VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2016

Soupeření mezi firmami zvyšuje mzdy. Lidé berou skoro o patnáct set korun víc

Jižní Morava – Mzdy stoupají a inflace se drží. Zaměstnanci v Jihomoravském kraji tak průměrně dostali v prvním čtvrtletí o necelých patnáct set korun více.

22.5.2016

Premiér Sobotka slíbil pomoc pěstitelům. Chce fond proti nepojistitelným rizikům

Břeclavsko – Dubnové mrazy, které přinesly vinařům a ovocnářům až miliardové škody, byly impulsem pro setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky s hejtmanem Michalem Haškem a se zástupci pěstitelů ve Valticích. Sobotní jednání přineslo shodu na budoucích systémových opatřeních.

28.4.2016

Mráz ohrozil ovocné stromy a ničil vinice. Uchráněné zůstaly pouze pozdní odrůdy

Vyškovsko – Není to tak dávno, co majitel bošovického vinařství Veritas Jarmil Pospíšil upozorňoval, že kromě škůdců mají vinaři obavy i z vývoje počasí. „Pokud vínu naraší dva tři listy a ty potom přemrznou, může to zásadně ovlivnit celou úrodu," upozornil nedávno. Uplynulo jen několik týdnů a jeho obavy se naplnily. Jarní mrazíky už působí vrásky na čele jak zahrádkářům, tak právě vinařům.

21.4.2016

Nadprůměrná vláha na jižní Moravě nahrává pěstování řepky i ovoce

Jižní Morava - Vypadá to letos nadějně, radují se jihomoravští zemědělci. Podle projektu Intersucho, který vedou vědci Mendelovy univerzity v Brně a společnost CzechGlobe, mají jihomoravské půdy nadprůměrné množství vláhy. Pokud nečekají Moravu extrémní výkyvy počasí, bude se podle pěstitelů dobře dařit řepce či obilninám.

17.4.2016

Nízké ceny nás ničí, nadávají zemědělci. Pšenice se propadla o víc než tisícovku

Vyškovsko – Ceny padají už delší dobu. A ani na jaře se to zatím nezlepšilo. Zemědělci z Vyškovska za svou produkci dostávají čím dál méně peněz. Pokud se to nezlepší, může současná situace některé zemědělce zlikvidovat.

29.3.2016

Podnikání ve Vyškově? Dobrá volba, naznačují výsledky soutěže

Vyškov – Dobrá komunikace s podnikateli, firmy, kterým se ekonomicky daří, dostatečná lékařská péče, ideální dopravní dostupnost i málo lidí bez práce. Sice se oproti loňsku o jedno místo propadl, přesto Vyškov dál platí za jedno z nejideálnějších míst pro podnikání na jižní Moravě. V kraji má nejlepší ukazatel iRatingu, tedy hospodaření radnice, ze všech zúčastněných obcí s rozšířenou působností a měst. Těch hodnocením kritérií soutěže Město pro byznys prošlo na 230. Vyškov ostatní převálcoval a skončil hned za prvním Kyjovem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Praha - Nezaplatili Vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání?

23.3.2016

Regionální potravina: ocenění si odnesla i Mánička z Vyškova

Vyškovsko, Blanensko – Základ tvoří korpus z bílkového sněhu s ořechy. Na něm je jahodová pěna a vše překrývá čerstvá šlehačka s čokoládou. Neobsahuje přidané látky ani polotovary. Vše je čistě původní a z velké části regionální. Zákusek Mánička, který vyrábí cukrárna Janský ve Vyškově, tak získal ocenění Regionální potravina Jihomoravského kraje v kategorii cukrářských výrobků.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

5.2.2016

V Drysicích rozšíří chov drůbeže. Jinde živočišná výroba skomírá

Vyškovsko – Rozhoduje možnost získání dotací i vysoká poptávka po drůbežím mase. V Drysicích se díky tomu chystá rozšíření chovu kuřat. V areálu se chce majitel dostat v horizontu několika let až na kapacitu sta tisíce kusů. Do června letošního roku hodlá počet navýšit na 40 tisíc kuřat. „A to ze současných zhruba čtyřiadvaceti tisíc. Chov by vůbec nešel dělat bez dotací. Pokud se budeme chtít dostat na sto tisíc, musíme rozšířit objekt, a to bez dotací nepůjde. I tak je chov drůbeže stále nejrychlejším způsobem, jak můžu vydělat," poznamenal majitel firmy Lucidum Millenio Piotr Krzysztof Sowa.

21.1.2016

Inovační centrum pomáhá nastartovat firmy: podnikatelé si plní sny v inkubátoru

Jižní Morava - Už třináct let pomáhá Jihomoravské inovační centrum začínajícím technologickým firmám. Řada z nich je dnes úspěšných po celém světě. Aktuálně organizace podporuje asi třicet firem. Platí ji Jihomoravský kraj a Brno. Pronájmem prostor a tvorbou výzkumných projektů si centrum na svůj provoz dokáže zčásti vydělat. Jeho rozpočet je asi šedesát milionů korun. Ne všem ale centrum dokázalo pomoci.

16.1.2016

Firmám v kraji se daří. Nabírají stovky nových zaměstnanců

Jižní Morava – Výjimečný. Tak odborníci hodnotí uplynulý rok z hlediska ekonomiky. Rostla závratným tempem a zakázky se firmám hrnuly. Společnosti tak na začátku roku akutně shánějí nové zaměstnance, aby dodržely dané termíny. Volných míst je v kraji 8 097 a na jedno z nich připadá sedm uchazečů.

7.12.2015

Voda v regionu příští rok lehce podraží. Vyškov zlevní teplo

Vyškovsko – Předloni o víc než šest, loni o další čtyři. Letos má společnost Vodovody a kanalizace Vyškov pro obyvatele regionu poněkud lepší zprávu. Voda sice lehce podraží, ve finále to ovšem bude znamenat jen desítky korun za rok. „Tentokrát se vodné zvedne jen o jednu korunu a patnáct haléřů za metr krychlový. Stočného se zvýšení už druhým rokem nedotkne vůbec," vzkázal ekonomický náměstek společnosti Zdeněk Procházka.

6.12.2015

O předvánoční úklid je zájem. Za umytí oken v bytě chtějí 850 korun

Vyškovsko – Vánoce se blíží a každý den navíc se hodí. Na výzdobu bytu, nákup vánočních dárků, na školní besídky i firemní večírky. Mnohdy ani na pečení cukroví nezbývá čas a velký vánoční úklid už je naprostým strašákem. I na Vyškovsku ho lze objednat.

25.11.2015

Nejinovátor jižní Moravy? Firma bojuje s hackery

Jižní Morava – Na internetu v současné době číhá celá řada hrozeb. O to, aby byly počítačové sítě bezpečnější, se snaží FlowMon Networks. Brněnská firma ve středu zvítězila v letošním ročníku soutěže Nejinovátor Jihomoravského kraje.

18.11.2015

Schází nám peníze, tvrdí vědci. Pomůžou granty, radí analytici

Brno - Díky projektům Ceitec a ICRC patří Brno mezi špičková vědecká centra. Nyní hrozí, že na některé oblasti odborníci nedostanou peníze. Končí výrazný přísun dotací z Unie.

16.11.2015

Nejčastější dluh Jihomoravanů? Deset až dvacet tisíc korun

Jižní Morava - Jihomoravané, kteří mají problémy s půjčkami, si často málo kontrolují své příjmy a výdaje. Počet lidí, kteří čelí více exekucím najednou, přitom roste.

9.11.2015

Na jihu Moravy přenocovalo 636 tisíc hostů. Nárustu pomohla situace v zahraničí

Brno - Na jižní Moravě přenocovalo ve třetím čtvrtletí 636 164 hostů, což je nejvíce po Praze a jižních Čechách. Je to o 7,2 procenta více než loni, nárůst je však nejnižší ze všech krajů ČR, vyplývá z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Hoteliéři na konci léta přisuzovali nárůst počtu klientů především bezpečnostní situaci ve světě, kvůli níž řada lidí tráví dovolenou raději doma.

7.11.2015

Kdy zavlažovat? Zemědělců poradí Intersucho. Předpovídá sucho na 10 dní dopředu

Brno - Kdy zasévat nebo zavlažovat. Každoroční otázky zemědělců, kteří po nesprávném rozhodnutí můžou přijít o úrodu a tím pádem i o zisk. Nicméně od listopadu jim pomáhá ve zvolení ideálního data nový portál Intersucho. Ten předpovídá sucho na deset dní. Aktuální stav půdy a vegetace propojili brněnští vědci se zahraničními kolegy totiž s předpovědí počasí.

22.10.2015

Sklizeň brambor? Nejhorší za poslední roky. Podraží kvůli tomu o polovinu

Jižní Morava – Letos bude nejhorší sklizeň za poslední roky, shodují se zemědělci v kraji. Podle nich bylo sucho a rostliny měly nedostatek vláhy. Kvůli tomu v obchodech podraží. Výrazně nižší je především úroda brambor a zelí.

1.10.2015

Provozovatelé mlékomatů uvažují o jejich rušení. Jsou ztrátové

Vyškovsko – O něco lepší situace než před začátkem léta, nicméně nijak závratně. Mlékomaty na Vyškovsku už nejsou podle provozovatelů takovým hitem jako v době, kdy je zaváděli. Například ty, které v regionu vlastní společnost Agros Vyškov-Dědice, byly za letošní srpen v porovnání se stejným obdobím loňského roku ve ztrátě čítající víc než čtrnáct set litrů, což dělá denně šestačtyřicet litrů na jeden.

10.9.2015

Sklizeň brambor? Nižší výnos. Kvůli suchu budou menší, tvrdí pěstitelé

Vyškovsko – Když uschne bramborová nať, hlíza nemá čím přijímat živiny a přestane růst. Přesně to se podle mnohých zemědělců letos stalo kvůli suchu. Brambor tak pěstitelé sice možná vykopou stejně jako loni, ale budou drobnější. „To samozřejmě znamená i menší výnos," podotkl agronom zemědělského družstva Kojál Krásensko Vladislav Matuška.

14.7.2015

Výnosy řepky z jihomoravských polí jsou o třetinu nižší než loni. Kvůli suchu

Jižní Morava – Téměř čtyřicet procent ozimého ječmene, osm procent řepky a sedm procent ozimé pšenice stihli zatím sklidit zemědělci v Jihomoravském kraji. A už hlásí propad průměrných hektarových výnosů oproti loňsku. Zároveň odhadují, že budou celkově nižší u všech plodin kromě křížence žita a pšenice tritikale.

22.6.2015

Registrační pokladny? Další zátěž, bojí se některé podniky

Vyškovsko - Další ne zrovna nezbytné administrativní komplikace. Dokonce možná takové, že se někteří rozhodnou svou živnost pověsit na hřebík. I takovou hrozbu vidí řada majitelů firem z Vyškovska v návrhu zákona o evidenci služeb, který má od příštího roku zavést pro každého podnikatele a živnostníka povinnost účtovat na takzvané registrační pokladně.

19.6.2015

Problémy končí, zní z pivovaru. Na novém pivu se podíleli i Vyškované

Vyškov - Pokles popularity produktů u běžných zákazníků i větších odběratelů. S tím donedávna bojoval vyškovský pivovar. Jeho příznivci začali přecházet na jinou značku.

14.6.2015

Zemědělce už trápí sucho, obilí zasychá. Jestli nezaprší, bude zle, říkají

Vyškovsko – Jestli během pár dní nezaprší, bude zle. Alespoň tak nyní mluví někteří zemědělci z jihu Vyškovska. Sucho je trápí už skoro dva měsíce a třeba obilniny pomalu zasychají.

4.6.2015

Aprílový žertík? Obyvatelé Nesytu se při stavbě překladiště bojí ztráty klidu

Hodonín – Desítky miliard, rozsáhlá úprava vodního toku a nabídka práce pro region s vysokou nezaměstnaností. Stavba obřího překladiště v hodonínské části Nesyt, k jehož podpoře se v dubnu zavázali městští zastupitelé, naráží i na překážky.

20.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení