VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.3.2012

S novým webem chtějí i soutěžit o Zlatý erb

Heršpice - Zcela nové obecní internetové stránky spustily Heršpice. Nenabízejí jen nový grafický vzhled, ale přinášejí také mnoho nových funkcí. Nové informace na nich získají nejen obyvatelé vesnice, ale také lidé mířící do okolí Heršpic na výlet.

13.3.2012

Pálenice ve Slavkově začne fungovat už v letošní sezoně

Slavkov u Brna - Ve Slavkově u Brna pokračuje stavba nové pálenice a pivovaru. Pálenice má zahájit provoz už letos, pivovar napřesrok.

6.11.2011

Luleč: svoz odpadu dál zajistí Respono

Luleč – Vývoz odpadků z Lulče bude i v následujících měsících zajišťovat vyškovská společnost Respono. Rozhodli o tom lulečští zastupitelé po zvážení nabídek od jiných firem zabývajících se odpadovým hospodářstvím.

4.10.2011

Otevírání obálek nahradí ve Vyškově aukce

Vyškov – Nový systém nakupování zemního plynu a elektrické energie se v příštím roce rozhodla zavést vyškovská radnice. Chce totiž začít nakupovat tyto energie pomocí elektronické aukce. Slibuje si od toho výhodnější ceny a tím i úspory v rozpočtu.

9.9.2011

Kovář Tomáš Gala se zasloužil o obnovení historického kříže

Nížkovice – S prací nížkovického uměleckého kováře jsem se poprvé seznámil na počátku letošních prázdnin, když při sjezdu rodáků požehnal slavkovský děkan obnovenému kříži.

9.9.2011

Za pokrývačem Břetislavem Švédou se zákazníci vrací už půl století

Bohdalice - Pokud někdo hledá šikovného pokrývače, který hravě zvládá současné i dříve používané techniky, jeho cesta by měla směřovat k právě tomuto řemeslníkovi na Vyškovsku.

9.9.2011

Uzenářství Vlachových trvá generace. Roman Vlach zastupuje tu poslední

Bučovice – Uzenářství Vlachových je na první pohled docela obyčejný velký vesnický dům s dvorem. Teprve při pohledu na velké boxy udíren pochopím, že jsem tu skutečně správně.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

5.4.2011

Nový majitel mlékárny je stále nejistý

Švábenice – Situace kolem švábenické mlékárny se zatím rozuzlení neblíží. Kdysi populární mlékárna bojuje dlouhou dobu o přežití.

24.2.2011

Velkochov brojlerů dostal zelenou

Brno, Kučerov - Krajský úřad Jihomoravského kraje dal zemědělské akciové společnosti Rostěnice zelenou pro výstavbu sedmi nových hal na chov brojlerů v Kučerově.

29.1.2011

Pivo chtějí ve Vyškově vařit dál. Smlouvu podepíšou

Vyškov – Podpis smlouvy mezi státním podnikem Jihomoravské pivovary a vítěznou pražskou firmou o pronájem vyškovského pivovaru je na spadnutí. Podpisy po měsících dohadů, čekání a spekulací konečně stvrdí to, že se ve Vyškově bude dál vařit pivo. A zároveň utnou nejistotu zaměstnanců.

25.1.2011

Firmy si pochvalují dostatek zakázek. Vyhráno ale ještě nemají

Vyškovsko – Některým firmám regionu poklesly tržby v průběhu posledních dvou let až o polovinu. Hospodářská krize je donutila propustit desítky svých zaměstnanců i omezit výrobu.

18.1.2011

Vyškovský pivovar chce jediný zájemce

Vyškov – Po několika neúspěšných pokusech vyhlásilo ministerstvo zemědělství jako jediný vlastník vyškovského pivovaru další výběrové řízení. Zatímco do předchozího řízení přišly dvě přihlášky, z nichž podle ministerstva nesplnila podmínky ani jedna, tentokrát přišla pouze jediná.

17.12.2010

Konečně odtajní nájemce pivovaru

Vyškov – Po měsících nejistot a spekulací se v pátek konečně rozhodne o dalším osudu vyškovského pivovaru. Z výběrového řízení by totiž právě dnes měla vzejít firma, která bude pivovar pronajímat. Podle informací ministerstva zemědělství, které státem vlastněný pivovar spravuje, se přihlásili pouze dva zájemci.

19.11.2010

Už hledají nájemce na pivovar

Vyškov – Poté, co redakce Vyškovského deníku Rovnost tento týden oslovila ministerstvo zemědělství s otázkou ohledně pronájmu pivovaru, hnuly se konečně ledy.

19.11.2010

Nad pivovarem stále visí otazník

Vyškovsko – Kdo si myslel, že průtahy v řešení nedobré ekonomické situace vyškovského pivovaru na podzim skončí, ten se spletl. Stát sice ujistil, že v areálu zachová výrobu zlatavého nápoje a předhodil několik termínů, dokdy ho pronajme. Jenže ani jeden nedodržel.

15.11.2010

Tesco ve Vyškově bude. Příští rok

Vyškovsko – Několik obchodních domů nahlásilo před časem příchod na Vyškovsko. S jejich výstavbou se ale zastavil čas. Jedinou novinkou za poslední dobu je tak obchodní komplex vedle Lidlu. Příští rok se ale lidé dočkají dalšího objektu.

4.11.2010

Dinopark letos zažil nejslabší sezonu

Vyškovsko – Až čtyřicet tisíc návštěvníků. Tak přesně takový je propad letošní sezony vyškovského zooparku a dinoparku. Výrazný pokles zájmu o vyškovskou atrakci přičítá její vedení hlavně rozpačitému startu sezony.

19.10.2010

Kdo má zásoby brambor, ten vydělává

Vyškovsko - Špatné počasí se podepsalo na veškeré úrodě. Proto zemědělci nepočítají ani s velkou úrodou brambor. Také plísně jim totiž daly zabrat. Nedostatkem netrpí jen Vyškovsko, ale téměř celá republika. Lidé si tak sáhnou hlouběji do kapsy.

15.10.2010

Pivovaru zánik nehrozí, ujišťuje stát

Vyškov - Už tak dost napjatou situaci ve vyškovském pivovaru, pro nějž stát nyní hledá nájemce, ještě vyhrotily fámy o parcelaci a údajném zániku podniku. Nervózní jsou hlavně zaměstnanci.

5.9.2010

Včelaři na Vyškovsku mají málo medu

Vyškovsko - Kvůli nepříznivým podmínkám zejména v květnu bude letos sladkého včelího produktu méně. Včelaři tak budou muset jít s cenami nahoru. „Určitě máme letos medu mnohem méně,“ potvrdila Markéta Sedlinská z ekofarmy Jalový dvůr poblíž Heršpic.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

30.8.2010

U Lidlu otevřou ráj pro zahrádkáře a kutily

Vyškov - Potřeby pro zahrádkáře a kutily, elektro, podlahové krytiny, koberce, domácí potřeby. To vše si již brzy koupí návštěvníci nového obchodního centra, které vyrostlo ve Vyškově vedle prodejny Lidl.

10.8.2010

Úroda ovoce je slabá, pálit se letos ale bude

Vyškovsko - Zatímco v minulém roce si sadaři úrodu pochvalovali a v pálenicích si majitelé mnuli ruce nad hromadou zakázek, letos je tomu přesně naopak. Sadaři pláčou a pálenice tak většinou zejí prázdnotou. Pálit už se ale začalo.

26.7.2010

Dinopark hlásí propad návštěvnosti. Kvůli počasí

Vyškov - Nejnavštěvovanější atrakce okresu letos zatím nalákala podstatně méně lidí než vloni. I tak kvůli dinoparku přijely do Vyškova desetitisíce lidí.

21.7.2010

Stát chce zachránit vyškovský pivovar

Vyškov /DISKUTUJTE/ - Vedení vyškovského pivovaru postihlo zemětřesení. Ministerstvo zemědělství předchozí úřednické vlády ještě stihlo odvolat předsedu představenstva vlastníka pivovaru, společnosti Jihomoravské pivovary, Zdeňka Řeháka a předsedu dozorčí rady Vladimíra Hynšta. Informoval o tom server iHNed.cz.

20.7.2010

Bioplynová stanice má stát i ve Slavkově

Vyškovsko - Nové využití pro ohryzek jablka, slupku od banánu nebo třeba kůrku z melounu chce najít další firma, která plánuje postavit bioplynovou stanici. Tentokrát v katastrálním území Slavkova u Brna. Vše je ale ještě v plenkách.

16.7.2010

Pekárna za den upeče na sto tisíc rohlíků

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Zatímco venku teploty atakují pětatřicetistupňové hodnoty, stále je to příjemný chládek oproti horku, které mě polilo při vstupu do Rašnerovy pekárny ve Vyškově, která před pěti lety přesídlila do nového provozu na Brněnské ulici.

16.7.2010

Zemědělci už vzali kombajny na pole

Vyškovsko - Napřed dělalo zemědělcům starosti chladné počasí a neustávající deště spojené s přívalovými vodami. Nyní se začínají bát kvůli horku. Jaký vliv bude mít toto téměř aprílové počasí na úrodu zatím neumějí odhadnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies