bojovnost a techniku. Loni jsme byli stříbrní, takže v tuto chvíli si nemůžeme dávat jiný cíl než opět postup do semifinále a minimálně obhájení druhého místa," řekl trenér úspěšných ragbistů Pavel Pala, který si odnesl i ocenění trenér roku.

Kolektivní část redakční hvězdné ankety ovládl volejbal. Muži Sokola Bučovice za dlouhodobou vysokou výkonnost. Poosmé celkem a posedmé v řadě za posledních deset let vyhráli druhou ligu. Vyškovské juniorky po podzimní části vedou I. ligu a stejné družstvo i krajský přebor II. třídy žen.

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC VYŠKOVA 2015

I. Nejoblíbenější sportovec
(hlasování sportovní veřejnosti)

JEDNOTLIVCI

1. Eva Šenková (340 bodů)
atletika – AHA Vyškov
4. a 5. na MČR ve skoku o tyči a skoku vysokém, 1. a 2. na MMaS ve skoku o tyči a skoku vysokém, 3. v národním programu Zlaté tretry, 1. na MČR v soutěži družstev v dresu AK Olymp Brno v kategorii juniorek

2. Václav Hanulík (306)
atletika – Orel Vyškov
1. ve finále B na European Kids Athletic Games, 5. v národním programu Zlaté tretry v běhu na 200 m, 1. v běžeckém seriálu OBL v kat. mladších žáků

3. Matěj Golda (272)
plavání – Klub plaveckých sportů Vyškov a Zlínský plavecký klub
2×2. a 3. na MČR, 2×3. na Letní olympiádě dětí a mládeže v kat. starších žáků

4. Martin Müller (261)
nohejbal – TJ Sokol Modřice
1. na ME ve dvojicích, 1. na MČR – v extralize družstev, 1. na MČR v trojicích a 1. na MČR ve dvojicích v kat. mužů

5. Tomáš Rada, Žaneta Brizgalová (234)
taneční sport – DSP Kometa Vyškov
3. na MČR do 21 let standardních tanců (STT), 2. pár národního reprezentačního týmu do 21 let STT, 1. na MČR družstev dospělých, 2×2. na MČR družstev do 21 let ve SST a Lat

6. Tomáš Vrtílek (206)
cyklistika – VEUS Vyškov
1. na MČR v BMX v kat. 8 let, 3. v Moravské lize a 4. v Českomorav­ském poháru

7. Martin Kovář (187)
ragby – JIMI RC Vyškov
kapitán extraligového A mužstva, 2. v extralize, reprezentant ČR v kat. mužů

8. Dana Suchomelová (177)
mod. gymnastika – SK Trasko Vyškov
1. na MČR (trojboj náčiní), 1. na MČR ve cvičení s obručí a 3. na MČR ve cvičení s míčem v kat. dorostenek

9. Filip Prchal (144)
judo – TJ Sokol Dědice
2. na MČR, medailista mezinárodních turnajů v kat. st. žáci

10. Lukáš Nohýnek (98)
vodácký sport – Neptun Vyškov
1. na Mezinárodním poháru vodáckého víceboje, 1. na Sit on top Cupu 2015 v kat. žáků

---

KOLEKTIVY

1. JIMI Rugby Club Vyškov
A muži (551)
2. v extralize, 3. po podzimní části soutěže, 8 reprezentantů ČR

2. Atletický klub AHA Vyškov
st. žáci (481)
2. v KP Jihomoravského kraje, 5. na MMaS – semifinále MČR

3. Volejbal Vyškov
juniorky A (436)
1. ve své skupině po podzimní části 1. ligy juniorek, stejné družstvo hraje i KP II žen – 1. po podzimní části soutěže

4. SK Trasko Vyškov
estetická skupinová gymnastika – seniorky (304)
3. na MČR ve společných sklabách ve cvičení se 2 obručemi a 3 páry kuželů, 4. na MČR v dvojboji sestav (5 stuh a obruče/kužele)

5. Městský fotbalový klub Vyškov
A muži (216 bodů)
po podzimní části soutěže na 4. místě Moravskoslezské fotbalové ligy

---

SPORTOVNÍ OSOBNOSTI Z VYŠKOVA

Oldřich Daněček
za celoživotní sportovní, trenérskou a funkcionářskou činnost

CENA JOSEFA MASOPUSTA

Jan Nedělník
Městský fotbalový klub Vyškov
za celoživotní sportovní, trenérskou a funkcionářskou činnost

TRENÉR ROKU 2015
(bez pořadí)
Pavel Pala a Martin Hudák
JIMI Rugby Club Vyškov

Ing. Valdemar Horváth
Městský fotbalový klub Vyškov

Vladimír Golda
Volejbal Vyškov

---

II. Sportovec Vyškova 2015
(hlavní kategorie, o pořadí rozhodla odborná komise)

JEDNOTLIVCI

1. Martin Müller (29 bodů)
nohejbal – TJ Sokol Modřice

2. Martin Kovář (18) 
ragby – JIMI RC Vyškov

3. Tomáš Rada, Žaneta Brizgalová (6)
taneční sport – DSP Kometa Vyškov

KOLEKTIVY

1. JIMI Rugby Club Vyškov (18)
A muži

2. Městský fotbalový klub Vyškov (17)
A muži

3. Volejbal Vyškov (14)
juniorky A

---

SPORTOVNÍ HVĚZDY ČTENÁŘŮ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST
(o pořadí rozhodla odborná komise s přihlédnutím k výsledkům redakční ankety Hvězdný výkon Vyškovska. Kdo se potkal s formou?)

JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ

Karolína Zádrapová
atletika – AK Olymp Brno
2. místo na mistrovství ČR na dráze na 10 000 metrů v kategorii juniorek, 4. na MČR v běhu do vrchu na Lysé hoře skončila čtvrtá, hostuje i za AK Drnovice.

JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ

Martin Müller
nohejbal – TJ Sokol Modřice

HVĚZDNÝ TÝM – MLÁDEŽ

Volejbal Vyškov
juniorky A

HVĚZDNÝ TÝM – DOSPĚLÍ

TJ Sokol Bučovice
volejbal – muži
poosmé v průběhu deset let suverénně zvítězili ve II. lize. Mimořádného úspěchů dosáhli v Českém poháru. V prvním kole vyřadili Sokol Drásov (II. liga), ve druhém porazili nováčka extraligy Kladno. Po vyrovnaném boji (1:3) byli vyřazeni až ve 3. kole se sedminásobným mistrem republiky Aerem Odolena Voda. Trenér: Zbyněk Čížek.

Autor: Zdeněk Vlach

21.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Neznámá bílá látka znečistila biotop v Kroužku

Ilustrační foto.

Flotila parníků po zimě vyrazí na přehradu. V Brně otevřou čarodějnickou školu

Liga mistrů? Náklady a riziko zranění. Není to priorita, zní z Komety

Brno – Hokejová Liga mistrů se chce postupně přiblížit fotbalové, zatím se jí to příliš nedaří. Ne všechny evropské kluby v ní vidí atraktivitu, uvažují spíš nad problémy. Do příštího ročníku se kvalifikoval i mistr české extraligy brněnská Kometa. „Je to jasně dané z rozhodnutí Asociace profesionálních klubů a svazu. Nic nebudeme bojkotovat, respektujeme to," říká majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

Žloutenková epidemie opět sílí. Za týden v kraji přibylo devět nakažených

Jižní Morava – Téměř tři měsíce epidemie infekční žloutenky typu A v Jihomoravském kraji slábla. Teď však znovu nabrala na intenzitě. Za poslední týden se nově nemocí nakazilo devět lidí. Podle hygieniků se mezi nimi nenašel žádný společný faktor. Od začátku roku žloutenkou onemocnělo devětatřicet Jihomoravanů.

VIDEO: Opilý řidič kamionu jel po dálnici se třemi promile. Nemohl pak ani stát

Břeclav – Podivně jedoucího kamionu na dálnici D2 u Břeclavi ve směru na Brno si před pár dny všimla hlídka celníků. Kontrola potvrdila, že s řidičem není něco v pořádku. Přivolaní policisté z dálničního oddělení v Podivíně při dechové zkoušce opilému cizinci naměřili téměř tři promile alkoholu. „Čtyřicetiletý muž za volantem nebyl schopen ani sám chodit či stát, na zemi vsedě téměř usínal," popsal v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb.

Obchvat Bučovic má ekonomickou studii, lidé v jeho stavbu přesto nevěří

Bučovice – Už s tím ani nepočítám, neskrývá pochyby Aleš Záhumenský z Bučovic na Vyškovsku. Desítky let plánovaný obchvat města mnozí obyvatelé vnímají spíše jako nesplnitelný sen. A to i přesto, že projekt pomalými kroky postupuje vpřed. Dalším posunem je kompletní ekonomická studie, kterou nyní na téma obchvatu vypracovali experti Ředitelství silnic a dálnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies