Za ideálního slunečného počasí a na dobrém terénu se režie jarní extraligové premiéry okamžitě ujali domácí. Hrálo se výhradně na půlce soupeře, který však Vyškovské k vážnějšímu ohrožení nepustil. Naopak.

První výjezd Smíchovských znamenal jejich vedení, když v 21. minutě proměnil trestný kop Honner. Domácí kontrovali dvěma trojkami Martina Kováče a jednou Chalabaly, přičemž další Kovářova trestná rána konstrukce odrazila od háčka zpět do hřiště. „První poločas byl z naší strany herně celkem dobrý. Jen je škoda, že jsme převahu nedokázali víc vyjádřit bodově. Tedy položením nějaké pětky," litoval po utkání trenér Martin Hudák.

Bohužel ještě v první půli se stal pravý opak. I druhý výjezd hostů na domácí polovinu jim přinesl body. V nastaveném čase pětkou na 9:8 korigoval Bartoň.

Stejně efektivní byli tatrováci i ve druhém poločase. Na otočení skóre na 8:11 ještě domácí reagovali pětkou Davida Jaroše v 55. minutě, ale pak už pokládali jen Smíchovští. „Dokázali plně využít našich hrubých chyb, zatímco my jsme byli postupně stále víc nervóznější, a hra se nám proto nedařila. Tatra vyhrála většinu osobních soubojů, takže z celkového pohledu asi opravdu byla lepší," konstatoval Hudák.

Reparát jeho svěřenci mohou složit už za týden. I druhé jarní utkání odehrají Vyškovští doma. V sobotu je čeká teoreticky lehčí soupeř Sokol Mariánské hory.

Extraliga – 10. kolo: JIMI Vyškov – Tatra Smíchov 14:21 (9:8)

Body JIMI: M. Kovář 6, D. Jaroš 5, Chalabala 3.

JIMI: Doležel, J. Kovář, D. Jaroš, Monček, Procházka, Brtníček, M. Pořízek, O. Kovář, M. Kovář, Chalabala, Soural, Mazal, Juřínek, Jordánek, Pantůček – Koutný, Fialka, Horák, Trunečka, Novák, Mendham, Gibala. Trenéři: Pavel Pala, Martin Hudák.

Další výsledky: Mariánské Hory – Sparta 19:24 (12:19), Praga – Slavia 36:22 (22:15), Dragon Brno – Říčany 26:21 (5:14).