V závěru zachránili bod. Bučovičtí drží odstup

Morkovice-Slížany -  Remíza. Někdy ztráta, někdy zisk. Pro Bučovice tentokrát rozhodně to druhé.Sezonní kolotoč třetí florbalové ligy zavítal v neděli do haly v Morkovicích-Slížanech. Tam hraje své domácí zápasy aktuální lídr šesté divize Bučovice. „Domácí" se zaměřovali hlavně na dopolední duel proti druhému Hattricku Brno B s cílem udržet bodový rozestup mezi soupeři. Povedlo se.

10.2.2013

Třetiligoví florbalisté uhráli v pozici lídra tabulky důležitou remízu proti Hattricku. Měli dvougólový náskok, nakonec museli dotahovat.Foto: David Mach

„Druhou půli nás herně řezali. Měli jsme velké štěstí, celý zápas jsme byli o malinko horší. Bod bereme," potvrdil spokojenost s dělbou bodů vedoucí týmu Ladislav Dufek.

Slibné vedení

Po bezgólové první třetině to ve druhé vypadalo, že by bodíků na bučovické konto mohlo přibýt ještě víc. Díky zásahům dobře střílejícího Kolaji a dokonalému brejku se zakončením Dragana si vybudovali náskok a hlavně měli skvěle postavenou vlastní branku. Hattrick hned několikrát rozezvučel její tyčky a hodně toho litoval. „Nepamatuji si podobný zápas, kdy jsme je takto trefovali. A spoustu dalších šancí jsme neproměnili. Je to tak, jak celou sezonu, prostě nedáváme góly," láteřila hostující opora Lukáš Koutník.

Přesto Brňané s domácími dokázali srovnat ještě do druhé přestávky krok. Nejprve po ztrátě při bučovické rozehrávce snížili a pak volný úder zahráli na neobsazeného Horáčka, který zavěsil. V obou případech se mohli domácí červenat. „Obrovské chyby, nejprve jsem udělal velký kiks já, nechal jsem míček za sebou a z toho to vzniklo. Pak u standardky dva naši kluci stojí u jednoho hráče a druhého nechají úplně volného," kroutil hlavou Dufek. Situace byla z bučovického pohledu ještě horší po pěti minutách poslední třetiny. To dostal ve střelecké pozici příliš prostoru Šafr.

Domácí se ovšem jako tradičně nevzdali. Nezlomil je ani fakt, že těsně po jejich vzorovém brejku přesně zakončeným Draganem opět inkasovali z hole Sáňky.

Závěrečný tlak

Minutu a půl přes závěrečnou sirénou ovšem Dragan nahodil zprava do brankoviště, kam mezi dva obránce naběhl Dufek a vyrovnal. „Jsou to bojovníci, známe se dlouho, víme to o nich. A my zase ty konce až tak neumíme, je to asi pro nás konec naději na první místo, velká škoda," podotkl za Hattrick Koutník.

Remíza 4:4 naopak hodně potěšila lídry z Bučovic. „Byli kompaktnější, nepouštěli nás tam, moc jsme se schylovali k nahazování. Věděli, co mají hrát, naběhnutí, rozehrávka, celá jejich hra byla dobrá. Mají styl, my zase bod a ten se počítá," uzavřel dopoledne šéf bučovické družiny.

Ta si v pozici favorita odpoledne koledovala o nečekaný zvrat proti Židenicím. Na začátku druhé třetiny Dumišinec zvyšoval na 6:1, ale pak začala hrát moc profesorsky. „Pak už to bylo hrozné, každý se chtěl trefit. Míváme problém s tím, když jsme lepší. Byl to pravý opak rána, kdy všichni makali. Třepali jsme se zbytečně o výsledek, ještě, že to dopadlo," dodal Dufek.

Bučovicím nahrály výsledky dalších zápasů, na čele mají osmibodový náskok.

FBC Sokol Bučovice vs. FBŠ Hattrick Brno B

4:4 (0:0, 2:2, 2:2)

Góly: 25. a 41. Dragan, 18. Kolaja, 44. Dufek – 28. a 42. Sáňka, 29. Horáček, 35. Šafr.

FBC Sokol Bučovice – TJ Sokol Brno Židenice 7:5 (5:1, 2:2, 0:2).

Góly: Dumišinec 5, Dufek, Kolaja.

Sestava Bučovic: Kalous – Kolaja, Koutňák, Kotrba, Svoboda, Dufek, Spirit, Dragan, Dumišinec.

Po vteřinách: FBC Sokol Bučovice – FBŠ Hattrick Brno B

3:11 K první ráně zápasu se odhodlal z velké dálky bučovický kapitán Kolaja, mířil hodně vedle.

7:08 Kapitán hostů Horáček našel přesnou křížnou nahrávkou Sáňku, ten ze slušné pozice mířil jen do boční sítě.

10:01 Šance Bučovic: Dufek zpoza brány oslovil Dumišince, ale ten v ideální příležitosti netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

11:20 Domácí se drží za hlavu: Dufek k sobě natáhl dva protihráče a přiťukl Dumišincovi. Ten podruhé v krátké době za sebou selhal.

13:47 Zazvonilo bučovické břevno: v situaci dva na dva se obránci příliš věnovali Jankovi, ten ale přes jejich snahu našel na druhé straně Koutníka a ten zamířil o pár centimetrů výš, než bylo potřeba.

16:53 Trestný úder v blízkosti soupeřovy branky vyřešili Brňané přihrávkou doprava na Sáňku, gólman Kalous se ale stihl přesunout.

17:50 1:0 – Kolaja. Bučovice vedou: ránu z větší vzdálenosti viděl brankář Hattricku až na poslední chvíli a propadla mu mezi prsty.

20:06 Seběhla se situace na videorozhodčího, který samozřejmě chybí. Hostující Koutník se kličkou dostal od mantinelu do středu hřiště a z otočky tvrdě mířil do břevna. Od něj míček dopadl někde k brankové čáře a ven. Hraje se dál.

20:41 Bučovičtí lehkovážně ztratili při rozehrávce a Horáček zakončil samostatnou akci jen do tyče.

22:44 A další tyčka: hosté šli tři na jednoho, zakončení vzal na sebe Šafr, Kalous vytěsnil na tyč. Za chvíli se Sáňka sám před Kalousem pokoušel trefit míček ze vzduchu, marně.

24:44 2:0 – Dragan. Typický bučovický smrtící brejk, na jeho konci je po nahrávce Dufka Dragan. Gólman míč zasáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

26:04 K dobrému střeleckému pokusu Hattricku se dostal Raman. Skóre se nemění.

27:58 2:1 – Sáňka. Dufkovu chybu za vlastní bránou využil k akci Horáček, našel Sáňku. Ten měl čas si srovnat míček na čepeli a přesně zavěsit do šibenice.

28:29 2:2 – Horáček. Další slabší chvilka domácích a je srovnáno: Hattrick zahrál perfektně volný úder, Koutník nabídl zásah kapitánovi týmu a ten neodmítl.

31:40 Obrovská šance hostů: Sáňka se otočil kolem svého strážce a těsně minul.

34:15 Naprosto osamocen před Kalousem byl Šafr, zakončil zbrkle.

34:48 2:3 – Šafr. Teď už jdou Brňané poprvé do vedení: Bučovičtí nepřistoupili včas ke střelci, ten si stáhl balónek do nepatrně do středu a dal svým barvám vedení.

40:25 3:3 – Dragan. Jako obvykle Dufek zpoza brány dal do ohně a tam Dumišinec a po něm Dragan se štěstím srovnali.

41:13 3:4 – Sáňka. Brňané mají náskok zpět: střelec dnes už svého druhého gólu měl tentokrát pořádný kus štěstí. Skákavý pokus bekhendem zapadl ke vzdálenější tyči.

43:21 4:4 – Dufek. Bučovice se stále nevzdaly a vyplatilo se: velký nápor domácích vyústil v nacvičenou akci, kdy Dragan z rohu hřiště nahodil do brankoviště, kam se mezi dva protihráče vměstnal Dufek. Znovu vyrovnáno.

45:00 Už bez další velké šance utkání končí.

Autor: David Mach

10.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Monika Smetanová už šest let dohlíží na volby jako členka okrskové volební komise.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Řidič srazil na přechodu čtyřletou dívku. Skončila s lehkým poraněním hlavy

Úpravy v Kalvárii pokračují. Smrky tam napadl kůrovec

Bučovice – Dvanáctihektarový lesopark Kalvárie v Bučovicích na Vyškovsku se dočká výrazné proměny. Hlavní práce mají začít na přelomu roku. Dřevorubci tam nadále kácí oslabené a nemocné stromy a zahradníci vysazují nové.

Voják možná granát v kasárnách odpálil sám, když chtěl udělat maketu

Vyškov – Přednášel o munici, zbraních a střelivu. Studentům nosil na výuku makety granátů. Před třemi týdny se jednu takovou také snažil vyrobit. Granát mu ale vybuchl v ruce a třiačtyřicetiletého nadporučíka z Velitelství výcviku Vojenské akademie ve Vyškově v tamní administrativní budově Jugo zabil. Že vojenský policista za výbuch možná mohl sám, uvedl deník MF Dnes.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

První školní tablo: představíme prvňáčky ze ZŠ Purkyňova ve Vyškově

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.