VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

18.1.2011

Vyškovský pivovar chce jediný zájemce

Vyškov – Po několika neúspěšných pokusech vyhlásilo ministerstvo zemědělství jako jediný vlastník vyškovského pivovaru další výběrové řízení. Zatímco do předchozího řízení přišly dvě přihlášky, z nichž podle ministerstva nesplnila podmínky ani jedna, tentokrát přišla pouze jediná.

17.12.2010

Konečně odtajní nájemce pivovaru

Vyškov – Po měsících nejistot a spekulací se v pátek konečně rozhodne o dalším osudu vyškovského pivovaru. Z výběrového řízení by totiž právě dnes měla vzejít firma, která bude pivovar pronajímat. Podle informací ministerstva zemědělství, které státem vlastněný pivovar spravuje, se přihlásili pouze dva zájemci.

19.11.2010

Už hledají nájemce na pivovar

Vyškov – Poté, co redakce Vyškovského deníku Rovnost tento týden oslovila ministerstvo zemědělství s otázkou ohledně pronájmu pivovaru, hnuly se konečně ledy.

19.11.2010

Nad pivovarem stále visí otazník

Vyškovsko – Kdo si myslel, že průtahy v řešení nedobré ekonomické situace vyškovského pivovaru na podzim skončí, ten se spletl. Stát sice ujistil, že v areálu zachová výrobu zlatavého nápoje a předhodil několik termínů, dokdy ho pronajme. Jenže ani jeden nedodržel.

15.11.2010

Tesco ve Vyškově bude. Příští rok

Vyškovsko – Několik obchodních domů nahlásilo před časem příchod na Vyškovsko. S jejich výstavbou se ale zastavil čas. Jedinou novinkou za poslední dobu je tak obchodní komplex vedle Lidlu. Příští rok se ale lidé dočkají dalšího objektu.

4.11.2010

Dinopark letos zažil nejslabší sezonu

Vyškovsko – Až čtyřicet tisíc návštěvníků. Tak přesně takový je propad letošní sezony vyškovského zooparku a dinoparku. Výrazný pokles zájmu o vyškovskou atrakci přičítá její vedení hlavně rozpačitému startu sezony.

19.10.2010

Kdo má zásoby brambor, ten vydělává

Vyškovsko - Špatné počasí se podepsalo na veškeré úrodě. Proto zemědělci nepočítají ani s velkou úrodou brambor. Také plísně jim totiž daly zabrat. Nedostatkem netrpí jen Vyškovsko, ale téměř celá republika. Lidé si tak sáhnou hlouběji do kapsy.

15.10.2010

Pivovaru zánik nehrozí, ujišťuje stát

Vyškov - Už tak dost napjatou situaci ve vyškovském pivovaru, pro nějž stát nyní hledá nájemce, ještě vyhrotily fámy o parcelaci a údajném zániku podniku. Nervózní jsou hlavně zaměstnanci.

5.9.2010

Včelaři na Vyškovsku mají málo medu

Vyškovsko - Kvůli nepříznivým podmínkám zejména v květnu bude letos sladkého včelího produktu méně. Včelaři tak budou muset jít s cenami nahoru. „Určitě máme letos medu mnohem méně,“ potvrdila Markéta Sedlinská z ekofarmy Jalový dvůr poblíž Heršpic.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

30.8.2010

U Lidlu otevřou ráj pro zahrádkáře a kutily

Vyškov - Potřeby pro zahrádkáře a kutily, elektro, podlahové krytiny, koberce, domácí potřeby. To vše si již brzy koupí návštěvníci nového obchodního centra, které vyrostlo ve Vyškově vedle prodejny Lidl.

10.8.2010

Úroda ovoce je slabá, pálit se letos ale bude

Vyškovsko - Zatímco v minulém roce si sadaři úrodu pochvalovali a v pálenicích si majitelé mnuli ruce nad hromadou zakázek, letos je tomu přesně naopak. Sadaři pláčou a pálenice tak většinou zejí prázdnotou. Pálit už se ale začalo.

26.7.2010

Dinopark hlásí propad návštěvnosti. Kvůli počasí

Vyškov - Nejnavštěvovanější atrakce okresu letos zatím nalákala podstatně méně lidí než vloni. I tak kvůli dinoparku přijely do Vyškova desetitisíce lidí.

21.7.2010

Stát chce zachránit vyškovský pivovar

Vyškov /DISKUTUJTE/ - Vedení vyškovského pivovaru postihlo zemětřesení. Ministerstvo zemědělství předchozí úřednické vlády ještě stihlo odvolat předsedu představenstva vlastníka pivovaru, společnosti Jihomoravské pivovary, Zdeňka Řeháka a předsedu dozorčí rady Vladimíra Hynšta. Informoval o tom server iHNed.cz.

20.7.2010

Bioplynová stanice má stát i ve Slavkově

Vyškovsko - Nové využití pro ohryzek jablka, slupku od banánu nebo třeba kůrku z melounu chce najít další firma, která plánuje postavit bioplynovou stanici. Tentokrát v katastrálním území Slavkova u Brna. Vše je ale ještě v plenkách.

16.7.2010

Pekárna za den upeče na sto tisíc rohlíků

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Zatímco venku teploty atakují pětatřicetistupňové hodnoty, stále je to příjemný chládek oproti horku, které mě polilo při vstupu do Rašnerovy pekárny ve Vyškově, která před pěti lety přesídlila do nového provozu na Brněnské ulici.

16.7.2010

Zemědělci už vzali kombajny na pole

Vyškovsko - Napřed dělalo zemědělcům starosti chladné počasí a neustávající deště spojené s přívalovými vodami. Nyní se začínají bát kvůli horku. Jaký vliv bude mít toto téměř aprílové počasí na úrodu zatím neumějí odhadnout.

28.6.2010

Obce na Vyškovsku chtějí šetřit, plánují kompostárny

Vyškovsko - Tráva, listí nebo ohryzek od jablka. To vše je organický odpad, který lidé netřídí, pokud nemají vlastní kompost. Města i vesnice platí za likvidaci těchto odpadů nemalé částky. Náklady by se navíc měly postupně zvyšovat. Proto se lidé chystají svážet odpady do kompostáren. Má jich vzniknout hned několik.

28.6.2010

Markety na Vyškovsku likvidují obchůdky

Vyškovsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Malé obchůdky v regionu doslova drtí malá koupěschopnost obyvatel i konkurence v podobě supermarketů, které se předhánějí v akčních slevách. Proti zaniknutí volí jejich provozovatelé podobnou taktiku. Pokouší se tak spoléhat zejména na slušný a přátelský přístup.

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

19.5.2010

Z plastu vyrobí i protihlukovou stěnu

Vyškov /AKTUALIZOVÁNO/ - Množství vytříděných plastů zregionu se za posledních osm let ztrojnásobilo. Nové využití najde většinaodpadů

17.5.2010

Zda Vyteza neokrádá lidi prověřila kontrola

Vyškov /DISKUTUJTE/ - Vyškovská společnost dodávající teplo byla podezřelá ze špatného účtování cen. Na firmu si proto posvítila Státní energetická inspekce.

15.5.2010

Vyškov otevírá další možnosti podnikatelům

Vyškov – Vyškovská radnice přistoupila po šesti letech ke snížení cen parkovacích karet provozovatelů taxislužeb. Ty vydávají městští strážníci. Nový ceník tak snižuje sazbu z dvanácti na devět tisíc korun ročně.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

9.5.2010

Ve Vyškově chybí pořádné zahradnictví

Vyškov /DISKUTUJTE/ - Vyškované postrádají prodejnu, ve které by si vybrali zrozmanitých druhů květin a dřevin. Hypermarkety často nevěnují rostlinám správnou péči a zahradnictví je ve Vyškově jenjedno.

5.5.2010

OBRAZEM: EDP otevírá novou halu

Komořany /DISKUTUJTE/ - Ve středu v deset hodin pracovníci firmy EDP, která zaměstnává stovky lidí z regionu, slavnostně zahájili provoz třetí montážní haly v Komořanech.

27.4.2010

Vyškovsko vítězí. Přeje podnikání

Vyškovsko – Ve výzkumu Město pro byznys v krajském kole vyhrál Slavkov u Brna. Na dalších dvou pozicích jsou Vyškov a Bučovice.

27.4.2010

Podnikatalé: Slavkov u Brna je pro podnikání nejlepší

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ - Nejlepší podmínky pro podnikání v kraji nabízí Slavkov u Brna na Vyškovsku. Vyplývá to z třetího ročníku výzkumu Město pro byznys.

26.4.2010

Na jednu brigádu se na Vyškovsku hlásí sto lidí

Vyškovsko /DISKUTUJTE/ - Nabídka přivýdělku je na Vyškovsku velice omezená. Nároky firem na brigádníky rostou.

25.4.2010

Kvůli krizi cizinci těžko shánějí práci

Vyškovsko /DISKUTUJTE/ – Hospodářská krize způsobila, že firmy zVyškovska mají menší zájem opráci cizinců než vminulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení