Na zasahující sanitku není nikdy moc příjemný pohled, natož na zeleném pažitu ragbyového stadionu. Nicméně zranění nepřišla po brutálních nebo nesportovních zákrocích. Prostě vyplynula z mimořádného nasazení a motivace hráčů obou týmů. „Byl to velice tvrdý boj, až nečekaně tvrdý, ale to k ragby patří," konstatoval ke zraněním domácí kouč Martin Hudák. Z jeho týmu nedohráli Petr Pořízek a David Jaroš. V prvním případě pro zraněné rameno, ve druhém souboj odneslo zápěstí.

Diagnóza zraněných hráčů hostů se zdá být vážnější. Hrající asistent trenéra Javůrka Jan Rohlík má zlomenou ruku v předloktí a Tomáš Vrba klíční kost. „Byla to v obou případech neuvěřitelná smůla. Teď jen s napětím čekáme na výroky lékařů, jak vážné jsou zdravotní stavy hráčů, a co s nimi bude," dělá si starosti říčanský kouč a sportovní ředitel Martin Javůrek.

Pro samotné utkání zřejmě jeho tým zranění postihla víc. Chyběl především zkušený Rohlík. „My jsme možná měli víc štěstí, že jsme v závěru měli lepší útok, protože se nám nezranili útočníci," připustil Hudák. „Pro nás to byla velká ztráta, za Honzu Rohlíka adekvátní náhradu nemáme," litoval Javůrek.

Samotné utkání se většinou odehrávalo na polovině hřiště. Obrany výrazně převyšovaly útoky a ještě víc bylo patrné, že nikdo nechce udělat chybu. Skóre otevřeli hosté ve dvaadvacáté minutě Kučerovým proměněným trojkovým trestným kopem, za domácí ještě do poločasu srovnal Chalabala. Zpříjemnit přestávku mohl Vyškovu Pantůček, ale z dobré pozice z levé strany trestný kop neproměnil.

Totéž se ale krátce po zahájení druhého poločasu „povedlo" hostujícímu Kučerovi. Poté ale už začal tlak domácích přece jen narůstat. V pětašedesáté minutě už byl Pantůček při trestném kopu úspěšnější a přivedl domácí do vedení. O pět minut později další trojku zase minul a v pětasedmdesáté minutě měl pro změnu smůlu, když se po jeho trestném kopu z velké dálky balón od háčka odrazil mimo. „Byl jsem dost nervózní. Bylo to hrozně těžké utkání. Takže jsem moc šťastný, že jsme to nakonec obrátili ve svůj prospěch," radoval se zadýchaný čerstvý mistr Evropy do dvaceti let. Pantůček opravdu brnkal domácím fanouškům na nervy, ale těsně před koncem jim všechno vynahradil položenou pětkou. Tu ještě potvrdil Chalabala proměněným kopem a domácí výhra dostala jasné obrysy.

„Vyškov prokázal, že letos může jít na titul. Hraje kolektivně, ale ve chvíli, kdy na hřiště přišel Martin Kovář, bylo vidět, že tým za ním táhne. To byla pro domácí vzpruha. Jinak obrany dnes byly z obou stran kvalitní a já svým hráčům až na pár menších chyb nemám co vyčíst. Oproti prvnímu zápasu se výrazně zlepšili, napravili jsme hru v mlýnu, ale Rohlíka jsme prostě nenahradili," viděl hlavní příčiny porážky Javůrek.

Extraliga

JIMI Vyškov – Mountfield Říčany 13:3 (3:3)

Body JIMI: Pantůček 11, Chalabala 2.

Sestava: Doležel, J. Kovář, Jaroš, Procházka, Trunečka, P. Pořízek, M. Pořízek, O. Kovář, J. Školař, Chalabala, Gibala, Mazal, Juřínek, Soural, Pantůček – Koutný, Brtníček, Jordánek, Novák, P. Školař, M. Kovář, Čela.

Další výsledky: Dragon Brno – Slavia Praha 15:14, Praga Praha – Sparta Praha 48:21, Mariánské Hory – Tatra Smíchov 12:17.

1. Praga 2 2 0 0 88:34 10
2. Vyškov 2 2 0 0 46:13 9
3. Tatra 2 2 0 0 43:34 9
3. Dragon 2 2 0 0 35:19 8
4. Říčany 2 0 0 2 25:39 1
6. Slavia 2 0 0 2 19:35 1
7. Mar. Hory 2 0 0 1 25:57 1
8. Sparta 2 0 0 1 21:81 0

Příští kolo: Tatra Smíchov – JIMI Vyškov (sobota 14. srpna, 14.00).